Прескочи до съдържание

Дубай - Манила, 25€ *изтекла*


Препоръчани мнения

Тц, малко ми писна от Щатите за момента. Хавай най-рано през 2016 :)

 

(освен ако филипинците не обадят цена до $300, което няма да се случи)

Връзка към коментар

Не, от тези допълнителните само Манила-Тайпе е с Cebu. Тайпе-Макао е с Air Macau, а Макао-Манила - с AirAsia.

 

Засега не съм ги букнал, проверявам опции за още 1-2 дестинации, но почти със сигурност така ще остане машрута и до довечера ще ги взема. Тарифите и на трите полета не са промоционални, така че няма да свършат бързо.

 

Много ми се искаше да отскоча до Гуам, но цената на билета е дразнещо висока, а и хотелите там се оказаха скъпи.

Не бързай, може да изскочи някоя промоция и за другите три полета.  ;)

Връзка към коментар

Не знам как са полетите , но Макао се вмества спокойно в ден с една нощувка :)

Няма много интересни неща там.

 

Ако там е скучновато в такъв случай да разместя леко и да остане 1 ден Макао и 2 дни Манила, по-добре ли звучи?

Връзка към коментар

Ако там е скучновато в такъв случай да разместя леко и да остане 1 ден Макао и 2 дни Манила, по-добре ли звучи?

За Манила категорично един ден. То във Филипините за друго се ходи, не за безумно мръсната, шумна и скучна столица.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Макао е много хубаво вечер, когато блясват светлините на града и най-вече хотелите с казината и на мен страшно много ми хареса. Останах доволна, че спахме там и ден и половина си ни бяха точно, но след Лас Вегас не знам дали ще ти е интересно изобщо. Може би този уникален микс от португалска и китайска култура, но за него 1 ден ти е напълно достатъчен. Има една църква на високо с много хубава панорама, фасадата на една катедрала, няколко китайски храма, булеварди и малки улички с павенца като в Лисабон. На твое място, аз бих ги прехвърлила за Тайван, където да отидеш с влака до провинцията. Дори ако останеш само в Тайпей, както аз бях, мисля, че времето ти ще бъде уплътнено. Съвсем близо има и национален парк. Или пък за Австралия, защото там седмица едва ли ще ти е достатъчна  :) 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз затова казвам да има една нощувка да го види и вечер и толкова.

По-добре ден повече в Тайпе.

За Манила един ден наистина е достатъчен за стария и новия град.

Връзка към коментар

От Манила е възможен тур за един ден то Ослоб, където се гледат whale sharks, има подходящи евтини полети и може да се направи със или без нощувка. 

До Боракай също може да се отиде за втората нощувка, ако Манила доскучае.

Оризовите тераси са на 9 часа път с автобус на север от Манила, постижимо е ако се отделят 2 нощи и денят между тях.

 

Сега виждам, че е само един ден в Манила планът ти(на Георги), но са идеи за други, които ще имат няколко дни и като цяло не им е била идеята за Филипините.

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Да спомена , че при излитане от Манила се заплаща departure tax която беше 550 песо.

Няма как да го пропуснете , защото гишетата за таксата са преди чек-ин.Такава се заплаща и при полетите от Боракай , но е по-ниска май беше 200 песо.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За твое успокоение за чужденци е по-евтино - води се Airport Terminal Fee. Местните плащат освен нея  и travel tax  1620 песо  :P

Редактирано от stenk
Връзка към коментар

Да спомена , че при излитане от Манила се заплаща departure tax която беше 550 песо.

Няма как да го пропуснете , защото гишетата за таксата са преди чек-ин.Такава се заплаща и при полетите от Боракай , но е по-ниска май беше 200 песо.

 

Не мога да не отбележа, че такси при излитане се срещат основно в по-бедните държави.

 

Досега такива такси съм плащал единствено в Мексико, Куба и Индонезия (Бали). Сега разбирам и за Филипините.

 

Добър начин за дране на туристите и за попълване на бюджета.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не мога да не отбележа, че такси при излитане се срещат основно в по-бедните държави.

 

Досега такива такси съм плащал единствено в Мексико, Куба и Индонезия (Бали). Сега разбирам и за Филипините.

 

Добър начин за дране на туристите и за попълване на бюджета.

И в Перу има, да те подготвя психически  :)

Там и за автобусите има, мани другото (ако фирмата не е със собствена автогара). 

Така май държавата си взима таксите, ако не вярва, че превозвача ще ги декларира правилно. И създава работни места за хора да седят в кабинките и да събират стотинки. Иначе в много билети има включена такса заминаване, просто не си личи толкова.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Между другото в Индонезия таксата също е различна от различните летища. Аз всъщност само от две съм излитала де, но имаше разлика от тази в Бали /по-висока/ и тази в Джогджокарта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Макао е много хубаво вечер, когато блясват светлините на града и най-вече хотелите с казината и на мен страшно много ми хареса. Останах доволна, че спахме там и ден и половина си ни бяха точно, но след Лас Вегас не знам дали ще ти е интересно изобщо. Може би този уникален микс от португалска и китайска култура, но за него 1 ден ти е напълно достатъчен. Има една църква на високо с много хубава панорама, фасадата на една катедрала, няколко китайски храма, булеварди и малки улички с павенца като в Лисабон. На твое място, аз бих ги прехвърлила за Тайван, където да отидеш с влака до провинцията. Дори ако останеш само в Тайпей, както аз бях, мисля, че времето ти ще бъде уплътнено. Съвсем близо има и национален парк. Или пък за Австралия, защото там седмица едва ли ще ти е достатъчна  :)

 

 

Аз затова казвам да има една нощувка да го види и вечер и толкова.

По-добре ден повече в Тайпе.

За Манила един ден наистина е достатъчен за стария и новия град.

 

Вслушах се в съвета ви. Намалих с един ден Макао, който прехвърлих към Тайпе и финално остана 3 дни Тайван и 1 ден Макао. В Макао и без това хотелите са доста скъпички, така че по този начин се подреди идеално.

 

Сега остава да видим дали ще се преборя за австралийската виза. Ако ме резнат ще ми остане една свободна седмица, през която ще мога да щъкна от Манила до 1/2 други дестинации.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Вслушах се в съвета ви. Намалих с един ден Макао, който прехвърлих към Тайпе и финално остана 3 дни Тайван и 1 ден Макао. В Макао и без това хотелите са доста скъпички, така че по този начин се подреди идеално.

 

Сега остава да видим дали ще се преборя за австралийската виза. Ако ме резнат ще ми остане една свободна седмица, през която ще мога да щъкна от Манила до 1/2 други дестинации.

От Манила ще щъкнеш на Палаван, на Корон, на Борокай, на Бохол....  Къде сте тръгнали за 10 дни, или догодина ще ходите пак, за да можете да видите Филипините....

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

От Манила ще щъкнеш на Палаван, на Корон, на Борокай, на Бохол....  Къде сте тръгнали за 10 дни, или догодина ще ходите пак, за да можете да видите Филипините....

 

Не знам... Може и тотално да бъркам, но като цяло имам отвратително впечатление от Филипините и хич не ми се обикаля там. Със сигурност специално дотам не бих се дигнал, но ако австралийците ме резнат за визата може и да помисля да остана 1 седмица.

Връзка към коментар

Не знам... Може и тотално да бъркам, но като цяло имам отвратително впечатление от Филипините и хич не ми се обикаля там. Със сигурност специално дотам не бих се дигнал, но ако австралийците ме резнат за визата може и да помисля да остана 1 седмица.

Аз като току-що завърнал се от там , ти казвам, че тотално бъркаш и не знам откъде си си създал такова впечатление.

Филипинците са много мили, добри и толерантни хора. И като изключим големите градове Манила и Себу, навсякъде другаде е прелестно...  Това го казвам и на всички други, закупили си билети до там. Мислете какво да видите във Филипините(защото времето няма да ви стигне) , а не да бягате оттам и да се чудите какви други държави да обикаляте.

Аз ще прекарам още 4 дни там да си довърша това , което не успях за 22 дни. Отивам на север към оризовите тераси и планините, защото предния път не стигна времето, тъй като бяхме при лечителката. После ще прекарам 12 дни на Тайван, за да разгледам този прекрасен остров, а не да мина мимоходом през столицата Тайпе.

Е, така мисля аз. Всеки отговаря за себе си.

Дано съм ви полезен при планирането...

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.