Прескочи до съдържание

Air Asia - текущи новини и въпроси


Препоръчани мнения

Ясно, благодарско за съветите!

 

Директно от тях съм резервирал, през акаунта си. Съобщението за промяната получих на мейла, а в акаунта нищо - само е сменен часът на полета, като проверих.

 

Единствено искам да ме върнат в 15:40, ако може, иначе ще пия една студена... бира, докато чакам ;)

Връзка към мнение

На мен ми смениха часа на един от полетите през февруари, но така, че не можех да хвана следващия полет. Естествено поисках за тяхна сметка да променят и двата, както мен ме устройваше. За целта писах в чата, където ме накараха да оставя телефонен номер, за да ми се обадят от друг отдел и да потвърдят промяната. Всичко точно, много съм доволна от съпорта им, ама само да не ми бяха звъняли в събота в 05:00 :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Полета в 15:40 го няма вече, не знам къде го гледаш, но ги свалиха преди известно време. Остава полета в 14:20 и  следващите са в 18:00 и в 18:15.

 

 

Да, махнали са го. До преди няколко дни ми излизаше и се дразнех... сега ми остава само да се примиря с повечкото висене и да убия мъката с бира :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Спешен въпрос - има ли такса в AirAsia за чекиране на летището. Дъщеря ми е в Сием Реп в момента и е направила он лайн чекинг само за едната посока. Сега пробва за връщането до Бангкок, но не се получава. Някакви ицеи защо?

 

Извинявайте, всичко е наред. Успяла е да се чекира.

Редактирано от Boo
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Air Asia X са получили разрешение от американските власти да летят до САЩ. Най-вероятно първата дестинация ще е Хонолулу.

За тази година се очакват да пуснат и полети от Банкок до Будапеща, Прага и Варшава.

Ако горните планове се осъществят скоро с Air Asia ще могат да се правят почти околосветски пътешествия :)

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Air Asia X са получили разрешение от американските власти да летят до САЩ. Най-вероятно първата дестинация ще е Хонолулу.

За тази година се очакват да пуснат и полети от Банкок до Будапеща, Прага и Варшава.

Ако горните планове се осъществят скоро с Air Asia ще могат да се правят почти околосветски пътешествия :)

 

Ама точно тях гледах за нещо презокеанско - просто така, дали...:) Музика за ушите ми! Много ги харесвам... 

Връзка към мнение

Някаква нова такса за горивото в Тайланд, съответно билетите за вътрешните полети на авиокомпаниите се вдигат със 150 бата, някои вече са вдигнати, другите от 6 февруари.

Връзка към мнение

Извинявам се, че не съм ровил в темата, но имам спешен въпрос - задължително ли е да се покаже принтирана бордна карта, както е в европейските лоу коуст компании?

Връзка към мнение

Извинявам се, че не съм ровил в темата, но имам спешен въпрос - задължително ли е да се покаже принтирана бордна карта, както е в европейските лоу коуст компании?

AirAsia имат мобилно приложение за Андроид (вероятно и за iOS) и може с мобилен БП, но имай предвид, че ако се чекирате от компютър, а не през мобилното приложение, няма да виждате бордните пасове в последното и ще трябва да ги разпечатате.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Извинявам се, че не съм ровил в темата, но имам спешен въпрос - задължително ли е да се покаже принтирана бордна карта, както е в европейските лоу коуст компании?

Нищо не ти трябва, днес пак летях след направен уеб чекин, гишетата са едни и същи.Със, без чекин, същата работа, само паспорт показваш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Air Asia X са получили разрешение от американските власти да летят до САЩ. Най-вероятно първата дестинация ще е Хонолулу.

За тази година се очакват да пуснат и полети от Банкок до Будапеща, Прага и Варшава.

Ако горните планове се осъществят скоро с Air Asia ще могат да се правят почти околосветски пътешествия :)

 

От 28 юни полети от няколко азиатски града до Хонолулу, Хаваи 

Това наистина ще отвори интересни възможности

 

Някои цени в една посока

 

  • Хонолулу — Осака — от 129$;
  • Хонолулу — Куала-Лумпур — 179$;
  • Хонолулу — Сингапур — 215$
  • Хонолулу — Бангкок — 238$;
  • Осака — Хонолулу — 172$;
  • Куала-Лумпур — Хонолулу — 198$;
  • Бангкок — Хонолулу — 249$;

post-139-0-97025700-1486923807_thumb.png

post-139-0-22593500-1486923808_thumb.png

цени само с ръчен багаж

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

При промяна на час на излитане от Еър Азия, поради която си изпускам следващ полет, им писах в живия чат и казаха че ще ми звъннат, но вече 10 часа и не са ми звъннали. Възможно ли е ,да не ми звъннат изобщо

Връзка към мнение

По приницип са коректни и предлагат варианти. Сменяли са ми полет безплатно няколко пъти след промяна в часа. Просто в Азия хората са извън времето и пространството. Пиши им пак. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При промяна на час на излитане от Еър Азия, поради която си изпускам следващ полет, им писах в живия чат и казаха че ще ми звъннат, но вече 10 часа и не са ми звъннали. Възможно ли е ,да не ми звъннат изобщо

 

Преди един месец аз чаках близо 1,5 часа да се вредя на чата. Ако ти е спешно звънни им ти или се опитай да свършиш работата по чата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При промяна на час на излитане от Еър Азия, поради която си изпускам следващ полет, им писах в живия чат и казаха че ще ми звъннат, но вече 10 часа и не са ми звъннали. Възможно ли е ,да не ми звъннат изобщо

Би трябвало да ти звъннат. Аз имах такъв случай и казаха, че ще звъннат. След една седмица още не бяха звъннали. Реших да им пиша пак в чата и те пак казаха, че ще звъннат и че били много заети.

Е, звъннаха най-накрая, ама в 5 часа сутринта в събота :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А може ли някой да ми даде телефон на Еьр Азия за промяна на дата , за да им ззънна , че звънях на два номера и едва едва им разбирам английския и ми казаха ок мадам ок мадам и ме изключиха. Става въпрос за полет Бали - Куала Лумпур

Връзка към мнение

Пиши им на чата пак, най добре сутрин, като е през деня там и няма никой друг. Става без да чакаш. изглежда в Азия като типична топла страна, лудницата е вечер.

Редактирано от T.E.Lawrence
Връзка към мнение

или от тук

 

https://eform.airasia.com/?lang=en-gb

 

И ние имахме подобен случай. Те ни потърисиха  и всичко се разреши.

Редактирано от tom777
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
  • 2 месеца по-късно ...

От следващата зима се очаква Air Asia да пусне директни полети до Източна Европа ;)

 

 

After the red flag is removed and clearance is secured from the European Aviation Safety Agency, TAAX will commence regular services from its Bangkok base at Don Mueang airport to Eastern Europe.

He did not specify the countries in the region which TAAX plans to serve, but cited Poland, Czech Republic, Austria, Croatia and Hungary as possibilities. Mr Tassapon described Eastern Europe as not too competitive with high market potential.

"We are not looking at major European cities like London, Frankfurt, Amsterdam or Paris, which are highly competitive with little chance of making money," he said. "Realistically, embarking on Eastern  European flights would take six months," meaning services could begin the second half of next year.

 

http://www.bangkokpost.com/news/transport/1314083/thai-airasia-x-to-add-routes-in-2018

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.