Прескочи до съдържание

Air Asia - текущи новини и въпроси


Препоръчани мнения

Ако става дума за вътрешни полети в Индонезия, имат включен безплатен чекиран до 15кг за номера на полети, започващи с QZ: https://support.airasia.com/s/article/Complimentary-15kg-Baggage-Domestic-Booking-on-QZ-en?language=en_GB

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, Meidj каза:

Въпрос: Ако билетът е купен с картата на друг човек, ще искат ли същата да се представи на чекин?

Не са ми искали КК.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Meidj каза:

Въпрос: Ако билетът е купен с картата на друг човек, ще искат ли същата да се представи на чекин?

Винаги същестува възможност да поискат. Ако човекът с картата не може да присъства, най-добре да се свърже с АК за варианти. Най-добрият вариант е да отиде в техен офис. Когато е невъзможно, искат изпращане на сканиран документ.

 

Казвал съм го десетки пъти, не подценявайте такава ситуация. В 99% от случаите няма да поискат, веднъж ще се случи и ще стане драма. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Понеже плащам доста билети на проятели, винаги им давам декларация, че съм съгласна с плащането. Ако има проблем го показват. За сега веднъж само са им искали. В декларацията слагам номер на карта и данни за плащането като ден на покупка и номер билет например, подписвам и готово. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On 6/18/2019 at 3:15 PM, akair said:

Ето го и НЕО-то на Air Asia:

  • 9 седалки на ред
  • 16 инча ширичина на седалките - това е по-малко от седалките в регионалните самолети...

image.png.6cd5556b79ed373006ec79959221ea5a.png

 

https://thepointsguy.com/news/airasia-x-a330neo-tour/

Това не е ли по скоро регионална особеност? В Азия пътниците са по ниски и слаби и това позволява да се ползват и по тесни седалки. Вероятно таргетът им не е американците с наднормено тегло...

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

На тез хубавци, като си букваш полет в полето given name само първото име ли трябва да попълня или и бащиното, че леко противоречива информация има в поясненията към полетата?

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Включвам се с няколко въпроса, дължащи се на мързела ми да проверя: 

Има ли как в момента да си намалим цената на билетите с някакво запазване на карти, рождени дни, любим цвят или друго? Ако са с прекачване, Kuala Lumpur- Sorong през Jakarta, на един билет ли ще бъдат?  А ако ги купим заедно отиване и връщане 1, 2 или 4 билета ще бъдат? 

През някой сайт може ли да се запазят по-евтино от официалния на airasia? Има ли нещо като Airasia Indonesia, което примерно да изкара по-добри цени от https://www.airasia.com/ ? Пише и че ако плащам в MYR, ще си ползвам точките (100) и май ми пада цената. Но дали няма превалутирането да е по-скъпо? 

Ако пише, че остават 2 билета на тази цена, ще поскъпнат ли или може другата седмица от 170 $ да станат 110 $? 

Връзка към мнение
преди 14 часа, Lindt каза:

Включвам се с няколко въпроса, дължащи се на мързела ми да проверя: 

Има ли как в момента да си намалим цената на билетите с някакво запазване на карти, рождени дни, любим цвят или друго? Ако са с прекачване, Kuala Lumpur- Sorong през Jakarta, на един билет ли ще бъдат?  А ако ги купим заедно отиване и връщане 1, 2 или 4 билета ще бъдат? 

През някой сайт може ли да се запазят по-евтино от официалния на airasia? Има ли нещо като Airasia Indonesia, което примерно да изкара по-добри цени от https://www.airasia.com/ ? Пише и че ако плащам в MYR, ще си ползвам точките (100) и май ми пада цената. Но дали няма превалутирането да е по-скъпо? 

Ако пише, че остават 2 билета на тази цена, ще поскъпнат ли или може другата седмица от 170 $ да станат 110 $? 

 Прегледай и Traveloka.com и мобилното им приложение....имат доста добри промоции за полети и хотели в Индонезия и Малайзия.  За двата месеца трип в Индонезия и Малайзия през зимата на 2019 ни спестиха добра сума.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Сега в twitter ми отговориха, че на резервацията трябва да са трите имена.... А аз съм писал само първо и фамилия. Някой скоро да е летял с тях и да е бил само с две имена, че не знам какво ще стане на чек - ин?

Връзка към мнение
преди 21 минути , T.E.Lawrence каза:

Няма проблем , никога не съм писал три имена на билет през живота си. 

И аз съм летял с тях с две имена, но сега не знам какво се вгледах толкова... А и като писаха, че трябва да са трите имена и нещо се притесних.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

А някой чекирал ли е повече от 1 багаж? От каквито и сайтове да пробвам да резервирам, за чекирания багаж ми дава само кг да избирам, без бройки. И не само за air asia, с доста други компании от тази част на света се получава същото.

Връзка към мнение
преди 11 часа, bobbyfm каза:

А някой чекирал ли е повече от 1 багаж? От каквито и сайтове да пробвам да резервирам, за чекирания багаж ми дава само кг да избирам, без бройки. И не само за air asia, с доста други компании от тази част на света се получава същото.

А пробва ли на сайта на авиокомпанията?

 

@randi, дай инфо по твоя въпрос отпреди няколко месеца! Не си вдигал шум тук, предполагам, че си летял безпроблемно с две имена на билета?

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

В сайта (поне в английската версия) се говори само за ограничение в килограмите и не става изобщо ясно как стоят нещата с бройките. При опит за комуникация през фейсбук страницата им се включва някакъв смотан бот и не открих начин да се свържа с човек. По имейл също не ми отговориха, така че накрая реших да избегна варианта с 2 броя багаж. За имената - аз бях дал 3 имена при резервацията.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Сайтът на Air Asia от сайт на една авиокомпания с партньорството на kiwi.com се превръща в сайт продаващ билети на над 100 конкурентни авиокомпании в света.

 

Kiwi.com partners with AirAsia to power unique ticket search solution

https://media.kiwi.com/kiwi-com-partners-with-air-asia-unique-ticket-search-solution/

 

Освен горната революционна стъпка Air Asia ще отвори ресторанти на земята продаващи храна подготвяна за самолети. Когато не летите пак може да ядете същите буламачи 🙂

 

AirAsia opens first fast food restaurant serving in-flight food

https://www.kiwi.com/stories/airasia-first-fast-food-restaurant-in-flight-food/

Връзка към мнение
преди 40 минути , Topfly каза:

 

 

Освен горната революционна стъпка Air Asia ще отвори ресторанти на земята продаващи храна подготвяна за самолети. Когато не летите пак може да ядете същите буламачи 🙂

 

 

Честно казано хич не е буламач кетъринга им, особено за хора харесващи азиатската кухня. А е и без пари.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Някой знае ли дали правят промоции за чекиран багаж? И дали цената на чекирания багаж се променя с приближаването на датата на полета?

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 54 минути , cybersimo каза:

Някой знае ли дали правят промоции за чекиран багаж? И дали цената на чекирания багаж се променя с приближаването на датата на полета?

За он лайн не зная как се променя цената, но на летище е значително по-скъпо. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 22.12.2019 г. в 20:25, cybersimo каза:

Някой знае ли дали правят промоции за чекиран багаж? И дали цената на чекирания багаж се променя с приближаването на датата на полета?

Винаги купувай багаж, когато купуваш билета. Като добавяш по-късно е по-скъпо. Като имат промо за багаж, обикновено няма промо за билет и е реално по-скъпо. Впоследствие да променяш/добавяш багаж си струва, ако видиш, че надскачаш килограмите, да не плащаш още повече на летището.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.