Прескочи до съдържание

Air Asia - текущи новини и въпроси


Препоръчани мнения

AirAsia X  са поръчали 34 броя Airbus A330neo, като шефа на компанията е заявил, че до средата на 2019 трябва да стартират полетите им от Банкок до Прага, Виена и Стокхолм. След това и в други европейски градове.

 

От летището в Прага са потвърдили, че се водят преговори, но все още не могат да разкриват подробности.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Air Asia сериозно обмисля полети до West Coast на САЩ от 2019-та - компаинята очаква доставката на А330 НЕО, за да може да оперира с тях. Според един от директорите, полетите до САЩ ще бъдат оперирани от Япония - въпрос на време е дали Токио или Нагоя ще е сред първите дестинации. В САЩ Air Asia има интерес към Лос Анджелис и Сан Франциско - 2 града със сериозни азиатски малцинства.

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

От вчера изчезна един полет, който дебна от известно време, а именно Пукет - Сием Риеп. Имаше различни варианти на сайта на Air Asia и с прикачване и директен. Обаче днес гледам и около датата която търся са изчезнали всички възможности. Тук там излизат по един два полета на седмица без никаква логика и повтаряемост.

Нещо дали правят промени в сайта? Някакви идеи какво може да е?

 

Връзка към коментар
преди 24 минути , boogy83 каза:

От вчера изчезна един полет, който дебна от известно време, а именно Пукет - Сием Риеп. Имаше различни варианти на сайта на Air Asia и с прикачване и директен. Обаче днес гледам и около датата която търся са изчезнали всички възможности. Тук там излизат по един два полета на седмица без никаква логика и повтаряемост.

Нещо дали правят промени в сайта? Някакви идеи какво може да е?

 

Като прочетох началото помислих ,че става въпрос за темата авиоинциденти. 🙂 

 

Има си доволно от този полет , за коя дата търсиш?

Връзка към коментар
преди 3 часа, T.E.Lawrence каза:

Като прочетох началото помислих ,че става въпрос за темата авиоинциденти. 🙂 

 

Има си доволно от този полет , за коя дата търсиш?

Хаха, верно в началото малко звучи така. 🙂

Търся за 10-ти февруари. Сега отворих пак сайта им и вече ги има полетите, като има и някакви малки намаления за моята дата. Явно някаква промоция подготвят или са подготвили вече и затова е имало временно сваляне на полети от сайта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

AirAsia X Indonesia (XT) прекратява търговски полети от януари 2019. Като причини посочват поредицата от бедствия около Бали:

http://www.flightsinasia.com/article/4238

  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,

 

Някой дали скоро е сменял датите на полет с AirAsia. Опитвам се от няколко дни да комуникирам със съпорта им , но не е много успешно. Платили сме си билетите и искаме да сменим датата, но минавайки през стъпките ми дава цена много по-висока от самите билети ( включва такса за смяна на полет плюс отново плащане на багаж и тн) . Според съпорта трябва да си платя и новата цена, което според сметките ми е по- скъпо от колкото просто да си купя нови билети .... 

Връзка към коментар
преди 14 минути , lussy каза:

Здравейте,

 

Някой дали скоро е сменял датите на полет с AirAsia. Опитвам се от няколко дни да комуникирам със съпорта им , но не е много успешно. Платили сме си билетите и искаме да сменим датата, но минавайки през стъпките ми дава цена много по-висока от самите билети ( включва такса за смяна на полет плюс отново плащане на багаж и тн) . Според съпорта трябва да си платя и новата цена, което според сметките ми е по- скъпо от колкото просто да си купя нови билети .... 

Аз, преди около три месеца. Бях объркал датите на полетите, по-точно, бях объркал месеца. Чакахме около половин час да се свържем с човек от чата. Насочи ни през стъпките, таксите при нас излязоха около 2/3 от цената на полета. Изядох се от яд за собствената си простотия. От друга страна се успокоявам, че ако ми се беше случило с някоя от европейските лоу-кост компании, таксите щяха да са много по-високи от цените на билетите.

Редактирано от master_of_germs
Връзка към коментар
преди 20 минути , lussy каза:

Мерси за бързия отговор. Не знам аз просто се усъмних защото ми е странно да ми начислява отново такса за багаж и т.н. , но явно такава им е политиката 🙂

 

Edit: Сега си гледам разбивката на плащането - не съм плащал втори път останалите такси - само такса за промяна на полета - 238,50 рингита.

Доста време чатихме. Накрая човекът от съпорта ни пусна един линк. Влязохме през линка, отначало даваше висока цена, но от съпорта ни написа да продължим до края на стъпките и накрая ще се покаже финалната цена, която да платим. После ни спря чата. Минахме напред и накрая, като се стигна до плащане, сме платили тази сума. Но не се наложи отново да плащаме багаж и прочие.

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

През туитър съпортът им е по-бърз и адекватен, не се налага да се виси с часове на чата, за да ти изпратят малоумник. Ако през там не могат да помогнат, значи не може наистина.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Fernandes also reconfirmed that Thai Air Asia continues to work on approvals for routes to Scandinavia and eastern Europe. He specified Vienna, Prague and Budapest as targeted European destinations.

https://www.flightglobal.com/news/articles/interview-airasias-fernandes-on-long-haul-low-cos-456320/

  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Някой знае ли дали отсечките с прекачване се издават на един билет като класическите авиокомпании, или са на отделни билети като европейските нискотарифки?

Връзка към коментар

Един билет , особено ако е от техният сайт - ще имаш един PNR. Вече, ако купуваш билета от посредник , има вероятност да са две отделни отсечки с два PNR. 

 

https://www.airasia.com/my/en/our-connections/connecting-flights.page

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
On 3/13/2019 at 6:07 PM, randi said:

Те тия всяка година пускат полети до Европа.

Нелоялната конкуренция на компаниите от Залива и липсата на подходящи самолети до сега правиха начинанието трудно осъществимо, но да се надяваме, че A330NEO ще промени правилата на играта....

 

AirAsia X Wants To Launch Airbus A330neo Flights To Europe

https://simpleflying.com/airasiax-europe-flights/

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Според съобщение в Туитър на чешкия премиер Андрей Бабиш Air Asia X ще пусне от 26-ти октомври директни полети между Прага и Банкок. За сега няма нищо официално по въпроса, но се очаква с два новисамолета  A330-900 NEO да се открият полети до Будапеща, Прага и Варшава.

Връзка към коментар

И като си накичат всички такси и таксички + място за краката като за пигмеи thanks but no thanks. Все пак косвено е добре да държи в стрес другите компании да не вдигат цените. 🙂

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
On 5/4/2019 at 3:42 AM, Topfly said:

Скоро околосветските пътешествия с НТА ще станат доста лесни 🙂

 

AirAsia X mulls services to US from Osaka with A330neo

https://www.ch-aviation.com/portal/news/75100-airasia-x-mulls-services-to-us-from-osaka-with-a330neo

Ето го и НЕО-то на Air Asia:

  • 9 седалки на ред
  • 16 инча ширичина на седалките - това е по-малко от седалките в регионалните самолети...

image.png.6cd5556b79ed373006ec79959221ea5a.png

 

https://thepointsguy.com/news/airasia-x-a330neo-tour/

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Air Asиa включват ли безплатно чекиран багаж към билета ? Преди няколко месеца купувах от тях билети и бях останал с впечатлението че имат само ръчен 7 кг. Днес докато правих чек ин ми пише до 15 кг безплатно чекиран и вече като добавям др. кг се заплаща ? На бордната карта обаче нищо не пише за разрешения багаж .

Връзка към коментар
преди 8 минути , T.E.Lawrence каза:

Имат само ръчен, но ако си запаметил предпочитания в профила си и резервираш през него, по подразбиране ще ти излиза със съответните килограми.

Нямам регистрация . Сега симулирах нова резервация през сайта им и ми излезна 15 кг чекиран багаж бонус за всички вътрешни полети в Индонезия 🙂

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.