Прескочи до съдържание

Филипини - магеланска инвазия през 2015


Георги

Препоръчани мнения

Някой може ли да ми каже какво представлява самолета на Cebu Pacific от Дубай до Манила? Полета е доста дълъг, а самолет на нискобюджетна авиокомпания си го представям - теснотия, че чак си гризеш коленете. През последните 6 години съм летял с тази авиокомпания повече от 20 пъти и за нискобюджетен превозвач за сравнително кратки полети е много добре.

Питам дали си струва да се пробва, защото към края на годината ще пътуваме с дете на почти 2 години. С Турците е много удобно, особено с басинтетите на първа линия не усещаш, че се возиш с бебе. Все пак най - доброто бебе е спящото бебе :)

Заинтригувах се от цените, които се споменаха в темата - 400 лв, е нещо нечувано скандално София - Манила и обратно (ако съм разбрал правилно).

 

Тук искам да вметна нещо. Четейки темата някои хора подценяват трафика в големите, а и не толкова големите градове във Филипините. В Манила преди години изтървах полет, защото повече от час и половина не можах да си хвана свободно такси от улицата, а имахме три поста на три различни улици. Не само това, но заради някакъв пожар бяха затворили част от преките на EDSA и така около 200 метра ги пътувахме близо час + 25-30 минути от Макати до NAIA3. Препоръчвам ако човек има по малко от 5 часа престой на летището да прецени много добре дали да излиза даже до близки обекти като SM MOA. 

Редактирано от Shlosera
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой може ли да ми каже какво представлява самолета на Cebu Pacific от Дубай до Манила. Полета е доста дълъг, а самолет на нискобюджетна авиокомпания си го представям - теснотия, че чак си гризеш коленете. През последните 6 години съм летял с тази авиокомпания повече от 20 пъти и за нискобюджетен превозвач за сравнително кратки полети е много добре.

Питам дали си струва да се пробва, защото към края на годината ще пътуваме с дете на почти 2 години. С Турците е много удобно, особено с басинтетите на първа линия не усещаш, че се возиш с бебе. Все пак най - доброто бебе е спящото бебе :)

Заинтригувах се от цените, които се споменаха в темата - 400 лв, е нещо нечувано скандално София - Манила и обратно (ако съм разбрал правилно).

 

 

Полетът от Дубай до Манила си е съвсем поносим. Не е тясно, дори на отиване самолетът беше почти празен и се ширехме на по 3 седалки всеки. Имай предвид, че е много студено. Климатиците са на макс, трябват ти одеяла и топли дрехи.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Прочетох темата от първата до последната страница. Изключително изчерпателна откъм информация. Имам чувството, че и аз вече съм ходил там. Сега ми остава само да измисли дали да са Филипините или Виетнам! 

 

Виетнам се променя с бързи темпове с месеци, особено на север. По-добре отиди първо там, плажовете на Филипините няма да избягат. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой може ли да ми каже какво представлява самолета на Cebu Pacific от Дубай до Манила? Полета е доста дълъг, а самолет на нискобюджетна авиокомпания си го представям - теснотия, че чак си гризеш коленете.

 

Самолетите са Airbus 330-300 в конфигурация 3+3+3 места на ред и общо 436 места.

Съответно е малко по-тесничко от обичайното за long-haul, ама не е драма, аз не усетих да ми е тясно, а съм 180см / 100 кила.

post-139-0-99614200-1451904033_thumb.jpg

 

 

 

Тук искам да вметна нещо. Четейки темата някои хора подценяват трафика в големите, а и не толкова големите градове във Филипините. В Манила преди години изтървах полет, защото повече от час и половина не можах да си хвана свободно такси от улицата, а имахме три поста на три различни улици. Не само това, но заради някакъв пожар бяха затворили част от преките на EDSA и така около 200 метра ги пътувахме близо час + 25-30 минути от Макати до NAIA3. Препоръчвам ако човек има по малко от 5 часа престой на летището да прецени много добре дали да излиза даже до близки обекти като SM MOA.

Точно така, бях писал в друга тема и аз какви премеждия имах да се добера до летището.

 

Вярно е това за такситата, затова да предложа вариант, който може да е доста полезен в тази връзка - това е нещо като филипинския Uber -  GrabCar - аз лично, понеже нямах мобилен нет, го ползвах само частично, в смисъл - от рецепцията на хотела ми повикваха кола, но всеки път идваше много бързо - за около 5 мин. (хотелът ми беше в Макати). 

Иначе наистина може да е доста тегаво с хващането на такси по улиците на Манила, една вечер обикалях около 45 мин. докато успея да си хвана.

 

   

 

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Полетът от Дубай до Манила си е съвсем поносим. Не е тясно, дори на отиване самолетът беше почти празен и се ширехме на по 3 седалки всеки. Имай предвид, че е много студено. Климатиците са на макс, трябват ти одеяла и топли дрехи.

те не случайно като надупчат климатика на мах почват да ти продават веднага одеала за по 300 песо бройката :) имам чувството , че точно такава е целта

Връзка към коментар

те не случайно като надупчат климатика на мах почват да ти продават веднага одеала за по 300 песо бройката :) имам чувството , че точно такава е целта

Абе и аз си го помислих, ама ми се вижда малко пресилено...

Връзка към коментар

те не случайно като надупчат климатика на мах почват да ти продават веднага одеала за по 300 песо бройката :) имам чувството , че точно такава е целта

Ха-ха :biggrin: , точно същото щях да напиша :biggrin: .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Аз да попитам пак, за последно:

1. Изгодно ли е да се обърнат пари още на летището в Манила, тъй като няма да влизаме в града и още на другата сутрин ще летим за Пуерто Принцеса ?
2. Долари или евро ?

Връзка към коментар

1. Да, изгодно е, освен това, не се сещам дали в Ел Нидо има къде да си обменяш, ама ние и не сме търсили де. На летището в Манила има няколко гишета за обмяна, курса не е еднакъв, така че първо ги обиколи да разгледаш.

2. Ние обменяхме долари.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

те не случайно като надупчат климатика на мах почват да ти продават веднага одеала за по 300 песо бройката :) имам чувството , че точно такава е целта

 

Едва ли. По скоро целта е да се покажат възможно по екслузивни. В бедните тропически държави надуването на климатика е признак, че ползваш луксозно такси, хотел, самолет и т.н.

 

Половината ми живот е минал в борба срещу надутите на макс климатици, но до сега съм срещал само неразбиране защо не обичам да ми духа студено :)

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, в момента сме на дълго пътешествие из Югозиточна Азия. Пада ни се да летим от Виетнам до Филипините, по всяка вероятност 9-10.03, а след това полетът ни до Бг е на 25.03.

Мислим да останем в Манила 22-25.03, като може би да отидем до вулкана и/или оризовите полета. Не знам още за Манила.

Иначе ще летим от Хо Чи Мин до Манила и още същия ден от Манила искаме да летим до някой остров.

 

Чета из многото теми, където се засягат Филипините, и тотално се обърках вече.

Нашето желание е да се кашираме на накой остров в един хотел и там да си циклим на плажа по цял ден. От време на време може да мърдаме за някоя еднодневна екскурзия.

Това означава, че ни трябва плаж, който става за излежаване и плуване (да има хубава, чиста вода) и да имаме прилично настаняване (чисто, без плъхове и подобни, с климатик и ток).

Бяхме се насочили към Палаван, но там май е повече за обикаляне и може би да се пренасочим към друг.

Може и да е някой малък остров. Четох за Банана остров и доста ми допадна, но май няма настаняване.

Сега мернах из нета и че на Палаван не винаги има ток.. Така ли е наистина?

 

Та, можете ли да препоръчате нещо? Гледам тука вие много миткате нагоре-надолу по островите, но ние искаме да се закотвим :) затова трябва да е достатъчно хубаво, че да ни е готина почивката :)) евентуално да вземем предвид приливи и отливи, защото в Тайланд това малко ни изненада :)

И още нещо: гледам добри цени на AirAsia. Между тях и CebuPasific, кои са по-добри и надеждни като обслужване?

Благодаря!

Редактирано от Geppy
Връзка към коментар

Та, можете ли да препоръчате нещо? Гледам тука вие много миткате нагоре-надолу по островите, но ние искаме да се закотвим :) затова трябва да е достатъчно хубаво, че да ни е готина почивката :)) евентуално да вземем предвид приливи и отливи, защото в Тайланд това малко ни изненада :)

И още нещо: гледам добри цени на AirAsia. Между тях и CebuPasific, кои са по-добри и надеждни като обслужване?

Благодаря!

Apulit е много хубав, но си е бая $$$

http://www.elnidoresorts.com/about-apulit-island/

A класиката за плаж си е на Boracay

Редактирано от Oshko
Връзка към коментар

Запазих на Panglao Island, Bohol. Някой има ли отзиви? С безплатна канселация до началото на март съм и още нямаме самолетни билети, така че гъвкавки, ако се появи нещо по-добро :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Запазих на Panglao Island, Bohol. Някой има ли отзиви? С безплатна канселация до началото на март съм и още нямаме самолетни билети, така че гъвкавки, ако се появи нещо по-добро :)

Много подходящо! И аз бих ти препоръчала точно него. Хубаво, спокойно място, страхотни хотели, близо до Бохол и Ослоб, ако ви доскучае и ви се мърда нанякъде.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Къде на Панглао? На мен много ми допадна Dumaluan Beach - там най - добре е ако си в хотел на първа линия, но това си е сериозна цифромания. Ако идваш от някое друго място винаги има някакъв секюрити гард, който ще се опита да те изгони защото си опънал кърпата много близо до хотела му. Алона биич не ми хареса така както очаквах - много плитък, разни водорасли по дъното и в по голямата си част тесен, натъпкан с лодки и относително мръсен. 

Ако питаш мене за плаж най - добре е на Боракай. 

Две от местата които много ми харесаха във Филипините беше Marbuena Island Resort, също така Isla de Gigantes. Но за това човек трябва да отдели много време за пътуване, което не знам колко си струва ако си за две седмици.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Подкрепям мнението за Алона.

На Боракай спахме на http://www.booking.com/hotel/ph/roy-s-rendezvous-boracay.bg.html?aid=368032,на100м от най-доброто място за плаж, тихо, бабата и дядото са големи сладури.

AirAsia

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, имам питанка за Себу: трябва да летим с тях от Ханой за Манила, но не вече цял ден не мога да се чекирам, защото ми дава, че сайтът им е претоварен. В случай че не успеем да се чекираме онлайн, има ли такса за чекиране на летището?

Връзка към коментар

Как така не признават онлайн чекиране?

И още: дайте идея за хотел в Манила? Кой район е добър?

По мой спомен някой се беше чекирал онлайн и после го бяха връщали от бординг да се чекира "по старомодния начин". 

Връзка към коментар
Връзка към коментар

Как така не признават онлайн чекиране?

И още: дайте идея за хотел в Манила? Кой район е добър?

 

Около американското посолство :) Не се шегувам - районът е чист, подреден и хотели да искаш.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.