Прескочи до съдържание

Филипини - магеланска инвазия през 2015


Георги

Препоръчани мнения

Здрасти! Според мен цената е ОК, аз платих горе-долу толкова, като по-голямата част се пада на билета на Wizz. В момента пиша от Манила, където вали здраво и духа силен вятър. Относно Боракай, бих препоръчал да си вземете хотел на White Beach, ако искате да сте "в купона". Имайте предвид обаче, че е пълно с туристи (дори и сега извън сезона) и местни, които постоянно ти предлагат нещо. Тук са и всички ресторантчета, барове и т.нар. мол. Ако искате да лежите на плажа необезпокоявани, вземете си хотел на Bulabog beach - няма почти никой, с изключение на малко туристи и местни лодкари. От Bulabog до White beach може да се стигне пеша. Не е далече, но се минава през страшно мизерни места. Аз лично там не съм се чувствал застрашен, но има едно особено чувство докато минаваш оттам. Стъмва се рано, около 18.30 и уличното осветление почти липсва. Виж, в Манила вече ми изглежда по-опасно за сам човек да се разхожда по улиците. Аз съм в Ермита, срещу Американското посолство, иначе има и по-лоши места. Основният проблем е, че веднага те познават, че не си местен и започват да ти предлагат какво ли не :-D Местните обаче (тези с които аз общувах) са супер готини, усмихнати и любезни хора. Ще пиша отделно за това пътуване, ако имаш още въпроси, давай :-)

Здравей! Ние търсим нещо спокойно,без много туристи,някой безлюден плаж или пък друг филипински остров,точно като на Сейшелите.- o.Сулует. Хотела на Хилтън и всичко останало плаж и джунгла.Невероятно място. Ако се сещаш за такова място на Филипини пиши. Иначе ето един хотел,който е горе-долу добър:http://www.booking.com/hotel/ph/bora-sky.bg.html?aid=368032&sid=8ed3d98463cd8f8fbb7a03198c97f393;dcid=4;age=13;checkin=2015-10-20;checkout=2015-10-27;dist=0;group_adults=2;group_children=1;group_rooms=24432502_82974091_0_41_2_0_644000;no_rooms=1;req_adults=2;req_age=13;req_children=1;srfid=1d9a453e693f6cf4c31c596dcb81e8356d4a3ee0X6;type=total;ucfs=1&

Връзка към коментар

А как стоят нещата с маларията и денгата? Мен доста ме притесняват такива неща и си падам хипохондрик. Въобще на всички красиви места все има рискове от кофти болести... Някакви съвети от пътувалите по такива места, предпазни мерки, въобще как действате по въпросите свързани със здравето? Ако има тема свързана с подобни въпроси ще се радвам да ме насочите, защото не съм видял.

Връзка към коментар

А как стоят нещата с маларията и денгата? Мен доста ме притесняват такива неща и си падам хипохондрик. Въобще на всички красиви места все има рискове от кофти болести... Някакви съвети от пътувалите по такива места, предпазни мерки, въобще как действате по въпросите свързани със здравето? Ако има тема свързана с подобни въпроси ще се радвам да ме насочите, защото не съм видял.

За Малария-та изключваш от програмата южен Palawan и нямаш грижи. Ако искаш да се презастраховаш, изключваш целият Palawan. Това ако те притеснява толкова наистина. Ние например бяхме на Palawan с децата и не сме взимали никакви мерки, просто така преценихме риска, като много нисък, но например в Африка си пихме Маларон.

Връзка към коментар

спахме почти като Робинзон Крузо -  няма прозорци, няма мрези против комари, няма прилична баня, но пък има Красота!

attachicon.gifIMG_1550.JPG

attachicon.gifIMG_1537.JPG

Направихме тур А

attachicon.gifIMG_1610.JPG

 

Ошков, как съм го пропуснал този твой пост... Много хубаво пътешествие сте направили. Как би сравнил като природна красота и вода околностите на Ел Нидо с Koh Phi Phi и като цяло Краби в Тайланд, като се абстрахираш от по-малкото хора в Ел Нидо? По принцип такива високи варовикови скали на море има на тези две места плюс Халонг Бей във Виетнам, но там водата не ми изглежда прозрачна като в Ел Нидо и Koh Phi Phi.

Връзка към коментар

Ошков, как съм го пропуснал този твой пост... Много хубаво пътешествие сте направили. Как би сравнил като природна красота и вода околностите на Ел Нидо с Koh Phi Phi и като цяло Краби в Тайланд, като се абстрахираш от по-малкото хора в Ел Нидо? По принцип такива високи варовикови скали на море има на тези две места плюс Халонг Бей във Виетнам, но там водата не ми изглежда прозрачна като в Ел Нидо и Koh Phi Phi.

Halong е по-различно, водата не е прозрачна, ами е зелена, но пак е красиво.

Ел Нидо много прилича на Phang Nga Bay, което е малко по на север от Phi Phi, не знам дали визираш целият район или имаш предвид конкретно Koh Phi Phi. Къде е по-красиво, не съм сигурен. По-впечатлен бях в Тайланд, но с времето, човек вече все по-трудно се впечатлява. В Ел Нидо, точно в дена на тура, времето беше облачно, това също доста променя красотата, знаеш, едно е слънчева снимка с прозрачна вода, друго е без слънце. От друга страна си спомням сутринта на Phi Phi Lei колко буклуци се бяха събрали от течението в затворения залив, грозна гледка, но пък хората се хванаха да почистват и почти успяха. 

Не помагам много така, знам, но не мога да преценя.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Halong е по-различно, водата не е прозрачна, ами е зелена, но пак е красиво.

Ел Нидо много прилича на Phang Nga Bay, което е малко по на север от Phi Phi, не знам дали визираш целият район или имаш предвид конкретно Koh Phi Phi. Къде е по-красиво, не съм сигурен. По-впечатлен бях в Тайланд, но с времето, човек вече все по-трудно се впечатлява. В Ел Нидо, точно в дена на тура, времето беше облачно, това също доста променя красотата, знаеш, едно е слънчева снимка с прозрачна вода, друго е без слънце. От друга страна си спомням сутринта на Phi Phi Lei колко буклуци се бяха събрали от течението в затворения залив, грозна гледка, но пък хората се хванаха да почистват и почти успяха. 

Не помагам много така, знам, но не мога да преценя.

 

Помагаш много повече отколкото си мислиш ;) Мерси.

Връзка към коментар

Аз не съм Ошко, ама да си кажа. Ел Нидо ми хареса повече. Много по-тихо и ненаселено е, както и по-чисто. Ние пък хванахме супер слънчево време, така че печели по точки за мен.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз спах в един, който е малко отдалечен от джамбурето, около 10 минутки с превоза. Беше ок, особено ако няма да лежиш по цял ден, минус беше, че самите стаи бяха малко тесни.

По самата плажна ивица имаше доста, но не знам как са вътре.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дааа, цяла нощ се разхождаха по покрива, лазеха, шумулкаха...абе гадинки, каква им е работата. :)

Е то ако не са тия екстри, за какво да се разкарва човек до другия край на света? :P

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

 

И аз се включвам в инвазийката :)

 

Ние ще пътуваме от 11.12 до 28.12 с Турските авиолинии през Истанбул. Планът е да преспим една вечер в Манила, след това 3 нощувки в Пуерто Принцеса, 6 нощувки Боракай, после 5 нощувки на Панглао, Бохол и на края една послена нощ в Манила. Избора сред толкова прекрасни места беше труден, но ми се иска да не препускаме, а по-скоро да си починем.

 

Някой ходил ли е през декември? Много ми е притеснено за времето и тези тайфуни, много се надявам да случим на хубаво. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз се чудя дали да не заложа на тези бамбуковите къщурки, ама се притеснявам дали няма да има много животинки нощем  :lol: .

 

Имаше един ненормален петел , дето не спираше цяла нощ ... три нощи !!! Не мигнах  :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Имаше един ненормален петел , дето не спираше цяла нощ ... три нощи !!! Не мигнах  :lol:

Абе по принцип съм с много здрав сън, ама не знам как ще ми се отрази часовата разлика, та честно казано се надявам в моя район да няма много петли :) . 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,

 

И аз се включвам в инвазийката :)

 

Ние ще пътуваме от 11.12 до 28.12 с Турските авиолинии през Истанбул. Планът е да преспим една вечер в Манила, след това 3 нощувки в Пуерто Принцеса, 6 нощувки Боракай, после 5 нощувки на Панглао, Бохол и на края една послена нощ в Манила. Избора сред толкова прекрасни места беше труден, но ми се иска да не препускаме, а по-скоро да си починем.

 

Някой ходил ли е през декември? Много ми е притеснено за времето и тези тайфуни, много се надявам да случим на хубаво. :)

От сега времето го бройте за хубаво...Не се притеснявайте особено.   Вие сте си само за плаж като гледам.  Тук можем да ви дадем помощ евентуално за обиколка на Филипините, ама програмата ви не предполага такова нещо....

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, основната идея е за почивка, гмуркане и шнорхелуване.. Но до колкото разбирам Бохол е едно невероятно и място, където човек може да види и преживее интересни неща. Затова и направих програмата, така че да има достатъчно време там :)

Също в Пуерто Принцеса няма да се плажува много :)

 

Бих искала да попитам относно предварителната резервация за подземната река, тъй като ще остана малко повече от 3 пълни дни в Пуерто Принцеса. Дали е ще има места, ако резервирам веднага след пристигането в града? А всъщност има ли вариант предварително да резервирам, преди пристигането си там?

Връзка към коментар

От тук няма как да стане. Но там нещата се получават бързо, поне при нас беше така. Стигнахме около 14 часа и все пак беше възможно да посетим реката на другия ден с ранно тръгване. Платихме си, дадоха ни данните и вс. беше ок.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От тук няма как да стане. Но там нещата се получават бързо, поне при нас беше така. Стигнахме около 14 часа и все пак беше възможно да посетим реката на другия ден с ранно тръгване. Платихме си, дадоха ни данните и вс. беше ок.

Това звучи чудесно :) 

 

Благодаря

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Със сигурност, ако трябва да се избира, това е долара, но аз внаги съм си купувал от България, с опция, каквото остане да се връща....(досега никога не съм връщал ..... - все не стига )

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

някой да сподели каква валута е по-изгодно да се носи във Филипини? Долар, евро или от тук да се вземат песо ?

Долар. Всичко се равнява по него. Провери и по бюрата в София, които продават шарена валута и ако някъде ти дават от 26 песо нагоре за лев, взимай оттук.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.