Прескочи до съдържание

Филипини - магеланска инвазия през 2015


Георги

Препоръчани мнения

Май само аз съм единствения, който не е попаднал в задръстване в Манила  :)  При пристигане от летището до хотела имаше малко задръстване, но не беше нищо особено, в София съм виждал и по-лоши. На връщане пък почти нямаше коли по пътя, с изключение на задръстването точно до международния терминал, причинено от строителните работи.

 

За такситата препоръчвам винаги да се хващат официални такива и да се плаща това, което показва апарата, а не да се разчита на договорки със шофьора. При кацането от Боракай в Манила се уредих с жълто такси, за което от една будка ми дадоха бележка, като записаха номера на колата и къде отивам. Колата беше заключена и с вдигнати прозорци. Шофьорът отключи колкото да се кача и после пак заключи. Което не му попречи по път да се изживява като сутеньор и да ми предложи услугите си   :lol:  

 

На тръгване помолих от хотела да ми спрат такси, понеже реших, че така е по-сигурно. Същата схема със заключените врати и вдигнатите прозорци. Шофьорът ме пита откъде да минем - по крайбрежния булевард или през магистралата и аз му казвам да кара през магистралата. И в един момент както вече сме на магистралата (а отстрани едни меко казани бедни кварталчета), тоя прави десен завой, слизаме от магистралата и влизаме точно в тези улички. Аз почвам да мисля как да скоча в движение и накъде да бягам, ако ми се наложи  :lol: Обаче след едно кръгче из този приятен квартал пак се върнахме на магистралата и си отдъхнах. Не знам с каква цел беше това - дали за да върти брояча или е имал някакви други мисли, но се е разколебал  :lol:

Връзка към коментар

Нямах време всичко да прегледам, та се извинявам, ако вече е споменавано, а въпросът ми е - има ли гардероб за багаж на летището в Манила?

И другият въпрос - кацам в Манила в 11:20 и после имам полет за Пуерто Принцеса в 18:30 - как най-добре бих могъл да оползотворя това време?

Връзка към коментар

Гардероб не намерихме, но не е изключено да имат нещичко, скрито из катакомбите на терминал 3... ние търсихме табели и като не намерихме нищо по въпроса се отказахме. Но не сме задълбавали и разпитвали.

На нивото за пристигащи на Терминал 3 има две спирки за автобуси. Едната е за трансферите между терминалите, а другата е за безплатно бусче до някакъв мол. На спирката има човек, който можеш да разпиташ за подробности.

Аз ходих до военния музей на авиацията- излизаш от Терминал 3 и хвашташ в дясно по движението на колите и по канавките и банкетите за десет минути пеша си там. Има 20 песо вход :)

Ако ти се занимава с таксиджии може да скочиш до Manila American Cemetery and Memorial.

8 км от Терминал 3... за мен това беше едно от най-интересните неща, което видях в Манила (може би, защото беше тихо, спокойно и подредено).

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

И другият въпрос - кацам в Манила в 11:20 и после имам полет за Пуерто Принцеса в 18:30 - как най-добре бих могъл да оползотворя това време?

Аз бих взел такси (за икономия на време) и разходка из Интрамурос - черквите, старите улички, някоя сватба :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

9.11 пристигане, хотел, кратка разходка

 

 

На 9.11 и аз съм в Манила, но пристигам следобед от Пуерто Принцеса и съм в хотел "RAMADA MANILA CENTRAL" - в центъра е, ако и вие сте в този район ще ми е приятно да направим една среща :-)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нямах време всичко да прегледам, та се извинявам, ако вече е споменавано, а въпросът ми е - има ли гардероб за багаж на летището в Манила?

 

Понеже сега се разрових покрай моето пътуване, се сетих че питаше за гардероб - http://www.silent-gardens.com/air-transfer.php#.ViAZln4rKHs

 

Luggage Hold

There seems to be no luggage hold in Manila's NAIA airport. But there are.

In NAIA-1 and NAIA-2 you find a luggage hold near the baggage carousels on arrival level.

In NAIA-1 There is only a little door and no sign. So when you are near the carousels, ask an employee for the Interline Baggage Room (phone: +63 2 877-1109 local 3633).

NAIA-2 has an exclusive baggage counter for PAL passengers. It is the Central Baggage Services. The telephone number is +63 2 877-1109 local 2469. At this moment the fee is PHP 300 per day and per piece of luggage.

We are not sure, where exactly this luggage hold is situated. Someones say that it is accessible from the landside others say that it is rather airside. We'll check next time in NAIA-2.

NAIA-4, the "Old Domestic Terminal" offers absolutely no baggage service.

 

The only real luggage hold can be found in NAIA-3.Luggage & More handles and stores your luggage for short and long periods of time. Located on arrival level, the Luggage & More facilities are covered by a 24-hour CCTV system to ensure the security and protection of all items left with them.

Operating hours is from 6 a.m. – 11 p.m. daily. Baggage will under no circumstances be released outside the published operating hours.

* * *

When you have a long connection time, 5 hours and more, then you might take a taxi to the SM Mall of Asia. This really big shopping mall has a free luggage hold which is open from 10 a.m. to midnight. There you also find a big selection of shops, restaurants and even movie theaters. The one-way taxi ride costs about PHP 150 and lasts some 20 minutes.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Ние спахме в http://www.booking.com/hotel/ph/deep-forest-garden-inn.bg.html?aid=368032;label=deep-forest-garden-inn-E1W9F5K*GTlFBlUMMxQrYQSM52006646844:pl:ta:p1:p2:ac:ap1t1:neg:fi:tikwd-27620357174:lp1010264:li:dem:dm;ws=&gclid=CKLwpIC28MgCFUiVvQodnC0MpQ,за 30 лева от Hotels.com. Близо е до летището и беше много приличен. Когато го резервирах, предлагаха безплатен трансфер до летището, сега мисля, че се плаща, но сумата е нещо от сорта на 100 песо. Ако идваш от Ел Нидо и ползваш шатъла на Лексус, те карат до хотела ти в Пуерто Принцеса, може и другите фирми да го практикуват, но не съм се интересувала, аз го приех като бонус ☺!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако идваш от Ел Нидо и ползваш шатъла на Лексус

Как са като удобство тия шатъли, тясно ли е, може ли да се дремне в тях?

 

И още един въпрос - в трисайкълите колко пътника могат да се качат, двама събират ли се?

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

http://www.booking.com/hotel/ph/greenspace-palawan.bg.html?aid=368032;label=greenspace-palawan-XgEJ3vGz8cH2a1HTgiFu_QS24920104644%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t2%3Aneg%3Afi%3Atikwd-58577580444%3Alp1011171%3Ali%3Adet%3Adm;sid=506804f0a6420ac5b558d642dff4535d;dcid=1;dist=0;sb_price_type=total;srfid=4b939d2b8720f9e456963fe227ac267c4a2b467cX1;type=total;ucfs=1&
Ние спахме в този. Изключително попадение, също с безплатен трансфер до летището. А в шатълите се спи като в нормална кола. Носи си възглавничка за самолети. В трисайклите почти винаги се събират двама, в повечето случаи по трима, че и осем преброих веднъж... :) във всяко населено място са различни модели и големина.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не е много широко, аз си спах, ама не съм критерии, понеже заспивам и на твърд камък, ако ми се спи ☺. Cherry bus предполагам, че са по-удобни, но се пътува по-бавно, ние не ги пробвахме.

За трициклите - по принцип са теснички, ама гледам, че се събират и по повече от двама

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря, момичета :)

 

Ние спахме в този. Изключително попадение, също с безплатен трансфер до летището.

Чак и трансфер :) , аз като го гледам, той почти на пистата ;)

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Нашата почивка е към края си и утрешният ден е посветен на придвижване от хотела в Анда, Бохол до хотела в Мактан, Себу.Имаме 2 варианта :

Ако тръгнем в 7 сутринта, можем да сме в 9 в Тагбиларан и да си търсим плаж за 3-4 часа, преди да хванем фери до Себу. Стигаме следобед, обикаляме един мол, хапваме и денят е приключил.

Някой може ли да препоръча плаж или резорт в района на Тагбиларан? В Панглао как са нещата сутрин? Защото в Анда е отлив и брегът изглежда много по-зле отколкото следобед.. до Алона бийч да отидем ли или не е нищо чак толкова особено. Бикини бийч как е? Друго място, което ви е харесало?

Вторият вариант е да хванем ранно фери и да си търсим плаж на Мактан. Това е по-скоро моя идея и не се приема добре, но ако намеря препоръка за следобеден плаж, може и да се наложа :) А не съм го правила от доста време и женската ми същност е заплашена.

О, всякакви идеи къде да обядваме и да лежим на Панглао са добре дошли ;)

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

О, всякакви идеи къде да обядваме и да лежим на Панглао са добре дошли ;)

 

Откъм качество на пясък, големина на плажа и чистота (имам предвид морски таралежи) - Алона е най-добрия на Панглао. Сутрин ще е по-спокойно, защото повечето лодки тръгват в 7 от плажа, а и така отнемат част от човекопотока, който следобед е вече доста сериозен. На този плаж ще имате и доста избор и качествена храна, нещо което ще ви липсва на който и да е друг плаж на Панглао. Препоръчвам ресторантите на главната улица, преди плажа - по-евтини са и може би и по-добри от тези на първа линия. Както винаги - гледайте къде са докарали най-много прясна риба - там е мястото :)

При интерес и повече време (20 мин посока), заслужава си да се вземе лодка до малкия о. Баликасаг от Алона - за любители на шнорхелинга -  доста добро място - от едната страна на острова са големите костенурки, а от другата има Marine Sanctuary с гигантските миди и невероятен подводен живот, сантиметри под водната повърхност. За плаж също е супер, защото няма хора и водата е кристална.

Ако решите - от Тагбиларан до Алона е към 20-25 мин с трайк, цената е 200 песо, повече не давайте (ще ви искат 300-350).

На Алона правят и уникални масажи (500 песо/час)- най-добрите са последните от ляво на дясно, питай за Рея ;)

Редактирано от Константин
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Имаме раници, иначе 40 минути можем да отделим за път в името на големите миди и костенурки, а и досега все не ни стигаше енергията да ходим за шнорхелинг тур.

Всъщност не ни интересува толкова пясъкът. Просто ни трябва стимул да видим и нещо друго, а не да останем до обяд в нашия си хотел. Не е лош, но някаква пътешественическа алчност се прокрадва като за последен ден.

А колко струва самата разходка до Баликасаг?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От Тагбиларан до Алона биич е 30 минути с такси и струва точно 500 песо. Не знам как ще стане работата с траисикад за 20-25 минути. От Алона до Тагбиларан последния път (22.12.2015) ни глътна един час, защото в самия град имаше доста трафик и там се изядоха допълнителни 30 минути.

Масаж препоръчвам на улицата преди Алона биич в дясно има едно място Duchess Salon and Spa, а от горе са масажните клетки за 350 песо в happy hour до 16:30 часа. (оставете някакъв бакшиш, защото определено го очакват). Масажа е по добър от този на плажа в значително по комфортно място. Ето едно видео за по голяма яснота 

Плаж който е значително по хубав и спокоен от Алона е Dumaluan Beach. Обаче спокойствието важи само за през седмицата - през уикенда местните се изсипват на плажа и става невъобразима лудница. Там е по тегаво с храненето - плажа е заграден от хотелски комплекси и няма ресторанти както на Алона. Има такса от 25 песо.

Едно добро място за ядене на Алона е http://jaszalonaville.com/. Има го на самия плаж и на улицата която води към плажа. 

В Binalot сервират храната в бананови листа. Намира се между Алона и Думалуан. 

За о.Баликасаг си трябва поне половин ден, така че ще е малко трудно, но все пак е доста добра идея. Има много хора по улиците, които предлагат Island hopping включващо - гледане на делфини, шнорхлинг до Баликасаг, върджин айланд (който изобщо не е върджин) и обратно. Тръгването обаче в повечето случай е в 6 сутринта. Все пак питайте хората по улиците, които предлагат това. Всичко това струва около 750 песо на човек. 500 песо - лодка и шнорхел с маска и 250 песо входна такса на острова.  

Редактирано от Shlosera
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Много ни помогнахте и решихме да си останем в хотела. Алона бийч остава за следващо посещение на Филипините, и без това смятаме да се домъкнем пак в близко бъдеще.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

На вас май ви хареса, а? :P

Евх, да... По принцип знам, че обичаме море, спокойствие, морска храна и усмихнати хора, но Не знаех, че в комбинация с азиатски християни, ще ми се стори неустоимо. Аз просто не искам да си тръгна и това, че видях много греещи от щастие западняци, останали да живеят тук, не ми помага изобщо.

Така де, имаме цялото време на света, ще се върнем няколко пъти тук и може някой път да забравим да си тръгнем.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Когато аз говорех за Филипините, всички ги имаха за гара разпределителна и се чудеха накъде да хванат.

Дано на теб да ти повярват.

Оги, твоят план първия път не протече много гладко. И предвид нереално ниските цени беше нормално да довършиш и развиеш плановете с второ посещение. Нямам спомен да съм видяла твоя оценка за престоя, само купища полезна,информация. Все пак почти като домакиня се радвам, че ти е харесало.

При нас обаче това е невероятно лесно и безгрижно преживяване. Не знам дали на всеки ще му влезе под кожата, дали няма да усети фалш в тази невероятно дружелюбна страна, но при нашия опит и нагласа, сме невероятно щастливи, че сме тук. И на този етап подтискам желанието да видя още и различни места, защото искам да повторя и потретя Филипините.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Евгени Димитров

Прочетох темата от първата до последната страница. Изключително изчерпателна откъм информация. Имам чувството, че и аз вече съм ходил там. Сега ми остава само да измисли дали да са Филипините или Виетнам! 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.