Прескочи до съдържание

$100/$150/$200 за хотели, без минимум от expedia.com *изтекла*


Препоръчани мнения

Точно, първо са 200тиците

 

Не е точно така. Моята беше за 150, non refundable. Естествено на сайта всичко си е ок с нея. Писах на хотела да видя какво ще отговорят. Парите са дръпнати.

 

Чудя се, след като с резервациите на сайта им всичко е ок, дали в действителност няма да стане да отменят резервациите наистина и да връщат парите само на тези дето не реагират. Май няма да е лошо да пускаме жалби. То така или иначе нищо не губим.

Редактирано от mililia
Връзка към коментар

...Според мен чакат реакцията на клиента.

 

Интересно би било, ако е така, но по-скоро доста трудоемко е и отнема време да се отменят едновременно толкова много резервации в различни акаунти.

Връзка към коментар

Expedia.com U.S. customers only според мен е доста точно.

Ако условието беше Expedia U.S. customers only според мен вече наистина би било двусмислено.

 

Интересното е , че при промоциите на hotels.com от -10 % в различните версии на сайта присъства условието за U.S only , U.K. only и т.н.

В немската версия обаче никога няма подобно ограничение и затова резервирам винаги през нея.

Супер странна политика имат тия мастодонти.

Връзка към коментар

Здравейте! Кофти,че първият ми пост тук е по този повод. До сега само ви четях. Та аз съм от 200-тиците. 6 нощувки на Корфу 27.02- 6.03. Мейл за отмяна на резервацията не сме получили. Още. Тази вечер говорихме с хотела-имаме резервация, чакат ни. До момента е това.

Връзка към коментар

Моята резервация също беше за със 150 долара отсъпка, non refundable, парите бяха взети и осчетоводени от кредитната ми карта. Сега и аз получих този стандартен мейл, че ми е отменена резервацията, но на сайта им си излиза без никаква промяна. Утре ще пиша все пак на хотела, да видя какво ще кажат. И според мен резервациите все още не са отменени реално.

Връзка към коментар

Е аз съм от $100-иците и получих мейл, така че явно размера на ваучера не е критерий :)

 

Кротко хора, успокойте се, скоро става уикенд в щатите, никой няма да ви отговори на жалбите. Време има, освен ако не пътувате утре. Алиталия втори номер изживявам, и те така отменяха резервации с безумни аргументи, после хъката-мъката ги признаха и възстановиха, а тук дори още няма официално отменени резервации   :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Expedia.com U.S. customers only според мен е доста точно.

Ако условието беше Expedia U.S. customers only според мен вече наистина би било двусмислено.

 

 

Работа е там че може да си us customer без да си гражданин на щатите, има десетки видове законни статути, H1B,DV, Бежански стаут и т.н. Познавам хора живеещи над 6-7 години без да са граждани на щатите, те би трябвало също да се водят "US Customers". Едва ли Expedia, би се занимавала да верифицира статута на всички тези хора.

Единственото нещо за което може да се хванат е това че не са от DISCOVER карти.

Връзка към коментар

Моята за $150 също замина, но не (non-refundable, non-cancellable), та писах профилактично на хотела :)

 

Другата ми за $100 refundable - все още нямам мейл.

 

Good evening,

Your reservation is already prepaid.

 

Thank you very much.

 

Héctor Luis Díaz.

 

 

:lol:  интересно ми е как ще убедят хотела да върне парите...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте,

 

днес след обяд докато съм пътувал към хотела, който резервирах с промо код съм получил мейл от експедиа, в който ме уведомяват, че резервацията е cancel-ирана (ех че хубава българска дума) и още: you will receive a refund of: $56 - сумата която ми изтеглиха от картата след отстъпката. Като пристигнах в хотела се появи управителката и ми каза, че са получили мейл от експедиа, в който пише, че аз сам съм си отменил резервацията. Изглежда докато съм бил на магистралата с едната ръка съм цъкал в нета :)

 

Както и да е няма драма, от хотела не са ми дали стаята на друг и няма някакви penalty-та (поне за сега) въпреки, че безплатната анулация беше до вчера. Към 10 и нещо получих и другият мейл за discover картата, а в сайта на експедиа резервацията ми е задраскана и имам $0 cancelation penalty.

 

Прикачам и мейла от експедиа до хотела, в който най-отдолу с големи букви пише да не се дава тази информация на гостите :)

 

post-2322-0-48103000-1423863592_thumb.jpg

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Тоест признаха ти резервацията и те настаниха без проблем ?

 

Мисля имахме и съфорумец с резервация в България за днес. Шом не е писал вероятно всичко е ОК !

 

Аха то било за хотел " Финландия" в Пампорова аз прочетох , че е хотел във Финландия ;)

Редактирано от stenk
Връзка към коментар

Единственото нещо за което може да се хванат е това че не са от DISCOVER карти.

което май не беше упоменато в условията  ;)

 

До мен все още не са стигнали, може би защото съм от по-дребните "риби" с една-единствена мижава резервацийка с купон от $100 :biggrin: . Единствения нов е-мейл, който съм получил, е за тези 50-доларови валентински купони.

Впрочем - в акаунта ми в Expedia резервацията си стои непокътната...

 

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

което май не беше упоменато в условията  ;)

 

До мен все още не са стигнали, може би защото съм от по-дребните "риби" с една-единствена мижава резервацийка с купон от $100. Единствения нов е-мейл, който съм получил, е за тези 50-доларови валентински купони.

Впрочем - в акаунта ми в Expedia резервацията си стои непокътната...

 

И аз така засега.
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз съм от дребните, и до мен не са стигнали още.

Чудя се дали да не пиша на хотелчето, че нямам никакво намерение да се отказвам, дори и Експедия да твърдят друго  :)

Редактирано от noshtna_ptica
Връзка към коментар

Тоест признаха ти резервацията и те настаниха без проблем ?

 

Мисля имахме и съфорумец с резервация в България за днес. Шом не е писал вероятно всичко е ОК !

 

Аха то било за хотел " Финландия" в Пампорова аз прочетох , че е хотел във Финландия ;)

не, не ми признаха резевацията от експедиа, защото е анулирана от експедиа, но да, настаниха ме без проблем, като ще си платя нощувките на рецепция ;)

Връзка към коментар

нито пълната, нито с отстъпката, а нещо по средата. Или по-точно цялата сума е $156 (без сто доларовата отстъпка).  От хотела (за сега) поискаха цената, която е в прикачения мейл - 102 ЕВРО. Въпросът е дали експедиа ще ми върнат $56 както ми бяха писали или не, за да кажа каква ще е крайната сума. Ама в крайна сметка каквото стане.

Връзка към коментар

Аз доколкото разбирам нещата, 120 евро е сумата, която Експедия плаща на хотела, т.е. хотела нито губи, нито печели, но изглежда като че ли резервацията е отказана, т.е. сделката вече си е между kupe и хотела. А експедия би трябвало да върнат колкото са взели.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Good evening,

Your reservation is already prepaid.

 

Thank you very much.

 

Héctor Luis Díaz.

 

 

:lol:  интересно ми е как ще убедят хотела да върне парите...

 

Много лесно. Като им кажат, че това ще им е последната резервация през тях. Помисли малко.

Отделно, Expedia взимат парите от клиента, хотела в един момент фактурира и тогава получава плащането. Не е моментално. Много е вероятно повечето хотели да не са получили все още нищо.

Редактирано от xisba
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На ваше място не бих се отказал. Самият факт, че еxpedia са променили условията впоследствие и че са писали на хотела, че не те са отменили резервацията, а клиентът, означава че се опитват да избягат от отговорност. А щом го правят значи знаят че не са прави. Според мен бавят парите за да накарат хората сами да отменят резервациите и на тези,които не го направят и възразят ще им уважат резервациите. Опитват да минимизират щетите с блъф.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз реших да действам радикално. Писах на единия хотел "потвърдена ли ми е резервацията? Ако да - ИГНОРИРАЙТЕ всякакви опити за отмяна, от мен включително"

Уви, другият ми хотел (в Реюнион) се оказва пълен фантом .. уебсайтовете му не работят от години .. е-мейлите им деактивирани ... фалшив факс номер .. само един телефон намерих, а ми се ще писмено да ги работя ..

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И моята е отменена.. беше със свободен отказ до 20.02.и 100$.. не пише, че ще ми връщат парите, които днеска си дръпнаха, нооо утре ще звъня в хотела да ги питам какво става или в неделя.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.