Прескочи до съдържание

Автобусите на Метро и шатълите до центъра на Истанбул


Duke

Препоръчани мнения

Вярно ли има висене по границите? И то с турски автобус? Добре,че предупредихте. Ние пътувахме с бг фирма организирана екскурзия преди 3 години и минахме границата за 5'. Изумявам се,че нещата са такива сега. ХМ. И подкрепям Линд във всичко, казано от нея, не съм глезла, ама тези изцепки биха ми развалили настроението. Добре поне,че го има форума, за да е подготвен човек. Дюк, пожелавам весели моменти и минимум нерви.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 Дюк, пожелавам весели моменти и минимум нерви.

 

Мерси, но да ти кажа, като знам какво чревоугодничене ме чака три дни в Истанбул, готов съм да прежаля една безсънна нощ. В крайна сметка, ако имаме късмет и ни настанят още сутринта, можем да се наспим в хотела. Ние познаваме Истанбул и нямаме някакъв план за гонене, още по-малко пък набелязани забележителности за обезателно разглеждане. Досега обаче не съм се разхождал в азиатската част и на практика мисля да прекараме поне един цял ден там. Останалото е ядене и пиене, само времето дано не ни изиграе лоша шега...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Duke, подкрепям напълно деня в азиатската част. По-европейска е от европейската. :)   Цените по заведенията даже са по-добри. Някак...не е толкова туристическа.

Времето...никой не може да предвиди какво ще е. Вероятно променливо, но какво значение има времето, когато човек иска да изкара добре...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Това с висенето е на случаен принцип или по-скоро на късмет. Минавала съм за 10 минути, минавала съм и за два часа. Така че...никой не знае как ще е следващия път.

 

 Да, възможно е да има и късметлии. Аз обаче бях достатъчно нервна от чакането, за да питам и двамата шофьори. И  стюардите. И слушах редовните пътници. Не съм много наясно какво се е променило в края на миналата година. Предполагам това с кои страни граничат е наложило съответните процедурни промени и засилените проверки. Ако на някой му се чете, да намери причината. Всички тези хора ми казаха, че това чакане е обичайно от няколко месеца и не можеш да минеш бързо. 

Да споделят и останалите, които пътуваха през декември- февруари, може пък да съм имала много лош късмет и да всявам излишен смут. А може и пътуващите по-редовно да са свикнали с неудобствата и да ги приемат философски. 

Връзка към коментар

 Да, възможно е да има и късметлии. Аз обаче бях достатъчно нервна от чакането, за да питам и двамата шофьори. И  стюардите. И слушах редовните пътници. Не съм много наясно какво се е променило в края на миналата година. Предполагам това с кои страни граничат е наложило съответните процедурни промени и засилените проверки. Ако на някой му се чете, да намери причината. Всички тези хора ми казаха, че това чакане е обичайно от няколко месеца и не можеш да минеш бързо. 

Да споделят и останалите, които пътуваха през декември- февруари, може пък да съм имала много лош късмет и да всявам излишен смут. А може и пътуващите по-редовно да са свикнали с неудобствата и да ги приемат философски. 

 

Усмивке, я кажи горе-долу към колко часа този нощен автобус пристига на границата?

Връзка към коментар

Усмивке, я кажи горе-долу към колко часа този нощен автобус пристига на границата?

 

Не помня точно кога. Тръгнахме в 11:30. Спирахме  в Пловдив и някъде там из непознатите ми райони на Южна България само на гарите :blush: .

Мисля че е било към 3:30. Седяхме там до към 5:30, после продължихме пътя си. Изгря слънце и минавахме покрай море и интересни къщички, които в просъница ми се сториха доста кукленски, но не можех после да се сетя какво им беше толкова очарователното, а исках да ги опиша на моя Сънчо. Реших, че бих пътувала там по светло, явно наистина са ми доставили удоволствие с вида си. Към 7:30 бяхме на гарата, където забравихме да проверим кога има автобуси наобратно, защото бяхме тотално спрели. Та не си взехме шатъл, защото след като се оказа, че няма как да се ползват до нашето летище, не се интересувах повече. Хванахме си метро и трамвай до Султанахмед, беше изключително препълнено за толкова рано сутрин в почивен ден, но поне не бях вече в автобус и бях почти щастлива.

В хотела ни не искаха да ни настанят по-рано, не съм особено доволна от обслужването на рецепция с обявени цени от 200 евро нощувката  :rolleyes: , не че не бях дала 40 всъщност. Но тогава се появи един ангел (камериерката де), която беше българка и ни заведе до стаята, напълно пренебрегвайки темерутите, които сочеха часовника и казваха да дойдем в 12  :yahoo: Даже мислеше да ни даде закуска

Имах си много мекичко легло с убийствени завивки навсякъде в Турция, така че лягайки се размазах тотално и забравих за автобуса. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Автобуса спира в Пловдив и в Хасково. Силно ви препоръчвам да не се объркате  и да ползвате тоалетната в Хасково - меко казано е отвратителна(поне беше, когато аз пътувах).

След границата спира(не знам дали винаги с нощните) на тяхно(на фирмата Метро) крайпътно заведение и в двете посоки.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,

някой дали е пътувал до Истанбул от Варна? До колкото виждам има само дневен преход и то на цена почти двойна на този от София?!? МАТПУ пък въобще не минават през Варна :( Не разполагаме с много време, за това искаме да пътуваме през нощта.

Редактирано от Peps
Връзка към коментар
  • 5 месеца по-късно ...

По въпроса за шатълите на Метро от и до автогарата - аз не съм ги ползвала досега само за да мога да си заверя билета веднага като пристигна, защото съм паника да не закъснея наобратно. Последният път като се връщахс Метро, докато чакахме да ни проверят паспортите, една жена спомена, че в деня на пътуването, след като се check out  от хотела си оставя багаж в офиса на Метро в Бешикташ и после оттам си взема шатъла за автогарата. Не можах да я доразпитам, но това си струва да се проучи дали наистина е вярно. За мен с Метро си е най - комфортно, разира се след самолет и кола. Междудругото, Turkish Airlines  вече пуснаха билетите с намаление - от София и Варна до Истанбул са 99 евро до края на март, с всички такси и багаж, има и  намаления до други градове в Турция.

А за застраховката - и аз винаги си правя, съвсем стандартна, за да не ми се случи нищо...:)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря много :) Ще може ли да ми препоръчате къде мога да си направя и за колко време става готова?

Става веднага!

Застрахователя можете да изберете по собствена преценка.

В тази тема сме писали за застраховките: http://magelanci.com/topic/869-застраховка-при-пътуване/

Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Искам да похваля фирма Метро,защото при купуване на двупосочен билет за вътрешни линии в Турция от български офис ми намалиха връщането от 32 на 30 лева.

 

Ако купувате билетите в Турция вероятно са с още по-ниска цена.

Поне последния път, когато съм проверявала, билета Истанбул-София беше с по-ниска цена в Истанбул, отколкото в София.  

Сигурно има връзка с курса на лирата, която е все по-слаба.

 

Все пак браво на Метро.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...
преди 47 минути , Kamen каза:

Някакво инфо за шатълите на Метро, отиват ли до Султанахмет? 

Мисля, че не отиват, но все пак попитайте в автобуса.

Когато аз съм се интересувала, спираха на Аксарай, откъдето с трамвая е близо.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Знам, че това не е точната тема, но гледам, че сега влаковете от София до Истанбул са само до Халкали. Дали някой знае нещо за извозването с автобуси от Халкали до Истанбул? Предполагам че стигат до Сиркеджи, но спират ли на други места преди това? Някъде, където да се засичат с метрото, примерно на Аксарай или Йеникапъ?

Връзка към коментар
В момента, master_of_germs каза:

Знам, че това не е точната тема, но гледам, че сега влаковете от София до Истанбул са само до Халкали. Дали някой знае нещо за извозването с автобуси от Халкали до Истанбул? Предполагам че стигат до Сиркеджи, но спират ли на други места преди това? Някъде, където да се засичат с метрото, примерно на Аксарай или Йеникапъ?

Нямат други официални спирки, но винаги могат да ви спрат при поискване.

Ние ги ползвахме за връзка с летището и ни спряха на удобно място, като се доближиха максимално до летището по техния си маршрут.

Говоря за летище Ататюрк, което по ваше време(ако не бъркам датите) вече няма да работи.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, Mary каза:

Говоря за летище Ататюрк, което по ваше време(ако не бъркам датите) вече няма да работи.

Ще ползвам летището края на декември. Ще се стига ли до новото с метро?

Връзка към коментар
преди 1 минута , Kamen каза:

Ще ползвам летището края на декември. Ще се стига ли до новото с метро?

Все още се работи по маршрутите за новото летище.

Ще пиша, когато има нещо ново в някоя от темите.

Откриването на новото летище е предвидено за края на месеца, а до декември има време - ще е ясно с какво е най-лесен достъпа.

Ето карта на метрото - с бяло са линиите, които в момента се изграждат.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.