Прескочи до съдържание

AEGEAN/Olympic - периодични промоции (обща тема)


Препоръчани мнения

Маршрута може само през кол центъра им.

 

Къде го гледаш това Rerouting is not permitted? Че принципно означва точно това - не можеш да сменяш маршрута, включително и да добавяш свързващ полет - т.е. ако имаш  Солун-Родос да го смениш на полет Солун-Атина-Родос.

Връзка към мнение
2 minutes ago, adreno said:

Маршрута може само през кол центъра им.

 

Къде го гледаш това Rerouting is not permitted? Че принципно означва точно това - не можеш да сменяш маршрута, включително и да добавяш свързващ полет - т.е. ако имаш  Солун-Родос да го смениш на полет Солун-Атина-Родос.

Ето тук е https://en.aegeanair.com/plan/booking-info/changes-cancellations/

Преди подробните правила за всяка тарифа.

 

As far as redemption tickets (Miles+Bonus Program / Alpha Bonus Scheme / €pistrofi loyalty Program / Bank of Cyprus antamivi Scheme) are concerned, the following apply:

  • You can change your ticket's date and time, up to 30 min before the flight's departure time, upon a re-issue fee of 20 EUR per ticket.
  • Changes are permitted on the same fare category.
  • Rerouting is not permitted.
  • Tax difference is collected, if any.
Връзка към мнение

Като не съм ползвала много пъти приложението, още повече за промени, ме е страх да бутна, че да не объркам нещо. Престраших се и лекичко тествах 🙂. Даже при по ниска цена излиза, че връщат разликата, но пък искат 2 евро за нещо си друго. Както и да е. Дано не се стига до промени, но е хубаво човек да се подготви с варианти при сегашните условия 🙂 

Връзка към мнение

-40 са от 1 септември нататък. Преди това е -25

До оня ден имаха -30 за целия период.

Лошото е че на Егейците трудно се бутат цените през сайтовете, а на вътрешните полети - направо мисия невъзможна.

Връзка към мнение
39 minutes ago, adreno said:

-40 са от 1 септември нататък. Преди това е -25

До оня ден имаха -30 за целия период.

Лошото е че на Егейците трудно се бутат цените през сайтовете, а на вътрешните полети - направо мисия невъзможна.

Аз си взех за вътрешни полети през jetcost.ie с Дайнърс с прилична отстъпка, но понякога трябва да е за двупосочен билет или за 2ма човека. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Има някакъв промокод FOLLOWMYBAG35 , който дава 35% за резервации направени до 19.08 за пътуване септември и октомври. 
Понеже отстъпката е върху цената на билта преди летищни такси, по-ефектно се получава за полети бизнес класа и например за събирачите на егейски мили (еднопосочен) полет Атина - Единбург излиза 126€ в бизнес класа и носи 3000 мили.  Освен другите екстри за бизнес-класа, билетът е refundable срещу такса 20€

 

image.png.a6b2d1d86b25ebcd54082311c544266a.png
 

 

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Всъщност този код може да варира - 25%, 30% или 35% след като си попълнил quiz-а им Follow my bag. Не ми стана ясно, понеже го получаваш и на мейл, дали правят някаква връзка с името на попълнилият куиза, но най-вероятно може всеки да го използва, като 35% е максималното и е FOLLOWMYBAG35, както е написал Фичо. Иначе аз получих FOLLOWMYBAG25  само за 25%, но все още не съм намерила къде  да го използвам и най-вероятно няма и да го използвам, с оглед, че крайния срок е след 2 дни 🙂.  

Връзка към мнение
преди 36 минути , Бръмбар каза:

Всъщност този код може да варира - 25%, 30% или 35% след като си попълнил quiz-а им Follow my bag.

Теоретично е така, но на практика не е изглежда да е необходимо условие попълването на quiz-а, затова съм дал кода за най-голяма отстъпка, като се приложи - сваля цената. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Между другото в момента тече промоция за 50% намаление за деца от 2 до 12 г и 90% за деца от 0 до 2. На теория е ако въведеш промокод FAMILYDEAL, но го хваща намалението и без код, ако резервираш за деца на такава възраст. Аз бях взела преди време с безплатни билети за деца от 2 до 12г. Намалението/ безплатността е само на билета обаче, таксите остават. 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

До 50% намаление за полети от/до Гърция!

Резервации до 25/08/2020
Пътуване 08/09/2020 – 21/03/2021

За повече инфо-

https://en.aegeanair.com/plan/offers-competitions/international-promo/?utm_source=newslettercyen&utm_medium=email&utm_campaign=promo_p2p_conn_d2i_allinternational180820

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 17.08.2020 г. в 16:20, Фил каза:

Има някакъв промокод FOLLOWMYBAG35 , който дава 35% за резервации направени до 19.08 за пътуване септември и октомври. 
Понеже отстъпката е върху цената на билта преди летищни такси, по-ефектно се получава за полети бизнес класа и например за събирачите на егейски мили (еднопосочен) полет Атина - Единбург излиза 126€ в бизнес класа и носи 3000 мили.  Освен другите екстри за бизнес-класа, билетът е refundable срещу такса 20€

 

image.png.a6b2d1d86b25ebcd54082311c544266a.png
 

 

Ако го погледнеш от друга гледна точка - 4 двупосочни  такива полета и си Star Alliance Gold за около 1000Е

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 7 часа, adreno каза:

Ако го погледнеш от друга гледна точка - 4 двупосочни  такива полета и си Star Alliance Gold за около 1000Е

Ако основната идея е Star Alliance злато и евентуално имаш Oneworld / SkyTeam статус, то препоръчвам далеч по-евтин вариант.

 

TAP в момента имат активна status match кампания, чрез която лесно се взима златна карта. Единственото допълнително условие е да купиш поне 4000 мили или да се присъединиш към техния клуб (членство на най-ниското ниво струва €99). За тези €99 обаче в рамките на година получаваш и 14.000 неизтичащи мили в тяхната програма, с които после можеш да купиш 3 вътрешно-португалски полета или 2 европейски, та определено не е лоша сделка. Аз се възползвах, като златния ми Star Alliance статус важи до края на 2021. Дано догодина успея да го ползвам малко по-активно 🙂

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
2 hours ago, Георги Матеев said:

Ако основната идея е Star Alliance злато и евентуално имаш Oneworld / SkyTeam статус, то препоръчвам далеч по-евтин вариант.

 

TAP в момента имат активна status match кампания, чрез която лесно се взима златна карта. Единственото допълнително условие е да купиш поне 4000 мили или да се присъединиш към техния клуб (членство на най-ниското ниво струва €99). За тези €99 обаче в рамките на година получаваш и 14.000 неизтичащи мили в тяхната програма, с които после можеш да купиш 3 вътрешно-португалски полета или 2 европейски, та определено не е лоша сделка. Аз се възползвах, като златния ми Star Alliance статус важи до края на 2021. Дано догодина успея да го ползвам малко по-активно 🙂

А ако нямаш никаква златна карта има ли шанс да вземеш златен статус с плащане на мили/членство? Т.е тогава да се направи обрантното с това злато да си го мачнеш с на One world ?Катар нямаха ли такава програма и те или свърши?

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 45 минути , Jorro каза:

А ако нямаш никаква златна карта има ли шанс да вземеш златен статус с плащане на мили/членство?

Не, никой не продава директно статус. Все пак един път трябва да си изкарал статус към някоя авиокомпания по нормалния начин - чрез летене - и после да пробваш да го статус матч-неш навсякъде, където е възможно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Бразилските компании продават статус (тия клубове с месечната такса), след което към ТАП...

Ама не съм сигурен, че става за хора без CPF, както и дали си струва упражнението.

Аз съм сапфир към Азул, за това ТАП дават сребро (няма достъп до салоните) и не си струва да се занимавам.

Връзка към мнение

Единствения смисъл на сребърното ниво (поне при SA) е че може да се квалифицираш за златно.

 

Виж за сребърните статуси на самите авиокомпании има повече benefits, но пък да ги ползваш те трябва да се опрериращ превозвач, а и принципно най-бързо се трупат точки в собствената програма на авиокомпанията, а не с кредитиране от чужди полети (изключения има, но става с много ровене и сметки, а и някой тарифи много трудно се купуват онлайн и ти трябва агент за да направи резервацията)

 

От София избора се свежда до тях, LH групата ,  ЛОТ и Турците.

- LH групата е с най кофти условия за събиране/кредитиране на точки, а за ниските им тарифи е близко до 0;

- ТАП и САС не летят от София (т.е или ще губиш мили за европейските отсечки, или ще получаваш много малко ако ползваш някой от LH групата за връзка)

- Лот също са част от Miles&More на LH, отделно че самата програма от 2022 я разбутват сериозно

 

Като цяло за нас А3  са един от най-лесните входове към златен статус, предвид че:

- имат относително нисък вход за златно ниво (24000 мили) и още по-нисък за запазване (12000) + 4 техни полета (т.е една двупосочна разходка до произволен остров)

- имат минимум от 600 мили и за къс отсечки

- летят от София до голяма част от Европа. Като минус е кофти, че полета от София е вечерен и на отиване се налага нощувка в Атина. Връщането е ок.

- често излизат полети (включително от София) с по 1500-2000 мили за под 100-120 евро за флекс тарифата или попадения като горното (до Единбург).

- ако успееш да вземеш от тяхната кредитна карта (теоритечно възможно и за чужденци, но на практика доста сложно, предвид изискването,  да си изкараш местен данъчен номер - така го направи приятел с къща в Гърция) ти изиспват и 8000 статус точки

 

Минус на тяхната програма е, че не е толкова атрактивна за статус мач за неевропейски а/к и все пак липсата на далечни полети. Но например може да се мачне с Турците (при които катеренето е по-трудно) - В следващите 4 месеца и с един международен полет да го докараш до Miles&Smiles Elite за 1 година и с още 15000 мили - за две.

 

Другите с по-лесно катерене в SA с корейците Asiana (40000 за две години). Там обаче пак се хвърляш в таблицата със сметки на мили и резервационни класи.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
23 minutes ago, adreno said:

Единствения смисъл на сребърното ниво (поне при SA) е че може да се квалифицираш за златно.

 

Виж за сребърните статуси на самите авиокомпании има повече benefits, но пък да ги ползваш те трябва да се опрериращ превозвач, а и принципно най-бързо се трупат точки в собствената програма на авиокомпанията, а не с кредитиране от чужди полети (изключения има, но става с много ровене и сметки, а и някой тарифи много трудно се купуват онлайн и ти трябва агент за да направи резервацията)

 

От София избора се свежда до тях, LH групата ,  ЛОТ и Турците.

- LH групата е с най кофти условия за събиране/кредитиране на точки, а за ниските им тарифи е близко до 0;

- ТАП и САС не летят от София (т.е или ще губиш мили за европейските отсечки, или ще получаваш много малко ако ползваш някой от LH групата за връзка)

- Лот също са част от Miles&More на LH, отделно че самата програма от 2022 я разбутват сериозно

 

Като цяло за нас А3  са един от най-лесните входове към златен статус, предвид че:

- имат относително нисък вход за златно ниво (24000 мили) и още по-нисък за запазване (12000) + 4 техни полета (т.е една двупосочна разходка до прозиволен остров)

- имат минимум от 600 мили и за къс отсечки

- летят от София до голяма част от Европа. Като минус е кофти, че полета от София е вечерен и на отиване се налага нощувка в Атина. Връщането е ок.

- често излизат полети (включително от София) с по 1500-2000 мили за под 100-120 евро за флекс тарифата или попадения като горното (до Единбург).

 

А какво мислиш за Турците? До преди малко се ровех в програмата на ТАП в момента имат промо за закупуване на мили на не лоши цени и се чудя дали има смисъл да инвестирам. Блазни ме и идеята за ъпгрейди към бизнес класа за полети на Туркиш към Занзибар или Азия както и на Луфтханза към Карибите( тук не съм сигурен, че полети на Кондор могат да се ъпгрейдват с мили) . Отделно видях, че Емирейтс също ги дават като опция за купуване на билети с мили за тях, но не знам дали могат да се ползват от София или трябва да е от Португалските летища.

Връзка към мнение
преди 55 минути , Jorro каза:

имат промо за закупуване на мили на не лоши цени и се чудя дали има смисъл да инвестирам.

Аз лично съм малко скептичен към купуването на мили, освен ако смяташ да ги похарчиш веднага. Особено в момента, когато най-вероятно няма да ги похарчиш веднага.

Още ме е яд за едни мили на ЛАТАМ от март, дето щях да летя с тях, ама отмениха полета и сега си имам мили, пък бих предпочел да имам пари.

Освен това не харесвам програми, в които прекалено лесно продават мили, както и правят такива клубове с месечни такси, бързо наскачат хора и цените в мили са изключително нестабилни (в Бразилия са такива и съм принуден да ги ползвам заради кредитните карти).

Връзка към мнение

По повод купуването на статус

 

Чисто теоретично, за 700 реала месечно се става член на клуба 20000 на Азул, което ти дава ъпгрейд до Diamante. Печелиш 20000 точки от Азул + 10000 бонус месечно. Сега често има намаления на таксата до 50% (или намаление на таксата, или бонус точките, не и двете едновременно). Azul Diamante теоретично може да се мачне до Gold на TAP, като трябва да си платиш за милите. После се отказваш от клуба на Азул.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.