Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Пак съм аз.:((Не зная какво става, но светът върви към лошо.:(

Отивам днеска да си нося касовия апарат за годишното баене в сервиза.Нова кака.Милата девойка, която работеше там поне от 10 години я няма, напуснала.:(

Оставям го, заедно с предишните документи, книжка и пр., че нямало връзка с НАП - а.

След два часа ми се обажда, готово, тичам да си го взема.

-Колко струва ?/аз знам, но е учтива да се пита/.

Казват 106, заедно с касовата книга.Плащам и питам, де е фактурата.

О,там е, разбира се.

Поглеждам на фактурата - и тя, и касовият бон са за 66 лева.

Питам -що тъй?

- Мии, щото нам си кво си, то било за абонамент, ама имало и трафик, та за туй така.Пък за едното фактура, пък другото - ей тъй,без...

Абе, викам си, аз ли не съм наред,че като плащам толкова, искам документ точно за толкова.

До сега съм Плащала 60, нямам против да платя каквото ми кажат, но не така.

И се запънах - или ми връщате разликата до касовия бон, или ми пишете нова фактура за цялата сума, или викаме тука един от данъчното отсреща, да каже кой крив, кой прав.

На какво прилича това?Или пък, аз, като се държа кротко и възпитано, съм и толкова наивна?Е, стана ясно, че не е баш тъй.

Че и договор ми дали, дето е написана още по-малко сума и от касовия бон.

Оказа се, че може да ми напишат фактура - толкова за абонамент, толкова за мобилен трафик, толкова за ДДС, като за цялата сума.

А преди 15 минути не можеше.

Малко е да каже, че съм бясна.:(((

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Аз ще цитирам незнаен философ - "Тука е така!" :)

Да де, ама нали всички искаме нещо да се промени?Кой трябва да го направи?

Нали не трябва да се примиряваме, нали трябва всеки от нас да направи нещо,дори само това - да започне от себе си?

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Да де, ама нали всички искаме нещо да се промени?Кой трябва да го направи?

Нали не трябва да се примиряваме, нали трябва всеки от нас да направи нещо,дори само това - да започне от себе си?

Колко малко трябва наистина, като в твоя случай. И колко много хора биха подминали, за съжаление. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Колко малко трябва наистина, като в твоя случай. И колко много хора биха подминали, за съжаление.

 

Ами, то си е стрес и вероятно много хора не биха искали/не биха могли да се разправят.

То и аз не съм се карала, но абсолютно категорично си отстоявах правото.

И независимо, че успях, пак ми беше гадно.:(

Загубиха ме като клиент, обясних го на девойката, ама много ме съмнява, че им пука.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Хайде и аз в кюпа. Колумбийците ми смениха полета от 8.30 на 5.25, и сега се чудя къде да спя до 2.30?

Не може ли да си доплатиш в хотела за късно освобождаване или направо за още една цяла нощувка? Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Хайде и аз. Имам закупен онлайн билет София - Плевен за днес 9.00 часа. Като последния глупак се разходих на - 14 градуса до автогарата, за да разбера, че автобусите на Транс 5 днес няма да пътуват и касата им няма да работи. На сайта на фирмата, на сайта на автогарата или където и да било няма подобна информация. Къде живеем и в кой век? Аз лично не виждам причина да не мога да стигна по основна пътна артерия (част от нея магистрала) на разстояние от 150 км. И ако има основателна такава, не е ли редно някой да ме информира? Превозвача или автогарата например... Абсурд пълен!

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Не може ли да си доплатиш в хотела за късно освобождаване или направо за още една цяла нощувка?

Аз имам запазен хотел за тази нощувка, но сега се чудя заслужава ли си. Пристигам в Богота предния ден в 16,30, докато се оправя на летището...ще стане 17,30, докато отида до хотела...и после в 3,00 часа обратно. и честно казано хич не ми се мота, дори и с такси посред нощ в Богота.

Връзка към коментар

Аз имам запазен хотел за тази нощувка, но сега се чудя заслужава ли си. Пристигам в Богота предния ден в 16,30, докато се оправя на летището...ще стане 17,30, докато отида до хотела...и после в 3,00 часа обратно. и честно казано хич не ми се мота, дори и с такси посред нощ в Богота.

 

Това е доста гадна ситуация. Аз обичайно пращя от здраве и щастие, но на първия час на летището вече всичко ме боли, кисела съм и ми е студено. Да прекарам и първата неориентирана вечер по улиците в небезопасен град, чакайки да стане време да си ходя, също не ми носи никакво удоволствие. И на мен ми е жал да плащам нощувки и трансфери за 5-6 часа, но ако има евтина опция около летището и приемлив трансфер, бих си платила за спокойствието, леглото, банята и шанса да се събуя и съблека. 

Зависи и какво имам планирано за следващия ден. След безсънните трансферирания мисълта ми тече толкова бавно, че не можем и да си сменим пари и да си поръчаме обяд без няколко опита и грешки. И ако имам предвидена някаква атракция в този ден е много вероятно да не успея да й се зарадвам. 

Разбира се, много хора изобщо не се чувстват като бити с пръчки след безсънна нощ и моите терзания им се виждат странни. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз имам запазен хотел за тази нощувка, но сега се чудя заслужава ли си. Пристигам в Богота предния ден в 16,30, докато се оправя на летището...ще стане 17,30, докато отида до хотела...и после в 3,00 часа обратно. и честно казано хич не ми се мота, дори и с такси посред нощ в Богота.

Потърси хотел на/около летището, който предлага включен трансфер от/до летището. Или ако е платен трансфера/таксито да е на приемлива цена.

Връзка към коментар

Потърсих, скъпи са за моя начин на пътуване, ама то на летището къде има евтини хотели. Другото, което е по план трябва сутринта да пристигнем в Картахена, да я разгледаме и вечерта имаме нощен преход 10-12 часа с автобус до Меделин, от там още 2 часа до Гуатапе и трек и изкачване на 700 стъпала по скалата. Съвсем стана ....сега го мисля, и не знам как да го измисля, а така добре си го бях нагласила.


Това е доста гадна ситуация. Аз обичайно пращя от здраве и щастие, но на първия час на летището вече всичко ме боли, кисела съм и ми е студено. Да прекарам и първата неориентирана вечер по улиците в небезопасен град, чакайки да стане време да си ходя, също не ми носи никакво удоволствие. И на мен ми е жал да плащам нощувки и трансфери за 5-6 часа, но ако има евтина опция около летището и приемлив трансфер, бих си платила за спокойствието, леглото, банята и шанса да се събуя и съблека. 

Зависи и какво имам планирано за следващия ден. След безсънните трансферирания мисълта ми тече толкова бавно, че не можем и да си сменим пари и да си поръчаме обяд без няколко опита и грешки. И ако имам предвидена някаква атракция в този ден е много вероятно да не успея да й се зарадвам. 

Разбира се, много хора изобщо не се чувстват като бити с пръчки след безсънна нощ и моите терзания им се виждат странни. 

Аз по принцип изкарвам една нощ на летище и автобус без проблем, ама тук стават повече, дълъг полет от Европа, сън на летище, цял ден гледане на Картахена и нощен автобус ...

Връзка към коментар

Потърсих, скъпи са за моя начин на пътуване, ама то на летището къде има евтини хотели. Другото, което е по план трябва сутринта да пристигнем в Картахена, да я разгледаме и вечерта имаме нощен преход 10-12 часа с автобус до Меделин, от там още 2 часа до Гуатапе и трек и изкачване на 700 стъпала по скалата. Съвсем стана ....сега го мисля, и не знам как да го измисля, а така добре си го бях нагласила.

Аз по принцип изкарвам една нощ на летище и автобус без проблем, ама тук стават повече, дълъг полет от Европа, сън на летище, цял ден гледане на Картахена и нощен автобус ...

 

Ами около летището в Себу, Филипини бяха евтини хотелите, до летището на Мадрид също намерих добро предложение. 

Ти си ги преглътнала вече тези пари за нощувка, сега трябва да намериш трансфер и да прежалиш 2 часа сън. 

Всъщност Радо и CCK много рекламират дайнърс като универсален лек за дългите престои на летище. Това, разбира се, върши работа, ако успееш да се чекираш предварително.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Около летището в Джакарта също има нескъпи хотели с безплатен трансфер на разстояние 20-25 минути шофиране.

 

Както сте сте след дълъг полет от Европа, ще е добре да полежите, ако не успеете да заспите, че после ви чака интензивна програма.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ха ха, вече ми става смешно, сега влизам в резервацията на хотела за въпросната нощувка в Богота, който беше с безплатни трансфери, да пиша на хотела за трансфер в 3,00 часа и хотела ми вече не се предлага в Букинг. Търся го в другите резервационни системи, никъде го няма. Имат един техен сайт, без цени, с резервация по имейл и телефон само.

Връзка към коментар

Вече втори ден седя на страницата на катарците и се каня да си купя билета за прибиране. Обещах си да го направя днес най-късно. Сърцето ми се къса и не мога да го натисна този бутон "Continue"....

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Вече втори ден седя на страницата на катарците и се каня да си купя билета за прибиране. Обещах си да го направя днес най-късно. Сърцето ми се къса и не мога да го натисна този бутон "Continue"....

Не тъжи! Хубаво е да си оставиш нещо за гледане за следващия път. Така ще имаш повод да се върнеш. А и ние те чакаме за сбирката на 13.01. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вече втори ден седя на страницата на катарците и се каня да си купя билета за прибиране. Обещах си да го направя днес най-късно. Сърцето ми се къса и не мога да го натисна този бутон "Continue"....

Ако нямаш бърза работа тук...:)Що да го натискаш?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Вече втори ден седя на страницата на катарците и се каня да си купя билета за прибиране. Обещах си да го направя днес най-късно. Сърцето ми се къса и не мога да го натисна този бутон "Continue"....

Изчакай някоя промоция! :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Не тъжи! Хубаво е да си оставиш нещо за гледане за следващия път. Така ще имаш повод да се върнеш. А и ние те чакаме за сбирката на 13.01. :)

За февруарската ще се присъединя, ако оцелея на българските температури. Билетът ми е за 16-ти, цъкнах го ...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

В Бали не се видяхме, но може да се видим на февруарската сбирка. И аз съм се запътила накъм твърде снежните български земи, направо сибирски, ако се слушат БГ политици и местни управници.

Абе аз ли бъркам или колкото повече глобалното затопляне напредва, толкова повече зимата ни смущава?

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Хайде и аз. Имам закупен онлайн билет София - Плевен за днес 9.00 часа. Като последния глупак се разходих на - 14 градуса до автогарата, за да разбера, че автобусите на Транс 5 днес няма да пътуват и касата им няма да работи. На сайта на фирмата, на сайта на автогарата или където и да било няма подобна информация. Къде живеем и в кой век? Аз лично не виждам причина да не мога да стигна по основна пътна артерия (част от нея магистрала) на разстояние от 150 км. И ако има основателна такава, не е ли редно някой да ме информира? Превозвача или автогарата например... Абсурд пълен!

Наскоро ми се случи да си купя онлайн билет за Свищов. Разпечатих го и мислех с него направо да се кача на рейса, но колежката ми реши все пак да се подсигури като попита на касата. Касиерката го гледа умно 5 мин., после извика шофьора, който се почесва още по-дълго, накрая проведоха един телефонен разговор и накрая преиздадоха билета. Искам да кажа, че изобщо не бяха чували за продажбата на онлайн билети, така, че имайте едно наум.

Редактирано от eloena
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.