Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Само да вметна, точно по празниците, а не около тях пътуват изключително малко хора. На моя полет към Сао Пауло на 30.12 имаше 4-5 човека в бизнес, никой в премиум економи и двайсетина души в икономична, всички се наместиха по един на 3 седалки.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

@christuff иска да се похвали, че майка ми толкова е харесала януарската снимка на магеланския календар, че си е поръчала да й я нарисуват като картина. Картината ще краси офиса й.

 

IMG-3c4c3aa2bdcd67a91cc79bd0e6bddb35-V.jpg.08b243ec01e7339f0cfe6a5bc8cbff40.jpg

Редактирано от Eti*
  • Харесвам 19
  • Браво 6
Връзка към коментар
преди 4 минути , Eti* каза:

@christuff иска да се похвали, че майка ми толкова е харесала януарската снимка на магеланския календар, че си е поръчала да й я нарисуват като картина. Картината ще краси офисът й.

Хехе , вярно си е за хвалба. И картината е станала хубава. 

  • Харесвам 1
  • Браво 3
Връзка към коментар

А бе то не е за хвалба, ама доживях на 50-и- да чуя от италианец похвала, че съм елегантна дама :lol:

Не е за хвалба, защото чак сега ми се случи, но пък що да не се изфукам, макар и леко пораснала за подобни дребни житейски радости.

 

Да не подценявам и ролята на българското вино ;) в случката.

Редактирано от Lyubina
  • Харесвам 27
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 14 часа, Lyubina каза:

А бе то не е за хвалба, ама доживях на 50-и- да чуя от италианец похвала, че съм елегантна дама :lol:

Не е за хвалба, защото чак сега ми се случи, но пък що да не се изфукам, макар и леко пораснала за подобни дребни житейски радости.

 

Да не подценявам и ролята на българското вино ;) в случката.

Не е от виното. Италианците са си кавалери. Оценяват Жената. И е съвсем в реда на нещата да подвикнат на непозната жена:

"Чао белла!"

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Dani Magelan каза:

Не е от виното. Италианците са си кавалери. Оценяват Жената. И е съвсем в реда на нещата да подвикнат на непозната жена:

"Чао белла

Още по-зле тогава :)  .... Що чак сега?

Или твърде дълго съм руса ;) 

Връзка към коментар

При регулярна проверка за билети, които ми трябват за м. април, през skyscanner -> edreams излязоха по 90 евро на човек, в сравнение с поне два пъти по-висока цена от другите доставчици, включително и в сайта на авиокомпанията (192 евро на човек там).

Става дума за билети между Мексико Сити и Канкун с Аеромексико.

Цената с намалението е сравнима с тази на лоу кос операторите (volaris, interjet, viva aerobus) - ако на някого му трябват билети в региона, да пробва схемата.

Връзка към коментар

Виза за Афганистан - получена.

 

Неочаквано, но това беше най-лесната виза в живота ми. Тази сутрин отидох в 11:00 в посолството за да подам документи и в 15:00 си взех обратно готовия паспорт.

 

Таксата за туристическа виза е €80.

  • Харесвам 22
Връзка към коментар

За последен път си купих фотоапарат тип сапунерка през 1993 г в Ню Йорк Сити. От 1996 г. насам съм използвал само SLR-и и DSLR-и.

 

Днес, почти 25 години по-късно си взех отново едно "дамско пистолетче" т. е. сапунерка - Sony RX100 III. Миналата година ползвах една такава взета назаем и резултатите ми харесаха. Основно предназначение - за широки (пейзажни) снимки по време на сафари когато и двата ми фул фрейм DSLR-и са заети с теле-обективи, също така и за битови снимки на партита, плажове или други места, където не ми се носи нещо повече от джобен апарат. Приличен едноинчов сензор (матрица), автоматични, полуавтоматични и напълно ръчни настройки. Основно предимство е високо светлосилния Zeiss обектив с бленда 1.8 до 2.8. Ако не смятаме по-високите варианти на модела - IV и V, не можах да намеря нищо друго джобно (джоб на риза или дънки) с по-добро качество.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 20
Връзка към коментар
преди 1 минута , Rumiana каза:

Е, Sony RX100 отдавна е титулуван за цар на сапунерките ;)  Честито, все хубави неща да снимаш с него! :) 

Благодаря много!

Връзка към коментар
Евгени Димитров

Щеше да е Япония месец април, ама току-що запазих error билети от Вашингтон до Нова Зеландия двупосочен за $675 за двама души. Промоцията все още я има през момондо, от 1 час насам е. Даже бяха $250 на човек, ама докато раздухам и се качиха малко, но и така ни устройва.

Редактирано от Евгени Димитров
  • Харесвам 12
Връзка към коментар

понеже някъде стана въпрос за предварителни планиране...

та току-що си купих билети за морето (Парати), за утре, с връщане понеделник. С мили естествено :)

Връщането е малко тъпо, че е от Сао Пауло през Бразилия, т.е. се обикаля повече от двойно разстояние, ама друго нямаше.

Сега трябва да уредя колата под наем и хотела.

(то и без това щяхме да ходим с колата, ама предпочетох да си спестя шофиране 450 км в посока, + две нощувки по пътя за разнообразие)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

ПП Милите на Бритиш са адски полезни

Билетите за утре са по 700 реала, и в момента има места с мили.

Минималната цена за тия билети е към 100 реала, защо при това положение има налични билети с мили не мога да проумея. В други случаи няма, дори при по-ниска цена с пари.

Връзка към коментар
преди 14 минути , neuromancer каза:

понеже някъде стана въпрос за предварителни планиране...

та току-що си купих билети за морето (Парати), за утре, с връщане понеделник. С мили естествено :)

Връщането е малко тъпо, че е от Сао Пауло през Бразилия, т.е. се обикаля повече от двойно разстояние, ама друго нямаше.

Сега трябва да уредя колата под наем и хотела.

(то и без това щяхме да ходим с колата, ама предпочетох да си спестя шофиране 450 км в посока, + две нощувки по пътя за разнообразие)

Знаех си че не съм само аз такава неорганизирано импулсивна :yahoo:

Връзка към коментар
преди 23 минути , neuromancer каза:

ПП Милите на Бритиш са адски полезни

Благодарение на теб имам AMEX British Airways. Факт, улеснила ми е много пъти живота... И го е поевтинила в определена степен :)

 

преди 24 минути , funny каза:

Знаех си че не съм само аз такава неорганизирано импулсивна :yahoo:

Ти сега искаш да ми кажеш нещо ли? :rofl:

Връзка към коментар
преди 5 минути , Rainy каза:

Ти сега искаш да ми кажеш нещо ли? :rofl:

Хахахах. Незнам защо, като ти прочетох коментара и си представих мнооого цветно как примерно двете с теб плануваме пътуване :biggrin::lol::lol:.

 

За мен всичко което е след следващата седмица е ...ехеееее, знаеш ли колко далече . За теб 2019-та ей я на, дошла е почти, та даже и си я приключила.:biggrin:

Връзка към коментар
преди 1 минута , funny каза:

Хахахах. Незнам защо, като ти прочетох коментара и си представих мнооого цветно как примерно двете с теб плануваме пътуване :biggrin::lol::lol:.

 

За мен всичко което е след следващата седмица е ...ехеееее, знаеш ли колко далече . За теб 2019-та ей я на, дошла е почти, та даже и си я приключила.:biggrin:

Ще бъде интересно планиране... Едната ще пише в Искам да се похваля, другата - в Искам да се оплача, и обратно! 

:rofl::rofl::rofl:

Връзка към коментар
На 11.01.2018 г. в 13:31, Mary каза:

От известно време всеки мой ден започваше с една прекрасна книга!

Нещо странно изпитвах докато я четях - хем исках бързо да разбера какво ще се случи, хем не исках да свършва... 

Е, днес я дочетох и бързам да се похваля - книгата ми е подарък(с автограф) от авторката - нашата @Rainy

Много е хубаво усещането да четеш книга от човек, когото познаваш! Понякога имах чувството, че е до мен  и чувам думите, интонацията, настроението... 

Непрекъснато откривах нещо от нея, което е вплела в героите си! 

Книгата много, много ми хареса!

 

Рейни, благодаря ти не само за хубавото посвещение, а и за прекрасната книга! :wub:

 

IMG_8480.JPG

 

и Аз я имам но не е с автограф...ще трябва да изловя авторката за един...някой ден 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , wiliko каза:

и Аз я имам но не е с автограф...ще трябва да изловя авторката за един...някой ден 

Лелле, така ме зарадвааааа! Няма по-голямо удоволствие за един автор от факта, че го четат... Много ти благодаря за изненадата! Ще се изловим някой ден... 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
преди 13 минути , Rainy каза:

Лелле, така ме зарадвааааа! Няма по-голямо удоволствие за един автор от факта, че го четат... Много ти благодаря за изненадата! Ще се изловим някой ден... 

Колко му е на някой Преход...към върха независимо на коя планина и континент 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, neuromancer каза:

ПП Милите на Бритиш са адски полезни

Билетите за утре са по 700 реала, и в момента има места с мили.

Минималната цена за тия билети е към 100 реала, защо при това положение има налични билети с мили не мога да проумея. В други случаи няма, дори при по-ниска цена с пари.

малко към оплакванията, ама не мога да добавя багаж за резервация, купена от агент

би трябвало да може, ама дава грешка на сайта на ЛАТАМ

може на летището, но разбира се там е по-скъпо :(

Връзка към коментар
преди 16 минути , neuromancer каза:

малко към оплакванията, ама не мога да добавя багаж за резервация, купена от агент

би трябвало да може, ама дава грешка на сайта на ЛАТАМ

може на летището, но разбира се там е по-скъпо :(

То е малко смешно да ти давам акъл, защото живееш там, ама не пречи :) По повод резервацията ми към ЛАТАМ, когато пътувах до Бразилия - беше купена от агент (тукашна компания). Наложи се да оправя някакъв проблем - наистина не помня какъв, но просто им се обадих на ЛАТАМ по телефона в Бразилия. Е, беше леко мъка с езика - имаше код с английски, ама нали..., ама се оправихме :) Защо не звъннеш по телефона просто? 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.