Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Ето ти  един добър справочник по темата:

 

http://www.ratebeer.com/breweries/

Интересно, че България не фигурира в списъка!

 

А като разгледах гръцките малки пивоварни, повечето са открити след 2000 година (повечето по немска технология)  и капацитетът им е да зареждат 20-30 заведения.

 

Не мога да смятам селската пивоварна (фурна) за фактор в бранша, при положение че годишно продукцията й я опитват няколко хиляди души. И да си минал оттам, и да си пил такава бира, като си тръгнеш, няма от къде да си я купиш.

Връзка към коментар

Интересно, че България не фигурира в списъка!

 

Защото Южна Африка освен традиционните чешки марки, засмуква и предприемчивите български пивовари  :)

Ей го например един приятел в Йоханесбург - бай Киро от Сопот.

Да вари домашна ракия отдавна не е предизвикателство за него (в каталога си има варианти всякакви - от гроздовица до гуавица) , та следващият му проект е микро пивоварна. Чакам с нетърпение  :P

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

На бай Киро от Сопот може да му помогне в начинанието:

 

http://beer-bg.blogspot.com/

 

:P

 

Аз кат' се пенсионирам, мисля да се пробвам, а дотогава се надявам тия момци да започнат и да предлагат някъде бира домашно производство!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ziwiec-а не става ли? :)

 

Е, сигурно става, аз онзи ден във Вроцлав пих "Tyskie", която се оказа много добра. Опитвам се да не пълня темата с популярни марки бира, които могат да се намерят навсякъде по света, а споделям по-скоро "бутикови" бири, които срещам по пътя... ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Умшланга, август 2013.

Това не е точно местна бира, а една от водещите марки на SA Breweries, за която рядко се сещам.

С рачешко къри върви добре, 

 

2013-08-24%2014.18.47.jpg

Редактирано от домосед
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пия същата в момента на терасата в Римини. Видях много любители на Дювел, а познавачи, които пият Вестмалле почти няма;) Трапист-тите са много добри, но не са за всеки ден, или ако са, то поне не по една.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Грузинския много ме кефи, тая кутийка без надписа Beer не можеш да познаеш дали е обърната нагоре или надолу с главата :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Грузинския много ме кефи, тая кутийка без надписа Beer не можеш да познаеш дали е обърната нагоре или надолу с главата :)

 и на мен ми изглежда наопаки, постоянно си въртя картата

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.