Прескочи до съдържание

А с колко багаж пътуваме? :)


Препоръчани мнения

Преди години пътувах с огромен куфар, сега искам да е максимално леко. За козметика взимам мостри, които после изхвърлям. За разтвор за лещи ползвам едни малки пластмасови разфасовки на Натриев Хлорид. Продават ги в аптеките за хрема на бебета. Отварям, ползвам и хвърлям. Джапанките са леки. Взимам блузи или тениски за всеки един ден. Пробвала съм да пера, но не съхнат бързо. По-лесно е да се купи на място нова. Заради работата не мога да пътувам повече от 8-9 дена.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Преди пътувах с по-малко багаж, сега в последните години все повече неща нося. Последно преди 2 години на Хаваи за 1 седмица бях с една ръчна чанта, сега се чудя как съм успяла да събера всичко.

Последното пътуване бяхме с чекиран багаж над допустимите килограми - за първи път се случва. Но този път наистина бях взела страшно много дрехи, половината въобще не ги облякох. Нося си и козметика за баня, разтвор за лещи - всичко нося, не купувам от никъде нищо. Предпочитам да си имам всичко, не да ходя да обикалям или да търся от къде да си купя необходими неща и то на ново и непознато място.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да си припомним,колко ценна всъщност, е хавлията :)

 

ПЪТЕВОДИТЕЛ НА ГАЛАКТИЧЕСКИЯ СТОПАДЖИЯ дава следните сведения по въпроса за хавлиите.

 

Хавлията, пише там, е навярно най-полезното нещо, което един междузвезден стопаджия може да притежава. На първо място тя е много ценна в чисто практическо отношение — можеш да се загърнеш с нея, за да се топлиш, докато подскачаш по мразовитите луни на Джаглан Бета; можеш да легнеш върху нея на плажа, покрит с жарък мраморен пясък, и да дишаш опияняващия морски въздух на Сантрагинус V; можеш да подремнеш под нея и под звездите, огряващи с яркочервените си лъчи пустинния свят на Кактафун; би могъл да я опънеш като платно на минисал по ленивите тежки води на реката Мот; намокрена, ще ти послужи и в ръкопашен бой; можеш да си завиеш главата с нея, за да не дишаш отровните изпарения или за да не срещнеш погледа на кръвожадния звяр Бъгблатер от Траал (едно невероятно глупаво животно, което си мисли, че ако ти не го виждаш и то не може да те види — но макар и тъпо като галош, то е много, много кръвожадно); ако изпаднеш в беда, можеш да я размахаш над главата си в знак, че се нуждаеш от помощ, и, разбира се, можеш да се избършеш с нея, ако все още ти се струва достатъчно чиста.

Но преди всичко, тя е изключително ценна в психологическо отношение. Кой знае защо, ако един страг (страг = нестопаджия) открие, че стопаджията носи хавлията със себе си, автоматично стига до заключението, че си има и четка за зъби, кърпа за лице, сапун, кутия с бисквити, манерка, компас, карта, кълбо канап, спрей против комари, екипировка за дъждовно време, космическо облекло и т.н., и т.н… При това страгът е готов с удоволствие да заеме на стопаджията кое да е от всички тези, а и дузина други неща, които стопаджията случайно може да е „загубил“. Ето как разсъждава страгът: онзи, който е способен да преброди надлъж и нашир галактиката, и то на стоп, да изнемогва, да мизерствува, да се сблъсква с невероятни трудности, да ги преодолява и все още да знае къде му е хавлията, е явно човек, с когото си длъжен да се съобразяваш.

Така се е зародил един израз, станал вече класически в стопаджийския жаргон. Например: „Хей, сас ли го онзи хупи Форд Префект? Те това се казва фруд — наистина знае де му е хавлията (сас = зная; чувал съм за; срещал съм; правя любов с; хупи = наистина прибран човек: фруд = ама наистина страшно прибран човек).“

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

За разтвор за лещи ползвам едни малки пластмасови разфасовки на Натриев Хлорид. Продават ги в аптеките за хрема на бебета. Отварям, ползвам и хвърлям.

Това е гениално, благодаря ти!!!

Навремето нямаше разтвори до 100 мл (сега има всичко), но ми беше проблем именно това - разтвора за лещи.

Връзка към коментар

Аз ползвам и 10 мл. патрончета NaCl , но не съм търсил в магазини за храна на бебета. По аптеките не се продават - питал съм на много места. Преди ги взимах от болницата. За по-дълъг път обаче си нося голям флакон . Тази са ако пътувам някъде за 2-3 дни или в ръчния багаж за всеки случай ако трябва да промия леща инцидентно.


На Терминал 1 служителя на секюрити виждайки разтвора за лещи в разфасовка 100 мл. го грабна и казва на колегите - "Ей го виждате ли , че има и малки разфасовки дето по цял ден ми излизат с номера и се караме тук , че нямало по-малки".

Явно си затварят очите и дпопускат и по-големи в ръчния багаж  :)

Връзка към коментар

Преди пътувах с по-малко багаж, сега в последните години все повече неща нося. Последно преди 2 години на Хаваи за 1 седмица бях с една ръчна чанта, сега се чудя как съм успяла да събера всичко.

Последното пътуване бяхме с чекиран багаж над допустимите килограми - за първи път се случва. Но този път наистина бях взела страшно много дрехи, половината въобще не ги облякох. Нося си и козметика за баня, разтвор за лещи - всичко нося, не купувам от никъде нищо. Предпочитам да си имам всичко, не да ходя да обикалям или да търся от къде да си купя необходими неща и то на ново и непознато място.

И аз като теб, ама - цял живот все така. :blush: Колкото дни - толкова дрехиX2.  Щото си обичам, след цял ден обикаляне да се изкъпя и пременя за вечерната разходка/вечеря.В Азия е лесно - за там си вземам стари дрехи или такива, които не нося, обличам по веднъж и раздавам на камериерките обикновено. Или пък, ако сме завъдили някоя местна дружка. Ама не навякъде може така. По хотели не обичам да пера, освен финото брльо.

И с едни обувки не мога. Даже само с два чифта да съм, ги редувам. И за обувките така трябва, и за краката.Иначе, ходя боса почти целогодишно и тука, та чорапи не нося, поне от това олеквам. :)

С пухенките - елеци и якета сега е по-лесно, не тежат, та взех да го докарвам куфЕра под 20 кила.

А Иберия веднъж ме оскубаха 60 евро глоба, че багажът ми беше 28 кила. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На Терминал 1 служителя на секюрити виждайки разтвора за лещи в разфасовка 100 мл. го грабна и казва на колегите - "Ей го виждате ли , че има и малки разфасовки дето по цял ден ми излизат с номера и се караме тук , че нямало по-малки".

Явно си затварят очите и дпопускат и по-големи в ръчния багаж  :)

Както се оказа, са длъжни да допускат, защото разтворите за лещи и течните лекарства са изън ограниченията.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз по отношение на разтворите за лещи нямам проблем, защото тук се продават малки опаковки за пътуване. Тях нося ако пътуването е 4-5 дена максимум. Ако е по-дълго нося по-големия, но никога в ръчния багаж.

 

Ето такива опаковки нося: http://www.medichest.com/media/ss_size2/k454256.jpg

Редактирано от Травеолани
Връзка към коментар

То от тия и тук може да има , но аз ползвам от по-евтините родно производство и най-малките са 100 мл.

В БГ си ползвам обикновен физиологичен разтвор NaCl 500 ml. за 1.30 лева вече 20 години.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.