Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Нещата не са много глдки в никакъв случай, ще ми е много интересно ако мога да изровя някаква вътрешна информация от интернет, от човек, който е работил отвътре в ценообразуването.

Връзка към мнение

Специално за Изи джет - имам само едно пътуване с тях и моят опит е подобен на този на Дани Маркова. Гледах многократно билети Рим - Малта за една и съща дата. Цената беше 26 евро, но аз изчаквах да ми заредят дебитната карта, защото като платиш с дебитна нямаше такса, през деня проверявам цената 26 евро, вечерта тръгвам да купувам гледам единият билет се вдигнал на 32 евро. Реших да ги купя по отделно и естествено купувам първо по-евтиния, цъкам да купя и вторият билет и хоп цената станала 36 евро  :) , Купих го, защото не ми се разправяше пак да дебна, а и не знаех дали няма да се вдигне много повече, но цялото упражнение дето направих с чакането да ми заредят дебитната карта се оказа напълно безсмислено. Както и да е, но след 1-2 седмици съвсем мазохистично решавам да проверя как е цената и се оказва, че е отново 26 евро :)

Връзка към мнение

Нещата не са много глдки в никакъв случай, ще ми е много интересно ако мога да изровя някаква вътрешна информация от интернет, от човек, който е работил отвътре в ценообразуването.

 

Трудно ще ти е...едва ли има по-сериозно пазена тайна от това :) Пък и дори да разбереш точния механизъм няма как да знаеш как се движат продажбите, което е главния фактор. Кел файда като знаеш, че на 20-тата продадена седалка 1 месец преди полета цената скача, като не знаеш колко седалки са продадени всъщност :)

Връзка към мнение

Специално за Изи джет - имам само едно пътуване с тях и моят опит е подобен на този на Дани Маркова. Гледах многократно билети Рим - Малта за една и съща дата. Цената беше 26 евро, но аз изчаквах да ми заредят дебитната карта, защото като платиш с дебитна нямаше такса, през деня проверявам цената 26 евро, вечерта тръгвам да купувам гледам единият билет се вдигнал на 32 евро. Реших да ги купя по отделно и естествено купувам първо по-евтиния, цъкам да купя и вторият билет и хоп цената станала 36 евро  :) , Купих го, защото не ми се разправяше пак да дебна, а и не знаех дали няма да се вдигне много повече, но цялото упражнение дето направих с чакането да ми заредят дебитната карта се оказа напълно безсмислено. Както и да е, но след 1-2 седмици съвсем мазохистично решавам да проверя как е цената и се оказва, че е отново 26 евро :)

Няма нищо чудно, обяснението е елементарно. :)

До преди месец-два, на екрана цените на easy се изписваха БЕЗ таксата за резервация (която се начислява вече при плащане И с дебитна карта, онова с V Electron отдавна го няма). И едва след като избереш полета, цената автоматично се актуализира вече с добавената такса за плащане, която обикновено е между 10 и 12 евро (с дебитна), и ок 14 евро +% над определена сума (с кредитна).

Вероятно много клиенти като теб са били възмутени, неразбирайки защо винаги цената им се увеличава точно преди да платят, писали са им гневни писма, и накрая easy се светнаха, че почват да губят симпатии. Затова сега вече е направено цената още на първия екран да ти излиза с начислената такса. За да няма чуденки и отдръпване на клиенти, че компанията всеки път ги цака с цените, както и ти си го помислила.  :)

 

Опитах да го обясня максимално изчистено. Ако не е станало ясно, питай.

Има и други моменти с тази такса. Изобщо целта на easy е била да го направят най-приемливо за хората, но не са отчели, че така се обърква повече. Примерно че таксата се разпределя между всички полети в една резервация. Но това ще го обясня, ако някой прояви допълнителен интерес :)

 

П.П. забравих само да питам случаят, за който си писала, кога става? За времето от преди април-май т.г. ли е, или от по-скоро? В това е скрит отговора с разликите.

Редактирано от wilks
Връзка към мнение

Малко като оф-топик, но блога си плаче за една статия "easyjet - инструкции за резервация" от много време насам...

Ако наистина нямаш опит с тях и сайта им за резервиране, може и ти да срещнеш известни тудности.  Въпреки натрупаните знания по всевъзможни други сайтове. Не ти подценявам възможностите, но си е малък дял от аритметиката ценообразуването на easy. Схванеш ли го веднъж, става елементарно.

Даже сега като обяснявах на Zany, допуснах вероятността и някой други потребители да са си помислили същото с това "повишаване на цени от кликване", а обяснението да е въщност в горния ми отговор. :)

Връзка към мнение

Не, не става въпрос, че цената се е увеличила непосредствено преди плащането. Както казах, единият билет си ми струваше 26 евро, а тогава нямаше такса за плащане за плащане с дебитна карта Виза Електрон. Иначе разбирам отлично това, което обясняваш и съм наясно, че таксата се добавя след като избереш полета. А случаят е от май 2011 г,, , като датата на полета беше  за септември.

Връзка към мнение

Ако наистина нямаш опит с тях и сайта им за резервиране, може и ти да срещнеш известни тудности.  Въпреки натрупаните знания по всевъзможни други сайтове. Не ти подценявам възможностите, но си е малък дял от аритметиката ценообразуването на easy. Схванеш ли го веднъж, става елементарно.

Даже сега като обяснявах на Zany, допуснах вероятността и някой други потребители да са си помислили същото с това "повишаване на цени от кликване", а обяснението да е въщност в горния ми отговор. :)

 

А, резервирал съм за други хора, пък и съм оправен :) Но ако допусна някоя тъпотия ще помагаш. Наясно съм как се добавят допълнителни полети като пестиш резервационната такса и т.н.

Връзка към мнение

Малко като оф-топик, но блога си плаче за една статия "easyjet - инструкции за резервация" от много време насам...

Аз не разбрах, къде е точно офтопика :)

Да плаче си! Още повече, че си го заредил в листата със съветите :)

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Мога ли да купя билети за двама и да платя чекиран багаж само за единия?

Или да ги купя без багаж и след това да добавя само за единия?

Връзка към мнение

Мога ли да купя билети за двама и да платя чекиран багаж само за единия?

Или да ги купя без багаж и след това да добавя само за единия?

Може, при купуването на един багаж, от падащото меню слагаш 1 багаж.

Ако вземеш без багаж, при онлайн чекирането може да го добавиш допълнително. Формата за онлайн чекинг няма да пропусне да те попита :)

Редактирано от danimarkova
Връзка към мнение

Благодаря!

Значи принципно мога да си променям мнението за броя багаж и при онлайн чекирането да добавя багаж само за единия?

Или ако платя за единия, пък си променя мнението - да добавя втори?

Извинявам се за тъпите въпроси, но никога не съм ползвала нискотарифни авиокомпании и всички тези допълнителни такси и таксички ме объркват и дразнят.

Връзка към мнение

Четири часа между полети на EasyJet достатъчни ли са на Гетуик? Багажа директно ли се пуска от София или трябва да се вземе на Гетуик и да се чекира отново на вътрешния полет?

Ако първия самолет закъснее...?

Редактирано от Надя
Връзка към мнение

EasyJet не продават билети с прекачване, т.е. имаш отделни билети и трябва да си вземеш багажа на Гетуик и да се чекираш пак, и да минеш паспортен контрол... Ако полета закъснее, губиш (може би ще ти позволят да го смениш, като платиш такса и разликата в цената, което вероятно ще е твърде много). 

Нямам опит с прекачване на Гетуик, но според мен 2 часа е малко, ако има закъснение...

Връзка към мнение

И за 10 часа гаранция няма никаква, че първия полет няма да закъснее, но 4 часа мисля са комфортна разлика, която би позволила преход на което и да е летище, ако първия полет е по график, дори да има 1-2 забавяния по багаж и паспортни проверки. 

Връзка към мнение

Gatwick е добро летище за прекачване въпреки голямата площ, която заема - става бързо и лесно, не можеш да се объркаш, защото така е направено, че просто не можеш да завиеш в грешна посока :)
Само виж дали и двата полета са на един терминал, защото има Северен и Южен, въпреки че връзката между тях е перфектна с автоматично влакче, и ако няма огромно закъснение на 1-вия полет, няма да има проблем.
За паспортен контрол - ако имаш паспорт с биометрични данни, на автоматите ще чакаш макс. 15-20 мин., колкото и хора да има.

Връзка към мнение

Аз може ли да се изкажа "компетентно" с моите внушителни четири полета, два от които с EasyJet :)

Но първо да задам уточняващи въпроси...

Какво точно означава излитане в 9.15 ?! Това физическия take-off ли е или нещо друго?!

 

От Кефлавик до Манчестър летяхме с Easy и нашия полет закъсняваше с 25 минути от 9.15 за 9.40, поне така пишеше на мониторите.

Причината за забавянето я разбрах в момента в който случайно видях, че нашия самолет тепърва в 9.15-20 каца  с пътници от Манчестър.

Физически излетяхме точно в 10.15.

Т.е. с един час закъснение, ако 9.15 означава същото, ако не, значи закъснението ни е било повече...

По график трябваше да кацнем в 12.55.

Кацнахме с 15-20 мин. закъснение

 

След това от MAN за SOF на хартия излитането е в 15.30. Ние излетяхме в 16.05.

Кацането трябваше да е в 20.50, ние кацнахме в 20,40...

 

Е, сега предполагам, че ако се е случи нещо по-сериозно и 10 часа няма да те оправят, както казва Георги.

И все пак според мен нискотарифни не означава безотговорни....

Връзка към мнение

Часа на излитане е часа, в който затварят вратите и самолета тръгва, не когато излита. По принцип трябва да си на изхода малко преди това, на бордната карта пише кога. Не трябва да се цепи косъма, защото може да ти свалят багажа и да не те пуснат, дори и да се появиш преди да са затворили.

 

А аз веднъж изпуснах самолета, който беше излетял по-рано.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Не мога да се ориентирам в сайта на Easy, моля ви, кажете ми колко струва смяна на името на пътник (една приятелка не може да пътува).

Връзка към мнение

Name change fee (Per passenger, per flight)

 

Currency Online Telephone/at the airport GBP 35 40 EUR 42 48 CHF 56 72 DKK 315 360 CZK 1,050 1,250 HUF 12,300 14,000 MAD 480 550 PLN 175 220 SEK  400  445  USD  55  60 

 

http://www.easyjet.com/fees-and-charges

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.