Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Ако беше летял с мен  s easyJet вчера за Берлин, щеше да видиш и пълен самолет най-накрая :)

 .

Пак ли си там или само прекачваш ?

Весело прекарване и дано уцелиш с времето -:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Берлин-Лондон и Лондон-София машините на изи бяха пълни и на практика не видях свободно място ако и да е имало няколко някъде в задната част -;)

Иначе да си кажем честно терминала им в Берлин е много мизерен ама то така си е цялото Шонефелд / и Тегел също де ... чакаме новото.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Берлин-Лондон и Лондон-София машините на изи бяха пълни и на практика не видях свободно място ако и да е имало няколко някъде в задната част - ;)

Иначе да си кажем честно терминала им в Берлин е много мизерен ама то така си е цялото Шонефелд / и Тегел също де ... чакаме новото.

SXF е култово летище. Само зоната на скандинавците и Израелците (D) изглежда малко по-читаво иначе останалата част от летището лъха на здрав соц. Направо не можах да повярвам, че това е второто летище на Берлин. Все едно си в третия свят братче и дори няма къде да изядеш един немски вурст наоколо в късните часове (след 5:30 вечерта), дано новото летище е по-добре.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Пак ли си там или само прекачваш ?

Весело прекарване и дано уцелиш с времето - :)

пак пак :)
 
с времето малко се разминаваме тоя път, но за веселото празно няма. Мерси!
 
 

самолета вчера за Берлин не беше пълен.

Щом казваш....
 
Може евентуално да е имало 5-6, хайде 10 свободни, но не и да е бил само наполовина затоварен, както беше споменал Hollywood.
Всъщност аз досега от София не съм излитал с повече от 10-15 незаети. Включително и още дoкато летяха до MXP. A за мен 90 и над 90% затоварен самолет си е пълен, затова и така го написах в отговора си горе. Не съм чак такъв буквалист в това отношение. :)

Ако можеш дай малко статистика да видим средна затовареност по различните маршрути на easy от София. Предполагам разполагаш с конкретни цифри за отделните полети, а гледам по темата има интерес.

И една молба - в крайна сметка колко точно свободни места имаше в четвъртък на SOF - MXP, така и не стана ясно, а ми стана любопитно?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

SXF е култово летище. Само зоната на скандинавците и Израелците (D) изглежда малко по-читаво иначе останалата част от летището лъха на здрав соц. Направо не можах да повярвам, че това е второто летище на Берлин. Все едно си в третия свят братче и дори няма къде да изядеш един немски вурст наоколо в късните часове (след 5:30 вечерта), дано новото летище е по-добре.

 

То като видиш първото летище на Берлин, чак да си отчупиш :) Мега зле е и TXL.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

пак пак :)
 
с времето малко се разминаваме тоя път, но за веселото празно няма. Мерси!
 
 
Щом казваш....
 
Може евентуално да е имало 5-6, хайде 10 свободни, но не и да е бил само наполовина затоварен, както беше споменал Hollywood.
Всъщност аз досега от София не съм излитал с повече от 10-15 незаети. Включително и още дoкато летяха до MXP. A за мен 90 и над 90% затоварен самолет си е пълен, затова и така го написах в отговора си горе. Не съм чак такъв буквалист в това отношение. :)

Ако можеш дай малко статистика да видим средна затовареност по различните маршрути на easy от София. Предполагам разполагаш с конкретни цифри за отделните полети, а гледам по темата има интерес.

И една молба - в крайна сметка колко точно свободни места имаше в четвъртък на SOF - MXP, така и не стана ясно, а ми стана любопитно?

 

Бих казал 1/3 затовареност на една стара 319. :biggrin:  Места за лягане имаше бол, цели 5-6 реда зад този кадър. :lol:

 

Факт

 

dsc09484_f6043_30305164.jpg

Връзка към мнение

Бих казал 1/3 затовареност на една стара 319. :biggrin:  Места за лягане имаше бол, цели 5-6 реда зад този кадър. :lol:

 

Факт

Като гледам на снимката ти колко е светло през прозорците навън май май си снимал самолет от друга дата.  :biggrin:  В четвъртък вече ce здрачаваше в 5:10, и тогава положението в самолета беше доста далеч от показаното на твоята снимкa. ;)
А ако я даваш тук само за пример, поне уточни за кой полет е това.
 
Летял съм и от Париж, и от Рим, и от Барселона, Лондон с easy и caмoлетите им винаги са били доста по-пълни.
 
Другият вариант е да си снимал в началото преди още да са се настанили всички пасажери (след първото бусче), пак с оглед на светлината навън. :)
Редактирано от wilks
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

SXF е култово летище. Само зоната на скандинавците и Израелците (D) изглежда малко по-читаво иначе останалата част от летището лъха на здрав соц. Направо не можах да повярвам, че това е второто летище на Берлин. Все едно си в третия свят братче и дори няма къде да изядеш един немски вурст наоколо в късните часове (след 5:30 вечерта), дано новото летище е по-добре.

Верно много e счупено летище Шонефелд, особено гейтовете в онези мазета, откъдето обикновено easy излитат за София. Но моята гледна точка е по-добре скапано летище, но с възможности за достигане до 100 дестинации, отколкото ново и уж модерно, но неефективно и пусто през 2/3 от денонощието, каквото е София, и с наполовина по-малко дестинации. :)

 

То като видиш първото летище на Берлин, чак да си отчупиш :) Мега зле е и TXL.

 

Като спомена Тегел, да ви представя постоянните му обитатели - резидентите, по друг начин казано :) Това е пред Терминал С.

Първо се появи този приятел.

post-72-0-84357500-1384084009_thumb.jpg

Изчезна, и след малко окуражен пристигна с брат'чеда

post-72-0-26278000-1384084185_thumb.jpg

Проучиха добре обстановката, и след няколко минути вече бяха цялата фамилия.

 

А ето как изглежда заек в бяг - аеродинамика отвсякъде. Прилича на кълбо, и само ушите му се веят отзад.

post-72-0-70724800-1384084337_thumb.jpg

 

Не знам дали заради голямата жега това лято, или такава им е породата на Тегелските зайци, но бяха почти голи, с много рехава козинка - тип плешив заек. За първи път видях такива.  :blink:

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

 

 

Верно много e счупено летище Шонефелд, особено гейтовете в онези мазета, откъдето обикновено easy излитат за София. Но моята гледна точка е по-добре скапано летище, но с възможности за достигане до 100 дестинации, отколкото ново и уж модерно, но неефективно и пусто през 2/3 от денонощието, каквото е София, и с наполовина по-малко дестинации. :)

Това не го оспорвам и съм абсолютно съгласен с него, естествено, че е по-добре смотано летище с много дестинации отколкото модерно летище с малко дестинации. Между другото както гледам май грандиозния проект на Арабите в Дубай (DWC) ще се окаже точно такъв балон. Очакванията бяха за 150 милиона пътници, а авиокомпаниите едва едва пристъпват към новото летище. :)

Връзка към мнение

И бира дядо попе и бира както се казва във вица.

Има много по-хубави летища с много дестинации.

 

Относно София виждам , че с бесни темпове се строи метростанцията  , та скоро ще се радваме на още по-голямо удобство.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има много по-хубави летища с много дестинации.

Разбира се, че има. И те не са никак малко в целия свят.

Изхождайки от положението на Шонефелд, обаче, двете хипотези тук бяха:

остаряло и неугледно, но с много дестинации (като берлинското);

или горе-долу добре изглеждащо (поне екстериорно), но с пусти гейтове през повечето време - като софийското.

И споделих личното си мнение, че аз определено избирам първата хипотеза. :) 

Иначе много ясно, че най-добрият вариант, към който се стреми всяко летище, или поне би трябвало да се стреми, е хем хубаво, хем максимално натоварено. Което в нашия случай, за съжаление, явно не може да стане на този етап. 

 

Относно София виждам , че с бесни темпове се строи метростанцията  , та скоро ще се радваме на още по-голямо удобство.

Да, това е много хубаво наистина, но...само до Т2. Ами кво правим с Т1 ? Отписваме ли го? Или като на Барселона, да върти безплатен автобус през 5 минути до двата терминала 20 часа в денонощието? Или пак да си остане линия 84, но вече само до Т1?  :rolleyes: Някак недоизмислена ми се вижда концепцията. Поне засега.

"Хубава работа, ама не докрай", му се казва на това. Като прословутата метростанция "Цариградско шосе", до която няма даже нормален път, по който да достигнат живущите в кварталите. А само един стръмен път с чакъл. И това така вече повече от година. Уж май сега се правло нещо, ама не се знае точно какво, и кога ще е готово.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Не си спомням да е коментирано, но нека да споделя нещо свързано с резервационната система на easyJet. Снощи букнах билети до Лондон. Не знам откога е така, но още по време на самото търсене системата изписва сумите в евро. Тъй като знам, че easyJet е английска компания, преди самата резервация обърнах валутата от евро в паунд. Реших, че по този начин няма да бъда прецакан от разлики при превалутиране и си помислих, че easyJet опитват по елементарен начин да изкарат някой и друг паунд отгоре. За моя изненада сумата в GBP беше по-висока от сумата в EUR. Естествено, направих резервацията в евро, защото кредитната ми карта е в същата валута и спестих няколко паунда отгоре, но имайте предвид за тази особеност при резервация...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ох, имам много лош спомен от последното пътуване с Изи. Летяхме Олбия/ Сардиния/ - Милано, оттам с България Еър за София. Между двата полета имахме 5 часа разлика. Полетът от Олбия закъсня с повече от 4 часа и си изпуснахме самолета за София на Малпенса. По принцип, когато се връщаме от някъде все го правим в събота, хем да си починем в неделя и тогава на работа, хем, ако има някакви проблеми с полетите, да можем да стигнем за понеделник. Че работата ми е вързана с график, не може да се отлага. Оказа се, че от това летище същия ден няма друг полет за Бг, има, но от летището на Бергамо. И билети могат да се купят само онлайн. Винаги си нося минито с мен, изработих билетите /  бяхме 7 души/ и взех да плащам. Не зная дали ще ми повярвате, сколасах да платя едва с 5-тата по вид кредитна карта. нали бяхме много народ, та се подредиха всички с картите - успях с някаква на ЦКБ. Хайде с автобуса на Бергамо, там хотел, добре че Н10 е близо. Ама това закъснение ни излезе по 200 и кусур евро на човек.

Няколко горчиви опита имам с лоукостите и предпочитам да дам повече пари, ама да е читаво. Не че не ги ползвам, ама гледам да е малко, няколко пъти  "евтиното ми излиза скъпо"

Връзка към мнение

Мисля, че и при изи и уиз показаната първоначално валута е на изходната държава. С малки изключения, например изи не работят с левове, а показват евро от София, Москва, Тел Авив. Но от Великобритания ще пишат паундове, а от Швейцария франкове. Всяко превалутиране след това води до загуби за клиента, макар и минимални. 

 

Билет Лондон - София като част от двупосочен с тръгване от София ще струва в евро 66.88€, обърнат в паундове става 56.93 паунда. 

 

Същия билет купен от Лондон, така че стартовата валута да е паундове ще струва 56.49 паунда, а обърнат в евро става 72.44€. 

 

В крайна сметка, извода е да не пипаме валутата, в която сайта показва първоначалната цена... май :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В крайна сметка, извода е да не пипаме валутата, в която сайта показва първоначалната цена... май :)

 

+1

 

Просто ми направи впечатление, защото в началото цените на easyJet винаги излизаха в GBP и бях подведен от вътрешната си мнителност, а се оказа, че не е имало основателна причина за това...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, това е много хубаво наистина, но...само до Т2. Ами кво правим с Т1 ? Отписваме ли го? Или като на Барселона, да върти безплатен автобус през 5 минути до двата терминала 20 часа в денонощието? Или пак да си остане линия 84, но вече само до Т1?  :rolleyes: Някак недоизмислена ми се вижда концепцията. Поне засега.

 

То и сега върви някакъв безплатен автобус между терминалите.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.