Прескочи до съдържание

Влезна ми Гана в главата


Георги

Препоръчани мнения

Днес ми влезе една муха, да заменя априлското пътуване вместо с Бразилия, с Гана (дълга история, но май се налага да изоставя Бразилия на тоя етап). Атлас-а показва сравнително малка посещаемост, но поне на много първи бегъл поглед изглежда доста добре:

 

- Стабилна, развиваща се държава, англоговоряща, макар и с някакъв техен диалект :)

- Красиви плажове, национални паркове, интересни животни

- Супер приятелски настроени хора

- Все още не много по туристически пренаселено, а и ние ще ходим в малко междинен сезон

- Цените изглеждат нормални за континента

- АФРИКА

 

Това последното ми е важен аргумент, от много време искам да посетя Африка, в главата ми има нещо като ореол този континент и все ми убягва по ред причини до сега. Драмите изглежда, че може да са с визата, защото се сещам, че ми се ходи около 2 седмици преди планираните дати за пътуване... Ваксината за жълтата треска също е много на кантар, но си мисля да си я направя така и така, след като Африка няма да ми избяга в идните 10 години, а повечето държави там я изискват. 

 

Последно и времето през април се води начало на дъждовния сезон, а това не съм сигурен дали би било голяма пречка, след като интересите основно са свързани с природа и разходки. 

 

И, ще ми се да чуя впечатления от първа ръка, или пък каквото сте чели, понеже наистина малко в последния момент се сещам и няма време за всичкото четене и планиране, което правя обикновено :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Да, да, да!

 

Преди години мой роднина щеше да ходи на някаква специализация там, та покрай него се бях наточил да ида и аз. Той впоследствие се отказа, съответно и моите планове се разсъхнаха. Но тогава подробно проучих Гана и останах с чудесни впечатления!

 

Подсказвам: в Гана са ходили немалко служители на „Прокредит банк“ ;) Съответно могат да дадат информация от пръва ръка :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да, да, да!

 

Преди години мой роднина щеше да ходи на някаква специализация там, та покрай него се бях наточил да ида и аз. Той впоследствие се отказа, съответно и моите планове се разсъхнаха. Но тогава подробно проучих Гана и останах с чудесни впечатления!

 

Подсказвам: в Гана са ходили немалко служители на „Прокредит банк“ ;) Съответно могат да дадат информация от пръва ръка :)

 

Е ти сега като се изказа и няма да посмеят да пишат, да не ги разберем къде работят :)

 

Малко транспорта ме притеснява също, столицата на юг, парковете са на север, сега ще дълбая как се стига до тях. 

Връзка към коментар

Питай ги извън форума бе, Основател! :)

 

За транспорта помня, бях чел, че е добър, предимно автобусен. Абе останах изненадан - оказа се по-подредена държава, отколкото бях предполагал.

Засега съм я избутал назад в списъка, но не съм се отказал все пак да ида :)

Връзка към коментар

Всички , които познавам и  ходиха там , се върнаха около Коледа.
Подредена държава, добре е да си вземеш крайбрежен хотел в Акра.

Покрай ебола е било малко стегнато, но в страната е нямало случаи на ебола.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имаше едно време един виц

Гледа един наш старец един африканец студент и го пита:

-От дека си бре дзверо....

от Гана...казва чернокожия!

-Абе яз не питак как се казва майка ти :)

 

Не знам дали е вярно за местните обичаи и традиции,но булка под 100 кила,там се считало,че е болнава и не се котира много! ;)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Имаше едно време един виц

Гледа един наш старец един африканец студент и го пита:

-От дека си бре дзверо....

от Гана...казва чернокожия!

-Абе яз не питак как се казва майка ти :)

 

Не знам дали е вярно за местните обичаи и традиции,но булка под 100 кила,там се считало,че е болнава и не се котира много! ;)

Начиии, Жоре, пиши ме и мене за Гана :blush: Днеска излезе и още едно място, дето няма нужда от диети :) че аман, цял живот - борба с килограмите, а пък там - друга работа - почит и уважение на тез, дет си имат апетит :) Извинявам се за оф-топика, ама се зарадвах бурно :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Гана и на мен ми се върти в главата от известно време. Бих искал от Буркина да сляза до Акра или да я съчетая с Кот д'Ивоар или с Того и Бенин... Много врътки са възможни там, а има какво да се види. Още повече, че има промоции от време на време - имаше съвсем скоро с Иберия пак за 200 евро отиване и връщане от Брюксел или Лондон. А и Vueling вече летят от там за Барселона, около 400 евро им е билета. 

Има много замъци и колониални крепости, красиви плажове, природни паркове... Интересна страна, който е бил казва че е красиво. 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Преди десетина години бях там, на гости на колеги. Спомените ми са малко мътни, но като цяло добри. Като транспорт навсякъде използвахме местен шофьор (било по-безопастно), ваксини нямам никакви, въпреки че съм обиколила и Африка и Азия. На сафарита не съм ходила, тъй като хората на които бях на гости бяха базирани в Акра и нямаха много възможност да мърдат от града. Накупих си един куп дървени статуи за без пари - буквално ! Колкото до жените - почти всичките ми колеги си бяха хванали Ганайки, единия беше даже толкова влюбен, че искаше да си я взима към България :lol:  дебелите са по-скоро рядкост, местните девойки се поддържат в името на чужденците, които са им основен доход, подобно на тайландките. За съжаление спомените са ми по-скоро от партита, отколкото от самата страна, но тогава бях още малка и само купон ми беше в главата, сега ако отида със сигурност по-различно ще се държа :P

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

300€ отиване и връщане от Барселона до Гана, Гамбия и Сенегал с новата промоция на Vueling. Може лесно да се навърже от София. Много ме сърби картата... 

 

И мен рязко ме засърбя картата. Интересно...

 

Една магеланска среща в Гана? :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Гана и района - кога?

 

Аз до края на годината нямам кога, но ако има желаещи за 2016 може да се помисли.

 

Иначе за всички, които се интересуват - току-що открих супер оферта за Гана.

 

Авиокомпания: Iberia (полетът се изпълнява от Vueling)
Маршрут: Барселона - Акра - Барселона
Цена: 207€
Дата на излитане: 03, 10 или 17 Октомври
Дата на връщане: 10, 17 или 24 Октомври
Сайт за резервиране: http://www.dohop.com/ (UK version) -> http://www.gotogate.co.uk/
Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз, но ще мога да купя билет другата седмица. И трябва да видя как ще го съчетая с други пътувания, да съгласувам с гаджето ми и т.н. Но много се зарибих с тази цена на Иберия. Имайте предвид, че трябва да се предвидят визи и ваксини (евентуално) + транспорт до Барселона. 

Много ми се ще на мен да го съчетая с ден два в Того.. на 4 часа път от Акра.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

10 - 17 излиза същата цена... Идеяа е 16ти да сме някъде - г-жа Русева има рожден ден.

В понеделник вечерта ще ти пиша за подробности....

И за Того ми хареса

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не искам да Ви разочаровам, ама внимавайте с посещение и пътуване до Гана - обиколил съм доста страни из света, имал съм невероятни преживявания и приключения, ама Гана е единствената страна, където повече не желая да се върна.

 

Ето тук може да разгледате малко снимки от пътуването ми до Гана (снимките са главно от Акра, просто защото ме домързя да кача снимките от парковете, които посетих):

 

https://plus.google.com/photos/108273464534469221502/albums/5684628506853272337?banner=pwa

 

 

P.S.

1) В Акра, ако ходите да гледате президентския дворец, по-скоро го пропуснете - щяха да ме водят до полицейския участък, защото съм имал наглостта (!) да погледна отвън тенекиените огради на президентския дворец.

2) За снимки пред Парламента в Акра се иска разрешително, така че внимавайте, за да не осъмнете в полицейския участък  :unsure:.

3) Има два вида такси: "private", което си е само за вас и е по-скъпичко, и "shared", където наред с вас в таксито може да се качи всеки един местен  :lol: и се качват толкова хора, колкото таксито може да побере - било вътре, по вратите, по тавана, в багажника и т.н. Градски транспорт и нещо като маршрутки има, ама не съм ги ползвал  :) .

4) Също така, на международното летището в Акра "gate" също е "shared", така че да не се качите на някой друг полет  :lol:  :lol:  :lol:. На shared gate няма светлинни табла за полета ти, та трябва да се услушваш и да чуеш кога ще викат (ама викат, да знаете, че няма високоговорители) за твоя полет  :)  :)  :)  :)  :).

5) Няма значение каква карта имате в Гана - кредитна, дебитна и тям подобна - просто си подгответе кешовица  :)  :)  :) .

Ползвал съм картите  само за плащане на хотела и рента кара, но всичко друго се плащаше в кешовица  :). Дори не можах да ползвам картите за теглене на пари от банкомат или в банка, та се наложи да ми пращат кешовица по Western Union  :)  :)  :).

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.