Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

Рядка възможност за купуване на по-евтини билети на Lufthansa. Намалението е 15-20 евро спрямо цените в официалния сайт и става по схемата kayak.co.uk -> opodo.co.uk като няма ограничения при плащането с различни карти.

 

image.png.9bb3f4e9c089bc3c75c9479d262b1e9c.png

 

Не работи за всички полети и понякога търсачката показва за Opodo по-висока цена от тази в официалния сайт. Тогава в много случаи системата може да се "излъже" като се намери друг полет (различни дати и/или дестинации), за който центе са по-ниски (като в горния пример). Тогава в резултaтния прозорец на Opodo могат да се сменят дати, дестинации и често се стига до желания резултат. Полетът SOF-MUC за същите дати например излиза £98 при директното търсене, но пада до £73 при индиректното.

 

image.png.463b7748def6093089ebfa52795b5041.png

image.png.fcdcd3ec467d3abeb8f31606e3e4538e.png

 

Схемата работи и за билети на други авиокомпании - пример за LOT:

image.png.400ef5e5daf7ed0de4371fdfcb46ef11.png

image.png.83c721b6045b4a555c76df45b16a8a72.png

 

  • Харесвам 15
  • Благодаря 1
  • Браво 4
Връзка към коментар

Мисля, че намерих начин да накарам www.opodo.co.uk да вади най-добрите си отстъпки. Малко е примитивен, но според мен върши работа. В инкогнито прозорец на Chrome пускам търсене на билет за един пътник за полет, който струва например EUR 12.99 на официалния сайт на Ryanair и сменям IP адреса, докато не се появи цена GBP 2.78 за него. Това може да е продължителен процес и обикновено сработва с IP адрес от малки и/или непроизносими страни. При всяко отделно търсене ми се получава с различна държава. Последният път беше с Аруба. След това в този прозорец могат да се купуват произволен брой билети на ниски цени. Ето пример:

 

image.png.7552c649eabc82a8a76be7fbeb7f9b53.png

image.png.4d0b7f68cb86423993239ea6d46f51c3.png

  • Харесвам 8
  • Браво 8
Връзка към коментар

Последните мнения са в темата за въпроси.

За пореден път моля тук да останат само офертите за отстъпки. Така се губят измежду многото писания по странични въпроси.

Благодаря!

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, koliob каза:

Последният път беше с Аруба

Аз,както винаги,да си задам доуточняващите въпроси.Как да докарам на PC -то IP от Аруба или Конго?😃На телефона ползвам Tunnelbear,но там IP-тата са ограничени и нали от телефон е по-скъпо?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , Мари Николова каза:

Аз,както винаги,да си задам доуточняващите въпроси.Как да докарам на PC -то IP от Аруба или Конго?😃На телефона ползвам Tunnelbear,но там IP-тата са ограничени и нали от телефон е по-скъпо?

Вероятно с платен VPN клиент. Когато са на промоция са по 1-2$ на месец

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , Мари Николова каза:

Аз,както винаги,да си задам доуточняващите въпроси.Как да докарам на PC -то IP от Аруба или Конго?😃На телефона ползвам Tunnelbear,но там IP-тата са ограничени и нали от телефон е по-скъпо?

Най-добрият вариант е с платен VPN клиент, но има и безплатни. Може би най-популярният е Hola. С безплатните трябва да внимаваш с какви карти плащаш, но това важи и за платените.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

 

Намерих това с 3 месеца безплатно ползване.Т.е. платен,но пък има гратисен период.Добър вариант ли е?Предполагам,че след този срок мога просто да го изтрия?

image.png.135c3d62f4c89d9759c1e06749cb4dfd.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , Мари Николова каза:

 

Намерих това с 3 месеца безплатно ползване.Т.е. платен,но пък има гратисен период.Добър вариант ли е?Предполагам,че след този срок мога просто да го изтрия?

image.png.135c3d62f4c89d9759c1e06749cb4dfd.png

Може би е добър вариант, но когато оставяш съществена информация в мрежата никога не си сигурна кой има достъп до нея и за какво ще я използва. Дори днес нещата да са ок - утре може да не са.  Затова по-добрият вариант е да оставяш само информация, която няма да доведе до преки финансови загуби.

 

image.png.04e6864ae92ba30b35f598627096940e.png

 

Използвай разширението Hola (в случая най-добре за Chrome, защото сваля цените максимално) и един от следните два варианта за плащане:

1. Плащаш навсякъде през съмнителните IP адреси (и не само през тях) само с карта Curve, като преди плащането избираш реално с коя карта ще платиш и веднага след него активираш Curve Cash картата. Така използваш предимствата на Curve и си максимално защитена. Това е добра идея за всякакви плащания в мрежата.

2. Изпразваш една от картите си (без значение дали ще е нова виртуална на ДСК, Transferwise, Skrill, Revolut или друга) и плащаш само с нея в съмнителни сайтове и през случайни IP адреси, като преди това зареждаш в нея от друга карта сума, малко по-голяма, но близка до необходимата за трансакцията и така всеки път за всяко плащане.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 8 минути , koliob каза:

Може би е добър вариант, но когато оставяш съществена информация в мрежата никога не си сигурна кой има достъп до нея и за какво ще я използва. Дори днес нещата да са ок - утре може да не са.  Затова по-добрият вариант е да оставяш само информация, която няма да доведе до преки финансови загуби.

 

image.png.04e6864ae92ba30b35f598627096940e.png

Няма как да реагирам хем с "благодаря",хем с "браво" за изчерпателният отговор 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Някой ползвал ли е https://www.fly-go.es дава ми най-добра за Райън, за два билета. При оподо през jetcost беше добре, но за един билет, за два вдигна повече и от сайта на Райън. При fly-go проиграх до плащането, не ми променя цената, но и не пише с коя карта... Не знам при rumbo дали ще промени накрая цената според вида карта. Веднъж при купуване на билет през някой от сайтовете/ май едриймс/ пишеше с виза кредит, аз въведох точно такава, но ми увеличи цената. Явно я разпозна като дебит?

Връзка към коментар
преди 46 минути , stani.m каза:

Някой ползвал ли е https://www.fly-go.es дава ми най-добра за Райън, за два билета. При оподо през jetcost беше добре, но за един билет, за два вдигна повече и от сайта на Райън. При fly-go проиграх до плащането, не ми променя цената, но и не пише с коя карта... Не знам при rumbo дали ще промени накрая цената според вида карта. Веднъж при купуване на билет през някой от сайтовете/ май едриймс/ пишеше с виза кредит, аз въведох точно такава, но ми увеличи цената. Явно я разпозна като дебит?

Мисля че по нагоре пише, че fly-go отстъпките с валидни само с карта на American Express, която не съм сигурен дали все още може да се издава.

Връзка към коментар
преди 1 час, penkoyordanov каза:

Според вас как е по-удачно да се плати с цел по-малко загуба от превалутиране, с Revolut Mastercard Debit  с предварително обменени към AU$ в Револют акаунта или директно от BGN пак с Револют Mastercard?

Правилната тема за въпроса е тази:

 

 

Моля, нека оставим тази за промоциите и плащанията с различни карти, както и кратки коментари за тях.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 14 минути , atrencheva каза:

Здравейте,  опитвам се да сваля цената на полет Берлин София на 7 март с ryanair. Другата посока я свалих от 22Е на 13 Е с opodo.com ама тази не успявам 😞

image.png.7ca3abdcfc57f7510477c33795cda8bf.png

 

Пробвай пак. Например сменяй IP адреси - това е с адрес от Бутан.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз с виза кредит взех билети от оподо през jetcost, защото когато реших да вземам билети и питах тук за сайта fly-go, после вечерта като започнах покупката и в резултатите не ми даде fly-go, а от оподо беше най-ниската цена. Получих два имейла, един от райън с цената коята е на техния сайт и един от оподо с по-ниската. Надявам се всичко да е наред с резервацията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не знам дали е обсъждано до момента, но приятелите от Opodo не само, че продават билети с намаление, но и предлагат за някои от тях гаранция при прекачване. Не съм купувал такъв билет от тях и нямам представа как точно работи гаранцията, но като прочетох условията - звучи съвсем разумно. Не знам за кои дестинации предлагат тази услуга, но изглежда като перспективна възможност. Ето един пример за София - Лондон:

 

image.png.897be05f37744dbf46924536557ef37d.png

 

Вариантите с прекачване не са сред първите резултати, въпреки ниската цена.

 

image.png.15cec1f605221989193938e52044b370.png

 

image.png.6c33cd5e581713f7a8c440f45f863fd1.png

А това са условията на Opodo Connection Guarantee:

 

Our Opodo Connection Guarantee protects you against any schedule changes, cancellations, or delays that affect your trip when you travel with multiple carriers. We'll reimburse you the amount for an alternative flight to your final destination, or a return ticket to your place of departure, as well as costs of accommodation (up to €100 per night) and food (up to €30 a night).

Opodo Connection Guarantee covers:

  • Contact us immediately once you know about the change in your itinerary that requires any action
  • Do not make any changes on your own
  • Then you may choose between a reasonable alternative transportation to original destination within same booking class at our expense. If we are not able to provide an alternative online, you may buy them at the airport after us agreeing to it, the tickets will be refunded.
  • Or a partial contribution of alternative transportation in case we cannot find a reasonable alternative

Connections protected by the Opodo Connection Guarantee always involve 2 or more separate tickets, meaning your flights will be ticketed separately.

Opodo Connection Guarantee does NOT cover:

  • Overnight accommodation: option available in case you have to stay at the airport for the night and the alternative flight connects after midnight (12am) or you need to stay at the airport for more than 8 hours
  • Alternative transport: in case we can only find an alternative flight at a different airport, we will defray transportation costs up to 100€ to that alternative airport
  • If a new connection is not possible within the following 4 hours, meals and beverages cost will be defrayed up to 30 € per passenger
  • In case any of the 2 offered options cannot be applied, we will refund the unused flight

We will refund the full amount of your unused flights subject to:

  • the flight was purchased through us
  • the request for a refund has been received within 14 days of the date where you are supposed to have arrived at the original destination
  • if the booking contains different elements other than the flight and not all of them are refundable (i.e contracted insurances), the refunded amount might not be the same as the full price paid
  • You will have to confirm acceptance of the offer within 24h maximum
  • You need to provide a copy of the receipt of payment of any incurred expense.

 

Ето пример и за Париж:

 

image.png.f44170d704af9386ecad3baa8edf1387.png

 

И още един за Мадрид:

 

image.png.3f58eb7052a8080c0533fbc77cb9026d.png

  • Харесвам 4
  • Браво 3
Връзка към коментар

@koliob, откриваш ли такава гаранция при прекачвания под 3 часа?

Мисълта ми е да не е нещо свързано с правото на обезщетение при закъснения над 3 часа и оподо да извличат някакви ползи от там. Не, че има нещо лошо🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , ДиянаВ каза:

@koliob, откриваш ли такава гаранция при прекачвания под 3 часа?

Мисълта ми е да не е нещо свързано с правото на обезщетение при закъснения над 3 часа и оподо да извличат някакви ползи от там. Не, че има нещо лошо🙂

Не съм търсил, но според мен няма нищо общо. Тази гаранция покрива лимитирано разходи, които възникват при изпускане на връзката, а от теб не се очаква нищо в замяна. Гаранцията е включена в цената. Не знам защо, но първото нещо, което ми хрумна е да я ползвам ако пътувам само до дестинацията на прекачването и да се надявам, че връзката може да бъде изпусната за да им представя част от разходите си за покриване. Цените не са много различни в някои случаи 🙂

 

А ето и по-къса връзка:

image.png.6c5cc6e4bbc5da05f241afad83786a73.png

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Преди исках да резервирам един билет от Дъблин до София за декември, тъй като в airhint пише, че няма да падне влезнах в сайта и беше 39,99 евро, а в opodo беше 17,99 паунда с Ирландско (на същата цена беше и с UK) IP. Започнах да резервирам с Chrome, но се отаказахме, че се колебаехме за датите, излезнах от цялата страница. После пак влезнах отначало и цената беше 32,99 паунда, странно!

Влезнах във всичките браузери: Opera, Chrome, Explorer, Opera Neon, Firefox и Opera GX. Стана ми интересно, че само в Opera GX беше 27,99 паунда, много умувах защо така се получава и защо точно на този браузер! 

Нали ясно, че щом съм излензал от страницата, то комп. все едно ми го е запазил и че съм го резервирал, защото преди да излезна въведох всичко (имена, карта и т.н.), иначе има вероятност утре пак да падне цената, но защо така се получава с браузерите ми не е ясно?!. :aggressive: Утре пак ще ровя за тази дата и ще следя какво ще стане, дали ще падне цената или ще си е същата.

Последния подобен случай с различните браучери беше до Осло с LOT и раазликата беше около 70 лв. :boredom:

Ето примера с Ireland ip адрес.

Opera GX

1.png.719ebc0fd6521f76ce711218f1fc2ebe.png

 

Сhrome

2.png.33d21e4a2bbc0d0b636f6e28411bc5f8.png

 

преди 2 часа, ДиянаВ каза:

Може би така се рекламират, печелят клиенти, конкурират се с други.

И аз си мисля, че се конкурират и то здраво. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.