Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

11 minutes ago, iMari said:

Нещо не мога да разбера. Каква е изгодата да ползваш такъв ваучер, който частично покрива годишната такса за членство, но пък задължава с плащанатено на такава такса занапред. 60паунда отстъпка наведнъж звучат добре, но реално с позната схема 30 дни безплатен период, ползваш и отказваш се спестява много повече на година. Или има някаква подробност, която пропускам?

 

https://magelanci.com/forums/topic/4120-rumboedreamsbudgetair-23-123-eur-отстъпка-от-билети/?do=findComment&comment=624626

 

П.П..Тук също може да се откажеш преди да минат вече не 30 , а 365 дни.Не съм ровил за някакви уловки , но ако реша да го ползвам ще прочета , ако дотогава вече @dimitrov6 не е писал в темата "Искам да се оплача".

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 45 минути , stanimir каза:

Тук също може да се откажеш преди да минат вече не 30 , а 365 дни.

Да, това евентуално осмисля предложението.

Все пак едно наум с какви коварни твари си имаме работа. При последното ползване на prime с отстъпката от Paypal канселирано вече членство се активираше отново при търсене на полет. До последно проверявах и правех скриншоти, че съм отказала членството.

Няма да се учудя ако в края на годината таксата за следващата изненадващо се вдигне.

Edit: Можеш са се откажеш, но само ако не си ползвал отстъпките на членството през годината. А от скриншота на @dimitrov6 ясно си пише, че билета му от 9 паунда е на prime цена.

How it works: you sign up to Prime within the next 72 hours and get full year’s membership totally free. Once it ends, you will pay $69.99 as an annual fee, only if you have used your membership during that time. You can cancel anytime.

Аз го разбирам, че дори ползването на ваучера да не е обвързано с членството, ако при използването му ползваш prime цени, то вече си задължен да платиш годишната такса.

Просто измислиха начин да ни накарат най-накрая да си плащаме.

 

 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Според мен това е отговора на посредниците срещу Раян,тъй като щом не се намалят техните билети хората ще се откажат от членство.

 

преди 10 часа, iMari каза:

Edit: Можеш са се откажеш, но само ако не си ползвал отстъпките на членството през годината. А от скриншота на @dimitrov6 ясно си пише, че билета му от 9 паунда е на prime цена.

How it works: you sign up to Prime within the next 72 hours and get full year’s membership totally free. Once it ends, you will pay $69.99 as an annual fee, only if you have used your membership during that time. You can cancel anytime.

Просто измислиха начин да ни накарат най-накрая да си плащаме.

Според мен това е за втората година,иначе нямаше да е безплатен годишен абонамент,ако накрая си платиш ползвани отстъпки.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 минути , dimitrov6 каза:

Според мен това е за втората година,иначе нямаше да е безплатен годишен абонамент,ако накрая си платиш ползвани отстъпки.

Да, точно така го разбирам и аз. Ако ползваш отстъпките на prime през първата година, задължително плащаш за втората....и мислиш как да се откажеш от членство през третата. 😉

Мисълта ми беше, че не може да ползваш само ваучера, после да се откажеш и да излезеш сух. Както и да е, имах нужда да си изясня офертата, благодаря. Всеки вече ще си прецени дали му е изгодно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , iMari каза:

Да, точно така го разбирам и аз. Ако ползваш отстъпките на prime през първата година, задължително плащаш за втората....и мислиш как да се откажеш от членство през третата. 😉

Мисълта ми беше, че не може да ползваш само ваучера, после да се откажеш и да излезеш сух. Както и да е, имах нужда да си изясня офертата, благодаря. Всеки вече ще си прецени дали му е изгодно.

Аз  ще плащам с Револют на майка, където има не повече от 20 лв винаги. Да видим какво ще ми изтеглят.🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, dimitrov6 каза:

Аз  ще плащам с Револют на майка, където има не повече от 20 лв винаги. Да видим какво ще ми изтеглят.🙂

Имай предвид, че запаметяват всяка карта, с която някога си плащал. А някой скоро обясняваше, че вече не приемат виртуалните на Револют.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Хмм, само аз ли си мисля, че човек може да се откаже по всяко време, както пише в последното изречение? Дори ако е използвал ваучера през първата година, за да не плаща за следващата? Ако наистина взимат такса за втората година дори като cancel-неш абонамента, но ако си използвал безплатния абонамент, това си плаче за ЕПЦ.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Понеже съм се разправяла с edreams точно заради членство, което не искам знам, че излизат с номера, че ако си ползвал отстъпките на prime през изминалата година не можеш да не платиш. Само че, тогава им казах, че това са пълни глупости и че няма нищо подобно написано в условията им. Тогава беше така, но сега ясно са го написали. 

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , iMari каза:

Понеже съм се разправяла с edreams точно заради членство, което не искам знам, че излизат с номера, че ако си ползвал отстъпките на prime през изминалата година не можеш да не платиш. Само че, тогава им казах, че това са пълни глупости и че няма нищо подобно написано в условията им. Тогава беше така, но сега ясно са го написали. 

Тогава ще оспорвам през банката,че те са писали безплатно.Ако не ползваш отстъпки защо ти е тогава абонамент.Сега чета мнения в Trustpilot. Сега май са направили да няма бутон за лесен отказ от членство,а да звъниш на телефон или пишеш в мейла.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Според мен е написано подвеждащо и твърде неясно, най-вероятно нарочно. Ще докладвам какво се е случило след година, живот и здраве, ако се възползвам да купя билет от тях.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
7 hours ago, jorrro said:

Според мен е написано подвеждащо и твърде неясно, най-вероятно нарочно. Ще докладвам какво се е случило след година, живот и здраве, ако се възползвам да купя билет от тях.

В най-лошия случай ще си някъде на нула.

Ваучерът за 70€ ще покрие таксата за втората година , така на практика ползваш две години безплатен Prime.

Не че и сега както се вижда хората не правят акаунти на килограм с 30 дневен free период.

Сега поне ще може да откажеш само веднъж за 2 години , без да се налага да се занимаваш с членства всеки месец.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
В момента, rik4o каза:

...изглежда и на WizzAir, пак за 6 долара. 🙂

 

edreams6001.png.977946c331729500e91f2f95b1b68fcc.png

Полетът на Раян не излиза, нито през мобилното, нито през уеб. Явно сега на Уизз е на 6 долара 😄 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Много са ограничени полетите на Раян, които се появяват. На мен ми излизат само италианските маршрути и то много избирателно. Пак е нещо, повече от месец никакви ги нямаше. Дано и други дестинации да се появят.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 29 минути , agenta каза:

Полетът на Раян не излиза, нито през мобилното, нито през уеб. Явно сега на Уизз е на 6 долара 😄 

За толкова пари - само билет. Криза е. 

Връзка към коментар
преди 15 часа, iMari каза:

How it works: you sign up to Prime within the next 72 hours and get full year’s membership totally free. Once it ends, you will pay $69.99 as an annual fee, only if you have used your membership during that time. You can cancel anytime.

 

преди 7 часа, stanimir каза:

В най-лошия случай ще си някъде на нула.

Ваучерът за 70€ ще покрие таксата за втората година , така на практика ползваш две години безплатен Prime.


 

Мисля , че грешите :

 

“При абониране  за Прайм през следващите 72 часа, ще получите една година безплатно членство . След като приключи годината , ще платите 69.99 годишна такса , само ако сте използвали членството през годината. “


На мен не ми изглежда двусмислено  - абонирате се и ако не ползвате - няма такса .  Ако ползвате - плащате 69.99 в края на годината . Никъде не се споменава и дума за подновяване на членството след първата година , през втората година цената може да е всякаква , според бъдещите промоционални или не промоционални условия . 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 11.12.2023 г. в 20:50, dimitrov6 каза:

We’re entering the holiday season and want to offer you the gift of discounted travel and special benefits with a year’s free Prime membership PLUS £60 flight voucher, this limited offer is only available for the next 72 hours so act now!

Първоначално и аз така реших, но виж как започва мейла. Няма логика да ти предлагат безплатно членство за една година, а после да трябва да го платиш. Просто щяха да ти предложат ваучер, който покрива някаква част от таксата.

 

Prime винаги е функционирал така - първо плащаш, после ползваш. В един момент се появи 30 дни безплатно пробно ползване. Например ако на 1 януари го активираш и не го откажеш до 31 януари, на 1 февруари ти взимат таксата за цяла година. Така ползваш членството до следващият 1 февруари. Абонамента се подновява автоматично  и това е целта на офертата -  да приемеш абонамент. Проблема е, че веднъж платил много трудно се отказваш. 

 

Във всеки случай ще разберем дали офертата е била оферта едва след година. 🙂

А може и да махнат 30 дневния безплатен период и в крайна сметка това да се окаже някакъв вариант за ползване на Prime.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Днес успях да изключа членство годишно, като стана само през мобилен браузър. Това беше за профила, където ползвах вече ваучер. Имам още 4 профила с безплатно членство,но няма да ползвам ваучери и там го няма бутона за отказ, само телефонно обаждане,а аз не знам език. Писах им на мейла,но няма отговор,като ги питах дали ще ме таксуват 70 паунда при ползван кредит и анулирано веднага членство. Някой знещ английски може да им звънне ,уж било безплатно. Въпреки, че не съм ползвал код и съм с безплатно членство,пак пише Ще бъдете таксувани след година.

IMG_20231220_103011.jpg

IMG_20231220_103022.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Успях да откажа едно членство, но доста си поиграх да го откажа он-лайн и без да се обаждам на телефон. На теория бутона за отказване трябваше да ми е в профила под линк за промяна на паролата, но на практика нямаше такъв. Всеки опит водеше до връзка с телефон, на който да се обадиш, накрая май от terms & conditions - cancelation    успях да достъпя линк за отказване, на който имаше поне десетина въпроса "Ама сигурни ли сте , че се отказвате, ще загубите х, у, z и бутон да се откажеш от отказването. Сега, няколко дни след като го отказах, ми пишат мейл, че имам ваучер за 70$, но изглежда, че съм си отказала членството - ако искам да го използвам, да го активирам пак. Отделно се разправям с Уиз  от една седмица с едни билети на които беше променен часа и искам да ми ги върнат като кредити, но засега неособено успешно. Имах две резервации с променени часове, на едната ми ги върнаха, но на другата са ги пратили в някакъв незнаен акаунт ( може би на Edreams), а в същото време Edreams продължават да ми пращат мейли,  че чекирането е отворено и ни дума, че има промяна в часа.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

На четвъртия ден след като се абонирах безплатно за година Edreams Prime се появи бутона за отказ.Преди това им писах на мейла,но тъй като имам няколко профила с абонамент,а телефона е един и същ ,почнаха да ми звънят.Аз не отговарях,защото не знам език.Пишеха,че абонамента ми е изтекъл,а това е за месечния безплатен преди няколко месеца.За годишния нито дума не казваха.Имат и чат,но не съм го ползвал още.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 11.12.2023 г. в 22:11, Мирослав Василев каза:

И още три билета наведнъж отново с Уиз, през jetcost.com.ph -> bravofly, плащане с Виза Дебит (виртуалната на Револют минава), за 45€, вместо 90€

Потвърждавам, че това продължава да работи. Току-що взех 2 пъти х 2 Уиз билета с точно 50% намаление спрямо стандартната недискаунт цена на сайта. Плащане с най-обикновена Visa Debit и минава многократно. @mentina с българско IP.

 

При търсене само на 1 билет отстъпката е доста по-малка. Търсете за 2 или повече билета накуп.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 7 минути , Георги Матеев каза:

Потвърждавам, че това продължава да работи. Току-що взех 2 пъти х 2 Уиз билета с точно 50% намаление спрямо стандартната цена на сайта. Плащане с най-обикновена Visa Debit и минава многократно.

Здравейте. С българско IP ли? Защото при мен сваля цената, но определено не с 50% 🙂

Връзка към коментар

Опитвам се да платя билети на Aegean през lastminute.de /мобилната версия/ и още на първия опит не приема Данърса? Да не би да има някакво ограничение или нещо друго да сте наблюдавали скоро?

Връзка към коментар
Преди 1 час, agenta каза:

Опитвам се да платя билети на Aegean през lastminute.de /мобилната версия/ и още на първия опит не приема Данърса? Да не би да има някакво ограничение или нещо друго да сте наблюдавали скоро?

Наскоро lastminute / bravofly май тихомълком върнаха старото ограничение - само 1 плащане с 1 карта на (предполагам) всеки 3 месеца. Явно някаква евро-регулация ги спира да изкарват официално съобщение за подобно ограничение и дава грешка уж в обработката на плащането, но ако опиташ с нов Дайнърс става веднага. На мен са ми блокирани и трите Дайнърса, но с помощта на приятел вчера взех билет - плащането мина моментално. Секунди по-късно и неговата карта не работеше повече.

 

UPDATE: Ограничението изглежда важи само за Lastminute, но не и за Bravofly - въпреки, че споделят една и съща база данни и са кажи-речи един сайт. Току-що от новозеландския Jetcost -> Bravofly успях да купя 3 билета на 3 отделни транзакции и минаха 3 поредни плащания с един и същи Дайнърс (такъв, който в момента въобще не работи на Lastminute). Ако има значение - това бяха вътрешни полети в Индия с Vistara, средната отстъпка беше 30 евро на билет.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   5 магеланци

    • logist13
    • lyubo21
    • Kristian Desev
    • Marisha
    • valentin_st
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.