Прескочи до съдържание

Отказана виза за САЩ, а сега накъде ?


Препоръчани мнения

Щом не искате нещо много диво и откъснато, май Япония+някоя по-плажна дестинация из Азия ще е добър вариант. По 10 дни на двете места.

Връзка към мнение

Колкото до Африка - малко се страхливи на тема Ебола, затова за сега ще се въздържим от там. :)

 

Вероятноста да хванеш Ебола в Париж или Лондон е по-голяма (в стотици пъти по-голям пътникопоток с държавите с Ебола, както и физичевски даже са по-близо от някои сафари дестинации) отколкото на сафари в Кения, Танзания, Замбия, Зимбабве, Ботсуана, Намибия или Ю. Африка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен Африка не ми е голяма тръпка, а и трудно ще убедя приятелката ми за малкия шанс да хванеш ебола. Все едно да убеждаваш човек, който има страх от летене, колко безопасен статистически е въздушния транспорт - няма да стане :D

 

Според вас какво е добре като предложение за плажна дестинация в комбинация с Япония ? Ще е супер ако може да съчетаем красотите на Япония с някой райски остров.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

Уха, не го бях чувал, но определено изглежда прекрасно.

 

Друг въпрос за Япония - хайде езика както и да е, определено ще е забавно да си поръчваме храна в ресторантите или да пазаруваме от магазините. Но как стоят нещата по гарите, метрото и т.н. ?  Няма да е много забавно ако не успеем да си вземем билет за влака, или си изпуснем спирката, или не си заверим билетите ..... там наистина могат да възникнат проблеми.

Има ли табели на английски и как успяхте да се оправите с това ?

Връзка към мнение

Транспортът особено с JR Pass е елементарен. В градовете е още по-лесно. Табелките са триплирани хирагана/йероглиф/английски.

Автомати има навсякъде - т.е. за ядене и пиене език не ти трябва :)

Ако все пак си любопитен за езика - четеш/гледаш Шогун и си в час с някои основни положения.

 

Кратък опростенчески речник:
"Буругария джин дес" - това си ти, българин сиреч. Харесват ни и ни свързват с киселото мляко и сумото.

"табемас" - ям, "табемас ка" - яде ли?, "табемас сен" - не съм ял, "табемасу" - хапнах си добре

сега с напитките:

"номимас" - пия, "номимас ка" - пи ли?, "номимас сен" - не съм пил, "номимасу" - пийнах си добре

 

Много ще ти е интересно в Япония. Не се притеснявай за езика - това е държава с милиони туристи годишно и вярвай ми - много малко от тях говорят японски (туристите имам предвид).

Хвърли поглед и на програмата на Оги и пътеписа на Стенк.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Страхотно, много полезна информация, благодаря ти!

Това с табелките е добра новина - щом ги пише и на английски, значи ще се оправя сам, останалото ще е интересно :) 

Ще купим и един речник и сме в играта :)  Относно сезона, чета че лятото края на Август е tayphoon season, така че евентуално края на Юли би трябвало да е добре за посещения?  Пак по-добре от дъждовния сезон....

 

П.С. Много се ентусиазирах, все едно не са ми отказали виза сутринта :D

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Уха, не го бях чувал, но определено изглежда прекрасно.

 

Друг въпрос за Япония - хайде езика както и да е, определено ще е забавно да си поръчваме храна в ресторантите или да пазаруваме от магазините. Но как стоят нещата по гарите, метрото и т.н. ?  Няма да е много забавно ако не успеем да си вземем билет за влака, или си изпуснем спирката, или не си заверим билетите ..... там наистина могат да възникнат проблеми.

Има ли табели на английски и как успяхте да се оправите с това ?

 

На някои съфорумци им е било лесно - на мен много трудно. Което не означава, че не се забавлявах ;) Но се ошашках как в световни бизнес центрове като Йокохама никой не говори английски и няма табели на английски. Не че не се оправих :) Просто споделям, че леки трудности трябва да се предвидят... Не съм обиколила цяла Япония, бях в командировка, но като впечатление съм напълно реална. Моето решение беше - предварително разпечатване на всички маршрути, където трябва - показвах картинки, а с търпение всичко се решава. И питане. Японците са изумително учтиви! 

 

P.S. В ресторантите превод НЯМА. Има картинки. И е луууууууд купон... хахаха

 

По темата - аз в момента съм в Южна Африка, няма такава емоция просто :) Но не е за всеки. Напълно те разбирам. Ебола - това са глупости, честно. Твоят бюджет позволява сериозен избор, желая ви искрено успех - и забавление - каквото и да решите. Светът - целият - е неописуем... 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Ами според мен пролетта или есента е времето за Япония. Заради сакурата. Не, че не може и през лятото.

Това е хубав сайт за стартова точка:

http://japan-guide.com/

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да се изкажа и аз в тази тема. :)

За обиколката в Щатите изобщо не ви завиждах, но за голяма обиколка в Япония със сигурност ще "завиждам". :biggrin:

Четейки плановете за Щатите, сега с нетърпение ще чакам да пишете за плановете в Япония, защото тя е и в моите планове. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами според мен пролетта или есента е времето за Япония. Заради сакурата. Не, че не може и през лятото.

Това е хубав сайт за стартова точка:

http://japan-guide.com/

 

Пропуснах момента с времето, да... 

 

Аз бях в началото на август в Тайланд и средата на август - едно след друго - Япония. Времето беше ужасно. ЖЕГА. Влажна жега. 38 градуса - чувстваш го като 48. Тайланд - дъждовен сезон. Япония - агрхххх...  подариха ми ветрило във влака, явно взимах давах. Никога и никъде не съм се чувствала толкова зле като усещане. Ама обикалях като алтава пак. Как не пукясах... хахаа... Аз бих избегнала и двете държави в този сезон. Но аз бях по работа, вие имате избор. И пак успех!

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

И Япония не е за първо пътуване, както и Африка, според мен нещо по-безгрижно. Най-лесно се почва от Тайланд/Бали и т.н.

нещо от този род, хем е екзотика, хем не е много скъпо, хем хората се опитват да говорят английски и туризмът е добре развит.

Друг вариант за първо голямо пътуване, не лош, уреден, без стрес е круизът.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще го обсъдим задълбочено тази вечер. Трябва да го премислим и да отчетем всички възможни  плюсове и минуси. Определено вариант Сингапур, Бали etc. не е отхвърлен. 

Поне мога да кажа, че поне континента е ясен :)

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

Айде бе, аз не умрях от глад и не се изгубих в най-дълбоката китайска провинция, та вие в цивилизована Япония ли ще имате някакъв проблем. Ще ме прощавате много, ама езиковата бариера е тотално несериозно оправдание за каквото и да било. Дайте малко по-сериозно - магеланци-пътешественици ли сме се събрали тук, или някакви праволинейни куфарчоци :)))

 

Иначе не знам дали го осъзнавате още, ама голямо добро са ви направили онези чиновнически миди в американското. 

 

Успех и да пишете после! :) 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Абе и Перу си е идеално за първо пътуване - развит туризъм, ниски цени, има много за гледане. За мен допълнителна екзотика си бяха и каките облечени с типични дрехи и бомбенцата на главата. Внасят много колорит и правят спомените по-шарени и цветни. :)  За плаж може да останете някой ден в Паракас.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Остава още един ден до края на промоцията на катарците и цената от 385 евро до Хонгконг е повече от перфектна, особено предвид факта, че двупосочен в обратна посока е около 670 евро и нагоре. Пък от там, доколкото знам вече е лесно с лоукостите да пообиколите и околните страни, а може би има и до Япония евтини полети. 

Връзка към мнение

Така е, цената е добре, но не бих взел толкова прибързано решение. Предпочитам да го обмисля хубаво, поне 1-2 седмици и тогава да платя повече, отколкото сега да избързам и после да съжалявам.

До 15.04 катарците имат промоция 560 евро до Токио, което е добре.

За Индонезия виждам, че има някакво изискване за визи, това от тези, които се поставят на летището ли са ?

Връзка към мнение

Добре, щом може да летището при пристигане - става. За Тайланд виждам, че трябва да се попълва формуляр и да се подават документи.... затова май ще отпадне, не искам повече главоболия. Само билети и хотели искам да търся :)

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

Ако се издава виза тук, и за Индонезия и за Тайланд трябва попълнен формуляр, снимка и самолетен билет; дават се документите с паспортите в съответното посолство; визите се дават за 2-3 дена.

Като и за Индонезия и за Тайланд може виза на летище.

И в двата случая не съм чул на някой някога да е отказана виза.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Травеолани

За Перу ще е идеално по това време - тогава е сухият сезон и точно тогава е най-добре да се ходи. А за Нова Зеландия мислили ли сте? Само не съм сигурна дали има визи за българи там?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Визи за нова Зеландия няма, но трябва да се вземат билети, които не включват Австралия , тъй като за нея се иска виза. Макар че имаше нещо за осем часа на летището в Сидни транзит безвизово, тук го бях чела. Всеки случай успех от мен, където и да идеш, няма да сгрешиш, а лично мое мнение е,че щатите не заслужават да си оставиш парите там, не мисля,че има кой знае какво да покажат,да ме извиняват любителите на Америка.

Връзка към мнение

За любителите на природа има много за гледане в Щатите, но отказана виза не е драма. В този период в НЗ ще е разгара на зимата и ветровете здраво ще свирят и на двата острова, за лежерно пътуване не е много подходящо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Както и да го мисля, някак си отвътре си ме влече за Япония, колкото и да ни е трудно с ориентирането, ако успеем да я комбинираме и с някой готин остров ще е перфектно.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Както и да го мисля, някак си отвътре си ме влече за Япония, колкото и да ни е трудно с ориентирането, ако успеем да я комбинираме и с някой готин остров ще е перфектно.

Комбинира се перфектно с Окинава, не съм бил но на снимки е много добро.

Ако пък искате да не е само в Япония, Филипините са наблизо- погледнете Боракай и Палаван, като на моменти билетите от Япония до ФИлипини падат до 20-30 евро, тук доста хора си купиха от промоциите на Cebu Pacific и ние си взехме от Осака до Манила.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.