Прескочи до съдържание

Отказана виза за САЩ, а сега накъде ?


Препоръчани мнения

Ще събирам информация тази седмица и ще обмислим различните варианти. Доста дълъг и интересен ден беше днес :)

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако се спрете на Япония, прегледайте различните варианти относно билетите и ако цената е ОК може да я съчетатете с Пекин и да видите стената. Аз го направих и съм много доволен. Така и така сте в тоя район. За 3 дни не ви трябва виза и не е скъпо :)

Връзка към мнение

Ако решим да направим Бали + Сингапур, дали има шанс да ни откажат визи? Защото вече имам притеснения :)

Може ли някой да разясни какъв е процеса за взимане на виза за Индонезия, какъв формуляр се попълва и т.н. ?

Връзка към мнение

За индонезиййски визи нямаш никакав проблем. Визата се получава на летището срещу заплащане на такса и предаване на формуляр. Формулярите на нас лично ни ги раздадоха още в самолета и бяхме ги попълнили предварително, така че на летището просто минаваш през съответните гишета и всичко е ОК. Не съм виждала на някой да откажат Visa on аrival. Ако се притесняваш, можеш предварително да си вземеш виза от посолството им в София, но тук е по-скъпо.

Ето ти актуална информация от сайта на посолството им /доколкото виждам вдигнали са таксите - виза оттук е 50 долара, VOA - 15 долара за 7 дни, 35 - за 30 дни.

http://www.indonesia.bg/index.php/consuler_visa/consuler

Редактирано от lyusi
Връзка към мнение

П.Кръстев, няма база за сравнение между визата при пристигане в Индонезия и тази за САЩ. Нямаш никакви поводи за притеснение от тази гледна точка. Ако имах 20 дни, твоя бюджет и свобода на избор обаче не бих избрала Бали. Бях там октомври и островът ми се стори доста комерсиален и пълен с австралийски туристи, нещо като Майорка за немците. Ако решиш да е Индонезия потърси варианти и за други острови.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз да се включа с предложение, макар че май вече клоните към Азия. Мексико - има толкова неща, които могат да се видят и правят, плюс прекрасни плажове, гмуркане... Визи няма или са при пристигане, не помня точно, но нямаше проблем. Добри директни полети от Мадрид. За разглеждане - Рио Секрето, Чичен Ица, островите наоколо...Всички говорят английски:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако решим да направим Бали + Сингапур, дали има шанс да ни откажат визи? Защото вече имам притеснения :)

Може ли някой да разясни какъв е процеса за взимане на виза за Индонезия, какъв формуляр се попълва и т.н. ?

Люси вече ти отговори, че няма да имате никакъв проблем с получаването на визи :) . И е абсолютно права. Те са просто формалност, за да вземат парите на туристите. Получават се при всяко влизане в страната. Ние за три дни два пъти влизахме и излизахме от Индонезия и двата пъти си плащахме визите. Сега ще ти покажа какво представлява формуляра, който Ви раздават в самолета, за да го попълните преди кацане :)

post-662-0-42815300-1427866699_thumb.jpg

Връзка към мнение

И аз да каза още едно мнение за визите, разбирам реакцията, обаче това е като гръмотевицата, няма да падне пак на същото място, особено за всички държави от третият свят, няма реална опасност да ви откажат визи.

А иначе малко идеи за държави без визи:

http://www.mfa.bg/uploads/files/Documents/visas/List-Visas.pdf

сигурно сте ги разглеждали вече

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за инфото! А в този формуляр на "port of embarkation" трябва да напиша държавата, в която съм се прикачил на полета за Индонезия или трябва да си пиша България?

 

П.С. В Мексико края на Юли началото на Август как е времето?

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.