Прескочи до съдържание

Кражба от кредитна карта


Препоръчани мнения

Преди 1 час, era123 каза:

Замислих се за следното. Ало някой ми разбере името и паролата за гугл и ги вкара в нов андроид телефон, картите ми ще ги види ли в Гпей?

И да може да плаща на пос или онлайн?

Същия въпрос и за Епъл. 

Струва ми се невероятно, ако някой знае, да каже. 

 

Едит:

Баси, всички карти са в гугл акаунта. Много зле. 

Ще трябва да пробвам да платя онлайн с Гпей да видя има ли някаква защита. На пръв поглед изглежда доста зле. 

Когато влизаш в акаунта си в Гугъл на ново устройство иска да потвърдиш, че си ти на регистрираното вече устройство/а, също така изпраща имейли на алтернативения имейл/и и СМС на запаметените номера, които си задал. Това са минимални изисквания за сигурност. Няма начин да не разбереш, че някой се опитва да прави нещо с твоя акаунт.

При плащане онлайн с Gpay( възможно най-удобната опция за плащане) иска пак потвърждение с пръстов отпечатък, код или там каквото си задал. 

Разгледай раздел Сигурност в акаунта си, много хора го неглижират.

Според мен е по-опасно да ти отмъкнат телефона и да не си сложил необходимите защити, отколкото да опитат да хакнат Гугъл профила ти.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Не , не трябва - изобщо не е задължително 👍.

 

Голямо предимство е да не носиш картите в джоба си/портфейл , особено за потребители с повече от една-две карти (както е по-света ) . За потребители с карта-две , преимуществата са минимални.

За потребители с две-три метални карти (новата мода сред “пластиките” ) , преимуществата са значими 😉 + елиминира необходимостта да се носи портмоне генерално . В по-развитите технически нации вече има и дигитални ID, тоест не се носи и конвенционална лична карта или шофьорска книжка …

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Друго си е да извадиш небрежно Centurion-a от портфейла, то и часовник имаш на смартфона , но швейцарските майстори не са фалирали.

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 46 минути , stanislavpp каза:

Не , не трябва - изобщо не е задължително 👍.

 

Голямо предимство е да не носиш картите в джоба си/портфейл , особено за потребители с повече от една-две карти (както е по-света ) . За потребители с карта-две , преимуществата са минимални.

За потребители с две-три метални карти (новата мода сред “пластиките” ) , преимуществата са значими 😉 + елиминира необходимостта да се носи портмоне генерално . В по-развитите технически нации вече има и дигитални ID, тоест не се носи и конвенционална лична карта или шофьорска книжка …

Не ми изглежда голямо преимущество всичко да ти е вързано към един телефон, който ако се счупи, повреди, открадне, падне му батерията и т.н. да те остави без пари, документи и възможност за комуникация. Аз лично винаги предпочитам да имам и план Б, особено ако съм в чужбина. Физически карти от няколко различни банки и кеш винаги са добра гаранция, че ще имам алтернатива, ако нещо се случи с телефона.

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
20 minutes ago, Topfly said:

Не ми изглежда голямо преимущество всичко да ти е вързано към един телефон, който ако се счупи, повреди, открадне, падне му батерията и т.н. да те остави без пари, документи и възможност за комуникация. Аз лично винаги предпочитам да имам и план Б, особено ако съм в чужбина. Физически карти от няколко различни банки и кеш винаги са добра гаранция, че ще имам алтернатива, ако нещо се случи с телефона.

Той говореше фигуративно. Едва ли има някой пътуващ, който да е само с телефон за всички финанси. Знаейки колко аналогови са бг хората, по-скоро всичко е принтирано на хартия (банкноти).  💵

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 52 минути , Topfly каза:

Не ми изглежда голямо преимущество всичко да ти е вързано към един телефон, който ако се счупи, повреди, открадне, падне му батерията и т.н. да те остави без пари, документи и възможност за комуникация. Аз лично винаги предпочитам да имам и план Б, особено ако съм в чужбина. Физически карти от няколко различни банки и кеш винаги са добра гаранция, че ще имам алтернатива, ако нещо се случи с телефона.


ти пък къде зави , та чак в чужбина отиде 😃

 

Отиваш до магазина , на работа , на разходка ,на фитнес , на кино, на риба,  да потичаш в парка , на girls/plane spotting и имаш възможността да не носиш със себе си  цял портфейл ( или клач при дамите)  . При положение , че така и така носиш телефона си , в случай че децата ти или съпругата ти имат нужда от теб . Опитай някой ден , няма причина за страх или паника , може пък да ти хареса 👍.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.