Прескочи до съдържание

Air Koryo и Северна Корея


niki_m

Препоръчани мнения

И понеже шило в торба не седи, и аз на този принцип - от няколко месеца ми се върти в магелановата главица идеята за полет с Air Koryo и посещение на Северна Корея. Ще ми бъде интересно да видим, дали има магеланци, които са летяли с тях и са посещавали Северна Корея. Писах на Air Koryo, които любезно ме поканиха да посетя тяхната приятелска държава, т.к. до 1990 г., са имали директна връзка със София - България, като продължение на полетите им до Москва... Та...чакам с нетърпение идеи, разкази и предложения.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Освен да помогна малко с теоретичната подготовка, която съм минал.

 

Единствения начин да се стигне е с туроператор, няма друг филм да ти издадат виза иначе. Положителното е, че иначе визата е лесна, само въпрос на пари. 

 

Най-евтиният метод е да се отиде до китайския град Dalian и да се търсят там оферти на място, поне нещо такова бях чел на времето. Офертите, до една, включват едно и също - на практика като минеш границата си поет от държавната туристическа агенция и няма значение дали преди това си платил 1000 или 5000. Броя на дните има значение, размера на групите не съм сигурен, ще проверя пак. Най-евтиното, което съм срещал беше нещо от рода на 500-600 евро за 5 дни, на отиване с влак, на връщане самолет. По начало може да си избереш как да те транспортират, комбинацията влак+самолет на мен най ми харесва.

 

За Air Koryo, организират се специални екскурзии за авиолюбители, които включват много вътрешни полети в Сев. Корея на цяла флотилия пенсионирани от другите държави руски машини, на мен лично тая екскурзия най ме привлича, но е и най-скъпа. Като цяло мерак ми е да ида август месец заради игрите Arirang.

 

Ще пусна малко линкове по-късно...единственото което ме спира е финансите, нямам други пречки. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз оня ден писах в друга тема, че имам някакво необяснимо желание да посетя Северна Корея.

Доколкото съм разглеждал из форума, мисля че само домосед е посещавал тази държава.

Жоро писа, че имало организирани екскурзии, с които не било трудно по отношение на визи и друга бюрокрация. Но пък финансовата страна се явява лек проблем. Не съм търсил за цени, ако ти имаш някава информация, пиши тук.

Ако успеем да намерим някакъв общ оптимален вариант за дати, път и други детайли, може двамата да отидем :)

 

П.П. Опс, сори! Нещо се забавих с пускането на мнението, и виждам че докато съм се мотал, съм повторил една част от мнението на Жоро.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Както и да го погледнем, това си е заслужаващо вниманието преживяване. Air Koryo, ме насочиха към сигурен тур-оператор, който е лицензиран към тяхната държавна тур-компания - дадоха ми линка и адреса на ситуираната в Китай http://www.koryogroup.com/

 

Днес нямах много време да изчета всичко из сайта, но ще видим.

И тъкмо си прочетох отговора на тяхната АК, и нещеш ли в мрежата излезе инфо, че Кимчи Мимчи Бимчи - т.е. шефът пуснал три ракетки дали към САЩ, дали към Ю Корея - не помня... :D

 

Наистина ще е хубаво да се съберем и да отидем натам. Пък знам ли, Ким може да прати да ни вземат като височайши гости от братска БГ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Пък знам ли, Ким може да прати да ни вземат като височайши гости от братска БГ.

чак пък...  :D ама иначе не е лошо да си представим какво е кортеж и официален прием в държава с тоталитарен вожд ;) Обзалагам се, че лукса и бляскавите ритуали са несравними по пищ и мащаби с където и да е другаде :)

Разказвали са ми хора, лично участващи в делегация в братски комунистически Китай преди 1989  за какви умопомрачителни церемонии иде реч. За С. Корея мисля, че ще е умножено по 5 най-малко.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Знае ли човек? Може пък да поиграете баскетбол с вожда!

 

А като говорите за финанси: колко излиза горе-долу едноседмичен престой, но чисто време, без дните за път до там?

Връзка към мнение

чак пък...  :D ама иначе не е лошо да си представим какво е кортеж и официален прием в държава с тоталитарен вожд ;) Обзалагам се, че лукса и бляскавите ритуали са несравними по пищ и мащаби с където и да е другаде :)

Разказвали са ми хора, лично участващи в делегация в братски комунистически Китай преди 1989  за какви умопомрачителни церемонии иде реч. За С. Корея мисля, че ще е умножено по 5 най-малко.

Ще взема да се свържа с Кимчи, да вземе да ни простре червените пътеки на летището и да ни чака правителствената Чайка... Ти само почни да учиш корейски и ще се оправим някак си  :D

Връзка към мнение

Относно тур операторите, всичките са лицензирани, те на практика са една компания :) Вече може да има разлика в обслужването в чужбина, но попаднеш ли на северно корейска територия всичко е еднакво. www.koryogroup.com са от по-големите и по-известни и държат съответно по-високи цени, ето ги техните: http://www.koryogroup.com/travel_groupTours.php

 

Добре че в разни кътчета на паметта ми са се загнездили разни детайли, та си спомнях че най-евтиното, което бях намерил на времето е агенция с пионер в заглавието, мисля че са тези: http://www.youngpioneertours.com/dprk-tours/

Сами виждате, че цените са относително поне 30% по-ниски. 

 

Това за груповите екскурзии, има и индивидуални опции, но мисля доста по-скъпи. 

 

Колкото до авиационните групи, мисля само тази агенция ги предлага, но може и да бъркам:

http://www.juchetravelservices.com/The%20Tours/Group%20Tours.html

 

 

INCLUDING FLIGHTS ON UP TO 7 DIFFERENT AIR KORYO AIRCRAFT:

ILYUSHIN IL-18 / ILYUSHIN IL-62 / ILYUSHIN IL-76 / TUPOLEV TU-134 / TUPOLEV TU-154 / TUPOLEV TU-204 / ANTONOV AN-24

 

Звучи добре :) Но цената, ех цената...2000 евро.

 

Иначе както писах и на wilks преди, Северна Корея е една от най-лесните за посещение страни. Бих казал и от най-сигурните също. Стига човек да се абстрахира от това, че на границата му взимат телефона и паспорта и му ги връщат на изхода. И че нонстоп е под око и единствения път, когато може да се разходи без гайд е, ако попадне на хотела, който е на остров в реката, та там можело да се ходи по островчето :) Мен пък точно тези характеристики ме привличат, защото може да си спорим до посиняване дали Хонконг или Сингапур ни харесва повече след като са доста еднакви, ама Северна Корея не можеш да я сравниш с нищо! Може би с Туркменистан малко, но не съм убеден...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ти само почни да учиш корейски и ще се оправим някак си  :D

е тука направо ми строши ентусиазма, честно  :D

Ти да не би вече да си почнал да го учиш? :)

 

Интересно ми е някой ако знае, дали има разлика между севернокорейския и южнокорейския език? Предполагам че има, де, но голяма ли е, или съпоставимо нещо като между български и сръбски?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

е тука направо ми строши ентусиазма, честно  :D

Ти да не би вече да си почнал да го учиш? :)

 

Интересно ми е някой ако знае, дали има разлика между севернокорейския и южнокорейския език? Предполагам че има, де, но голяма ли е, или съпоставимо нещо като между български и сръбски?

 

Да е жива и здрава уикипедия:https://en.wikipedia.org/wiki/North%E2%80%93South_differences_in_the_Korean_language

Връзка към мнение

е тука направо ми строши ентусиазма, честно  :D

Ти да не би вече да си почнал да го учиш? :)

 

 

Спокс, не унивай! Няма да го учим - опитах само една дума - Здравей и се отказах - Annyonghasimnikga  :lol: 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За уики е ясно, то сигурно и други материали има из нета по темата. Но като ги гледам тези йероглифи и термини, с които е обяснено, за да ги разбера, трябва май да имам поне базисна представа от езика.

Преди време се бях запознал с една студентка по корейска филология, но тогава нямах такъв интерес към Кореите, и не съм я питал за разликите.

Освен по произнасяне на звуците, има ли други по-съществени различия?

Това ми бше мисълта - ако някой е чувал, или самият той знае, да каже дали ще се разберат ако говорят двама човека от двете държави? Имам предвид лингвистично, не политически :)

Връзка към мнение

Ще взема да се свържа с Кимчи, да вземе да ни простре червените пътеки на летището и да ни чака правителствената Чайка... Ти само почни да учиш корейски и ще се оправим някак си  :D

Ако искате да ви напиша една препоръка :D

 

Щото аз като ученик съм посрещал в София Ким Ир Сен -демек дядото  на сегашния Ким.

Когато въпросният "любим ръководител на КНДР" беше на посещение тук, ни изкараха пред гимназията , на "Патриарх Евтимий" в шпалир от двете страни, да му махаме със знаменца. И той мина и ни помаха, ама не беше в "Чайка", а в една открита лимузина ЗИЛ.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Ако искате да ви напиша една препоръка :D

 

Щото аз като ученик съм посрещал в София Ким Ир Сен -демек дядото  на сегашния Ким.

Бяха ни изкарали пред гимназията , на "Патриарх Евтимий" в шпалир от двете страни да му махаме със знаменца. И той мина и ни помаха, ама не беше в чайка, а в една открита лимузина ЗИЛ.

:D

Връзка към мнение

Аз също съм участвал в това посрещане. Бяха изкарали ученици от почти всички централни столични училища. Въоръжиха ни с по един карамфил и ни заръчаха да поздравим др. Ким, който бил голям приятел на българските пионери и комсомолци...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако искате да ви напиша една препоръка :D

 

Щото аз като ученик съм посрещал в София Ким Ир Сен -демек дядото  на сегашния Ким.

Когато въпросният "любим ръководител на КНДР" беше на посещение тук, ни изкараха пред гимназията , на "Патриарх Евтимий" в шпалир от двете страни, да му махаме със знаменца. И той мина и ни помаха, ама не беше в "Чайка", а в една открита лимузина ЗИЛ.

Виждал съм снимки от събитието, наистина е било нещо грандиозно за онова време по мащаби и тържественост. Направо манифестация. :)

В родината му още продължават да празнуват рождения ден на "великия вожд и учител на народа", 19 години след края му! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И на мен много ми е на сърце Северна Корея. Изчел съм маса пътеписи на руски и английски по темата. Ще следя тук върви организацията и като нищо ще взема да се включа. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

http://vienna-pyongyang.blogspot.nl/2008/10/vienna-pyongyang-by-train.html

 

Това съм го пускал в блога, сигурно два пъти даже. За австрийци, които влизат в Северна Корея без водач. Не се препоръчва за хора с инстинкти за самосъхранение :) Но е доста добът пътепис и като цяло. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За уики е ясно, то сигурно и други материали има из нета по темата. Но като ги гледам тези йероглифи и термини, с които е обяснено, за да ги разбера, трябва май да имам поне базисна представа от езика.

Преди време се бях запознал с една студентка по корейска филология, но тогава нямах такъв интерес към Кореите, и не съм я питал за разликите.

Освен по произнасяне на звуците, има ли други по-съществени различия?

Това ми бше мисълта - ако някой е чувал, или самият той знае, да каже дали ще се разберат ако говорят двама човека от двете държави? Имам предвид лингвистично, не политически :)

 

Разбират се чудесно. Като българите и македонците. Северно корейците май нямат толкова английски заемки (килим - ка:пету)

Писмеността не е толкова сложна (Японците ползват значително повече йероглифи). По скоро прилича на опростената катакана или опростения китайски - сиреч знаците изразяват срички.

А инак Annyonghasimnikga пак на срички лесно се запомня :) Удоволствието най-вероятно е да разбереш самото значение при тях.

Изобщо азиатците мислят по различен начин от нас и това определено се отразява на езика.

 

P.S.

Френски пример: числото 90 си е чиста формула (произнася се като 4 по 20 плюс 10)

Японски пример: ичи ман (едно десетхиляди)

 

http://www.easternspirit.org/news.php?extend.504.11

Редактирано от cck
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ще ми бъде интересно да видим, дали има магеланци, които са летяли с тях и са посещавали Северна Корея. 

 

Да, летял съм с Air Koryo до Пхенян.

 

http://domosed.dir.bg/_wm/library/item.php?did=421998&df=8&dflid=3

 

https://plus.google.com/photos/106665744477636165634/albums/5261110674438153809

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Щото аз като ученик съм посрещал в София Ким Ир Сен -демек дядото  на сегашния Ким.

Когато въпросният "любим ръководител на КНДР" беше на посещение тук, ни изкараха пред гимназията , на "Патриарх Евтимий" в шпалир от двете страни, да му махаме със знаменца. И той мина и ни помаха, ама не беше в "Чайка", а в една открита лимузина ЗИЛ.

 

Нас ни изкараха пред ЦУМ

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За него мисля, че с влака си (брониран, личен) е идвал и то през цяла Русия. И са отворили специално линията за връзка от северна България към Пловдив.

Връзка към мнение

Днес случайно открих, че Северна Корея има посолство в София - 

 

 

Адрес: Софиякв. Дървеница, ул. Софийско поле, 3                                                            prd.jpg

Телефон: (02) 975 33 40 факс: (02) 974 55 67

e-mail: saebyolkк@yahoo.com

 

http://north-korea.business.bg/

 

Връзка към мнение

а сега видях, че имаме и посолство в Северна Корея

 

http://www.mfa.bg/embassies/nordkorea

 

Посолство на Република България в КНДР
Адрес: DPRK, Pyongyang, Munsudong
Телефон: +850 2 381 73 43
Факс: +850 2 381 73 42
Дежурен телефон в извънработно време:
+850 191 250 23 49
Работно време: 09:00 - 17:30 ч.
E-mail: Embassy.Pyongyang@mfa.bg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.