Прескочи до съдържание

Кофишоповете в Амстердам


nomad

Препоръчани мнения

Привет и от мен.
Предстои ми пътуване декември месец до Амстердам и имам въпрос относно така наречените "магически гъби". Има ли ги по кофи-шоповете? Във всички или в някои определени, като цена как са? Въобще някой дали се е сблъсквал от близо с тях и да даде малко повече информацийка. :D

Връзка към мнение

Не, няма ги по кофи-шоповете, мисля че преди 5 и нещо години ги забраниха, иначе се продаваха по смарт-шоповете. Причината за забраната на пресните гъби бе че една французойка се беше самоубила след употреба а мисля един англичанин или нещо такова беше си беше изхвърлил телевизора през прозореца на стаята върху минаващи хора. Сигурно е гледал нещо въпреки че е бил спрян :)

 

Иначе мисля че продават по тъмните ъгълчета сушени, не е същото като пресните разбира се. Псилосибина ти действа директно на усвояването на серотнин в мозъка съответно направо те кара да сънуваш с отворени очи, за добро или лошо. В това отношение ако страдаш от депресия, имаш скрити страхове, сънуваш кошмари, или се паникьосваш лесно - по добре се въздържай от психоактивни вещества, в това отношения и силни сатива треви като purple haze и подобни. Холандската трева е с над 20% ТХЦ, даже и доста над това се намира. Така че не я подценявай защото като минат първите първите 10-20 минути на хиху хаху ще станеш на варен морков за следващите 2 часа :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

3-4 поредни години ходех в края на юни на дълъг уикенд в Амстердам за един техно-фестивал, та съм посетила основно The Bulldog, De Rokerij и Mellow Yellow - наистина бяха туристически, чак лъскави, и ако изобщо някой местен е влизал вътре, то е било за да се забавлява с гледката на туристи, хилещи се истерично :) в по-кофти вариант -  повръщащи отвън, че и това съм виждала

най-хубав опит имам с Jamaican Sweetness - дозата смях, която получих, май ми стигна за 6 месеца напред, да се смееш искрено и на воля е наистина много зареждащо и освобождаващо; за сметка на това пък от една White Widow ме тресна такава параноя, че побърках всички в София, звънейки по нощите и настоявайки да ми изпратят снимка с днешен вестник, защото мислех, че е настъпил някакъв апокалипсис и няма живи :huh:  тъпа история и спомен, заради който при следващо ходене може би пак бих влязла, но ще си дръпна еднократно и предпазливо :lol:

 

в по-странични улици обаче има и такива места, които надали са особено безопасни, помня от един как изплуваха едни огромни негри, които те изяждат само с очи, камо ли, недай си боже, да се отнесеш вътре....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Привет и от мен.

Предстои ми пътуване декември месец до Амстердам и имам въпрос относно така наречените "магически гъби". Има ли ги по кофи-шоповете? Във всички или в някои определени, като цена как са? Въобще някой дали се е сблъсквал от близо с тях и да даде малко повече информацийка. :D

 

 

Има гъби навсякъде, просто не ги продават в кофишоповете,а във смартшоповете и даже в магазините за сувенири.

Цената.. по около 12-15-17 евро за обикновено 10 грама ПРЕСНИ. Забранени са за продажба сухите, което е малко малоумно защото сухи можеш да премериш много по точно колко ще изядеш, ама това е друга тема :) Каквито и да вземеш, ако нямаш опит - не яж повече от половин кутийка и си вземи 1 бут портокалов сок примерно (нещо със захар) , ако ти дойде в повече ефекта. Vondelpark е идеално място за целта.

 

Кофишопове препоръчвам Gray Area (най-доброто публично качество в Амстердам), Boerejongens (и двата) и The Bushdocter.

90% от шоповете зареждат от общо 3-4 места, навсякъде е средно и ниско качество. В Бушдоктер продават незаконно WAX ама доста скъпо, но продават и по 0.2 гр. . В Gray Area продават unpressed iceolator hash 2-3 вида, там е истината, другото навсякъде е фалшименто за туристите... Истинските неща са вече са under the counter.

Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

А някой ревю на смарт шоповете няма ли да направи?
 

Че тревата като тийн не я подминавахме и не ми е толкова интересна, ама за "магическите гъби" така и не са организирахме на Гили и го оставихме за Амстердам.

 

На Гили правиха коктейли фрешове и в тях смилаха гъбите - същата ли е системата и в Амстердам?

Връзка към мнение

Аз пробвах тези G_magic-truffles-mexicana-15grams_3-2.jp
Предложиха ми ги с обяснението, че са първото стъпало от стълбичката. :unsure:
Ако не се лъжа платих 15 евро и филма беше около 3 часа и половина и останах доста доволен. :dancing:
Купих ги от смарт шоп из уличките в района на червените фенери, предполагам ги има навсякъде.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Описах моите преживявания. Нарочно с връзка към блога ми, за да мога да редактирам или изтрия (напр. снимки), ако по-късно реша.

 

  • Харесвам 6
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Childish каза:

Описах моите преживявания. Нарочно с връзка към блога ми, за да мога да редактирам или изтрия (напр. снимки), ако по-късно реша.

 

Хах, знаех за тази случка, обаче четейки в блога пак се смях с глас.

Не веднъж съм казвала, че би могла да издадеш страхотна книга с преживяванията си в стил Бриджит Джоунс.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...
На 2.04.2016 г. в 0:12, Worldismine каза:

Някой вкарвал ли е бисквитки в чекирания багаж. Аз съм го правил и не е имало проблем,но не знам дали някой се е усъмнил изобщо и какви биха били последиците, ако речем се поинтересуват какво е всъщност.

Този въпрос и мен ме вълнува :)

Ще ми се да донеса на един приятел кексче, ама....да не стане неприятно за мен на летището?

Връзка към мнение

Наскоро имаше случай на един британец, който от България си купил оръжия (ножове, газов пистолет...) и ги сложил в чекирания си багаж. Нямал проблем на излизане от БГ, но на острова му взели "интервю", защото само разхождането с нож, чието острие е по дълго от Х см е наказуемо.
Изводът от историята е, че ако едно нещо се продава законно в една държава, то не означава, че е законно да си го носиш(притежаваш) в друга страна.
И аз искам да си купя кексчета и да раздавам след това на приятели като сувенир от Холандия.

Редактирано от vorbis
Връзка към мнение
На 2/16/2018 в 16:17, boogy83 каза:

Този въпрос и мен ме вълнува :)

Ще ми се да донеса на един приятел кексче, ама....да не стане неприятно за мен на летището?

Хванат ли те може да стане неприятно. Ако не те хванат можеш и 10кг кокаин да прекараш. Но не очаквай митничар да те хване и да си затвори очите, само защото си решил да правиш подаръци. Най-добре подари на приятеля ти едни билети до Айндховен - по-малко рисково и ще може да изпита директно на място :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Е да, ако не те хванат...аз така си върнах от Пунта Кана дезодорант и плажно масло в опаковки над 100мл :) Ама там риска там беше да ги изхвърля на проверката, а тук за едно кексче не си струва да си изпусна полета и да ходя по РПУ-та или където там те карат :lol:

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.