Прескочи до съдържание

Инвестиции, доходност и т.н.


Препоръчани мнения

преди 3 часа, ivan69 каза:

Аз днес удвоих късата позиция на 56000 ( средна цена 58000) и смених стопа на 57500 , да не съм капо ! Ако пробие 54000 ще удвоя пак и ще преместя стопа на 55500.

Май ще почерпиш преди мен😀

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , ivan69 каза:

Ти докога смяташ да държиш етериума?

Биткоин и Етириум long term , поне до края на bull market - а. Като переодично ще вадя профита, и в последствие минимум 5 г. , а Кардано/ада/ е short term to long

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Много ми е интересно какво ще стане със среброто и златото.... нещо и двете са много ниски. 🤔 

 

На 13.03.2021 г. в 14:38, VASILEV каза:

Биткоин скоро 70000

Чак 70 не мисля, че ще стане, защото и Индия го забраних скоро. Но все пак може и грешно да разсъждавам.  

Връзка към коментар
преди 17 минути , Иван Попов каза:

 

 

Чак 70 не мисля, че ще стане, защото и Индия го забраних скоро. Но все пак може и грешно да разсъждавам.  

Тук не говорим за пероид от  ден или два, а за дълъг период от време, месеци и години. Естествено, че доста се спекулира, но аз съм оптимист,а и криптовалутата тепърва набира популярност..

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За мен криптото си е чиста спекулация , за няколко дни максимум седмици . Въпросът е дали институционалните инвеститори мислят като мен или са инвестирали дългосрочно. Ясно е , че когато Мъск започне да продава неговия пакет ще има 80% спад , не че не се случвало преди. От друга страна все повече институционални инвеститори купуват на тези нива , но и те в един момент ще трябва да продават . 5 години ми се вижда доста далечен срок за криптото , моя хоризонт е 2-3 седмици 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , ivan69 каза:

За мен криптото си е чиста спекулация , за няколко дни максимум седмици . Въпросът е дали институционалните инвеститори мислят като мен или са инвестирали дългосрочно. Ясно е , че когато Мъск започне да продава неговия пакет ще има 80% спад , не че не се случвало преди. От друга страна все повече институционални инвеститори купуват на тези нива , но и те в един момент ще трябва да продават . 5 години ми се вижда доста далечен срок за криптото , моя хоризонт е 2-3 седмици 🙂

Зависи какво очакваш, явно, че на теб ти харесва късия тренд, но скоро гледах интервю с Майкъл Сейлър/ майко стратеджи/, та той предвижда цена на Биткоин до 5 000 000 в близко бъдеще. Инвеститори като Grayscale, Micro Stratedgy, Tesla не мисля, че ще продават. 

Връзка към коментар

Аз какво очаквам и какво ще се случи са различни неща. Аз почнах да скъсявам на 32000 и все някак си успявах да затварям на печалба. Ако просто си бях купил на 32000 щях да съм изкарал сигурно 5-10 пъти повече , но "религията" не ми позволява да купувам нещо(нищо) което според мен няма никаква стойност! Факт е че се напечатаха много пари които трябва някъде да се влагат , но нещо(нищо) да скочи 20 пъти за 1 година .Нищо чудно да скочи още 100 пъти в следващите няколко години , зависи колко пари ще продължат да се печатат . Ако обаче спре печатането , нищо чудно да видим цени на 10 или дори 5% от сегашните цени.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , ivan69 каза:

Аз какво очаквам и какво ще се случи са различни неща. Аз почнах да скъсявам на 32000 и все някак си успявах да затварям на печалба. Ако просто си бях купил на 32000 щях да съм изкарал сигурно 5-10 пъти повече , но "религията" не ми позволява да купувам нещо(нищо) което според мен няма никаква стойност! Факт е че се напечатаха много пари които трябва някъде да се влагат , но нещо(нищо) да скочи 20 пъти за 1 година .Нищо чудно да скочи още 100 пъти в следващите няколко години , зависи колко пари ще продължат да се печатат . Ако обаче спре печатането , нищо чудно да видим цени на 10 или дори 5% от сегашните цени.

Абсолютно си прав, но отново дигиталната валута както NFT digital artwork стават все по популярни  и набират скорост. Така, че времето ще покаже на къде ще вървят нещата...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

 

На 16.03.2021 г. в 21:05, VASILEV каза:

Абсолютно си прав, но отново дигиталната валута както NFT digital artwork стават все по популярни  и набират скорост. Така, че времето ще покаже на къде ще вървят нещата...

Удари ми стопа на 57500 , така че изкарах за една дребна почерпка! Ако имаш път насам се обади 🙂

  • Браво 1
Връзка към коментар



Някой има ли опит в покупка на физическо инвестиционно злато (кюлчета или монети)? По-специално от Тавекс.

Гледам, че за монетите се плаща повече "горница" над спот цената на самия метал, отколкото на кюлчетата и това е нормално, изработката им е по-трудна. Аз повече се замислям за кюлчета. Тях ги продават ламинирани (тези до 200 гр. мисля) със сериен номер, QR код, подпис. Реномираните търговци на благородни метали съветват да не се отварят, изкупуват ги обратно на обявените цени само не са отваряни.

Имаше обаче един случай в Канада преди няколко години, когато някакъв местен бижутер от китайкси произход си беше купил кюлче от "Royal Bank of Canada" (най-голямата канадска банка) за да ползва метала за изработка на бижута. Като го отворил обаче, се оказало, че кюлчето е само позлатено и е от някакъв метал с много подобна на златото плътност. Доста голям скандал беше станал, обясняваха, че било някакво изключение, ама като знам, че повечето хора не ги отварят тези кюлчета и си ги пазят в опаковката, бутат ги в разни трезори и ги виждат само в деня на покупката и деня на продажбата.

Има си и решение този проблем. Казват, че реномираните дилъри разполагали с XRF машини, които моментално показват състава на метала или сплавта. Аз звънях в Тавекс да ги питам дали имат такава машина, казаха, че нямат. Като ги попитах как разбират състава на кюлчетата, без да ги вадят от опаковките, ми казаха, че техните служители били много опитни и разбирали фалшификатите. По принцип продават кюлчета на реномирани "леярни" - швейцарските PAMP и Valcambi, но от тях циркулират и много фалшификати.

Та, бихте ли имали доверие на Тавекс при покупка на златни кюлчета?
 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, ivan69 каза:

 

Удари ми стопа на 57500 , така че изкарах за една дребна почерпка! Ако имаш път насам се обади 🙂

Благодаря за поканата, сега чакаме моята, че влезнах на 1.21USD сега е 1.37 и расте, пък влезнах с едни сериозни пари🙂...ще съберем за една по сериозна почерпка😉

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 17.03.2021 г. в 23:24, FlyTraveler каза:

Та, бихте ли имали доверие на Тавекс при покупка на златни кюлчета?

Така, както представяш нещата, надали и в Тавекс са наясно какво е съдържанието на кюлчето(реално). Не е ли сигурно в такъв случай да се вземе от банка?

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 17.03.2021 г. в 23:24, FlyTraveler каза:

Та, бихте ли имали доверие на Тавекс при покупка на златни кюлчета?

Купувал съм. Едниствената "проверка", когато ти го продават е, че слагат кюлчето/монетата на една електронна везна и поне може евентуално да се ориентираш дали теглото отговаря на обявеното. 
Иначе Тавекс все пак не са някаква еднодневка и поне досега не съм чул да има някакви оплаквания за измами, напротив, клиентите изглежда са доволни.
 

Цитат

Гледам, че за монетите се плаща повече "горница" над спот цената на самия метал, отколкото на кюлчетата и това е нормално, изработката им е по-трудна.

Е, разликата, например при кюлче една унция и Австралийското кенгуру, е нищожна, при това спредът при монетата е по-тънък и съответното цената купува е доста по-добра, а във връзка с притесненията ти - вероятно както изработката, така и фалшифицирането на монетата е една идея по-трудно.


image.png.ffd0f0cd37cea9160d54dd2d75b75838.png

 


Иначе като за инвестиция по на дребно - Тавекс предлагат и едни техни кюлчета по 1гр. и ако си купуваш всеки месец по едно, на дванадесетият месец получавш още едно кюлче гратис.  Бях проверявал,  че тези кюлчета ги правят в една турска рафинерия, но тя е акредитирана от  LBMA  (London Bullion Market Association), така че не виждам някакъв особен проблем в това, по-скоро проблемът с такива брандирани собствени продукти е, че ако решиш да ги продаваш след време, добрата цена купува за съответния продукт е налична само при съответната компания (в случая Тавекс) и ако случайно  компанията вече я няма по някаква причина, други потенциални купувачи почти сигурно ще предложат по-ниска цена.  И другият кофти момент при такова ниско тегло е, че колкото е по-малък продуктът, толкова е по-голям спредът.  Но в случая подаракът с 13-тото кюлче  в известен смисъл компенсира този недостатък. 


image.png.79663c5aa00707bb0c7c479b5b77adaa.png

Иначе последната половин година цената на златото поспадна и може би сега не е лош момент за покупки, предвид какво яко печатане на хартиени пари се очертава в резултат на ситуацията  с коронавируса. 

  • Харесвам 8
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 59 минути , Фил каза:

Купувал съм. Едниствената "проверка", когато ти го продават е, че слагат кюлчето/монетата на една електронна везна и поне може евентуално да се ориентираш дали теглото отговаря на обявеното. 
Иначе Тавекс все пак не са някаква еднодневка и поне досега не съм чул да има някакви оплаквания за измами, напротив, клиентите изглежда са доволни.
 

Е, разликата, например при кюлче една унция и Австралийското кенгуру, е нищожна, при това спредът при монетата е по-тънък и съответното цената купува е доста по-добра, а във връзка с притесненията ти - вероятно както изработката, така и фалшифицирането на монетата е една идея по-трудно.


image.png.ffd0f0cd37cea9160d54dd2d75b75838.png

Иначе последната половин година цената на златото поспадна и може би сега не е лош момент за покупки, предвид какво яко печатане на хартиени пари се очертава в резултат на ситуацията  с коронавируса. 


Благодаря за информацията! 

Абе, клиентите доволни, ама колко от тях са отваряли опаковката и са тествали кюлче. Най-вероятно от Тавекс, кюлчетата и монетите отиват директно в някой трезор и никой не ги вади от там, докато не реши да ги продава. Самите Тавекс казват, че не ги изкупуват обратно, ако целостта на опаковката е нарушена. Аз разглеждах и тези XRF машини за тестване на метали, но те струват майка си и баща си. На повечето сайтове даже пишат "цена по договаряне". Най-евтиното, което ми попадна май беше 15 000 долара. Няма и някой да ги дава под наем (има портативни такива - като пистолет са или по-скоро като тези термометри, които дистанционно мерят температурата, малко по-големи).

Другото, което си мисля е, че при кофти времена, могат да ни цакат откъдето си решат. По време на Голямата депресия, в САЩ са направили притежанието на злато за нелегално. Всеки, който е притежавал злато е бил длъжен да го продаде на определени от държавата изкъпни цени. 

Не оспорвам мнението ти, самият аз не обичам някой като ме попита нещо и като отговоря, да започне да спори. Просто се колебая писмено. 🙂🙂 

Връзка към коментар
На 17.03.2021 г. в 23:24, FlyTraveler каза:



Някой има ли опит в покупка на физическо инвестиционно злато (кюлчета или монети)? По-специално от Тавекс.

Гледам, че за монетите се плаща повече "горница" над спот цената на самия метал, отколкото на кюлчетата и това е нормално, изработката им е по-трудна. Аз повече се замислям за кюлчета. Тях ги продават ламинирани (тези до 200 гр. мисля) със сериен номер, QR код, подпис. Реномираните търговци на благородни метали съветват да не се отварят, изкупуват ги обратно на обявените цени само не са отваряни.

Имаше обаче един случай в Канада преди няколко години, когато някакъв местен бижутер от китайкси произход си беше купил кюлче от "Royal Bank of Canada" (най-голямата канадска банка) за да ползва метала за изработка на бижута. Като го отворил обаче, се оказало, че кюлчето е само позлатено и е от някакъв метал с много подобна на златото плътност. Доста голям скандал беше станал, обясняваха, че било някакво изключение, ама като знам, че повечето хора не ги отварят тези кюлчета и си ги пазят в опаковката, бутат ги в разни трезори и ги виждат само в деня на покупката и деня на продажбата.

Има си и решение този проблем. Казват, че реномираните дилъри разполагали с XRF машини, които моментално показват състава на метала или сплавта. Аз звънях в Тавекс да ги питам дали имат такава машина, казаха, че нямат. Като ги попитах как разбират състава на кюлчетата, без да ги вадят от опаковките, ми казаха, че техните служители били много опитни и разбирали фалшификатите. По принцип продават кюлчета на реномирани "леярни" - швейцарските PAMP и Valcambi, но от тях циркулират и много фалшификати.

Та, бихте ли имали доверие на Тавекс при покупка на златни кюлчета?
 

А защо от Тавекс?
Купи си от ПИБ, те продават и кюлчета, и монети. Сър Антъни казва, че до сега не е виждал , фалшиви кюлчета от Тавекс, но е по-добре от банка да се купят.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , AlexandraKo каза:

А защо от Тавекс?
Купи си от ПИБ, те продават и кюлчета, и монети. Сър Антъни казва, че до сега не е виждал , фалшиви кюлчета от Тавекс, но е по-добре от банка да се купят.


Аз по-горе бях писал, че точно от банка ("Royal Bank of Canada") един си беше купил фалшиво кюлче преди няколко години. Отворил опаковката да го ползва, че бил златар, иначе 99% от хората не ги отварят. 🙂 

Сър Антъни отварял ли ги е от Тавекс или от ПИБ  кюлчетата?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.