Прескочи до съдържание

Пътни глоби в Италия


kirocom

Препоръчани мнения

Понеже във файлът имаше 2ра страница на италиански, която не е от агенцията:

image.png.8fc110a879fad342aeac3eed94e1b6ed.png

Дали това е самата глоба или по-скоро е към агенцията и после да си чакам и за мен?

Че няма да се мине само с глобата за нарушени условия е ясно. Но дали мога само да чакам?

Връзка към коментар
преди 2 минути , jorocontrola каза:

Понеже във файлът имаше 2ра страница на италиански, която не е от агенцията:

image.png.8fc110a879fad342aeac3eed94e1b6ed.png

Дали това е самата глоба или по-скоро е към агенцията и после да си чакам и за мен?

Че няма да се мине само с глобата за нарушени условия е ясно. Но дали мога само да чакам?

Полицията е изпратила нотификация на собственика на автомобила за извършено нарушение. Sicily by car са дали твоите данни, посочвайки те като виновен водач, извършил нарушението и ще ти задължат картата с 60€ за "услугата". Полицията ще издаде акт с твоите данни и ще ти го изпратят по пощата препоръчано с подпис. След като го получиш и се подпишеш, че си го получил, започва да тече срокът за плащане и колкото по-скоро платиш, толкова по-добре. В писмото от полицията пише ако платиш до 7 дни каква е глобата и колко става след Х дни, след Y и т.н. Най-добре е след като я получиш да я платиш веднага, иначе цифрите стават все по-грозни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз вече си знам - ходя ли в Италия, винаги имам честитка. Преди години мислех да се скътая за първата глоба, която получих от полицията във Флоренция. След почти 4 години я платих в почти четворен размер. Съветът ми е да си ги платите навреме, защото вече са свързани с българските власти (вкл. адвокати, ЧСИ и т.н.) и е все по-невъзможно да минеш метър. 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

В интерес на истината в Европа е ужасно да се кара, има знаци хранилки, а полицията и камерите на на всеки километър и събират пари.

Поне в това отношение у нас е много много по-леко.

Връзка към коментар
преди 2 часа, sndos каза:

Аз вече си знам - ходя ли в Италия, винаги имам честитка. Преди години мислех да се скътая за първата глоба, която получих от полицията във Флоренция. След почти 4 години я платих в почти четворен размер. Съветът ми е да си ги платите навреме, защото вече са свързани с българските власти (вкл. адвокати, ЧСИ и т.н.) и е все по-невъзможно да минеш метър. 

накараха те чрез ЧСИ ли? Няма ли някаква давност, която да е изтекла?

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Тая снимка е описанието на нарушението, обикновено идва от името на общината, в която е нарушението, директно на адреса, който компанията е предала на властите. Така работи и в други западни държави.
Веднага след сниманото би трябвало да пише какво си нарушил и после в свободен текст на правен език да са описани сумите, отстъпките и сроковете. Ако имаш нужда от помощ, снимай цялото нещо, единствените лични данни в него ще бъдат името ти и адреса ти. Е, и факта, че на съответната дата си се подвизавал около Матера

Връзка към коментар

image.png.0b933d33f9def26e86b04b963e34f53e.pngimage.png.901cb9ee0b0dcfd6e698cb01860936c9.pngimage.png.cc7cc352b3fc0542be74d0aa2ead8dc2.png

 

Driving in Italy: 5 Easy Ways to Get Italian ZTL Fines and How to Avoid One

преди 58 минути , mary_shery каза:

А как изглеждат тези знаци за ZTL и това дето е само за жители на града? Обикновено има ли след тоя знак опция да завиеш нанякъде, че да не влезеш в тая зона? 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 часа, petko каза:

накараха те чрез ЧСИ ли? Няма ли някаква давност, която да е изтекла?

общината на флоренция явно е наела международна правна кантора, която работи с местни ЧСИ. Именно български ЧСИ ми прати писмо с което ме информираше, че ако до 30 дни не си платя глобата към италианците, той е нает от тях да започне процедура в българия спрямо мен. Предполагам, че това нямаше да е лесно, но понеже пътувам често реших да не рискувам да имам ситуации по границите.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , sndos каза:

общината на флоренция явно е наела международна правна кантора, която работи с местни ЧСИ. Именно български ЧСИ ми прати писмо с което ме информираше, че ако до 30 дни не си платя глобата към италианците, той е нает от тях да започне процедура в българия спрямо мен. Предполагам, че това нямаше да е лесно, но понеже пътувам често реших да не рискувам да имам ситуации по границите.  

То си беше ясно, че ще стане така. Като сме в ЕС, никакъв не е проблемът, да ни издирят персонално.

 

Връзка към коментар

Темата е за пътни глоби, но бих искала да добавя да се внимава и с боклука. Миналата седмица колежка отнесе 100 евро глоба, че е изхвърлила боклук извън работното време на кофата.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Аmélie каза:

Темата е за пътни глоби, но бих искала да добавя да се внимава и с боклука. Миналата седмица колежка отнесе 100 евро глоба, че е изхвърлила боклук извън работното време на кофата.

Работно време? Може ли повече разяснение?

Връзка към коментар
преди 16 часа, Аmélie каза:

На контейнера имало изписани часове (примерно 6:00-08:00), а тя изхвърлила боклука следобед. 

Да не стане прекалено офтопик, но сигурно не е точно така, както тя го представя. Примерно в Брюксел почти няма кофи за боклук като идеята е, че боклукът се изхвърла според календар на събирането му. Изхвърляш го в торби на тротоара пред вратата на сградата, в която живееш. Два дена в седмицата цялата европейска столица се зарива с боклук и ако някой обърка деня или го изхвърли от сутринта, а не вечерта, става неприятно. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тук намерих една статия, в която е описано, че става въпрос точно за часове (става въпрос за конкретни черни контейнери): 

https://www.expatfocus.com/destinations/italy/guide/waste-disposal

 

Almost all streets have different bins for each type of waste. To reduce environmental risks, the use of these bins is restricted to late evenings and early morning, especially during the summers.

 

П. С. Прилагам и отговор от наемодателя. 

 

 

Screenshot_20190619-132335_1.jpg

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
On 6/17/2019 at 4:45 PM, AlexandraKo said:

За ZTL мога да препоръчам едно приложение, което миналата година в Сицилия за 1500 километра и една седмица ми спести поне 600-700 евро от глоби в Сиракуза, Ното, Катания, Таормина, Ачи Треза и къде ли не, вкл. и в забравеното от бога Марзамеми (там има една шантава ZTL с дълго обяснение на италиански за резиденти, фестиви и нонфестиви или нещо подобно, демек почивни и непочивни дни, плюс някакви часове в доменика (неделя) от 10 до 13, щото се прави нещо като базар или събор, лудница пълна - но иначе разкошният ни апартамент беше там, а Марзамеми е прекрасна база за обиколки на тая част на Сицилия) - но приложението знаеше дори и това. Иначе ZTL е много гадно, защото няма лимит на глобите - през 2009 година в центъра на Милано навигацията на рентакара се обърка (или аз се обърках, няма значение) и се въртях в кръг като обран евреин и не гледах знаците. Което ми струваше 300 евро. После се оказа, че съм минал 3 пъти покрай един и същ знак ZTL и той ме е снимал 3 пъти в рамките на десетина минути - всяко нарушение по 100 евро. Дръпнаха ми ги от картата и оттогава внимавам много. 

 

Ето това е приложението: https://www.apkmonk.com/app/com.ztlradar2017.app/

 

Тук има и други, но това горното работи със сигурност. 

 

https://www.apkmonk.com/search?q=ZTL

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 17.06.2019 г. в 11:02, Alexander каза:

В интерес на истината в Европа е ужасно да се кара, има знаци хранилки, а полицията и камерите на на всеки километър и събират пари.

Поне в това отношение у нас е много много по-леко.

Тук категорично не съм съгласна. В Европа е прекрасно да се шофира. Да, "леко" е в България - и затова сме рекордьори в Европа по смъртни случаи... Просто трябва да се спазват знаците! 

 

64506160_10216663247830971_3993959400732622848_n.jpg.2adafac57b6fb86e9d8900fb6bfe1465.jpg

 

64668997_10216663108147479_7051913503451381760_o.thumb.jpg.e5772fe448f80560e550eec20401df55.jpg

 

64692317_10216663153268607_8069285530958823424_n.jpg.562a9527d1472099243c8325f4f53522.jpg

 

На 17.06.2019 г. в 10:54, sndos каза:

Аз вече си знам - ходя ли в Италия, винаги имам честитка. Преди години мислех да се скътая за първата глоба, която получих от полицията във Флоренция. След почти 4 години я платих в почти четворен размер. Съветът ми е да си ги платите навреме, защото вече са свързани с българските власти (вкл. адвокати, ЧСИ и т.н.) и е все по-невъзможно да минеш метър. 

При последното ни пътуване в Италия спазвах всички знаци и се движих като костенурка - ние всъщност и не бързахме за никъде. Такова теглене на майни ми удариха италианците, не е истина 🙂 Много съм любопитна дали ще съм сгазила някъде лука... Много добър съвет!

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
Галин Маргаритов
На 31.10.2015 г. в 14:39, Mile каза:

Цветовете в цяла Италия са едни и същи.

Синьо - платено паркиране. Чете се винаги знака до колко часа е платено и в кои дни. Тук вариации има много. Някъде е безплатно в неделя, на друго място се плаща. Например в Сирмионе в неделя беше безплатно, а във Верона и Пиза се плащаше. 

Жълто - само за жители. 

Бяло - свободна зона за всички. 

В много градове има ZTL зона-зона с ограничен трафик. Обикновено, ако хотела ви е в тази зона, можете да влезете да разтоварите багажа и после да паркирате извън. Но задължително условие е, да сте уведомили хотела, че сте с кола и те да подадат предварително номера ви в полицията. Така ще ви изключат от списъка с нарушителите. 

Никой не е застрахован от навлизане в тази зона. Често знаците не са на видно място, а лесно се подвеждаш, защото другите коли влизат. Трябва добра предварителна подготовка за всеки град, включен в програмата и набелязване на възможните места за паркиране. И пак не е гаранция. 

Досега имаме една глоба от Италия с кола под наем. Глобата пристигна с препоръчано писмо. Платихме я. Следващия път пак взехме кола от същата компания. Мисля, че тази такса, която начислява компанията е само в случай, че те платят глобата. 

Здравей ,да знаеш случайно в град Комо синята зона в събота и в неделя платена ли е и ,ако е ,как се плаща и колко?

Връзка към коментар

Събота не е безплатно със сигурност. Евентуално само в неделя, но нямам спомен. Паркирате на сините очертания и се оглеждате за автомат наоколо. Там се предплаща за колкото време предполагате, че ще ползвате паркинг и оставяш бележката на стъклото. Не помня колко струва.В град Комо сме паркирали преди години. Тази година плащахме паркинг пред вила Карлота, но не помня цената. Не е нещо фрапиращо. 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Да попитам, дано някой може да ми отговори. Ползвахме от Goldcar кола в началото на март от Фиамучино с пълна застраховка. На влизане след Тиволи в магистралата се оплетохме и не успяхме да платим таксата, така че си очаквахме глобата, НО...... В началото на юни ни глобиха 55€ от Голдкар (толкова е таксата по договор), септември дойде и глобата от полицията в Тиволи с хилидите им срокове и побързахме веднага да платим, още същия ден, за да съм точна. Мислехме, че всичко е уредено и към рент-а-кара и към полицията, днес обаче има изтеглени 35€ от Goldcar🙄, идея нямам за какво. 
В сайта на фирмата има само телефон, който никой не вдига вече няколко часа (от 10ч. сутринта звъня) Някой да има техен мейл?

Връзка към коментар

Пробвай на тези телефони, уж обслужват на 6 езика

 

Общ

 (+34) 918 341 400

 

Понеделник до петък 08:00 a 22:00

Испания 

(+34) 918 341 400

Италия 

+ 390 645 209 634

Франция

+33 185 654 704

Турция

+90 (0) 2129 008 905
Португалия

+351 211 451 595

Англия 

+0044 2038980140

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, получих имейл от фирмата рент а кар в Италия, с който ми уддържат 50 евро административна такса във връзка с пътно нарушение, което явно съм направила и ме уведомяват, че са ми дали адреса на съответните власти, за да ми изпратят писмото за нарушение и глоба. Видях в писмото, че адресът, който са предоставили е непълен и няма как да ме намерят на него, явно и аз така съм го дала. Какво правим в този случай, да се опитам ли да се свържа с фирмата за рент а кар и да им дам точния си адрес? От друга страна, ако не са ми връчили глобата, могат ли да ми я търсят? Т.е. не е ли по-добре да си трая?

Връзка към коментар
На 7.10.2019 г. в 13:25, Jane* каза:

Да попитам, дано някой може да ми отговори. Ползвахме от Goldcar кола в началото на март от Фиамучино с пълна застраховка. На влизане след Тиволи в магистралата се оплетохме и не успяхме да платим таксата, така че си очаквахме глобата, НО...... В началото на юни ни глобиха 55€ от Голдкар (толкова е таксата по договор), септември дойде и глобата от полицията в Тиволи с хилидите им срокове и побързахме веднага да платим, още същия ден, за да съм точна. Мислехме, че всичко е уредено и към рент-а-кара и към полицията, днес обаче има изтеглени 35€ от Goldcar🙄, идея нямам за какво. 
В сайта на фирмата има само телефон, който никой не вдига вече няколко часа (от 10ч. сутринта звъня) Някой да има техен мейл?

Да няма втора глоба?

Ако имаш профил в сайта на Голдкар, там има форма, за контакт. На нас преди години, бяха изтеглени две поредни суми и като им писах там, за да питам, ми изпратиха копие на глобите от полицията, които бяха две. После пристигнаха и самите глоби.

Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Да попитам нещо - преди година ми пристигнаха две глоби от прочутата в това отношение гадна Болоня, извършени през далечния 27 април 2016, когато пътуването беше досадно лесно, а маските ги носеха само китайски и японски хипохондрици.

Отначало не им обърнах внимание, понеже бяха ми дръпнали вече от КК 2 глоби за същия период в същия гаден град, още месец след като се върнахме.

Обаче есента дойде напомняне, светна ми лампата, че може да са други...,а преди 2 дена получих последно предупреждение, че ако не платя в едноседмичен срок, щяли да ме обезглавят.

Бях чел някъде, че тези глоби имат давностен период 5 години. В този ред на разсъждения, глобата е от 27.04.2016, а фиша е съставен на 30.05.2016.

Имам ли шанс да мина между капките или...? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.