Прескочи до съдържание

Транспорт от/до Ciampino


nataly_2003

Препоръчани мнения

Радвам се,че сте на мнението,че е по-удобно летище. Наистина,толкова много ме улеснявате,прекрасен форум и толкова отзивчиви хора. Може ли да попитам нещичко,което е написано в друга тема - Магелански пътеводител Рим, но от Чампино кой от изброените е най-удобнен транспорт..

Връзка към мнение

Радвам се,че сте на мнението,че е по-удобно летище. Наистина,толкова много ме улеснявате,прекрасен форум и толкова отзивчиви хора. Може ли да попитам нещичко,което е написано в друга тема - Магелански пътеводител Рим, но от Чампино кой от изброените е най-удобнен транспорт..

http://www.sitbusshuttle.com/en/ciampino/ -

аз смятам този да ползвам - най-евтино и бързо, спира на гара Термини (връзка с линиите на метрото), и зад Кастел Сант Анджело (близо до Ватиканът).

Връзка към мнение

Аз се придвижих по този начин, изключително удобно, бързо и евтино, особено ако хотелът ви се намира до някоя спирка на метрото от линия A!

Редактирано от Зани
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Зани и на мен този вариант най-много ми допада, хотелът ще е до метростанция на Виа Кавур близо,до линия Б.Ще слезем на Термини и от там ще сменим на Б, може би билетът още ще важи, нали имаше там до 70, 100 мин.да го ползваш или може и някой автобус.Другият вариант е  http://www.romeairportbus.com/

Редактирано от nataly_2003
Връзка към мнение

Името е Ciampiono, без "h" . И разбира се, че варианта на Зани, е най-добрият - рейсчето до Anagnina и от там метрото. Ставало е дума на няколко пъти във форума и съм го писал. Честито на печелившите :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Знам как се пише, темата ми е отделена от друг, но все пак корекцията е на място. Иска ми се, тъй като е моето мнение на първо място, ако може да добавим това,което пише в Магеланският пътеводител за Рим, относно транспорта от/до Чампино, или няма да е нужно да фигурира на двете места. Друго,което ми се иска разбера, връщането по същият начин ли е - метро до ANAGNINA и после Cotral, доколкото разбирам http://www.atral-lazio.com/en/ciampino/anagnina

Редактирано от nataly_2003
Връзка към мнение

Знам как се пише, темата ми е отделена от друг, но все пак корекцията е на място. Иска ми се, тъй като е моето мнение на първо място, ако може да добавим това,което пише в Магеланският пътеводител за Рим, относно транспорта от/до Чампино, или няма да е нужно да фигурира на двете места. Друго,което ми се иска разбера, връщането по същият начин ли е - метро до ANAGNINA и после Cotral, доколкото разбирам http://www.atral-lazio.com/en/ciampino/anagnina

Да, връщането е по същия начин. Хубаво е да провериш дали е актуално разписанието, за да не се налага да чакаш на автогарата дълго време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Намерих друг вариант на транспорт от Чампино. Излизаш от летището, от другата страна на кръговото на улица Via dell Aeroscalo има спирка на автобус 720 Stazione Metro Laurentina на улица Via dell Aeroscalo и отива точно на спирката на метрото Laurentina по линия В, а хотелът ни се намира в близост до Колизеума. Смятам,че е одачен вариант, защото така имаш 2 смени на транспорт, а в случая през Аnangnina ще са три, тъй като от Термини пак трябва за 2 спирки да хващаме метро. Някой използвал ли е този вариант?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Намерих друг вариант на транспорт от Чампино. Излизаш от летището, от другата страна на кръговото на улица Via dell Aeroscalo има спирка на автобус 720 Stazione Metro Laurentina на улица Via dell Aeroscalo и отива точно на спирката на метрото Laurentina по линия В

 

Имай предвид, че метро спирката Laurentina е доста далеч. Може да го видиш на картата тук. А този автобус 720 е добре да проучиш през какъв интервал е. 

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Здравейте,

 

Някой който е пътувал на скоро може ли да каже дали има таксита на ANAGNINA? Мисълта ми е ако няма удобен автобус да ползвам такси до летището, понеже пътувам рано сутрин.

Връзка към мнение
преди 37 минути , st_ каза:

Здравейте,

 

Някой който е пътувал на скоро може ли да каже дали има таксита на ANAGNINA? Мисълта ми е ако няма удобен автобус да ползвам такси до летището, понеже пътувам рано сутрин.

От Чампино ли летиш и в колко часа? Дори и да има таксита, цената едва ли ще ти хареса, тъй като е фиксирана и до CIA беше 30€.

Редактирано от chandni
Връзка към мнение
3 minutes ago, chandni said:

От Чампино ли летиш? Дори и да има таксита, цената едва ли ще ти хареса, тъй като е фиксирана и до CIA беше 30€.

От Чампино. А някъде мога ли да намеря разписание на автобуси от Термини до Чампино? До тук виждам еда две отделни компании само.

Трябва ли предварително да си букна билет?

Връзка към мнение
преди 4 часа, st_ каза:

От Чампино. А някъде мога ли да намеря разписание на автобуси от Термини до Чампино? До тук виждам еда две отделни компании само.

Трябва ли предварително да си букна билет?

Тук съм описала как може да се стигне от Термини до CIA най-евтино и най-оптимално като време преди полета на Ryan за София в 8:00 (в случай, че ще пътуваш с него), тъй като автобусите на Terravision пристигат или твърде рано и трябва да се "виси" доста на летището, или твърде късно и се рискува изпускането на полета, а и доста хора тук са си патили от некоректност. Ако решиш все пак да хванеш директен шатъл от Термини до летището, по-добре на място да си купиш билет от автобуса, който тръгва най-скоро, иначе рискуваш да си купиш билет и в уречения часа да не пристигне никакъв автобус! Е, съществува, разбира се и рискът, да има автобус, но местата да са заети.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой скоро дали е пробвал сутрешния трансфер в 6,30ч. от Термини до Чампино? Много ли е рисковано за полета на Райън в 8ч. или си стига навреме(по разписание го дават 7-7,10ч)? Не мога да реша този или в 5,30ч. да взема автобуса :no2:

Връзка към мнение
преди 4 минути , bobole4e каза:

Някой скоро дали е пробвал сутрешния трансфер в 6,30ч. от Термини до Чампино? Много ли е рисковано за полета на Райън в 8ч. или си стига навреме(по разписание го дават 7-7,10ч)? Не мога да реша този или в 5,30ч. да взема автобуса :no2:

Аз наскоро ползвах сутрешния трансфер, но доколкото си спомням хванах някакъв в 5.30 или 5.45 и после малко почаках на Чампино. Не бих рискувал с 6.30, честно казано. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Този месец ползвахме трансфера на SITbus от Термини до Чампино в 5,30ч. Бях купила билетите онлайн предварително - 4,50е, а на място са 6 евро. Имаше хора, които на място си купуваха билети, но не разбрах дали всички успяха да се качат, защото пристигаха и хора за Фиумичино и се заформиха 2 опашки. Имаше девойка от SITbus, която продаваше билети, подреждаше опашките и  регистрираше тези с онлайн билетите. Точно 30мин се пътува и се стига съвсем спокойно за полета на Райън в 8,00ч. Ние бяхме с багаж, така че въобще не слагах в сметките буса в 6,30ч.

Редактирано от Romana
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, bobole4e каза:

Някой скоро дали е пробвал сутрешния трансфер в 6,30ч. от Термини до Чампино? Много ли е рисковано за полета на Райън в 8ч. или си стига навреме(по разписание го дават 7-7,10ч)? Не мога да реша този или в 5,30ч. да взема автобуса :no2:

Аз пътувах с 5:30 ч. ,беше неделя и нямаше трафик никакъв сутринта.Пристига се съвсем спокойно и навреме.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, chandni каза:

Тук съм описала как може да се стигне от Термини до CIA най-евтино и най-оптимално като време преди полет

Този  практичен и рационален вариант ползвам винаги и аз. Разписанието на автобуса от жп гара Чампино до летище Чампино е ТУК

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Автобус 720 вече спира на сектор 4 на Чампино, на 20 минути, 1.50 евро до Лаурентина, линия В. http://www.ilmessaggero.it/roma/cronaca/la_nuova_nuova_linea_720_con_un_solo_biglietto_atac_da_1_5_euro_dall_aeroporto_di_ciampino_al_centro_di_roma-3244968.html

Разписание и спирки http://muovi.roma.it/paline/percorso/57769?partenze=1&data=2017-12-04&nav=3

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Здравейте! Пристигаме на летище Чампино в 23:20 часа от Лисабон. Можете ли да ми кажете по това време с какво може да се пътува до площад Испания или гара Termini, като изключвам такси? Благодаря предварително!

Връзка към мнение
Преди 1 час, svetozar_gv каза:

Здравейте! Пристигаме на летище Чампино в 23:20 часа от Лисабон. Можете ли да ми кажете по това време с какво може да се пътува до площад Испания или гара Termini, като изключвам такси? Благодаря предварително!

Поразгледа ли предложените връзки в темата, не вършат ли работа?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Разгледах ги, но излиза, че по разписанията които публикувани за транспорта по това време няма метро и автобуси. Ако все пак някой който е кацал по това време на Чампино, да сподели опита си с пътуването до Рим.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.