Прескочи до съдържание

Транспорт от/до Ciampino


nataly_2003

Препоръчани мнения

И все пак не се сетих за нощните автобуси,който се оказаха доста удобни. Цели пет линии ходят до Термини и от там където спахме таксито ми искаше 10 евро до Термини,а ние хванахме автобус N2 в 4:58 и в 5:05 беше на Термини и си ползвахме картите,който бяхме купили. Качихме се на шатъла в 5:20 и да няма нужда от билети онлайн поне в моя случай,места имаше и след като тръгна. Благодаря на всички за съветите и повече с ранен полет “не”. Още веднъж се убедих от ефективноста от Moovit приложението. Точно до минути с разписанията.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 13.10.2018 г. в 6:21, Ivko каза:

И все пак не се сетих за нощните автобуси,който се оказаха доста удобни. Цели пет линии ходят до Термини и от там където спахме таксито ми искаше 10 евро до Термини,а ние хванахме автобус N2 в 4:58 и в 5:05 беше на Термини и си ползвахме картите,който бяхме купили. Качихме се на шатъла в 5:20 и да няма нужда от билети онлайн поне в моя случай,места имаше и след като тръгна. Благодаря на всички за съветите и повече с ранен полет “не”. Още веднъж се убедих от ефективноста от Moovit приложението. Точно до минути с разписанията.

А кой шатъл SIT или Terravision? 

 

За ранния полет мога да похваля https://gettransfer.com/en - струваше ни 10 евро на човек за 6 човека, плащането беше частично онлайн, останалата част кеш на място. Взе ни точно в 5:00ч от апартамента до Испанските стълби и в 5:45ч ни остави пред летището. Ново, чисто микробусче и изключително приятно пътуване. 

Редактирано от darinamarinova
Връзка към мнение
преди 13 часа, darinamarinova каза:

А кой шатъл SIT или Terravision? 

http://www.romeairportbus.com/orari/

 

Но до колкото видях имаше едно момче, което уж беше на нашия шатъл,но ‘крадеше’ клиентите и от другите 😁, че нали всяка фирма уж си има седянка пред Термини и на едната седянка чакаха хора за шатъла в 5:30 не знам на коя фирма беше,а нашия тръгваше в 5:20 и въпросното момче отиде до чакащите другия шатъл и ги привика и напълниха автобуса така, че май няма нужда от онлайн билети,а се качваш на първия, който тръгва при налични места.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

За придвижване от летището до посочения във връзката адрес  https://www.google.com/maps/dir/Аэропорт+Рим-Чампино+(CIA),+Via+Appia+Nuova,+Roma+RM,+Италия/41.895561,12.491215/@41.8522464,12.4680762,12z/data=!3m1!4b1!4m8!4m7!1m5!1m1!1s0x132588b6389de903:0xedb6061d8fc5510d!2m2!1d12.5933595!2d41.8000198!1m0 какъв транспорт може да се ползва? В пътеводителя пише за автобуси на ATRAL, но на картата не ми излиза такава възможност, а само шатъл или комбинация на шатъл с нещо си. И втори въпрос - има ли таксита за повече от 4 човека и цената различна ли е от тази за 4 човека. Благодаря.

 

Редактирано от Galisis
Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 2 минути , Galisis каза:

За придвижване от летището до посочения във връзката адрес  https://www.google.com/maps/dir/Аэропорт+Рим-Чампино+(CIA),+Via+Appia+Nuova,+Roma+RM,+Италия/41.895561,12.491215/@41.8522464,12.4680762,12z/data=!3m1!4b1!4m8!4m7!1m5!1m1!1s0x132588b6389de903:0xedb6061d8fc5510d!2m2!1d12.5933595!2d41.8000198!1m0 какъв транспорт може да се ползва? В пътеводителя пише за автобуси на ATRAL, но на картата не ми излиза такава възможност, а само шатъл или комбинация на шатъл с нещо си. И втори въпрос - има ли таксита за повече от 4 човека и цената различна ли е от тази за 4 човека. Благодаря.

 

Автобус 720 от летището до последната спирка (метростанция Лаурентина) и от метро до спирка Cavour. Ако не се лъжа, може да изпозвате един билет и за двете (автобус и метро), но си го купете от летището, в автобуса не продават.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Galisis каза:

За придвижване от летището 

 

Ако искаш, сложи в заглавието и  Рим и/или летище Чампино, че да е малко по-ясно за какво е темата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

 Здравейте, искам да попитам първото метро кога пристига на Anagnina и оттам като се хване автобуса до Champiano лесно ли е за ориентация? първият автобус от Anagnina е в 6 и 30 доколкото разбрах, вярна ли е тази информация? и на самото летище бързо ли се минава? Ние сме на метроспирка Вале Аурелия и пътуваме с със сутрешния полет на Ryanair

 в понеделник. Има ли риск ако ползваме този метод на придвижване  и има ли по-оптимален? по принцип ако пътувах сама нямаше да се притеснявам, но съм с родителите си и за това искам да се уверя ,че всичко ще е точно. Видях че има и друг вариант със сутрешния влак в 6:03, но пак се притеснявам за толкова малко време дали ще може да се оправим на термини.

 

Мерси предварително и се извинявам за пунктуацията.

    

 

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Иван Петров

Здравейте, планирам да си взема Рома пас  от летището Чампино за 3 дни. Разбирам, че с картата може да се ползва автобус 720 и съответния вариант чрез автобус + метро. Това някой проиграл ли го е, т.е валидна ли е картата още от летището или е необходим билет от летището до навлизане в зона А? В описанието на Рома пас поне на мен ми звучи малко двузначно защото се казва, че връзка към/и от Чампино е възможна чрез автобус 720.

Връзка към мнение

Аз съм пътувал само със билет и важи за 100 минути.Първо на автобус 720 до Laurentina  метростанция и после със друг автобус оттам до центъра.За метрото не мога да кажа в момента.

Връзка към мнение

Рома пас важи за градския транспорт. Ако го вземете от Чампино, ще трябва да чакате да отворят в 8:30 обаче (предполагам, че ще сте с ранния полет, ако пътувате от България). Ние точно от там бяхме заявили получаването му, но си отвисяхме да чакаме да отворят. Иначе само в метрото сме го ползвали (освен 2-те безплатни забележителности + намаленията за други). 

Връзка към мнение

Да, важи си Рома пас от летището за 720, активирате си я в автобуса. Същото важи и за автобус 520 до Cinecitta, линия А на метрото.

Туристическото бюро отваря в 8.30 ч., но Рома пас продават и на друго гише, което работи от рано, мисля че през две гишета, продават билети за влакове, от горе пише с големи букви Рома пас, цената е същата, даже момичето което ни продаде картата беше българка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Иван Петров

В неделя се върнах от Рим и мога да споделя вариантите си за пътуване, ако представляват интерес за други. Отказах се от Рома Пас и си купих седмична карта за транспорт за 24 евро на човек. Може да се купи веднага при пристигане, от бюро продаващо трансфери, не е необходимо изчакване до 8,30 ч. С картата може да се ползва варианта и с автобус 520 + метро и автобус, както и с 720 +метро /и двата са описани/. Квартирата ми беше до Ватикана и аз ползвах 520 + регионален влак до Термини и влак от Термини до станция Свети Павел. 

Много се притеснявах за ранното пътуване, за да бъда навреме в Чампино за полета си от 8 часа. Моят вариант беше следния:

1. Нощен Автобус N46 от Cavallegeri/S. Piero - в 4,40ч/може да се ползва от настанени в много райони /Навона, площад Венеция, както и всички до Термини/ до спирка Barberini/Ma/. 

2. Хващане на нощния вариант на метро А, това е автобус NMA в посока Amagnina от същата спирка. Пътуване с автобуса до спирка Tuscolana/Cinecitta /около 5,31ч/

3. На около 30-40 м. е спирката на автобус 520 /навигациите не показват точно спирката, намира се лесно след слизане от автобуса/. Пътуване с автобуса 9 спирки до аерогарата за около 14 мин. 

В 6,06 -6,10 се пристига на летището, достатъчно навреме, вкл. и за чекиране/оставяне на багаж. Препоръчвам да се ползва Moovit, защото позволява в реално време навигация и следи страхотно междинните спирки чрез графиката с маршрута, списъка със спирките /предстоящите са активни, преминатите неактивни/, както и с помощни съобщения. 

 

За навигация и следене на варианта Screenshot_2019-06-29-22-44-04-024_com.tranzmate.png.30472eaead4e54dbd24723207d706cca.png

 

Screenshot_2019-06-29-22-44-44-068_com.tranzmate.png

Screenshot_2019-06-29-22-46-10-443_com.tranzmate.png

Screenshot_2019-06-29-22-46-51-727_com.tranzmate.png

Screenshot_2019-06-29-22-47-52-704_com.tranzmate.png

Screenshot_2019-06-29-22-48-40-497_com.tranzmate.png

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Здравейте, може ли мнение, дали този вариант е удачен и някой ползвал ли го е? Полетът ни с Райън еър е в 07.55ч. от летище Ciampino. Ще отседнем в пансион близо до метростанция Valle Aurelia (близо до Ватикана). Проверих, че има шатъл бус ( www.sitbusshuttle.com) от спирка Circonvalazione Aurelia 19, което не ми изглежда много далеч от мястото, където ще отседнем (дава ми го гугъл, че е около 20мин пеша). Има автобус в 04.00ч. сутринта (цената е 6€ като е включен и багажа, за 1ч.30мин стига до летището), та малко ме притеснява, дали е безопасно предвижването пеша до спирката. Благодаря предварително на всички. 🙂

Връзка към мнение
преди 10 минути , D_Ivanova каза:

Здравейте, може ли мнение, дали този вариант е удачен и някой ползвал ли го е? Полетът ни с Райън еър е в 07.55ч. от летище Ciampino. Ще отседнем в пансион близо до метростанция Valle Aurelia (близо до Ватикана). Проверих, че има шатъл бус ( www.sitbusshuttle.com) от спирка Circonvalazione Aurelia 19, което не ми изглежда много далеч от мястото, където ще отседнем (дава ми го гугъл, че е около 20мин пеша). Има автобус в 04.00ч. сутринта (цената е 6€ като е включен и багажа, за 1ч.30мин стига до летището), та малко ме притеснява, дали е безопасно предвижването пеша до спирката. Благодаря предварително на всички. 🙂

Работнически квартали. Не съм пътувал по този начин и не бих го направил.

Защо не ползвате този маршрут:

image.png.872133ab606530573cdc285c0e5e202e.png

 

image.png.1fccb0002183d69c8267d1580b45ca80.png

Връзка към мнение

Не видях някой да е споменал, но един от удобните и бързи начини за избягване на честите задръствания в някои часове (особено когато каца полета от София в делничен ден) е този вариант:

 

image.png.3a35b9bb9dcc964216c394007713c39d.png

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Преди 1 час, koliob каза:

Не видях някой да е споменал, но един от удобните и бързи начини за избягване на честите задръствания в някои часове (особено когато каца полета от София в делничен ден) е този вариант:

 

image.png.3a35b9bb9dcc964216c394007713c39d.png

Много удобен вариант, ние миналата седмица точно така се придвижихме от летището. Автобусът те взима от пред летището и те оставя пред гарата в Чампино. Стигнахме излкючително бързо на Термини.

 

преди 2 часа, D_Ivanova каза:

Здравейте, може ли мнение, дали този вариант е удачен и някой ползвал ли го е? Полетът ни с Райън еър е в 07.55ч. от летище Ciampino. Ще отседнем в пансион близо до метростанция Valle Aurelia (близо до Ватикана). Проверих, че има шатъл бус ( www.sitbusshuttle.com) от спирка Circonvalazione Aurelia 19, което не ми изглежда много далеч от мястото, където ще отседнем (дава ми го гугъл, че е около 20мин пеша). Има автобус в 04.00ч. сутринта (цената е 6€ като е включен и багажа, за 1ч.30мин стига до летището), та малко ме притеснява, дали е безопасно предвижването пеша до спирката. Благодаря предварително на всички. 🙂

Да, автобусът е 6 евро и бъдете по-рано на спирката, както е написано на билета поне 15 минути. При нашето прибиране автобусът беше в 4.30, нямаше по-ранен, но може би защото тръгваше от Термини, та дойдоха хора, които си бяха купили предварително места, но автобусът вече се беше напълнил и съответно не ги качиха и имаше драма.

Колкото до това дали е безопасно предвижването пеша до спирката, до колкото виждам в мапс-а, се върви по главна улица покрай блокчета, не са някакви затънтени улички, ще има и други вървящи към автобуса хора...На мен лично ми се струва безопасно, до нашия автобус ние вървяхме 10 минути, не сме имали проблеми. Винаги може да си хванете такси до летището ако ще ви е по-спокойно, 30 евро фиксирана тарифа до Чампино.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, koliob каза:

Не видях някой да е споменал, но един от удобните и бързи начини за избягване на честите задръствания в някои часове (особено когато каца полета от София в делничен ден) е този вариант:

 

image.png.3a35b9bb9dcc964216c394007713c39d.png

Използвала съм го, но не и за ранен полет. Не намирам снимката си на разписанието на автобуса.

Ако някой е снимал разписанието на автобуса от гара Чемпино до летище, би било добре да го постне.

Връзка към мнение
преди 6 минути , Дани Магелани каза:

Използвала съм го, но не и за ранен полет. Не намирам снимката си на разписанието на автобуса.

Ако някой е снимал разписанието на автобуса от гара Чемпино до летище, би било добре да го постне.

Ако става въпрос за полет от/за София, този вариант е подходящ само в посока от летището към Термини. В обратната посока не ти трябва снимка на разписанието. В сайта на Flixbus можеш да го видиш и дори да си купиш билети за 3 евро (ако преди това си купиш кодове от Ebay например). Всъшност билетите са за SIT bus (повечето автобуси дори не са брандирани като Flixbus).

 

image.png.baf2b5aec2d35983274969998451b4ad.png

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, Doctor Who каза:

Работнически квартали. Не съм пътувал по този начин и не бих го направил.

Защо не ползвате този маршрут:

image.png.872133ab606530573cdc285c0e5e202e.png

 

image.png.1fccb0002183d69c8267d1580b45ca80.png

Бях разгледала и този вариант, но излизаше около 35-40мин ходене пеша, което е повече от другата спирка. А той по-добър вариант ли е? 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 минута , koliob каза:

Ако става въпрос за полет от/за София, този вариант е подходящ само в посока от летището към Термини. В обратната посока не ти трябва снимка на разписанието. В сайта на Flixbus можеш да го видиш и дори да си купиш билети за 3 евро (ако преди това си купиш кодове от Ebay например). Всъшност билетите са за SIT bus (повечето автобуси дори не са брандирани като Flixbus).

 

image.png.baf2b5aec2d35983274969998451b4ad.png

Това е идея! Аз имах предвид шатъла летище--гара.

Връзка към мнение
преди 3 часа, Моника каза:

Да, автобусът е 6 евро и бъдете по-рано на спирката, както е написано на билета поне 15 минути. При нашето прибиране автобусът беше в 4.30, нямаше по-ранен, но може би защото тръгваше от Термини, та дойдоха хора, които си бяха купили предварително места, но автобусът вече се беше напълнил и съответно не ги качиха и имаше драма.

 

Колкото до това дали е безопасно предвижването пеша до спирката, до колкото виждам в мапс-а, се върви по главна улица покрай блокчета, не са някакви затънтени улички, ще има и други вървящи към автобуса хора...На мен лично ми се струва безопасно, до нашия автобус ние вървяхме 10 минути, не сме имали проблеми. Винаги може да си хванете такси до летището ако ще ви е по-спокойно, 30 евро фиксирана тарифа до Чампино.

Не разбрах от мнението - вие ползвали ли сте тази спирка или говорите за спирката на Via Marsala 5, която не касае на въпроса?

преди 3 часа, D_Ivanova каза:

Бях разгледала и този вариант, но излизаше около 35-40мин ходене пеша, което е повече от другата спирка. А той по-добър вариант ли е? 

Района на Ватикана е осветен, безопасен и с осезаемо присъствие на полиция.

Искахте мнение, споделих моето.

 

Аз лично нямам безпокойства, когато ходя пеш през нощта на непознато място, но всеки решава за себе си.

Както се казва: "...на когото е писано да се обеси, няма да се удави."  🙂

Връзка към мнение
преди 5 часа, koliob каза:

Не видях някой да е споменал,

@chandni го е описала този класически  вариант още преди 2 години в тази тема  на първа страница: цък

Твоето съобщение, обаче, заради скрийншота,  визуално е по-запомнящо се.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , epetkov каза:

@chandni го е описал...

Само една малка корекция, ако позволиш... @chandni го е описала... :laugh::girl_crazy:

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.