Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

преди 13 часа, vinidj каза:

АйКард и Леупей ги дават за 1Евро виртуалните карти и няма разправии със служителки на банки после за закриването.

Имам 10тина от миналата година.

Може ли подробности.

Вероятно има по-подходяща тема или пък вече е писано. Само ме тагни, че да знам къде и какво да чета.

Връзка към коментар
преди 15 часа, Фичо каза:

За мен даже не беше толкова дразнещо това с процента за захранване, колкото абсолютно малоумната процедура по закриване - не стига, че трябваше да ходя физически до банката, ами се оказа че не можело да я закрия в клона на банката,  издала виртуалната карта (?!?!?) , ами трябва да отида до гише на easypay! :wild::dash1: 

А защо не си направиш виртуални револютки , нали май можеше да 5бр. на месец, или бъркам :rolleyes:

Да, аз тръгнах по нея и като стигнах в easypay ми поискаха пълен списък на картите щото не ги виждали.

Отложих цялата процедура докато не изтече валидността и на последната ми карта, че да закрия всичките 10 наведнъж.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

преди 1 час, Мари Николова каза:

Ами явно са нагли.Преди 10тина дни проверих профила си точно заради ваучерите и срока им беше до края на 2019г.Сега ги няма в профила ми.Опитах се да пратя мейл попълвайки формата в сайта им,но колкото пъти  и да пробвам ми дава грешка и ме изпраща към начална страница.

Ако успееш и получиш отговор от тях сподели

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 14.02.2019 г. в 10:51, Branko каза:

 

Ако успееш и получиш отговор от тях сподели

Не,тия наистина са нагли.Получих следният отговор:

 

I don't see any vouchers on your account.
I can see that you have used vouchers on your previous flights/bookings.
Can you please send us the voucher codes that you believe are missing from your account so we can see if an error has happened?
We apologize for any inconvenience caused.
Kind regards,
BudgetAir.lv Customer Service
 
Отговорих им подобаващо и чакам отговор,но е хубаво повече човека да им пишат за да обърнат внимание.Мейл получих от този адрес
budgetair@travix.freshdesk.com ,но срещ него пише Do not use, така че добавих като получател и този info@budgetair.lv
 
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 13.02.2019 г. в 20:58, mamaivy каза:

Това напоследък пробвал ли си го?От budgetAir.lv купувах билети преди три месеца и имах със сигурност останал не използван код в профила,който вече за съжаление го няма , съответно изписва,че няма налични дискаунт кодове.Не знам от кога е така,като купувах билетите от Vayama тази седмица видях.

 

На 13.02.2019 г. в 21:07, Branko каза:

Мдааа, изтрити са ваучерите от акауната ми в budgetair lv и на мен. 

Явно срока им е бил до края на годината

 

На 13.02.2019 г. в 21:58, stiva каза:

Сега проверих, и моите ваучери ги няма.Купувах билети м.ноември 2018 и имах три ваучера.

Ваучерите ми стоят навсякъде със срок 1 година.

 

На 14.02.2019 г. в 10:00, ven62 каза:

Може ли подробности.

Вероятно има по-подходяща тема или пък вече е писано. Само ме тагни, че да знам къде и какво да чета.

Ходих в банката с искане да я закрия, препращат ме в Изипей, от Изипей ме върнаха обратно в ЦКБ. Служителката в банката каза , че въобще не и се занимава и не могат за закрият тази карта и да ми върнат 8те лева да ходя в Изипей. След като писах на мейла до София явно са им се скарали и ме потърсиха после сами те да я закрият и да ми върнат 8те лева.

Връзка към коментар
На 12.02.2019 г. в 16:09, Цвете каза:

След няколкодневни опити из всички сайтове, днес пак опитах да взема последният от 4 еднопосочни билета. И не мога да се стърпя да започна да подскачам от кеф! :dance3:

jetcost.es - eаreams.es полет на Ryan - цена в сайта 25,29евро. Цена в eаreams 5,29 евро. Плащане с Американ експрес. Този път я разпозна като такава, натиснах бутон плащане и ми излезе сума  - 29,и нещо. Не минава плащане. Направих бърза сметка кои "екстри" да си купя, за да стане положителна сумата и така успях да се сдобия с билет за 0,68 евро. Отстъпката с Амекс е 35, и нещо евро. 

Язък, че избързах да си взема вчера връщането с отстъпка "само" 8 евро / даже не помня от къде/ можех да се размажа двойно :rofl:

За жалост  съм карък. При осчетоводяване на транзакцията сумата не е 0,68  евро , а същата като в сайта на Раян - 25,29. При плащането показваше друго, но не съм направила снимки, за да мога да оспорвам. Бих го направила, ако някой има идея какво да изтъкна. Много ме е яд!

Връзка към коментар
преди 19 минути , Цвете каза:

За жалост  съм карък. При осчетоводяване на транзакцията сумата не е 0,68  евро , а същата като в сайта на Раян - 25,29. При плащането показваше друго, но не съм направила снимки, за да мога да оспорвам. Бих го направила, ако някой има идея какво да изтъкна. Много ме е яд!

В мейл потвърждението, което eDreams изпращат веднага след плащането и резервацията, трябва да пише колко е била цената, която сте заплатили. Вижте дали пише 0,68 евро и ги подгонете.

Връзка към коментар
32 minutes ago, Цвете said:

За жалост  съм карък. При осчетоводяване на транзакцията сумата не е 0,68  евро , а същата като в сайта на Раян - 25,29. При плащането показваше друго, но не съм направила снимки, за да мога да оспорвам. Бих го направила, ако някой има идея какво да изтъкна. Много ме е яд!

Забелязал съм в тези сайтове, че когато показва някаква нормална цена т.е положителна и по някаква причина първия опит за плащане не мине (използвана карта или друга причина), после цената става отрицателна и затова никога не съм продължавал на същата сесия да "бърникам" по параметрите за да я докарам пак до + , може това да е причината - показва нереална цена, след което те чаржва колкото си "мисли" че трябва ... кофти, но май така действа 

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар
 
El detalle de los cargos que se realizarán es el siguiente:
- Ryanair : 25,29 € 
- eDreams : 10,39 € 
*Incluye Prima de Seguro y Cargo por Mediación de eDreams
coste total de tu resesrva 35.68 
Ето това е потвърждението. Тъпото е, че до последно на екрана стоеше сумата от 68 цента. Чудя се дали да не канселирам, защото си купих такава опция, за да мога да платя, не за друго, а защото е подвеждащо.
Редактирано от Цвете
Връзка към коментар
преди 3 минути , Alexander каза:

Ти и застраховка имаш, 35 евро ли даде? 

Не, купих застраховка и още нещо, за да стане сумата положителна и да мине плащането. Изтеглената сума е 25,29 евро.

Връзка към коментар
10 minutes ago, Цвете said:

Не, купих застраховка и още нещо, за да стане сумата положителна и да мине плащането. Изтеглената сума е 25,29 евро.

Преди тези врътки, получи ли поне един отказ за плащане, преди сумата да стане отрицателна - ако е така, виж горното ми мнение ...

Връзка към коментар

Има го това и при мен особенно в едриймс ако не мине плащането цената става отрицателна, но и така ако тръгнеш да плащаш се плаща цената, която е дадена без минуса от опит при мен вчера така не забелязах за този минус и втори опит направих и за радост/жалост не мина, че като видях после извлечението уж 20 евро бе свалената цена, а съм направил опит за плащане на 40 евро

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Цвете каза:

За жалост  съм карък. При осчетоводяване на транзакцията сумата не е 0,68  евро , а същата като в сайта на Раян - 25,29. При плащането показваше друго, но не съм направила снимки, за да мога да оспорвам. Бих го направила, ако някой има идея какво да изтъкна. Много ме е яд!

Някъде преди последния екран за плащане излиза прозорец с предложение за застраховка, където ако потвърдиш неволно, ти начислява разни глупости.

Връзка към коментар
преди 47 минути , Zaro каза:

Някъде преди последния екран за плащане излиза прозорец с предложение за застраховка, където ако потвърдиш неволно, ти начислява разни глупости.

Случаят не е такъв, аз си я купих нарочно , защото сумата беше отрицателна и не минаваше плащане. Абе, Мани, бегай! Дето казва един класик 🙂

Връзка към коментар

Малко се омешах с билетите и съм купила Europ Assistance Total Protection заедно с билета в rumbo.es. Писах на имейла, който е даден за канселиране, но ми дава невалиден имейл и съобщението ми се връща.

Как мога да го канселирам?

 

Връзка към коментар
1 hour ago, Stryper said:

Малко се омешах с билетите и съм купила Europ Assistance Total Protection заедно с билета в rumbo.es. Писах на имейла, който е даден за канселиране, но ми дава невалиден имейл и съобщението ми се връща.

Как мога да го канселирам?

 

Пробвай на този мейл es@rumbo.es или просто се обади на съпорта им директно на следния номер, който го има и в сайта. 00 34 911 36 57 39

Връзка към коментар

Нито 1 имейл не успя да се изпрати до тях - пробвах от gmail и outlook.com Преди малко се обадих по телефона и я канселирах.

Резултата от резервацията - 1 билет купен от чилийския jetcost-edreams и 1 билет купен от испанското rumbo. Намалението беше 12 евро с полет на Ryanair.

Връзка към коментар

Здравейте,

 

Може  ли да ми обесните малко повече за това с какви карти може да се заплаща в тези сайтове, в момента гледам rumbo. Сега тепърва разбирам за съществуването на тези сайтове и възможности и малко по-подробно обеснение специално за картите би било чудесно.. че се рових доста назад в темата, но нещо не мога да си изясна нещатa😄

 

 

Реално това накрая, което е задраскано и написана по-ниската сума ли отстъпката, която дава? (прикачената снимка)

 

Гледам, че ако искаш да си добавиш приорити е по-скъпо, отколкото директно като е чрез райън. Излиза ми 22 евро на човек, а през райън ми излиза 12евро на човек.. 

 

 

Capturee.PNG

Редактирано от Raya Vladova
Връзка към коментар

И тук ще ти отговоря- минава се през един сайт, който те насочва през друг и там вече цената е по- ниска.

Има примери- затова ти писах да погледнеш последните няколко страници от темите. И обикновено всеки е писал пътя и с каква карта е плащането.

В същото време може да зависи и от IP-то, с което браузваш. Понякога желаните ниски не излизат с българско IP. Понякога не разпознава и някои от картите...

Отделно- някои сайтове "вадят" по- висока цена от самата авиокомпания- та трябва да се ставняват...

С две думи- трябва си четене. Няма как да стане с едно обяснение.

А- да допълня- това, което вчера е сработвало, днес вече може да не важи...

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
1 minute ago, aleksandrina said:

И тук ще то отговоря- минава се през един сайт, който те насочва през друг и там вече цената е по- ниска.

Има примери- затова ти писах да погледнеш последните няколко страници от темите. И обикновено всеки е писал пътя и с каква карта е плащането.

В същото време може да зависи и от IP-то, с което браузваш. Понякога желаните ниски не излизат с българско IP. Понякога не разпознава и някои от картите...

Отделно- някои сайтове "вадят" по- висока цена от самата авиокомпания- та трябва да се ставняват...

С две думи- трябва си четене. Няма как да стане с едно обяснение.

Благодаря 🙂

Връзка към коментар

И отделно така както си избрала двупосочен билет цената няма как да е ниска колкото искаш защото в повечето случай добри цени излизат за билети само в една посока за 1 или двама пътника, но понякога и повече. Трябва да си играеш с посоки и брой пътници както и дестинации и авиокомпании, че при всяка е различна остъпката, а понякога и няма.

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Йосиф Милчов
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.