Прескочи до съдържание

Резервация в Edreams - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

Имам проблем. Имам билети София-Бургас-София през юни, купени чрез посредник. Днес виждам на сайта на БГ Ер, че и двата полета са анулирани. Какво трябва да направя? За мен не е проблем да ги ползвам в най-близките до моите дати, но към кого да се обърна?

Връзка към мнение

Питах в "правилната" тема, но тъй като не получих никакъв отговор ще питам и тук.

Имам 6 билета /за два полета/ на БГ Ер, купени от opodo, momondo, edreams и т.н. Вчера почнах да получавам имейли от всички тях, че и двата полета са анулирани и че трябва да се свържа с тях до 48 часа. Понеже ми се видя твърде сложно реших да се свържа директно с БГ Ер и те ми презавериха билетите за други дати. Сега въпросът ми е трябва ли да се свързвам с opodo, edreams и останалите или не?

Връзка към мнение
преди 6 минути , Dreamm каза:

Питах в "правилната" тема, но тъй като не получих никакъв отговор ще питам и тук.

Имам 6 билета /за два полета/ на БГ Ер, купени от opodo, momondo, edreams и т.н. Вчера почнах да получавам имейли от всички тях, че и двата полета са анулирани и че трябва да се свържа с тях до 48 часа. Понеже ми се видя твърде сложно реших да се свържа директно с БГ Ер и те ми презавериха билетите за други дати. Сега въпросът ми е трябва ли да се свързвам с opodo, edreams и останалите или не?

Вече сте  решили проблема. Край!  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Dreamm каза:

Питах в "правилната" тема

Вече са в правилната тема.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, Tani каза:

Вече сте  решили проблема. Край!  

Прочетох настоящата тема и вече наистина се притесних. Ами ако посредниците, предвид факта, че не се свързах с тях, отменят резервациите ми, тоест решат да ми върнат парите, с оглед обстоятелството, че полетите са анулирани?

Никой ли не е изпадал в такава ситуация?

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, виждам че темата е стара ама да питам. Някой да знае имейл за кореспонденция с www.edreams.com . Писах им  на през формата на сайта, но нямам отговор 2 дни, а става дума за връщане на летищни такси. 

Връзка към мнение

Получих странен мейл от Edreams. 
Имах билети от тях до Амстердам, от "черния петък", полетите минаха и сега ми пишат, че във връзка със закъснение на полета може да имам право на обезщетение до 400€, като ме насочват към някакъв английски посредник www.flightright.com 

image.png.0b78a3dcc2b042a45ebc99d8b859e4d4.png


Всичко хубаво, обаче въпросният полет си беше беше  съвсем навреме, даже сега като проверих пак запис на полета - отцепили сме минутата! :smile3:

Помислих да не е някакъв  фишинг за събиране на данни, но адреса, от който съм получил email-a,  си изглежда читавimage.png.63f1d9c459ebe6825a76ca7baf2893d0.png

www.flightright.com  също изглеждат съвсем легитимни, в trustpilot имат отлична оценка ... 
А може би е просто някаква грешка, или някаква реклама на посредника.
На този полет имаше и други магеланци ;)  , стана ми интересно дали също са получили такива писма... 

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
преди 5 минути , Фил каза:

Получих странен мейл от Edreams. 
Имах билети от тях до Амстердам, от "черния петък", полетите минаха и сега ми пишат, че във връзка със закъснение на полета може да имам право на обезщетение до 400€, като ме насочват към някакъв английски посредник www.flightright.com 

image.png.0b78a3dcc2b042a45ebc99d8b859e4d4.png


Всичко хубаво, обаче въпросният полет си беше беше  съвсем навреме, даже сега като проверих пак запис на полета - отцепили сме минутата! :smile3:

Помислих да не е някакъв  фишинг за събиране на данни, но адреса, от който съм получил email-a,  си изглежда читавimage.png.63f1d9c459ebe6825a76ca7baf2893d0.png

www.flightright.com  също изглеждат съвсем легитимни, в trustpilot имат отлична оценка ... 
А може би е просто някаква грешка, или някаква реклама на посредника.
На този полет имаше и други магеланци ;)  , стана ми интересно дали също са получили такива писма... 

Това е само реклама на посредническата компания - 600Евро е , не е 400Евро - те вземат 200Е.

И информацията е с въпрос, тоест, ако случайно някога е закъснял.

преди 19 часа, aleksandrina каза:

Ако опитате със съобщение във Фейсбук?

Потвърждавам с Фейсбук отговарят на деня и са много коректни.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, Фил каза:

Получих странен мейл от Edreams. 
Имах билети от тях до Амстердам, от "черния петък", полетите минаха и сега ми пишат, че във връзка със закъснение на полета може да имам право на обезщетение до 400€, като ме насочват към някакъв английски посредник www.flightright.com 

image.png.0b78a3dcc2b042a45ebc99d8b859e4d4.png


Всичко хубаво, обаче въпросният полет си беше беше  съвсем навреме, даже сега като проверих пак запис на полета - отцепили сме минутата! :smile3:

Помислих да не е някакъв  фишинг за събиране на данни, но адреса, от който съм получил email-a,  си изглежда читавimage.png.63f1d9c459ebe6825a76ca7baf2893d0.png

www.flightright.com  също изглеждат съвсем легитимни, в trustpilot имат отлична оценка ... 
А може би е просто някаква грешка, или някаква реклама на посредника.
На този полет имаше и други магеланци ;)  , стана ми интересно дали също са получили такива писма... 

И аз го получих. За всичките 4 резервации, въпреки че пътувах сам :)я

Така се зарадвах, че ще прибера 4х 400 евро... :)))))

Редактирано от cybersimo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, vinidj каза:

600Евро е , не е 400Евро - те вземат 200Е.

Няма как да е 600€ обезщетението. Такова е само за полети над 3500km, а разстоянието от София до Амстердам е 1750 км, което е точно в графата 400€.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Имам следния казус.При покупка на билет от Edreams преди 5 месеца за полет Истанбул-София на 09.05  стана така,че като си регистрирах билета в сайта на турците ми излезе,че е двупосочен и имам връщане на 06.06 София-Истанбул.Ходих до гишето на турците да проверя дали наистина е така и те потвърдиха.Днес обаче от профила ми изчезна този билет.Звънях на Турците казаха,че агента/Edreams/ от който е купен го е канселирал и да му пиша или обадя на него.Но аз дефакто нямам от него потвърждение за втората отсечка а само от Туркиш.Дори си бях избрал местата и го имам изпринтено.Лошото е,че съм го нвързал с друг полет от Истанбул.Някой със съвет?

Връзка към мнение
преди 2 минути , Branko каза:

Имам следния казус.При покупка на билет от Edreams преди 5 месеца за полет Истанбул-София на 09.05  стана така,че като си регистрирах билета в сайта на турците ми излезе,че е двупосочен и имам връщане на 06.06 София-Истанбул.Ходих до гишето на турците да проверя дали наистина е така и те потвърдиха.Днес обаче от профила ми изчезна този билет.Звънях на Турците казаха,че агента/Edreams/ от който е купен го е канселирал и да му пиша или обадя на него.Но аз дефакто нямам от него потвърждение за втората отсечка а само от Туркиш.Дори си бях избрал местата и го имам изпринтено.Лошото е,че съм го нвързал с друг полет от Истанбул.Някой със съвет?

Май нищо не може да се направи. И аз имах такъв билет. Ползвах първата отсечка (тази, която ми беше потвърдена от edreams) и после като не получих милите от Turkish писах на edreams - отговориха ми, че билета ми е еднопосочен и толкова. Явно им е практика да продават двупосочни билети като еднопосочни, когато са по-евтини и като мине първия полет - веднага канцелират резервацията..

Връзка към мнение

Аз пък утре трябваше да пътувам от София през Атина до Истанбул  и обратно със същата промоция преди 4 месеца.Но снощи преди чекиране потърсих билетите в сайта на Aegean,но нямаше такива.Може би грешката ми е ,че трябваше още на 28 януари да погледна,но ми бяха пратили PNR кодове и не се усъмних.Платих общо 20 лева за 4 полета и сега се мъча да пиша на :)Edreams през Facebook,защото не знам английски за телефона.

Връзка към мнение
преди 4 минути , koliob каза:

Май нищо не може да се направи. И аз имах такъв билет. Ползвах първата отсечка (тази, която ми беше потвърдена от edreams) и после като не получих милите от Turkish писах на edreams - отговориха ми, че билета ми е еднопосочен и толкова. Явно им е практика да продават двупосочни билети като еднопосочни, когато са по-евтини и като мине първия полет - веднага канцелират резервацията..

Аз за първата получих милите.А интересното е,че при Туркиш си го имаше до последно и те го потвърдиха,Даже два пъти го проверявах.Чудя се дали не е грешката при турците и да искам от тях да го оправят.То на Edreams няма за какво да им пиша,ясно е какъв ще им е отговора

Връзка към мнение
преди 4 минути , Branko каза:

Аз за първата получих милите.А интересното е,че при Туркиш си го имаше до последно и те го потвърдиха,Даже два пъти го проверявах.Чудя се дали не е грешката при турците и да искам от тях да го оправят.То на Edreams няма за какво да им пиша,ясно е какъв ще им е отговора

Пробвай - нищо не губиш, но едва ли е при тях проблема. Моята резервация в www.checkmytrip.com излиза само като еднопосочна вече, а на сайта на Turkish я намира, но освен мейла и телефона ми - изписва само "You cannot perform any further transactions regarding your travel on our website as all flights on your reservation are completed or canceled"..

Връзка към мнение

 

преди 5 минути , koliob каза:

Пробвай - нищо не губиш, но едва ли е при тях проблема. Моята резервация в www.checkmytrip.com излиза само като еднопосочна вече, а на сайта на Turkish я намира, но освен мейла и телефона ми - изписва само "You cannot perform any further transactions regarding your travel on our website as all flights on your reservation are completed or canceled"..

Аз в www.checkmytrip.com не можах да я вкарам,но в Miles&Smiles ми ги имаше и двата полета,дори места си избрах и чекнах.И на мен това ми изписва

Редактирано от Branko
Връзка към мнение
преди 4 часа, dimitrov6 каза:

Аз пък утре трябваше да пътувам от София през Атина до Истанбул  и обратно със същата промоция преди 4 месеца.Но снощи преди чекиране потърсих билетите в сайта на Aegean,но нямаше такива.Може би грешката ми е ,че трябваше още на 28 януари да погледна,но ми бяха пратили PNR кодове и не се усъмних.Платих общо 20 лева за 4 полета и сега се мъча да пиша на :)Edreams през Facebook,защото не знам английски за телефона.

Струва ми се, че може да имаш същия проблем като мен. Виж темата и развръзката

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здравейте пак, билетите, който закупих София-Прага и Берлин-София, ми дават грешка в сайта на Bulgaria Air. 

image.png.d420fcd1253b0f1a07119b8f60f0cc42.png

 

Парите по картата са ми блокирани, имам номера и на двете резервации и потвърждения по имейл. Моля, дайте съвете, защото съм много притеснена. Полета е за  баща ми и е утре. 

 

Сега се свързах със BGair и ми казаха, че резервацията е канселирана.

Редактирано от Pepi Popova
Връзка към мнение
преди 5 минути , iMari каза:

Звънни на БГ ер +359 2402 0400

На този номер трябва да отговарят до 22:00.

И спокойно,сайта им често дава неадекватни съобщения.

Казват ми, че резервациите са отменени.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.