Прескочи до съдържание

Лондон - София - Лондон по празниците


Препоръчани мнения

И като ти казах вчера да следиш другите компании - ето виж днес неуморимият откривател Жоро М. какво пак е споделил тук :)

Не знам за кои дати точно търсиш билети, на едно сравнение на прима виста на дати около коледно-новогодишните празници  Лондон-София-Лондон 21.12 - 05.01 показва следното

с Wzz - около 400eur

с еГейците ( ;)  ) - около 210eur от техния сайт

с еГейците ( ;) ) - около 160eur през jetcost с Maestro , вероятно с Diners може още да се изцеди.

(верно че полетите са през Атина, де, и има малко по-дълго висене (няколко часа) през нощта на летището в Атина на идване, но пък в Лондон си на Хийтроу, а не на Лутън...

въпрос на преценка дали може да жертваш няколко часа и известно неудобство за сметка на доста по-ниска цена )

 

Обаче малко се отплесваме от темета тук за Уиз, защо не си пуснеш отделна тема за кои дати търсиш - хем спецовете да ти намерят различни по-тънки опции, хем тук началниците да прехвърлят тези няколко мнения да не спамим тая тема?

 

 

Благодаря ти за (традиционно) хубаво ти отношение! Не се считам толкова - как да го кажа - може би неинформирана - макар че вашите ниски цени са ми пълна мъгла, за да занимавам форума с два билета до традиционна дестинация като Лондон. Тук проблемът е комбинацията от билети... Ще пътувам сама на 18-ти вечерта или 19-ти декември през деня, обратно на 28-ми (тази дата показва най-ниски цени), като ще забера сестра ми с мен, а нейният обратен полет не е решен - може би 9-ти януари. Когато цената е ниска... 

 

Малко е деликатно с прехвърлянето на полети до България. Ако отивам на скитане, не ми е проблем, макар да предпочитам директни полети (лигла!). Но за България... Ще ми се пукне сърцето да чакам да се прибера и затова го избягвам. Вярвам ще ме разбереш...

 

Няма да пускам отделна тема, вярвам не съм в сериозни нарушение :) Наистина дебна Уиз, защото при 20% намаление ще си спестя едни 80-90 паунда. Иначе за момента цените на Уиз, Бритиш и БГ Еър са изравнени. С Уиз печеля един ден повече. 

 

Благодаря! :) 

Връзка към мнение

.... Не се считам толкова - как да го кажа - може би неинформирана - макар че вашите ниски цени са ми пълна мъгла, за да занимавам форума с два билета до традиционна дестинация като Лондон.

Не съм искал да кажа, че си неинформирана, или че не можеш сама да се оправиш с два билета Лондон-София ;) - във форума доста по-информирани от теб и мен са пускали теми с питане за самолетни билети. ;)

Просто много очи и глави могат да открият повече възможности отколкото един чифт очи и една глава.

Но както и да е - ти си знаеш най-добре. :)

Успех с намирането на подходящи и евтини билетчета! :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм искал да кажа, че си неинформирана, или че не можеш сама да се оправиш с два билета Лондон-София ;) - във форума доста по-информирани от теб и мен са пускали теми с питане за самолетни билети. ;)

Просто много очи и глави могат да открият повече възможности отколкото един чифт очи и една глава.

Но както и да е - ти си знаеш най-добре. :)

Успех с намирането на подходящи и евтини билетчета! :)

 

Не бе :) Исках да кажа че ми е неудобно да занимавам всички със себе си, а не че съм всезнаеща. Напротив, точно обратното... Благодаря! 

Не забравяй да търсиш и еднопосочни, не само комбинирани.

 

Това и правя - реално само еднопосочни съм планирала с Уиз, за да докопам отстъпката за член - или каквото там се водеше, иначе на сестра ми билета би бил доста по-скъп. Благодаря! Дано се изнамери нещо по-читаво...

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
Георги Матеев

Не бе :) Исках да кажа че ми е неудобно да занимавам всички със себе си, а не че съм всезнаеща. Напротив, точно обратното... Благодаря! 

 

Занимавай ни занимавай ни... Това е една от основните идеи на форума все пак - да си помагаме взаимно :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Това и правя - реално само еднопосочни съм планирала с Уиз, за да докопам отстъпката за член - или каквото там се водеше, иначе на сестра ми билета би бил доста по-скъп. Благодаря! Дано се изнамери нещо по-читаво...

Нямам предвид само Уиз. Просто еднопосочни в различните търсачки. Комбинация т Уиз + нещо друго може да е най-евтино . Примерно, БГ еър имат за 200 лв София Лондон на 8ми.

Връзка към мнение

Някой беше пуснал някъде из темите еднопосочни с Aegean, също на доста добри цени, с прекачване в Атина, но иначе са си София - Лондон. Аз ще се поразръчкам утре може би. 

Връзка към мнение
Няма да пускам отделна тема, вярвам не съм в сериозни нарушение :) Наистина дебна Уиз, защото при 20% намаление ще си спестя едни 80-90 паунда. Иначе за момента цените на Уиз, Бритиш и БГ Еър са изравнени. С Уиз печеля един ден повече. 

 

Благодаря! :)

Хайде и аз съм в кюпа ;) и ние тази година сме замислили да се прибираме по Коледните и Новогодишни празници, въпреки, че колят и бесят с цени по празниците, нооооо всичко зависи може пък и нещо интересно да излезе. Мъжът ми и нещо ме навива да се прибираме с кола, ама въобще не съм навита...Ама  пък и хич не ми се дават двойно и тройно пари особено на Уиз за празниците като януари можем да се приберам както се казва за без пари ;)

Редактирано от Лидия
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Rainy, намери ли билети на приемливи цени?

Аз съм в потрес - за 19-23 декември Лондон - София и 2-3 януари София - Лондон, под 750 лв няма.

С прекачане, без прекачане... няма!

Започнах да ровя в петък. Луди ли са тия хора, едва началото на август е!

Връзка към мнение

Rainy, намери ли билети на приемливи цени?

Аз съм в потрес - за 19-23 декември Лондон - София и 2-3 януари София - Лондон, под 750 лв няма.

С прекачане, без прекачане... няма!

Започнах да ровя в петък. Луди ли са тия хора, едва началото на август е!

 

 

Точно така е... Не е само от август, винаги е било така. Моята цена за момента леко се намалява, защото връщането го планирам на 28 декември, но цените винаги за били драматични. Затова всяко намаленийце дава рамо... 

Връзка към мнение

Хич даже не са били драматични - аз за 800 лв две деца съм прибирала и изпращала по това време от UK последните 4 години. А сега за едното е толкова. Не знам какво да правя.

Връзка към мнение

Хич даже не са били драматични - аз за 800 лв две деца съм прибирала и изпращала по това време от UK последните 4 години. А сега за едното е толкова. Не знам какво да правя.

 

Наде, зависи наистина от датите - тези, които ти си ги дала, за най-най-най-най-използваните. Работещите в матрицата просто нямат голям избор. И последните 4 години точно тогава цените са безумни. Също личен опит. Аз лично разчитам само на евентуално 20% намаление. Иначе просто ще си платя като поп... Изобщо... 

Връзка към мнение

Прегледайте тук : http://www.thomascookairlines.com/
Aз бих летял Букурещ -Лондон - Букурещ ,пряко сили е 600 RON / 140 E с blueairweb.com

Редактирано от bat.galin
Връзка към мнение

Rainy, намери ли билети на приемливи цени?

Аз съм в потрес - за 19-23 декември Лондон - София и 2-3 януари София - Лондон, под 750 лв няма.

С прекачане, без прекачане... няма!

E, ако е с прекачване - погледни това, или това - не е чак 750лв.

Връзка към мнение

Ти чакаш намаление на Уиз ли?

Аз никога не съм ги ползвала, нито намаления знам, нищо... Наистина съм се стреснала яко.

 

Да, тях чакам. 20% максимум. Евентуално. Просто са ми най-удобни. Иначе наскоро цената им беше еднаква с конвенционалните.

 

Виж какво съветват по-нагоре опитните с билети магеланци. Има алтернативи, но не са много...

 

Аз - когато имам шанс (пари) - винаги пътувам по Коледа и Нова Година точно в тази времева отсечка и трябва да избирам 1) или да не пътувам; 2) или да пътувам извън трафика - отива цялата отпуска, а може и да не ме пуснат; 3) плащам МНОГО. Засега правя последното. И знам за какви пари иде реч винаги. 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Няма по-скъпи билети от няколко дни преди Бъдни Вечер, до първите дни на нова година. Ако ще да пуснат разписанието две години за напред пак ще са скъпи, просто авиокомпаниите знаят, че точно тези 7-8 дни сумарно им избиват почти целия зимен сезон, в който самолетите им летят полупразни. Бих казал, че под 250 евро на човек в тези дни е постижение. Не съм сигурен и че тези цени ще ги хване намалението, ако има такова...

Връзка към мнение

Няма по-скъпи билети от няколко дни преди Бъдни Вечер, до първите дни на нова година. Ако ще да пуснат разписанието две години за напред пак ще са скъпи, просто авиокомпаниите знаят, че точно тези 7-8 дни сумарно им избиват почти целия зимен сезон, в който самолетите им летят полупразни. Бих казал, че под 250 евро на човек в тези дни е постижение. Не съм сигурен и че тези цени ще ги хване намалението, ако има такова...

 

Точно! 

Връзка към мнение

От Лондон цените са много различни. Имам добри приятели, които живеят там и винаги когато има ваканция за децата или празници, цените скачат между 2 и 3 пъти за повечето дестинации из Европа. Няма значение колко по-рано и с какви трикове ще се търсят. Особено по Коледа и Нова година, цените стават като за друг континент.

Връзка към мнение

Rainy, докъде си?

Аз купих - 336 евро, 19 декември - 3 януари, през rumbo.es, с Луфтханза - 1h 55 min престой на Франкфурт и 1h 40 min на Мюнхен. И в двете посоки каца и излита на един и същи терминал.

Без чекиран багаж е, но тя и без това все с ръчен пътува, но го пуска на лента, сега ще го влачи.

Не знам колко и дали съм се минала, но поне спирам да се тормозя за този маршрут. Това е положението.

Почвам да се тормозя за Финландсккия маршрут, за който дати нямам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

 

Малко е деликатно с прехвърлянето на полети до България. Ако отивам на скитане, не ми е проблем, макар да предпочитам директни полети (лигла!). Но за България... Ще ми се пукне сърцето да чакам да се прибера и затова го избягвам. Вярвам ще ме разбереш...

 

Няма да пускам отделна тема, вярвам не съм в сериозни нарушение :) Наистина дебна Уиз, защото при 20% намаление ще си спестя едни 80-90 паунда. Иначе за момента цените на Уиз, Бритиш и БГ Еър са изравнени. С Уиз печеля един ден повече. 

 

Благодаря! :)

А тук ще си дърпаме ушите за такива мнения. :)

Разбирам когато с такъв аргумент ми излиза обикновен човек, но когато видна магеланка почва да говори, че неможе да се прекачва до София  ме хваща ужас.

Без изобщо да ровя намерих билет за 250 евро: 

 

Hinflug
Diesen Hinflug wählen →Es gibt 11 Optionen mit diesem Hinflug.
5:00 Std. British Airways – Flug 716 (economy) 1:45 Std. 13:10 Sa 19. Dez LHR London, ENG, Großbritannien   15:55 Sa 19. Dez ZRH Zürich, Schweiz   Airbus A320-100/200 (Kleinraumjet)   |  1:45 Std. Umsteigen ZRH Zürich, Schweiz
1:05 Std.
Air Berlin – Flug 4990 (economy) 

Flug wird von Bulgaria Air durchgeführt 2:10 Std. 17:00 Sa 19. Dez ZRH Zürich, Schweiz   20:10 Sa 19. Dez SOF Sofia, Bulgarien   Embraer 190 (Kleinraumjet)   |  2:10 Std.   Rückflug

Diesen Rückflug wählen →Es gibt 10 Optionen mit diesem Rückflug.
8:45 Std. Air Berlin – Flug 4989 (economy) 

Flug wird von Bulgaria Air durchgeführt 2:30 Std. 6:40 Sa 2. Jan SOF Sofia, Bulgarien   8:10 Sa 2. Jan DUS Düsseldorf, Deutschland   Embraer 190 (Kleinraumjet)   |  2:30 Std. Umsteigen DUS Düsseldorf, Deutschland

4:40 Std.
British Airways – Flug 939 (economy) 1:35 Std. 12:50 Sa 2. Jan DUS Düsseldorf, Deutschland   13:25 Sa 2. Jan LHR London, ENG, Großbritannien   Airbus A321-100/200 (Kleinraumjet)   |  1:35 Std.

Грехота е да не се възползваш. Да не говорим за Авиосите! 

Връзка към мнение

А тук ще си дърпаме ушите за такива мнения. :)

Разбирам когато с такъв аргумент ми излиза обикновен човек, но когато видна магеланка почва да говори, че неможе да се прекачва до София  ме хваща ужас.

Без изобщо да ровя намерих билет за 250 евро: 

 

Hinflug
Diesen Hinflug wählen →Es gibt 11 Optionen mit diesem Hinflug.
5:00 Std. British Airways – Flug 716 (economy) 1:45 Std. 13:10 Sa 19. Dez LHR London, ENG, Großbritannien   15:55 Sa 19. Dez ZRH Zürich, Schweiz   Airbus A320-100/200 (Kleinraumjet)   |  1:45 Std. Umsteigen ZRH Zürich, Schweiz
1:05 Std.
Air Berlin – Flug 4990 (economy) 

Flug wird von Bulgaria Air durchgeführt 2:10 Std. 17:00 Sa 19. Dez ZRH Zürich, Schweiz   20:10 Sa 19. Dez SOF Sofia, Bulgarien   Embraer 190 (Kleinraumjet)   |  2:10 Std.   Rückflug

Diesen Rückflug wählen →Es gibt 10 Optionen mit diesem Rückflug.
8:45 Std. Air Berlin – Flug 4989 (economy) 

Flug wird von Bulgaria Air durchgeführt 2:30 Std. 6:40 Sa 2. Jan SOF Sofia, Bulgarien   8:10 Sa 2. Jan DUS Düsseldorf, Deutschland   Embraer 190 (Kleinraumjet)   |  2:30 Std. Umsteigen DUS Düsseldorf, Deutschland

4:40 Std.
British Airways – Flug 939 (economy) 1:35 Std. 12:50 Sa 2. Jan DUS Düsseldorf, Deutschland   13:25 Sa 2. Jan LHR London, ENG, Großbritannien   Airbus A321-100/200 (Kleinraumjet)   |  1:35 Std.

Грехота е да не се възползваш. Да не говорим за Авиосите! 

 

:blush:  Засрамих се... :)

 

Аз приемам всякакви упреци относно билети, просто в случая е малко по-особено (бях го обяснила май...)

 

1) Лондон - София - 18/19 Дек (искам на 18-ти вечерта след работа, всеки ден в България ми е ценен, но това е май само с Уиз опция) 

2) София - Лондон - 28 Дек (датата може да варира, но засега е най-изгодна) -  взимам сестра ми с мен

3) Лондон - София - 9 Ян (датата може да варира, но засега е най-изгодна) - само сестра ми

 

Сестра ми не мога да я пращам сама с прекачвания - тя е паника, не говори езици, побърква се. Последният път взех assistance чрез Бритиш. За момента най-добре ми се струва Уиз - еднопосочни билети само (да ползвам членска отстъпка), но сумата пак ми идва леко задавяща. 

 

Благодаря ти за труда! 

Rainy, докъде си?

Аз купих - 336 евро, 19 декември - 3 януари, през rumbo.es, с Луфтханза - 1h 55 min престой на Франкфурт и 1h 40 min на Мюнхен. И в двете посоки каца и излита на един и същи терминал.

Без чекиран багаж е, но тя и без това все с ръчен пътува, но го пуска на лента, сега ще го влачи.

Не знам колко и дали съм се минала, но поне спирам да се тормозя за този маршрут. Това е положението.

Почвам да се тормозя за Финландсккия маршрут, за който дати нямам.

 

Наде, никакви не съм ги свършила. Направо съм му теглила майн... упсссс! Тоест, не съм, ама аман... Чакам Уиз като кон на празна ясла... Прегръдки!

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.