Прескочи до съдържание

Малко въпроси за Лагос


ElenaS

Препоръчани мнения

Здравейте магеланци ;)

Имам много въпроси и не знам от къде да започна?!

Нека започна с това че планувам 2 седмици заслужена почивка в Лагос.

Самолетни билети съм намерила уж в arik air с фиксирани дати 4.01.2016-17.01.2016. Не знам до колко е добра цената но....

Интересува ме относно визата. Как се процедира там?

Също така какви ваксини трябва да си направя?

Какви хапчета трбва да си взема с мен?

Мисля че изобщо не съм подготвена, а трябва да започна все от някъде....

Всякаква насока ще ми бъде от полза.

След което ще започна да планувам по-обстойно....

Благодарности!

Връзка към коментар

За Нигерия визата е много скъпа - малко повече от 200 долара беше и се дава май само за бизнес или по работа. Нямам идея какво има за правене и гледане в Лагос. Има къде къде по-интересни и достъпни дестинации в Африка, дори Западна. Лагос е огромен град, много скъп, но без особени туристически атракции. Висока престъпност.

 

Силно препоръчвам Гамбия ако ви се ходи в Западна Африка - хем е евтино, хем е близо, хем е екзотично, хем е сигурно и няма нужда да сте нащрек през цялото време.

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

ДОКУМЕНТИ ЗА ПЪТУВАНЕ И ВИЗОВ РЕЖИМ

 

Валидността на паспорта следва да е минимум 6 месеца от датата на влизане в страната. Обикновената входна виза струва общо около 300 долара и се издава отпосолството на Нигерия в Букурещ. Необходими документи, освен формуляра, са покани от местни лица, фирми или договори за работа в Нигерия.

 

При пътувания за Нигерия е необходимо да притежавате валиден паспорт с положена в него входна виза за страната и сертификат за имунизация против жълта треска.

 

Източник: http://www.mfa.bg/120/findanembassy/0/114/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Лагос, Нигерия... Аз лично бих отишъл там само срещу много високо заплащане (на мен да ми плащат) и да ми поемат всички разходи от/до входната врата в къщи), но това съм аз, хора разни...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте магеланци ;)

Имам много въпроси и не знам от къде да започна?!

Нека започна с това че планувам 2 седмици заслужена почивка в Лагос.

Самолетни билети съм намерила уж в arik air с фиксирани дати 4.01.2016-17.01.2016. Не знам до колко е добра цената но....

Интересува ме относно визата. Как се процедира там?

Също така какви ваксини трябва да си направя?

Какви хапчета трбва да си взема с мен?

Мисля че изобщо не съм подготвена, а трябва да започна все от някъде....

Всякаква насока ще ми бъде от полза.

След което ще започна да планувам по-обстойно....

Благодарности!

 

Елена, сама ли ще ходиш? Много неразумна идея. Моя приятелка пътува до там сама служебно (австрийска компания и т.н.).  Меко казано беше стресирана... В Нигерия бих отишла само при местен приятел, койте ще ме води за ръчичка. В един тукашен Университет се запознах с нигериец, работещ за Шел тогава - изумително умен човек. Та и той каза - ако искаш, ще те водим на хубави места, но само с нас (мен и жена ми). Сама никога и никъде. 

 

Не си позволявам непоискани съвети, но непременно обмисли! Африка има такива изключителни места, защо се пъхаш при Боко Харам... Поздрави!

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Да не би да те е привлякло нещо в Lagos Португалия?

 

Аз И за там се сетих, но рядко някой го нарича по този начин района..А и все пак Арик Еър оперират точно на нигерийска територия, та най-вероятно става въпрос баш за столицата.. 

Редактирано от Plovdivian
Връзка към коментар

Аз И за там се сетих, но рядко някой го нарича по този начин района..А и все пак Арик Еър оперират точно на нигерийска територия, та най-вероятно става въпрос баш за столицата.. 

 

Да, ясно за авиокомпанията, но тя може да е достигнала до нея, след като е потърсила Lagos и й е показало, че е в Нигерия. Поне при мен Гугъл с това започва щом напиша Lagos и доста по-назад започват някакви резултати за португалското.

Редактирано от Сю_
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Rainy ,няма да съм сама.Ще ме водят за ръка.Просто искам да съм подготвена с малко повече информация преди да купя билета.

Сю ,благодар за съветите за визата.

Kaloyan 89 - това ще е началнат точка на пристигане. Понеже казваш че визат се издва само ако ходиш по бизнес дела или работа, е ли е вероятно да ми откажат такава ако отивам като турист? Със сигурност ще имам покана от местни. Предполагам това ще е в + ?! Предполагам трябвя да се разровя малко повече за туристически атракции около Лагос.

Редактирано от ElenaS
Връзка към коментар

Да не говорим, че в Нигерия последните години върлува  Боко Харам :wacko:

За това съм наясно. Прочетох доста относно това. Знам че е опасно и прочее. Но там нито за миг ще остна сама. Винаги ще съм с придружител на всяко едно място където искам да отида.

Връзка към коментар

Вие пък, какво групово ревнахте, че не било хубаво в Лагос :rolleyes: Ми щом има при кого, нека да отиде, може пък да е хубаво и интересно. Хем никой не е ходил, хем и мнение има :rolleyes: То, па у нас е много безопасно, добре че не слушам нУвините, че ще ме откажат да ходя даже по главната. :)

 

Руснаците са ходили и знаят:

 

Ето, ето,

още едно мнение

друг сайт

сайт за почивки

 

Не съм изчела всичко подробно, ама викат, че било много красиво и си ходят там на почивка.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Сега видях, че отиваш при някого. Това променя нещата. 

Пиши като проучиш на кои места искаш да отидеш в Лагос, Какви забележителности или нещо по-интересно в града (най-големия в Африка) си намерила.

Пише (да се провери), че богатите квартали са Ikoyi и Victoria island. Правят някакъв нов бизнес квартал Еко Атлантик Сити. 

Мой познат ходи там по работа пратиха го от голяма международна фирма не знам какво да прави. Каза, че не е лошо на командировка, но на ваканция не би отишъл там. Града е хаос и лудница, но и основен икономически център. 

http://www.nationalgeographic.fr/15366-lagos-la-ville-qui-court-apres-largent/това намерих на френски, може да е интересно, пробвайте някоя програма за превод. 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

По планове, една дружка ще ходи командировка там през ноември месец. Ако все още стои интереса ти към дестинацията, ще я помоля да сподели подробно, като се прибере.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ти си знаеш, но след изборите ситуацията в страната не ми изглежда спокойна. Разбира се, има разлка в отделните райони, но все пак:

 

https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/nigeria

 

Две неща, за които не се бях замисляла преди, но са важни ако се пътува в страната: The level of consular assistance available to British nationals in areas to which the FCO advise against all or all but essential travel is limited. (по аналогия и за български граждани ще бъде подобна сируацията с нашето посолство). Също така застраховките не важат в такива райони....Лагос не, но Абуджа ми се вижда доста близо до такъв район.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

По планове, една дружка ще ходи командировка там през ноември месец. Ако все още стои интереса ти към дестинацията, ще я помоля да сподели подробно, като се прибере.

Аз ще ходя! Просто търся информаци все още....Ще се радвам да сподели камво е било и какво трбва да знам! Блгодарности!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За Нигерия нищо не знам откъм забележителности и природа. Може и да има много какво да се види, ама едва ли е много по-различно отколкото да отидеш на почивка в Афганистан или Ирак. Мисля, че пътешествието на Теди до Сокотра беше с много по-малък риск от пътешествието до Нигерия. Мисля, че там освен по работа за друго не се ходи.

Освен Боко Харам, Нигерия се слави и с отвличания на чужденци. Там между другото се намират едни от най-добре организираните банди за  419 scam престъпления. Западът доста е пропищял от тях. 

Дано познатите, при които се каниш да ходиш, да познаваш непосредствено от първо лице. Прочети малко повече за тази страна. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз ще ходя! Просто търся информаци все още....Ще се радвам да сподели камво е било и какво трбва да знам! Блгодарности!

 

На първо място цитираната информация в нашето МВнР не е особено достоверна. Преди време пишеше 275 USD, сега са написали 300 USD. Хвърли поглед на тази тема.

 

Здравословни въпроси:

Според Timatic (секцията health), ако идваш от район с жълта треска следва да имаш ваксинация. Аз бих те посъветвал да си направиш - важи десет години. Как става сме дискутирали тук.

 

За маларията пише: "Malaria prophylaxis: malaria risk, mainly due to P. falciparum, exists throughout the year in the whole country.

Recommended prevention: C. "

Сиреч, не е зле да се профилактираш. Кой как го прави сме коментирали тук. Ако решиш да е с Маларон - най-евтино мисля е по гръцките аптеки.

 

Добре е да идеш за консултация в НЗПБ. Там са информирани за текущия фон по тези места (все пак четат бюлетините на СЗО, което е важно преди да дават съвети :) и биха ти обърнали внимание на детайли свързани със здравето, които ние може би пропускаме.

 

Относно сигурността:

По-горе магеланците са посочили притесненията си. Обърни им внимание, като разбира се ти сама решаваш кое да считаш за риск. Просто извнимавай подробностите.

 

-

Надявам се някой от нашите 8 магеланеца били в Нигерия да подскаже повече информация от първо лице, ако види темата.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Минавала съм през Лагос преди години. Нямаше нещо, което да ме накара да пожелая да се върна.

Хора, работещи там, изрично ме предупреждаваха- пиене САМО от бутилка със сламка, разпечатана от теб. Никакво кафе, чай, сокове... Хигиената не е приоритет на местните, а ние сме без имунитет към разни болести. Нивото на СПИН в района е безумно. Мизерията- посъвместна. Нигерийците, като цяло, не са от най- миролюбивите хорица на света. Обърни внимание на безопасността си. Пътуванията след мръкване са абсолютно неприемливи (не, че нещо, ама, все пак обърни внимание на расата и пола си...)

Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...
Публикувано: (редактирано)

Привет магеланци, пътуването премина успешно. Аз от Лондон пътувах с въпросния човек , което улесни в пъти лятото пътешествие. Имам пътепис и снимки подготвени, ама таблета нещо не зарежда, та трябва да намеря време да видя какво му е. Иначе бях в Делта щат. На юг от Лагос. Като 1-вата и последната вечер имахме нощувка в Лагос. Повече ми харесаха малките градчета и селца... Хората много мили, усмихнати и дружелюбни. Храната повече от страхотна. Не се спрях! Прибрах се с 5кг отгоре. Храната основно се приготвяше на момента... Семейството на моя приятел готвеше  в изобилни количества... Всички казваха била съм слабичка... Бяха ме предупредили да не ям но което се приготвя на улицата. Уви не го спазих това условие. По-вкусно телешко месце никъде не съм яла. Сама до кажа че там всичко е люто. Та свикнах и с това. 

Въпросната виза беше около 50-70$. Не си спомням вече... Имах покана от неговото семейство също. Искаха ми доказателства за постоянен адрес, банково извлечение за 3мес.

Пристигането ми беше шокиво... Жега... От 5° на 35°. Навсякъде хора, навалица... И там още от летището те подхваща с далавера те... За всичко пари ти искат.... Добре че бях с придружител... Като цяло е много евтино, храната страхотна, хората усмихнати и вечно по улиците... Живота кипи постоянно. В краткия разказ тук сигурно пропускам нещо важно да спомена... Но ако ми се отдаде възможност бих отишла пак. Беше вълнуващо преживяване! 

Редактирано от ElenaS
  • Харесвам 14
  • Браво 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.