Прескочи до съдържание

Питанка за Мианмар (Бурма) и Тайланд


Препоръчани мнения

Ако някой има планове да пътува по време на дъждовния сезон в Мианма нека да има предвид, че редовно има големи наводнения с много жертви :( 

 

Xinhua: Тежките наводнения в Мианмар са принудили около 600 хиляди души да напуснат домовете си

http://www.focus-news.net/news/2015/08/09/2103184/xinhua-tezhkite-navodneniya-v-mianmar-sa-prinudili-okolo-600-hilyadi-dushi-da-napusnat-domovete-si.html

Връзка към мнение

Дано наистина няма лоши последици от наводненията...

 

Иначе лек ъпдейт :) Голямо ръчкане му ударих на онази прословута таблица... Нямам никакви амбиции да правя ценови постижения като вашите, защото те са невъзможни, когато датите са фиксирани, но все пак имам някакъв напредък.

 

Преследвах точно определена авиокомпания – Thai Airways, и точно определени полети.  Други не ми допадаха по ред причини. Цената, оферирана за тайландците преди няколко седмици, изчезна в небитието. Говоря за нормална - и приемлива - за директен полет цена, не ултра промоция и сгрешена тарифа...

 

Абонирана съм за Thai Airways – те имат в момента промоция до края на Август – и няма логика да очаквам следваща. Тази просто се разминава с моите дати – за които цената е умопомрачителна (50% нагоре). Писах на авиокомпанията, говорихме си по телефона, цената твърдо и категорично си беше достатъчно умопомрачителна. Предложиха някакви дати на прилични цени, които бяха далече от моите.

 

Тя - цената, обаче, все още стои в кеш паметта на някои уебсайтове, макар че е невалидна и аз тъпо и упорито правя опити. Последните ръчкания бяха чрез таблицата. Единствената агенция, която поддържаше тази цена – очевидно умишлено не я сменя или каквото там не им разбирам – продължаваше да е TravelUp. Миналият път ми звъняха, не се разбрахме. Сега пак – този път направо линк към плащане по старата цена. И защото тя не е валидна - проблемна се оказа датата за връщане (същото ми го казаха и тайландците), се почна едно ровене и коментиране на опции и дни по телефона.

 

В крайна сметка успяхме да договорим билет с един ден по-късно, пристигащ понеделник в ранни доби в Лондон – пак ще ходя директно на работа :) на малко по-висока, но все пак преглъщаща се цена: £608 вместо £833.

 

И така, билетът е платен :) Пак се почна, няма се отуча от тези кредитни карти, ама страсссттт... Чакам самия билет – изкрънках Сам за място до прозореца, та да видим... Учудващото е, че техният Customer Service все още има нормални телефони – landline в Рединг, а не висиш като прани гащи на някой call center. Определено ми харесва отношението, да видим нататък.

 

И защото чопнах оня ден билети от Air Asia двупосочен Bangkok – Yangon и двупосочен Bangkok – Chiang Mai с връщане на 2 април, очертава се един цял ден в Банкок (освен две отделни вечери), за които с удоволствие ще понаправя някой план с ваша помощ :)

Връзка към мнение

И малко съвети за Тайланд, ако може... В скоба - да помоля администрацията да коригира заглавието на: Питанка за Мианмар (Бирма) и Тайланд :) Благодаря.

 

В Банкок съм била в:

 

- Двореца;

- храма на Лежащия Буда,

- имаше и един храм на безценен Буда (снимането забранено), но може и в двореца да е било;

- обиколка по каналите с лодка.

 

Мисля че беше това. Очертава се, че този път ще имам 

 

1 вечер - пристигане в 16/17 часа

2 вечер - пристигане в 17 часа

1 пълен ден и вечер (полет в полунощ)

 

Как бихте ги опозотворили, моля? :) Благодаря.

Връзка към мнение

И аз и ти на първо ходене сме изръшкали стандартните неща, та е сложно да ти давам съвет. Първите две вечери според мен си "преговори" някои от любимите места от преди това. Това, че си била с лодка по реката, не значи че няма да е приятно пак да минеш :)

 

А за третото ходене, нещо извън Банкок, Аютая например?

Връзка към мнение

Виж китайския квартал, ако си пропуснала.

За следващата вечер може и модерния център около Siam Center

Аютая си заслужава, но след Мианмар ще ти бледнее :)

Връзка към мнение

И да си вземе мацка там ? ;)

Препоръчвам House of Jim Thomsun като културно развлечение и разходка из модерната част на града за деня преди полета :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

http://www.flynous.com/air-china-open-jaw-flights-europe-myanmar-474/

За останалите мераклии, особено това с Пекин...Знаех си да не бързам с ония билети до Манила...

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Имам въпрос към посетилите наскоро тази страна и особено към неорганизираните такива.

Как се придвижвахте из Янгон от пагода на пагода и другите интересни места - сгради, пазари и др. В смисъл необходимо ли е да търся превоз за целия ден или има нещо като исторически център и като стигна до там с такси всичко друго ще мога да разглеждам пеша?

 

В града има ли туристически фирми, които да организират трипове до Голден рок и ние просто да се включим към тях или трябва да си подготвя това пътуване предварително оттук?

 

Стефан Русев, понеже по напред си написъл, че от всеки хотел в Баган може да се закупи тур до Мт Попа възможно ли е да се организира тур с такси или кола с шофьор до там и след това да ни оставят в някое селце, от което на другия ден да продължим към пещерата и езерото Инле пак с нает транспорт. Знам, че вие сте обикаляли с автобуси, ама може да имаш виждане и по този въпрос.

 

В кой район на Бангкок да отседнем, имайки предвид, че нямам идея от Азия, а ще пристигнем там късния следобяд. Ще ми се да сме близо до местата за храна и нощния живот, но и да ни е лесно за обикаляне на града (забележителности и др.) Предполагам, че трябва да е близо до спирка на метро? Сигурно въпросът ми е много тъп, ама идея си нямам от Азия.


 Цитирам, за да ми видиш въпроса ;)

http://www.flynous.com/air-china-open-jaw-flights-europe-myanmar-474/

За останалите мераклии, особено това с Пекин...Знаех си да не бързам с ония билети до Манила...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Янгун - Ние отседнахме в източната част в Ocean Pearlhttp://www.myanmarhotel-budget.com и се придвижвахме пеша.Чудесен начин да разгледаш спокойно града. Наоколо е пълно с подобни хотелчета, но ние така си резервираме предварително за да не губим време.

Мт Попа - по добре реши къде искаш да нощуваш и говори при купуването на екскурзията дали бъсчето ще те остави. Мисля че Баган си е по-добрата изх.точка.

Банкок - отсядаме край жп.гарата - добра локация и до двете летища, на 100-150 бата от ист.център...

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

В града има ли туристически фирми, които да организират трипове до Голден рок и ние просто да се включим към тях или трябва да си подготвя това пътуване предварително оттук?

 

Стефан Русев, понеже по напред си написъл, че от всеки хотел в Баган може да се закупи тур до Мт Попа възможно ли е да се организира тур с такси или кола с шофьор до там и след това да ни оставят в някое селце, от което на другия ден да продължим към пещерата и езерото Инле пак с нает транспорт. Знам, че вие сте обикаляли с автобуси, ама може да имаш виждане и по този въпрос.

 

 

Mili, аз не съм стефан Русев ;) и не съм ходила, но проучванията ми показаха, че за Голдън Рок при ограничено време е добре да се букне трип или кола. Ако имаш време бол - имало автобуси. Аз нямам време и съответно намерих шофьор с кола - цената е кукла, препоръки има добри в Мрежата, с една нощувка на Голдън Рок. Ако това попада в интереците ви, свирни да ти дам координати и да го преслушаш :) 

Връзка към мнение

Янгун - Ние отседнахме в източната част в Ocean Pearlhttp://www.myanmarhotel-budget.com и се придвижвахме пеша.Чудесен начин да разгледаш спокойно града. Наоколо е пълно с подобни хотелчета, но ние така си резервираме предварително за да не губим време.

Мт Попа - по добре реши къде искаш да нощуваш и говори при купуването на екскурзията дали бъсчето ще те остави. Мисля че Баган си е по-добрата изх.точка.

Банкок - отсядаме край жп.гарата - добра локация и до двете летища, на 100-150 бата от ист.център...

 

Мерси, май добих представа.  Шведагон пагодата е центъра и нещата са концентрирани там, ако не бъркам. Аз избрах западната част на града, но разстоянието от твоя хотел до пагодата е близко на това от моя хотел.

 

За Мт Попа се спрях на съветите на твоя човек. Той беше предложил от Баган с кола да отидем до Мт Попа и след това да отседнем в Кalaw, след което на другия ден да продължим към пещерата Пиндалая и езерото Инле. Харесва ми да пощъкам малко с кола, че останалите преходи  все със самолет ги предвиждам. Писах пак на твоя човек и още няколко агенции, ама този път май никой не ме отразява. Дали защото знам какво искам и поисках разбивка само за този тип трипове и за всеки по отделно за гид и отделно за шофьор, ама нещо този път не се надпреварват да ми отговарят. :)

 

Бангкок ми се ще да го организирам само с обществен транспорт.  Не съм от способните много да се пазарят и ме е страх да разчитам на таксита и тук-тук.

Mili, аз не съм стефан Русев ;) и не съм ходила, но проучванията ми показаха, че за Голдън Рок при ограничено време е добре да се букне трип или кола. Ако имаш време бол - имало автобуси. Аз нямам време и съответно намерих шофьор с кола - цената е кукла, препоръки има добри в Мрежата, с една нощувка на Голдън Рок. Ако това попада в интереците ви, свирни да ти дам координати и да го преслушаш :)

 

Пращай. Голден рок го копирах като маршрут от теб. Аз за това питах за организиран трип, ама си мислех дали няма нещо като по нормалните страни. Да се организира всеки ден от агенциите и аз на място просто да се присъединя. Спрях се и на твоите хотели за Янгон и Голден рок.

Прати и координатите на твоята агенция и на АлександраКо. Да видя дали те ще ме отразят.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

mililia в Банкок ти препоръчвам хотелът да е 4-5* и по трасето на skytrain. Аз лично не бих си причинила нискобюджетен азиатски хотел. А и цените на 4* са съвсем поносими, според мен. Skytrain спестява задръствания и е по-комфортен, а в комбинация с лодките по Чао Прая, голяма част от основните забележителности стават лесно достъпни. За хранене препоръчвам в някой от многобройните молове, на последните етажи има голямо разнообразие на щандове за храна и е достатъчно чисто. Вечер непременно отиди на някой скай-бар. Гледката е уникална.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Mililia, в Бангкок можеш да ползваш спокойно такси, няма нужда да се пазариш, просто предварително кажи да ти пуснат таксиметъра. Безумно евтини са.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Мерси, май добих представа.  Шведагон пагодата е центъра и нещата са концентрирани там, ако не бъркам. Аз избрах западната част на града, но разстоянието от твоя хотел до пагодата е близко на това от моя хотел.

Бангкок ми се ще да го организирам само с обществен транспорт.  Не съм от способните много да се пазарят и ме е страх да разчитам на таксита и тук-тук.

 

Има и други интересни пагоди, като повечето са на пеши разстояние в центъра. Имай предвид (ако си с такси), че си има задръствания и съответно си отнема време да стигнеш.

 

За Бангкок, ако имаш време - включи и трипче с водния градски транспорт (ферита) от единия на другия бряг на реката (храмовете са различни), а може и до китайския квартал на юг с тях.

Връзка към мнение

Има и други интересни пагоди, като повечето са на пеши разстояние в центъра. Имай предвид (ако си с такси), че си има задръствания и съответно си отнема време да стигнеш.

 

За Бангкок, ако имаш време - включи и трипче с водния градски транспорт (ферита) от единия на другия бряг на реката (храмовете са различни), а може и до китайския квартал на юг с тях.

Ааа, моята мисъл беше дали след като съм в центъра ще мога да обикалям забележителностите пешеходно или трябва да имам такси. От написаното разбирам, че щом стигна до центъра ще мога да обикалям пеш и няма нужда от превоз. Иначе естествено няма да се концентрирам само в една пагода.

 

Вероятно време в Бангкок ще имам - поне три пълни дни. Обаче да попитам и нещо, на което вероятно знам, че отговорът ще е отрицателен, но все пак. Понеже ще водя и приятелка, която никога не е пътувала извън Европа, а и винаги го е правила организирано, та тя ми зададе въпроса колко дни предвиждам за плаж :( . Естествено няма предвидени такива дни :lol:. И тъй като ще я бухна в голяма мизерия, пък тя има екзотично виждане за пътуването, ми се ще поне малко да включа нещо, което да и хареса. Ще мога ли да измисля нещо от Бангкок или плажът да и го избия от главата овреме? 

 

Ох и още нещо да попитам. Самолетът каца в Бангкок в 12.10 ч по обяд /ако е точен/. От това летище има полет на Бангкокските авиолинии в 16.45 ч., с цена около 110 евро. От другото летище има два полета до Янгон в 16.20 и 20.15 ч. на Ер ейжа с цена с чанти около 70 евро. Полетът в 16.20 ч. вероятно ще изпусна, защото е на кантар с времето. От друга страна да вися цял ден - 8 ч. на летището  също ми изглежда трудно за преглъщане. Чудя се и не мога нищо да реша. Вие какво бихте избрали? Или някакви идеи във връзка с този въпрос.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ааа, моята мисъл беше дали след като съм в центъра ще мога да обикалям забележителностите пешеходно или трябва да имам такси. От написаното разбирам, че щом стигна до центъра ще мога да обикалям пеш и няма нужда от превоз. Иначе естествено няма да се концентрирам само в една пагода.

 

Вероятно време в Бангкок ще имам - поне три пълни дни. Обаче да попитам и нещо, на което вероятно знам, че отговорът ще е отрицателен, но все пак. Понеже ще водя и приятелка, която никога не е пътувала извън Европа, а и винаги го е правила организирано, та тя ми зададе въпроса колко дни предвиждам за плаж :( . Естествено няма предвидени такива дни :lol:. И тъй като ще я бухна в голяма мизерия, пък тя има екзотично виждане за пътуването, ми се ще поне малко да включа нещо, което да и хареса. Ще мога ли да измисля нещо от Бангкок или плажът да и го избия от главата овреме? 

 

Ох и още нещо да попитам. Самолетът каца в Бангкок в 12.10 ч по обяд /ако е точен/. От това летище има полет на Бангкокските авиолинии в 16.45 ч., с цена около 110 евро. От другото летище има два полета до Янгон в 16.20 и 20.15 ч. на Ер ейжа с цена с чанти около 70 евро. Полетът в 16.20 ч. вероятно ще изпусна, защото е на кантар с времето. От друга страна да вися цял ден - 8 ч. на летището  също ми изглежда трудно за преглъщане. Чудя се и не мога нищо да реша. Вие какво бихте избрали? Или някакви идеи във връзка с този въпрос.

 

Плаж - избий й го овреме от главата. Или ако изберете плаж, не трябва да избирате Банкок - което е грехота... Но пък ако това предпочитате, няма никаква грехота. Но и Банкок, и плаж не го виждам. Или пък ако мацката държи наистина много, при три пълни дни един ден Бакнок, следващите два дни - със самолет и обратно - до плажния рай. Патая (по-близкия плаж) категорично не го препоръчвам. Лично мнение... 

 

За самолетите - много тегаво. Пак лично мнение - аз избягвам рисковете, иначе ще стоя на тръни през целия полет. Затова и аз лично си взех полет на следващия ден до Янгон. Според мен вие трябва да го решите, Ако сте непукисти - искрено завиждам на такива магеланци, има много такива - мятайте се на на краткия престой. Ако сте треперливи като мен - по-сигурния вариант. Все пак да уточня, че четири часа от едно и също летище е много комфортен вариант за мен. Във всички случаи смятам, че ако билетът не е един - ще ви се наложи да влезете в Тайланд => допълнителна сума за виза. 

 

Идея давам - ако вземете късния полет, като уплътните времето в центъра и в двореца, може пък ако отделите още един ден на Банкок, да можете да отделите И два дни за плаж и всички ще са доволни. Само идея, не ме бий :)

 

Поздрави сърдечни!

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Ааа, моята мисъл беше дали след като съм в центъра ще мога да обикалям забележителностите пешеходно или трябва да имам такси. От написаното разбирам, че щом стигна до центъра ще мога да обикалям пеш и няма нужда от превоз. Иначе естествено няма да се концентрирам само в една пагода.

 

Вероятно време в Бангкок ще имам - поне три пълни дни. Обаче да попитам и нещо, на което вероятно знам, че отговорът ще е отрицателен, но все пак. Понеже ще водя и приятелка, която никога не е пътувала извън Европа, а и винаги го е правила организирано, та тя ми зададе въпроса колко дни предвиждам за плаж :( . Естествено няма предвидени такива дни :lol:. И тъй като ще я бухна в голяма мизерия, пък тя има екзотично виждане за пътуването, ми се ще поне малко да включа нещо, което да и хареса. Ще мога ли да измисля нещо от Бангкок или плажът да и го избия от главата овреме? 

 

Ох и още нещо да попитам. Самолетът каца в Бангкок в 12.10 ч по обяд /ако е точен/. От това летище има полет на Бангкокските авиолинии в 16.45 ч., с цена около 110 евро. От другото летище има два полета до Янгон в 16.20 и 20.15 ч. на Ер ейжа с цена с чанти около 70 евро. Полетът в 16.20 ч. вероятно ще изпусна, защото е на кантар с времето. От друга страна да вися цял ден - 8 ч. на летището  също ми изглежда трудно за преглъщане. Чудя се и не мога нищо да реша. Вие какво бихте избрали? Или някакви идеи във връзка с този въпрос.

 

Според мен плажът трябва да отпадне при това положение. Тя щом се потопи в атмосферата на място, съвсем ще забрави за него :) Наслаждавайте се на Бангкок. Ако искаш вземи хотел с басейн (времето е подходящо и става за спокоен заместител). И аз, като Рейни, бих избягвал Патая.

Не е задължително да я бухваш в мизерия. Сиам и централните му части са доста подредено място :), а има и доста европейски/американски хотелски вериги.

 

За Янгон, щом си в центъра -  всичко е лесно и пеши става. Имай предвид единствено вечерните часове, че не е най-светлото място на света. Ходили сме пеш и през ноща из града, но не е осветено особено (направо си е тъмница) и не зная доколко ще се чувстваш уютно. За Шведагона си задели поне няколко часа - освен, че е голям е и много интересно със страшно много детайли.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ох и още нещо да попитам. Самолетът каца в Бангкок в 12.10 ч по обяд /ако е точен/. От това летище има полет на Бангкокските авиолинии в 16.45 ч., с цена около 110 евро. От другото летище има два полета до Янгон в 16.20 и 20.15 ч. на Ер ейжа с цена с чанти около 70 евро. Полетът в 16.20 ч. вероятно ще изпусна, защото е на кантар с времето. От друга страна да вися цял ден - 8 ч. на летището  също ми изглежда трудно за преглъщане. Чудя се и не мога нищо да реша. Вие какво бихте избрали? Или някакви идеи във връзка с този въпрос.

Аз бих избрал - 16:45 от Суварнабуми... За всеки случай си подгответе локацията на хотела разпечатана на карта или поне като адрес.

 

Имате ли избран хотел за там и кой е той?

Редактирано от stefanrusev
Връзка към мнение

Плаж - избий й го овреме от главата. Или ако изберете плаж, не трябва да избирате Банкок - което е грехота... Но пък ако това предпочитате, няма никаква грехота. Но и Банкок, и плаж не го виждам. Или пък ако мацката държи наистина много, при три пълни дни един ден Бакнок, следващите два дни - със самолет и обратно - до плажния рай. Патая (по-близкия плаж) категорично не го препоръчвам. Лично мнение... 

 

За самолетите - много тегаво. Пак лично мнение - аз избягвам рисковете, иначе ще стоя на тръни през целия полет. Затова и аз лично си взех полет на следващия ден до Янгон. Според мен вие трябва да го решите, Ако сте непукисти - искрено завиждам на такива магеланци, има много такива - мятайте се на на краткия престой. Ако сте треперливи като мен - по-сигурния вариант. Все пак да уточня, че четири часа от едно и също летище е много комфортен вариант за мен. Във всички случаи смятам, че ако билетът не е един - ще ви се наложи да влезете в Тайланд => допълнителна сума за виза. 

 

Идея давам - ако вземете късния полет, като уплътните времето в центъра и в двореца, може пък ако отделите още един ден на Банкок, да можете да отделите И два дни за плаж и всички ще са доволни. Само идея, не ме бий :)

 

Поздрави сърдечни!

Аааа, Рейни, аз не бия ;) само много мърморя :lol: , но ти си далече, та няма страшно.

Абе, замислих се да сменим Бангкок с Краби или Пукет, ама много полети много нещо ще стане. Пътуването ще заприлича на типа пътувания, дето феновете на летенето и летищата правят, пък аз съм с друга идея в главата. А и много време се губи с висене по летищата, а и доста се оскъпява всичко. Всякаш и другото не е дране на кожи. :)

Ох, и аз съм треперлива пък и ако сгафя, ще трябва и друг да го отнесе, та не смея. Обмисля идеята да преспя в Бангкок. Единствено ме спира, че като не познавам Бангкок, тоя ден няма да го ползвам за нищо и ще си е изцяло пропилян. А сумата за виза двойна виза ще се предвиди при всички положения. 

 

Според мен плажът трябва да отпадне при това положение. Тя щом се потопи в атмосферата на място, съвсем ще забрави за него :) Наслаждавайте се на Бангкок. Ако искаш вземи хотел с басейн (времето е подходящо и става за спокоен заместител). И аз, като Рейни, бих избягвал Патая.

Не е задължително да я бухваш в мизерия. Сиам и централните му части са доста подредено място :), а има и доста европейски/американски хотелски вериги.

 

За Янгон, щом си в центъра -  всичко е лесно и пеши става. Имай предвид единствено вечерните часове, че не е най-светлото място на света. Ходили сме пеш и през ноща из града, но не е осветено особено (направо си е тъмница) и не зная доколко ще се чувстваш уютно. За Шведагона си задели поне няколко часа - освен, че е голям е и много интересно със страшно много детайли.

Да ти кажа и аз дойдох на идеята да взема хотел с басейн и който иска там да се пляцика. След храмовете обаче в Мианмар нямам представа дали още храмове в Бангкок също ще са добра идея. Дали няма да ни дойдат в повече! Риторичен въпрос.

Аз под мизерия имах предвид в Мианмар. За човек не излизал от Европа сигурно ще е много тегаво.

Даваш ми идея къде да търся хотел в Бангкок. Не знам защо този град толкова ме затруднява с избора на хотел. Сто пъти се захващах с тази работа и не мога да се спра на нищо като удобно местоположение.

Иначе в Мианмар предполагам, че след цял ден висене по храмове в края на деня ще сме в хотела. Най-много в някой ресторант да стоим.....нали тези заведения работят по тъмно?

Шведагона е на първо място. Смятам да гоним изгрева и залеза, ама ще видим умората какво мисли по този въпрос. 

 

Аз бих избрал - 16:45 от Суварнабуми... За всеки случай си подгответе локацията на хотела разпечатана на карта или поне като адрес.

 

Имате ли избран хотел за там и кой е той?

Да ти кажа и аз съм на това мнение за полета в 16.45 ч. Страх ме е обаче да не закъснеем с дългия полет. В Доха имаме само около 1.30 м. престой и ако закъснее първия полет със сигурност ще изпуснем връзката и тези 4 ч. ще се окажат недостатъчни.

Предполагам, че имаш пред вид да разпечатам картата на хотела в Янгон? От самия хотел предлагат трансфер за 8 долара, така че няма да се загубим. Иначе се спрях на хотел Bamboo Place Yangon в западната част на града.

 

Я кажи Мандалай като цяло заслужава ли си? В сравнение с останалите градове Янгон и Баган. Нещо не успява да ме грабне и съм на път да го отрежа от програмата.Пък и ти с тая камбана и незавършения храм съвсем ме отказа. Дай мнение по въпроса, моля.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.