Прескочи до съдържание

Актуално София-Ниш


Препоръчани мнения

Наложи ми се двудневно пътуване до Сърбия,по-точно до Суботица.

Смятам за нужно да дам малко актуална информация за пътуващите по този маршрут.

1.Във връзка със строежа на новата магистрала,пътят от границата до Ниш на няколко места се затваря от 9-11 и от 14-16часа (сръбско часово време -1час).Обходни маршрути няма.Вчера минахме рано и нямахме проблеми,но днес попаднахме точно по това време.Пуснаха го с половин час по-рано,но е хубаво да се има в предвид.

2.За разлика от предишни години има много постове с радари,особено след Белград посока Унгария.

3.Плащането на магистралата е по-изгодно с кредитна карта.Има сложена и цена в евро,но е значително по-висока.Например при обявена цена Ниш-Белград 6,50 евро,при плащане с кредитна карта 5,08 лв.

4.За трафика с прибиращите се турци е ясно-нищо ново.Единствено при калкулиране на времето.Границата от Сърбия към България днес я минахме за един час.

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Някой има ли актуална информация кога и как ще пускат сърбите магистралата? Всички отсечки на веднъж ли ще бъдат пуснати или на различни етапи. Последно четох, че до края на 2016 година ще е готова магистралата, но не знам до колко актуален е още този срок.

Връзка към мнение

Затворените участъци са Пирот-Ниш.

По нищо не личи скоро да пуснат някакъв участък от магистралата.Все още взривяват и копаят.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Магистралата Димитровград-Ниш трябва да бъде открита официално на 31.12.2015,това пише във всички сръбски сайтове! Който разбира сръбски нека напише в Google - "koridor 10 dimitrovgrad" и там ще намери достатъчно подробности. А иначе затворения участък за гърмежи е м/у Пирот и Бачка Паланка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Магистралата Димитровград-Ниш трябва да бъде открита официално на 31.12.2015,това пише във всички сръбски сайтове! Който разбира сръбски нека напише в Google - "koridor 10 dimitrovgrad" и там ще намери достатъчно подробности. А иначе затворения участък за гърмежи е м/у Пирот и Бачка Паланка.

 

А дано! Това автоматично ще намали пътуването с 1 час! Остава Сърбия и България да влезат в Шенген и Европа ще е с поне 3 часа по близо до България :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А дали не може да се мине по път 428/427 (оцветения с червена линия на картата долу) в посока от Пирот към Ниш (съответно 427/428 от Ниш към Пирот)?  В Google street view изглежда тесен, но приличен път и мисля, че е по-добра алтернатива от стоенето на едно място. Единствения проблемен участък може да бъде Бела Паланка - Црвена река (оцветения с черно), тъй като той съвпада с главен път Е-80.

post-1665-0-17921300-1439289902_thumb.png

Връзка към мнение

Ето актуална информация в превод на гугъл. Пътят Ниш -Димитровград ще е готов до края на 2015, но целият коридор ще е готов до края на 2016 (Последното вероятно е връзката с границата. До колкото знам от българска страна още нищо не са почнали да строят.)

 

https://translate.google.com/translate?sl=sr&tl=bg&js=y&prev=_t&hl=bg&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.dnevnik.rs%2Fekonomija%2Fmihajlovic-autoput-nis-dimitrovgrad-gotov-do-kraja-2015&edit-text=

Връзка към мнение

Някаква идея колко се чака на границата при Калотина напоследък, ако някой е минавал?

Нали турците тръгнаха да се прибират към Германия, та се чудя колко време в петък вечер ще има да се чака?

Връзка към мнение

Някаква идея колко се чака на границата при Калотина напоследък, ако някой е минавал?

Нали турците тръгнаха да се прибират към Германия, та се чудя колко време в петък вечер ще има да се чака?

 

В момента не знам как е, но минали години в пикови моменти чакането е достигало до 7-8 часа. Все още е рано да е пиков момент и не вярвам да чакаш повече от 1 час.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някаква идея колко се чака на границата при Калотина напоследък, ако някой е минавал?

Нали турците тръгнаха да се прибират към Германия, та се чудя колко време в петък вечер ще има да се чака?

Аз излизах на 01.08 ходих до Черна Гора и минах двете граници на Калотина за 15 мин, но на връщане 08.08 минах двете граници общо за 90 мин

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Има сложена и цена в евро,но е значително по-висока.Например при обявена цена Ниш-Белград 6,50 евро,при плащане с кредитна карта 5,08 лв.

 

 

Я пак! :lol:  :lol: Взели са ти не 5,08, ами 6,08, и не лева, ами евро... ;)

 

Иначе който не му се кисне на Калотина в жегите, може да мине през Стразимировци. Малко се пообикаля, но границата се минава за минута, а пътят е добър и живописен (примерно може да се отбиете за по плескавица до Лесковац или да спрете за одмор на Власинското езеро), а освен това ще заобиколите и ремонтите по пътя Ниш-Пирот :)

Редактирано от Meidj
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

1.Във връзка със строежа на новата магистрала,пътят от границата до Ниш на няколко места се затваря от 9-11 и от 14-16часа (сръбско часово време -1час).Обходни маршрути няма.Вчера минахме рано и нямахме проблеми,но днес попаднахме точно по това време.Пуснаха го с половин час по-рано,но е хубаво да се има в предвид.

 

Всеки ден ли затварят пътя и до кога ще работят? Някъде официална информация има ли по този въпрос?

Я пак! :lol:  :lol: Взели са ти не 5,08, ами 6,08, и не лева, ами евро... ;)

 

Иначе който не му се кисне на Калотина в жегите, може да мине през Стразимировци. Малко се пообикаля, но границата се минава за минута, а пътят е добър и живописен (примерно може да се отбиете за по плескавица до Лесковац или да спрете за одмор на Власинското езеро), а освен това ще заобиколите и ремонтите по пътя Ниш-Пирот :)

 

Сигурен ли си, че така може да се заобиколят всички строежи?

Връзка към мнение

Голямото преселение на народите почна. На Калотина в посока Сърбия се чака 2,5 часа. Който може, е по добре да търси алтернатива.

Огромно задръстване на Калотина

http://offnews.bg/news/%D0%9E%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE_4/%D0%9E%D0%B3%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BD%D0%BE-%D0%B7%D0%B0%D0%B4%D1%80%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0_546507.html

Редактирано от Topfly
Връзка към мнение

Актуална информация от преди няколко дни. Сърбите продължават да затварят пътя два пъти на ден между 9 и 11 и 14 и 16 часа сръбско време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Актуална информация от петък 18:00, чаках около час на границата, причината беше опашка пред сръбската граница, нашата я минахме бързо.

И обратно в неделя 16.8/ 15:00, чакане около 15 мин.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Утре пътуваме и все още не можем да решим Калотина или Връшка чука.

Някой да е минавал тези дни през Калотина?

 

Защо не минете през Стрезимировци? По малко ще са километрите без магистрала!

 

Според сайтът на унгарската полиция на сръбско-унгарската граница в момента се чака 2 часа, което означава, че и положението на Калотина не би трябвало да е много по добро на излизане от България.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вчера минах по този път на връщане от Австрия.На влизане в България около 18 часа бях аз единствената кола на митницата, а в обратната посока беше доста натоварено, но съм виждал и по-дълги колони.Може би около 1-2 часа чакане.Връщането със сигурност го направете през Калотина. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Актуална информация от вчера.

Нямах желание да минавам сега през Сърбия, но в крайна сметка така се стекоха обстоятелствата, че се наложи. Какво ме очаква устетих още в петък по магистрала Тракия в посока София. Трафикът беже ужасно натоварен от турски гастарбайтери, а на бензиностанциите едвам можеше да се намери място да се спре с кола и опашките на касите бяха километрични. Като капак на всичко един моторист камикадзе се движеше на зиг-заг между колите със 160-170км/ч. Когато ме задмина задмина доста ме уплаши с неадекватните си маневри, но няколко километра по напред късметът явно му е изневерил и както писаха в медиите без да се удари в кола е паднал и загинал на пътя. Аз вече видях само безжизненото му тяло и моторът му на 100 метра разстояние  :(

 

Един познат мина в петък през Калотина и ме предупреди, че е чакал 3 часа, а Емил Чакалов от форума беше така любезен да ми звънне по телефона и да ми каже, че на Връшка Чука се е минало без проблем, но пътят до там е бил доста лош.

 

След пресмятане на различни алтернативи в крайна сметка реших да минем през Стрезимировци. Пътят се оказа доста добър и живописен, а на границата чакахме само 20 минути. Поради по дългият маршрут и многото завои обаче в крайна сметка до Ниш стигнахме за 4 часа...От там по магистралата се почна една мъка с турските гасарбайтери. Можеше да се поддържа, средно темпо от 120-130 км/ч, но трафикът беше много натоварен и трябваше много да се внимава. Имаше бензиностанции, на които буквално не можахме да спрем, защото коли имаше и по тревните площи, а турците бяха се излегнали на асфалта и тревата.

При Суботица слезохме от магистралата и се насочихме към Келебия. Това се оказа добро решение, защото на границата с Унгария чакахме “само“ 1 час вместо 3 часа на граничния пункт на магистралата.

 

Който не му се налага е по добре да не пътува заедно с турските гастарбайтери, но ако все пак трябва да пътувате, по нашия маршрут може да спестите няколко часа. С по малка заобиколка при Суботица в Унгария може да се влезе и през Бачки Виногради, но там границата е отворена само между 7 и 19 часа. Голямо предимство на този пункт е, че пускат само сърби и граждани на ЕС.

 

Пътуването с автобус през този период също не е препоръчително. Един познат е пътувал преди няколко дни повече от 24 часа с редовна автобусна линия от София до Будапеща, при положение, че по расписание автобусите взимат маршрута за 12 часа...

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Topfly, случайно да забеляза дали има change бюро на Стрезимировци или не? Предстои ни пътуване до Сърбия, а нямам време да търся динари тук.

 

Гледах и аз, но не видях. В Сърбия по магистралите приемат или сменят евро на бензиностанциите. Ако ще минавате през Стрезимировци заради турците, не го правете! Вчера на сръбско унгарската граница на магистралата се чакаше 3 часа, но сега според сайта на унгарската полиция няма вече опашка. Вероятно същото е положението и на Калотина. Турците гонят началото на училището в Германия, което е първи септември!

 

Ако ходите обаче към Австрия имай предвид, че от тази сутрин австрийците са почнали масови проверки по цялата си източна граница, заради случая със 70-те загинали сирийци в един камион. От посока Унгария в момента се е образувала 30 километрова опашка по магистралата и автрийците не казват до кога ще трае тази акция.Какво точно означава цялата източна граница не знам, но вероятно проверяват и идващите от Словения и Словакия.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ти много! Само до Сърбия сме и заради турците мислехме да минем през Стрезимировци, но като се замисля би трябвало вече да се се прибрали. То и в София се усеща, че вече ги няма.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ето актуална информация в превод на гугъл. Пътят Ниш -Димитровград ще е готов до края на 2015, но целият коридор ще е готов до края на 2016 (Последното вероятно е връзката с границата. До колкото знам от българска страна още нищо не са почнали да строят.)

 

https://translate.google.com/translate?sl=sr&tl=bg&js=y&prev=_t&hl=bg&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.dnevnik.rs%2Fekonomija%2Fmihajlovic-autoput-nis-dimitrovgrad-gotov-do-kraja-2015&edit-text=

 

Това няма абсолютно никакъв шанс да се случи:). Там както някой вече каза, тепърва се взривява и копае на много места. Има и минимални участъци с готов асвалт но има и една камара съоръжения, които не са чули воплите на министърката им:).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.