Прескочи до съдържание

Перу - организационни въпроси


Препоръчани мнения

В крайна сметка след известно мъдруване Стенк, Гери и аз се спряхме на следната програма за Перу:

Ден 0 /12 септември/ В 6.40 ч. полет до Мадрид. Пристигане около 14.20 ч. и нощ в Мадрид

 

Ден 1 /13 септември/ - В 8.45 ч. полет до Лима и в 22.45 ч. късно пристигане в Лима, трансфер и нощувка в Лима, Хотел Испания, http://www.hotelespanaperu.com

 

Ден 2 /14 септември/ - Лима. Нощувка в Лима, хотел Испания
Площад Плаза де Армас/ЮНЕСКО/, Правителствения дворец /по обяд има смяна на караула, както и безплатни посещения с екскурзовод, всеки ден след 10.00 ч./; Кметството; Катедралата /10-17ч./ къщата Ойдор,двореца „Торе Тагле”, Манастира „Сан Франциско” с катакомбите към него / 9-18 ч/, Каса Алиага /отвън/.
Частният музей „Ларко Херера” Av. Bolivar 1515, Pueblo Libre/30 солес от 9-17 ч/. Обиколка на Тихоокеанското крайбрежие на Лима и квартал Мирафлорес, Parque del Amor - скулптурата “Андинските влюбени”, Larcomar - най-големият шопинг комплекс на крайбрежието, откъдето се разкрива невероятна панорамна гледка към океана и околните планини.
Вечерта -светлинно-звуковото шоу “Магическият кръг на водата”.
Квартали за посещение: Център /Плаза де Армас, Плаза де Сан Мартин, Барио Чина, Понте дел Пиедра/, Мирафлорес, Сан Исидоро, Баранко
Ден 3 /15 септември/ Лима - Куско ранен полет в 8.30ч. със StarPeru (цена 100$ с включена такса за напускане на Лима) http://www.starperu.com/en/index.html. Трансфер и нощувка в Куско - Kokopelli Hostel Cusco.
Храмът на Слънцето Qoricancha, Катедралата и Плаза де Армас, както и четирите археологически парка Saqsayhuaman, Q´enqo, Pukapukara и Tambomachay. Аклиматизация, (Каквото можем от тази програма, другото на следващия ден, маршрута е за полудневна екскурзия). Кварталът Сан Блас е приятно място за разходка из уличките. Там се намират и заведенията.

 

Ден 4 /16 септември/ - Куско. Нощувка в Куско - Kokopelli Hostel Cusco. С такси разглеждане на солниците Марас и кръговете Мурай. Посещение и на Chinchero с църквата и пазара. Вечерта - Куско.

 

Ден 5 /17 септември/ - С такси из Свещенната долина с крайна точка Олантайтамбо - Нощувка в Олантайтамбо La Casa del Abuelo Ollantaytambo. Разглеждане на пазара Pisaq - руини и пазар, Urubamba, Ollantaytambo/Цената на тура е 20 долара. Цена на такси около 80 долара/

 

Ден 6 /18 септември/ - Ранен влак Олантайтамбо - Агуас Калиентес /с влака е около 1.30 мин и 25 мин с автобус или всичко 2 ч. Автобусите са от 5.30 ч до 18 ч на всеки 15 мин./- разглеждане на Мачу Пикчу. Нощувка в Куско - Kokopelli Hostel Cusco.
Удобен влак от Олайтентамбо е Експедиция 81, която тръгва в 6.10 ч. и пристига в 7.40 ч. Цена 60 долара. Връщане с Експедиция в 16.22 ч.- 18.00 ч. - 71 долара.
Автобус от Агуас Калиентес до Мачу Пикчу - 24 долара отиване и връщане.
Цена за Мачу Пикчу+ планината – 48 долара
Вечерта връщане към Олантайтамбо + транспорт до Куско http://www.perurail.com/
С такси от Куско до Олайтентамбо е около 1.45 мин и струва 34$ или 100 солес.Туристически автобус трае 2 часа и струва 5 долара или 15 солес.

 

Ден 7 /19 септември/- Куско - Пуно с панорамен автобус ( цена 65$). Нощувка в Пуно. Хостел Andenes. Около 17.00 пристига в Пуно - градът на езерото Титикака.
По пътя се разглеждат руини, бароковата църква от 17 в. Андахуалиляс, наречена „Сикстинската капела на Андите“, В Ракчи посещение на археологическия комплекс, посветен на бог Виракоча. Спиране в Ла Рая (4400 м.). Разглеждане на музея литико в Пукара. Привечер пристигане в Пуно. http://www.inkaexpressbus.com/

 

Ден 8 /20 септември/ - Организиран тур до островите в Титикака и следобеда разглеждане на Пуно. Вечерта НОЩЕН АВТОБУС в 22.30 ч. Пуно - Арекипа – 20$/26$ за VIP) http://www.cruzdelsur.com.pe/. Пътуването трае 6 ч. и пристигане в 4.30 в Арекипа. Нощувка в Gran Hotel.
Лодка до островите Урос /Такиле само, ако има време/. Може би разглеждане на град Пуно с централния площад с Катедралата, главната улица и панорамната площадка при статуята на първия инка – Манко Капак, разположена на хълма Уаджсапата. От тази програма на място ще трябва да преценим какво е обективно възможно да се види.

 

Ден 9 /21 септември/ - Арекипа (вторият най-голям град в Перу). Нощувка в Арекипа – Gran Hotel.
Арекипа - колониалния район Сан Лазаро, наблюдателната площадка в Кармен - Алто с красива панорама към селскостопанските тераси и величествените вулкани, заобиколили града – Мисти, Чачани и Пичу Пичу; колониалния квартал Януар, Посещение на манастира Света Каталина.Центъра на Арекипа– площад Плаза де Армас с католическите църкви, множество магазини, кафенета и ресторанти.

 

Ден 10 и 11 /22 и 23 септември/ - Двудневен тур до Каньонът Колка с нощувка и гледане на кондорите. Цена 55-100 долара. Връщане в Арекипа и вечерта нощен автобус за Ика http://www.cruzdelsur.com.pe/. Автобусът е в 21.30ч. и пътят трае 11.30 ч. Цена 26/37 $ VIP.

 

Ден 12 /24 септември/ - Ика - пустинята, бъги сред дюните. Нощувка в Ика – хостел Diamond monkey Lodge.

 

Ден 13 /25 септември/ - Рано сутринта с организиран трип се отива до островите Балестас и пустинята Паракас. После оставаме в Паракас за нощувка в Kokopelli hotel Paracas . Лодките тръгват към 7 - 8 часа и струват 40 сол. Нощувка в Паракас.

 

Ден 14 /26 септември/- Сутринта ранен автобус в 7.30 ч. от Паракас към Лима. Продължителност около 3.45 ч. и цена 18/21 $. Релакс , обиколки , хапване, пазар. Нощувка в Лима Хостел Испания. Има добър пазар в Мирафлорес.

 

Ден 15 /27 септември/- Лима – Мадрид. Полет в 8.35 ч с пристигане на 28.09 сутринта.
Ден 16 /28 септември/ Мадрид, Нощувка в Мадрид
Ден 17 /29 септември/ В 10.20 ч. полет с връщане в София.

Интересува ни въпроса с триповете в Каньона Колка. Предварително букване или търсене на място? Как да се ориентираме в цените, тъй като офертите са направени по начин, че разликата в цените е огромна, но пък едни включват едно, други друго и накрая вероятно сметките ще са еднакви. Има и разнобразие от предлагани места за отсядане в Каньона. Какво да търсим? Ценово също има голяма разлика между тях. Що за места са това? Не искаме лукс, ама и мизерията не ми харесва.

Има ли нещо от забележителностите, което да махнем, друго да включим? Времето като цяло ще стигне ли, така както сме го разпределили?
Имаме нужда от чисто практически съвети по така изготвената програма. Всички полети са закупени, както и необходимото за посещението на МП. Билетите за автобуса - само на място или може и по интернет?

Пускам отделна тема, тъй като искам да изгладим нашият план.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Времето ми изглежда добре, ама аз при такива пътувания не резервирам предварително и променям в движение ако нещо не ми хареса или не остане време.

За допълнителни неща, все си мисля, че на Пуно няма какво да му гледате, по-добре идете на плаващите острови.

В Ика има някакъв музей с гравирани камъни с рисунки на динозаври, хирургически операции и какво ли не отпреди Колумб, аз бих го видял, ако минавам (аз лично летях над Наска и пропуснах Ика).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Времето ми изглежда добре, ама аз при такива пътувания не резервирам предварително и променям в движение ако нещо не ми хареса или не остане време.

За допълнителни неща, все си мисля, че на Пуно няма какво да му гледате, по-добре идете на плаващите острови.

В Ика има някакъв музей с гравирани камъни с рисунки на динозаври, хирургически операции и какво ли не отпреди Колумб, аз бих го видял, ако минавам (аз лично летях над Наска и пропуснах Ика).

Това за музея ще го имам пред вид, така или иначе имаме цял ден там и с нещо трябва да го запълним. Харесах си бъгито при залез, та до тогава време колкото щеш.

Гледах, че триповете до плаващите острови са полудневни. Цял ден са триповете с включено Такиле. И нашата идея клони към Урос и Такиле, ама тук чакам вашите мнения. Сънчо доста зле се изказа и имаме нужда от още идеи.

Ами при две жени (а аз съм си и капризна при нощувките), Стенк ще се види в чудо, ако трябва да търсим на място, та по-добре предварителни резервации. Мачу Пикчу го букнахме, та да не останем без билети.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз бих летял на ваше място от Куско до Ла Паз и от там с автобус до Пуно. Така бихте могли да добавите към програмата и един ден в Ла Паз. Не знам как е в момента положението със запазване на места онлайн за автобуси, но когато бях аз такава възможност нямаше. Никога обаче не съм имал проблем с намиране на места, защото автобуси във всички посоки тръгват почти постоянно. В Перу това е основният начин за придвижване, защото самолетите са относително скъпи, а коли имат малко хора.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В крайна сметка след известно мъдруване се спряхме на следната програма за Перу:

 

Ден 0 /12 септември/ В 6.40 ч. полет до Мадрид. Пристигане около 14.20 ч. и нощ в Мадрид

 

Ден 1 /13 септември/ - В 8.45 ч. полет до Лима и в 22.45 ч. късно пристигане в Лима, трансфер и нощувка в Лима, Хотел Испания, http://www.hotelespanaperu.com

 

Ден 2 /14 септември/ - Лима. Нощувка в Лима, хотел Испания

Площад Плаза де Армас/ЮНЕСКО/, Правителствения дворец /по обяд има смяна на караула, както и безплатни посещения с екскурзовод, всеки ден след 10.00 ч./; Кметството; Катедралата /10-17ч./ къщата Ойдор,двореца „Торе Тагле”, Манастира „Сан Франциско” с катакомбите към него / 9-18 ч/, Каса Алиага /отвън/.

Частният музей „Ларко Херера” Av. Bolivar 1515, Pueblo Libre/30 солес от 9-17 ч/. Обиколка на Тихоокеанското крайбрежие на Лима и квартал Мирафлорес, Parque del Amor - скулптурата “Андинските влюбени”, Larcomar - най-големият шопинг комплекс на крайбрежието, откъдето се разкрива невероятна панорамна гледка към океана и околните планини.

Вечерта -светлинно-звуковото шоу “Магическият кръг на водата”.

Квартали за посещение: Център /Плаза де Армас, Плаза де Сан Мартин, Барио Чина, Понте дел Пиедра/, Мирафлорес, Сан Исидоро, Баранко

Ден 3 /15 септември/ Лима - Куско ранен полет в 8.30ч. със StarPeru (цена 100$ с включена такса за напускане на Лима) http://www.starperu.com/en/index.html. Трансфер и нощувка в Куско - Kokopelli Hostel Cusco.

Храмът на Слънцето Qoricancha, Катедралата и Плаза де Армас, както и четирите археологически парка Saqsayhuaman, Q´enqo, Pukapukara и Tambomachay. Аклиматизация, (Каквото можем от тази програма, другото на следващия ден, маршрута е за полудневна екскурзия). Кварталът Сан Блас е приятно място за разходка из уличките. Там се намират и заведенията.

 

Ден 4 /16 септември/ - Куско. Нощувка в Куско - Kokopelli Hostel Cusco. С такси разглеждане на солниците Марас и кръговете Мурай. Посещение и на Chinchero с църквата и пазара. Вечерта - Куско.

 

Ден 5 /17 септември/ - С такси из Свещенната долина с крайна точка Олантайтамбо - Нощувка в Олантайтамбо La Casa del Abuelo Ollantaytambo. Разглеждане на пазара Pisaq - руини и пазар, Urubamba, Ollantaytambo/Цената на тура е 20 долара. Цена на такси около 80 долара/

 

Ден 6 /18 септември/ - Ранен влак Олантайтамбо - Агуас Калиентес /с влака е около 1.30 мин и 25 мин с автобус или всичко 2 ч. Автобусите са от 5.30 ч до 18 ч на всеки 15 мин./- разглеждане на Мачу Пикчу. Нощувка в Куско - Kokopelli Hostel Cusco.

Удобен влак от Олайтентамбо е Експедиция 81, която тръгва в 6.10 ч. и пристига в 7.40 ч. Цена 60 долара. Връщане с Експедиция в 16.22 ч.- 18.00 ч. - 71 долара.

Автобус от Агуас Калиентес до Мачу Пикчу - 24 долара отиване и връщане.

Цена за Мачу Пикчу+ планината – 48 долара

Вечерта връщане към Олантайтамбо + транспорт до Куско http://www.perurail.com/

С такси от Куско до Олайтентамбо е около 1.45 мин и струва 34$ или 100 солес.Туристически автобус трае 2 часа и струва 5 долара или 15 солес.

 

Ден 7 /19 септември/- Куско - Пуно с панорамен автобус ( цена 65$). Нощувка в Пуно. Хостел Andenes. Около 17.00 пристига в Пуно - градът на езерото Титикака.

По пътя се разглеждат руини, бароковата църква от 17 в. Андахуалиляс, наречена „Сикстинската капела на Андите“, В Ракчи посещение на археологическия комплекс, посветен на бог Виракоча. Спиране в Ла Рая (4400 м.). Разглеждане на музея литико в Пукара. Привечер пристигане в Пуно. http://www.inkaexpressbus.com/

 

Ден 8 /20 септември/ - Организиран тур до островите в Титикака и следобеда разглеждане на Пуно. Вечерта НОЩЕН АВТОБУС в 22.30 ч. Пуно - Арекипа – 20$/26$ за VIP) http://www.cruzdelsur.com.pe/. Пътуването трае 6 ч. и пристигане в 4.30 в Арекипа. Нощувка в Gran Hotel.

Лодка до островите Урос /Такиле само, ако има време/. Може би разглеждане на град Пуно с централния площад с Катедралата, главната улица и панорамната площадка при статуята на първия инка – Манко Капак, разположена на хълма Уаджсапата. От тази програма на място ще трябва да преценим какво е обективно възможно да се види.

 

Ден 9 /21 септември/ - Арекипа (вторият най-голям град в Перу). Нощувка в Арекипа – Gran Hotel.

Арекипа - колониалния район Сан Лазаро, наблюдателната площадка в Кармен - Алто с красива панорама към селскостопанските тераси и величествените вулкани, заобиколили града – Мисти, Чачани и Пичу Пичу; колониалния квартал Януар, Посещение на манастира Света Каталина.Центъра на Арекипа– площад Плаза де Армас с католическите църкви, множество магазини, кафенета и ресторанти.

 

Ден 10 и 11 /22 и 23 септември/ - Двудневен тур до Каньонът Колка с нощувка и гледане на кондорите. Цена 55-100 долара. Връщане в Арекипа и вечерта нощен автобус за Ика http://www.cruzdelsur.com.pe/. Автобусът е в 21.30ч. и пътят трае 11.30 ч. Цена 26/37 $ VIP.

 

Ден 12 /24 септември/ - Ика - пустинята, бъги сред дюните. Нощувка в Ика – хостел Diamond monkey Lodge.

 

Ден 13 /25 септември/ - Рано сутринта с организиран трип се отива до островите Балестас и пустинята Паракас. После оставаме в Паракас за нощувка в Kokopelli hotel Paracas . Лодките тръгват към 7 - 8 часа и струват 40 сол. Нощувка в Паракас.

 

Ден 14 /26 септември/- Сутринта ранен автобус в 7.30 ч. от Паракас към Лима. Продължителност около 3.45 ч. и цена 18/21 $. Релакс , обиколки , хапване, пазар. Нощувка в Лима Хостел Испания. Има добър пазар в Мирафлорес.

 

Ден 15 /27 септември/- Лима – Мадрид. Полет в 8.35 ч с пристигане на 28.09 сутринта.

Ден 16 /28 септември/ Мадрид, Нощувка в Мадрид

Ден 17 /29 септември/ В 10.20 ч. полет с връщане в София.

 

Интересува ни въпроса с триповете в Каньона Колка. Предварително букване или търсене на място? Как да се ориентираме в цените, тъй като офертите са направени по начин, че разликата в цените е огромна, но пък едни включват едно, други друго и накрая вероятно сметките ще са еднакви. Има и разнобразие от предлагани места за отсядане в Каньона. Какво да търсим? Ценово също има голяма разлика между тях. Що за места са това? Не искаме лукс, ама и мизерията не ми харесва.

 

Има ли нещо от забележителностите, което да махнем, друго да включим? Времето като цяло ще стигне ли, така както сме го разпределили?

Имаме нужда от чисто практически съвети по така изготвената програма. Всички полети са закупени, както и необходимото за посещението на МП. Билетите за автобуса - само на място или може и по интернет?

 

Пускам отделна тема, тъй като искам да изгладим нашият план.

Много ми харесва твоят план Mililia, ще следя с интерес, много моя мечтана дестинация ;)

Връзка към коментар

Има възможност за онлайн запазване на места предполагам за по-луксозните автобуси ползвани от туристите.

Гледаме http://www.cruzdelsur.com.pe/които имат VIP седалки тип легла.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Хм, интересно предложение. Не сме го мислили въобще.

С оглед на недостатъчното време, което имаме дори само за Перу, още от самото начало дружно решихме да изключим от плановете всякакви мисли и идеи за Боливия.

Предполагам, че като време автобус Куско-Пуно и ден за Титикака отнема толкова време, колкото Куско-Ла Паз и от там към Пуно. Съвсем друг е въпросът за стойността на двете неща.

 

 

Моля, моля, планът е плод на колективни усилия, не е мой :) .

И главната заслуга по логистиката е на Стенк. Да му отдадем дължимото :) . Благодаря, Стенк.

Много ми харесва твоят план Mililia, ще следя с интерес, много моя мечтана дестинация ;)

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не ревнувам важното е накрая всичко да се получи долу-горе по план/ ще има място и за импровизации , но входа за Мачу Пикчу и влаковете са си константни та по-добре предварително , както и направихме. Между другото в нета има доста оплаквания , че не е възможно да се резервира онлайн предимно от американски и британски туристи. Явно имат проблем с техните карти , но ПИБ отново са безотказни. Та думата ми е към следващите - не се набутвайте с комисионни за агенции всичко може да си купите сами.

 

П.П. В началото гледах някакви полети до Ла Паз , но ми се видяха доста скъпи и с оглед ограниченото време ги забравих.

Бих се поразровил обаче още малко. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ами при две жени (а аз съм си и капризна при нощувките), Стенк ще се види в чудо, ако трябва да търсим на място, та по-добре предварителни резервации. Мачу Пикчу го букнахме, та да не останем без билети.

Не, не ви давам съвети за това, по-скоро имам предвид, че аз не съм много спец по плановете.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сега се сетих, че първия ден в Куско ви е доста натоварен, та думата "аклиматизация" няма никакво място там. Всеки си е различен де...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

П.П. В началото гледах някакви полети до Ла Паз , но ми се видяха доста скъпи и с оглед ограниченото време ги забравих.

Бих се поразровил обаче още малко. 

 

Преди малко погледнах случайни полети за септември и ми излезоха цени от около 80 евро за еднопосочни билети от Куско.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
За влизането в Боливия по въздух:
 

Привет от Боливия, най-сетне стигнах до Ла Паз.

 

Потвърждавам, че виза се взима безпроблемно на летището. Малка забележка: не приемат долари, та първо трябва да се обменят боливианоси. На летището има обменно бюрце с изненадващо добър курс. Визата струва 365 боливианоса ($52).

 
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

аз бих искала да подкрепя Уакачина!!! Там е просто уникално. В Ика няма какво да се гледа, а Уакачина е оазис в пустинята! От тук организират и сафари с бъги и спускане със санд борд! Това е най-прекрасното ми преживяване в Перу! 


другото, което искам да споделя е за острова Текиле. Според мен не е никак за пренебрегване! Ние попаднахме в неделя на събрание на старейшините. Беше изключително интересно, освен това се оказа, че там няма полиция, адвокати, съдилища и тем подобни! Всяка неделя се събира този съвет и разрешава спорове и проблеми!

post-2153-0-41067200-1438265375_thumb.jpg

post-2153-0-74950600-1438265381_thumb.jpg

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Искам да попитам тези, които предлагат да отседнем в Уакачина какво точно имат пред вид?

Хостела, който сме резервирали пише, че е на 3 км. от оазиса, което пешеходно би трябвало да е около 30 мин разходка. Ще направим тур с бъги и сандбординг. Вечерта с какво ще бъде по-различна, ако отседнем в Уакачина, а не в Ика? Просто искам да си изясня предимствата на това да отседнем в оазиса.

На другата сутрин рано ще си тръгнем. Ако е за заведение, винаги можем да стоим в оазиса, докато ни писне и после с такси да се приберем.

Връзка към коментар

Според мен програмата за Лима е натоварена, за да видите всичко ще трябва да сте бързи. :) Другият ви проблем може да е Куско, не сте оставили време за аклиматизация.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Според мен програмата за Лима е натоварена, за да видите всичко ще трябва да сте бързи. :) Другият ви проблем може да е Куско, не сте оставили време за аклиматизация.

От прочетеното останах с впечатление, че историческият център на Лима е малък и компактен, та си мислех, че обиколката няма да изисква много време. Мирафлорес, вероятно ще остане за последния ден. Просто в първия ден съм записала всичко. Естествено няма да е болка за умиране, ако изпуснем нещо. Кое според теб може да пропуснем и кое е must see? Знам, че не си по градовете, ама ние и тримата сме повече градски туристи, та от тази гледна точка, ако може да отговориш.

Куско - наистина е голяма въпросителна с тази аклиматизация. Вторият ден обаче мисля, че с такси ще можем да разгледаме Солниците и Терасите за половин ден и ако са останали крепостите от първия ден в Куско. То и това е с въпросителна, че няма гаранция, че ще се чувстваме и тогава ок. Ако не се чувстваме добре може би първият ден ще е само лека обиколка на центъра.  При условие, че ползваме такси, 4-те крепости над Куско, няма ли да можем да разгледаме без усилия?

Редактирано от mililia
Връзка към коментар

На мен лично в Ика не ми хареса. Не съм стояла там и разглеждала много. А в Хуакачина с пустинята и оазиса, много ми хареса. Просто някак магически ми подейства. За първи път бях на такова място. Вие си знаете най-добре. Ние нищо за никъде не бяхме резервирали и отсядахме там където ни харесваше и за колкото ни харесваше.

За разстоянието което казваш е нормално и пеша да вървиш. Ние също така направихме когато отидохме до островите Баестас, но рано сутринта.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

http://www.lonelyplanet.com/peru/south-coast/huacachina/hotels/hosteria-suiza

 

ние бяхме в този хостел и е буквално в оазиса! Обграден е с дюни и винаги човек може да релаксира в басейна с коктейл в ръка и да се наслаждава на дюните :))))! За вечерта може да седнете и да хапнете в едно от многобройните заведения там. 

Принципно няма пречка да спите в Ика и да отидете до Уакачина.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Според мен програмата за Лима е натоварена, за да видите всичко ще трябва да сте бързи. :) Другият ви проблем може да е Куско, не сте оставили време за аклиматизация.

 

Ако се движат с такси, няма да имат проблем в Лима. Такситата по принцип са евтини.

Според мен най-интересното в Лима е музеят Ларко Херера и Плаза де Армас. Останалото може да остане като опция.

 

За аклиматизацията си има много добър чай ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Относно Лима - такситата са евтини, но разстоянията са огромни и има задръствания... Ако не хванете смяната на караула, предполагам, че няма да загубите много :)))! И според мен един ден за Лима е малко, ако искате да се потопите в нея. Интересните квартали са на големи разстояния едни от други. 

Относно Куско - има един автобус като хоп он хоп оф и е супер евтин. С него може да се качите на статуята на Исус Христос - невероятна гледка, развалините на Саксайуаман и каквото още душа ви иска ;))))! Ние се качихме до горе пеш, но имахме доста време и беше невероятно!

За климатизацията чай от кока не е достатъчен! Продават в аптеките едни хапчета - купете си от Лима, че там са май най-евтини.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря за мненията! Много са ни полезни при уточняване на детайлите.

А някой може ли да даде инфо са тура до Каньона Колка? Агенции?, Как да го избираме? Евентуално отзиви за двудневния тур, място за отсядане? На място ли да търсим агенция? Има ли шанс да пропуснем тази възможност само защото не сме резервирали отрано? Цени?

Кой каквото се сети. :)


Относно Куско - има един автобус като хоп он хоп оф и е супер евтин. С него може да се качите на статуята на Исус Христос - невероятна гледка, развалините на Саксайуаман и каквото още душа ви иска ;))))! Ние се качихме до горе пеш, но имахме доста време и беше невероятно!

За климатизацията чай от кока не е достатъчен! Продават в аптеките едни хапчета - купете си от Лима, че там са май най-евтини.

От къде се хваща този автобус?

Още  от Лима ли да почнем с пиенето на тези хапчета или когато пристигнем в Куско?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.