Прескочи до съдържание

Перу - организационни въпроси


Препоръчани мнения

Eто това са включените такси към билета, но като гледам, май при нас тази такса не е включена

 

 JD 22.99 EUR 
 QV 3.78 EUR 
 OG 0.58 EUR 
 DY 13.35 EUR 
 HW 27.35 EUR 

 

Или пък е това

Редактирано от mililia
Връзка към коментар

И за вътрешните полети има такса, и за автобусите даже, ако ползват обща автогара, а не собствена на фирмата. Абе плаща се на ред там, дори с такси като отидеш до автогарата плащаш малко отгоре, за да мине през бариерата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Eто това са включените такси към билета, но като гледам, май при нас тази такса не е включена

 

 JD 22.99 EUR 

 QV 3.78 EUR 

 OG 0.58 EUR 

 DY 13.35 EUR 

 HW 27.35 EUR 

 

Или пък е това

 

HW и на мен ми изглежда като кода за Peruvian departure tax.

Има го и на нашия билет.

Бас държа, че по курса на деня ще се получи точната сума от 30.74 в $.

Но доказването на казуса ще включва аритметика и може би джобен калкулатор :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Peru Airport Departure Tax (HW)
€28.07
 

   

 

 

Точно това HW ще да е. Проиграх прозволен международен полет от Лима в itamatrix да видя разбивка на цената.

Ето всичките кодове ( този  само , че минава и през Еквадор ама приципа е важен  )

 

post-140-0-86346700-1438509257_thumb.jpg:

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Абе плаща се на ред там, дори с такси като отидеш до автогарата плащаш малко отгоре, за да мине през бариерата.

То така беше и в Аржентина. Цената на маршрута + такса за минаване през магистрала, бариера или каквото дойде. :)

Връзка към коментар

А морските свинчета вкусни ли са? Заслужават ли си пробата?

Нещо ми е кофти да поръчвам такова,  особено пък, ако знам че не е и вкусно?

 

Месо от лама съм пробвала и беше много добро, ама това нещо не ме изкушава.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А морските свинчета вкусни ли са? Заслужават ли си пробата?

Нещо ми е кофти да поръчвам такова,  особено пък, ако знам че не е и вкусно?

 

Месо от лама съм пробвала и беше много добро, ама това нещо не ме изкушава.

 

За съжаление не успях да намеря място което да ми се стори симпатично за да опитам морските свинчета. Обожавам да опитвам най-различни екзотитчни неща, но в същото време следя да няма стомашни проблеми, които да ми провалят пътуването.

Проучете предварително някое място, където ги приготвят добре. За две седмици само на две места видях да предлагат морски свинчета, но и двете не ми бяха симпатични.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Летях общо от 3 летища в Перу (вкл. Лима и Куско) и никъде не са ми искали и стотинка. Явно таксите вече ги включват в цената на билета. Инфо от Май 2015.

 

Отварям една скоба за Cruz Del Sur понеже видях, че сте ги споменали. Лично аз имах проблеми с онлайн покупката на билет от техния сайт (с кредитна Visa от ПИБ). Сайтът даваше грешка, но реално беше изтеглил парите за билета 2 пъти, та се наложи да звъня по тел. за да анулират едното плащане и да ми издадат/пратят билета. Имайте го предвид. Иначе автобусите им са страхотни.

 

Ако с нещо конкретно още мога да помогна - питайте, спомените ми са пресни :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

в Уакачина в хостела организираха бъги сафари и беше невероятно! 

Относно морското свинче аз пробвах в Агаис Калиенте и не съм особено доволна...

Ако искате ще попитам къде точно го приготвят добре...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз да благодаря на minkoff за предложения хотел. Много го харесахме и не можахме да му устоим. Резервациите за трипа и хотела потвърдени.

 

Veseliache, дали помниш твоят хотел в Уакачина прави ли трипове? Писахме им, обаче, нещо не си дават зор да отговорят. Ще ни се да знаем това? 

 

Сънчо, нищо не можем да променяме вече, но пък ние ще имаме повече време в Куско да се аклиматизираме. Ще почнем с хаповете още от Лима и да се надяваме, че ще сме ок. Аз на такива височини бях в Северна Аржентина, но ще видим този път как ще е. Според мен Каньона и Пуно са по-големия проблем, отколкото Куско.

 

minkoff, в другата тема за Перу си писал, че сте наели бусче и с него сте обикаляли из Куско и околности. Помниш ли ценово как бяха нещата? Ние сме трима и смятаме да направим същото, та да знаем какви цени да търсим. Иначе питах една таксиметрова компания и те ни дадоха за такива обиколки от 4-5 часа цена 65 долара, ама на нас ни се струва, че ще изисква повече време и това ще повлече и промяна на цената

Онзи ден си поприпомнихме малко от екскурзията в Перу, та относноно трипа до Колка, оказа се че чрез хотела сме организирали всичко от Арекипа през Колка до Пуно цена около 150$, като това включва, билети от Арекипа до Колка (при влизането в каньона трябва да платите 70 сола),  спане в хотела, трип до кондорите и след това билет до Пуно. 

За наемането на бусчето и разходката в Sacred Valley ни помогна собственичката на гест хауса в Олайтантамбо, цената сега видях , че е нещо от рода на 40$ на човек, но ще трябва да си купите и билет за всички тези места, цената е около 50$.

Редактирано от minkoff
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами, ние в общи линии напазарувахме нужните неща, останалото ще търсим на място.

Единствено автобусния билет от Паракас до Лима с Cruz del Sur нещо ни се опъна за часа, който си бяхме харесали, но на място вероятно ще можем да намерим и от друга компания.

 

Veseliache, гледам по снимките, че в Лима сте влизали в Каса Алиага. В пътеводителите прочетох, че това можело да стане само при тур с някои агенции? Така ли е или има промяна и може и свободно да се влиза?

Гледах, че в Пуно сте ходили на разни фолклорни програми? Заслужават ли си посещението или да пропуснем?

 

minkoff, ние също организирахме трипа през хотела, който ни препоръча. Вие ходихте ли на организирания трекинг или разходката с коне? Интересува ме трекинга заслужава ли си или да препочетем разходката с коне ? Гледах и че в това селище изворите с минерална вода са на открито. Стават ли за ползване? Трябва да изберем между почивка в хотела, трекинг с къпане в минералните извори или разходка с коне, която да заявим предварително, та за това, ако помниш кое е за предпочитане?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В Каса Алиага влязохме без тур и каквито и да е уговорки! Само да имате предвид, че музеите са малко скъпички! 

В Пуно и в Чивай отидохме на фолклорна вечер и беше доста интересно. Не беше скъпо, храната беше вкусна и видяхме техни носии и се потопихме в атмосферата на съответния регион. В Чивай представлението беше по-простичко, но публиката също се включи и стана голям купон. В Пуно, явно поради броя на туристите, танцуваха на сцена и хората си изиграха, каквото трябваше и приключиха. 

Моят съвет е, ако не попаднете на някой фестивал в някой град, отидете на фолклорна вечер.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И двете мисля разходката с коне и мини трекинга са по един и същ маршрут , но се оказа че конете не са на 'разположение' и направихме мини трекинга ЗАСЛУЖАВА си има какво да се види. Ще почивате , като се приберете в България :)  post-416-0-59303400-1438590765_thumb.jpg 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Гледам цените на тура до Колка и не вярвам на очите си, нашият преди 5 г. излезе около 30лв/човек. Купихме го от хостела, в който бяхме отседнали и включваше всичко. Сега влязох в сайта им да видя и актуалната цена на същия трип е 45$. Доста са се променили цените В Перу.

 

Ето това е хостела и тура, но е само за техни гости. http://www.tamboviejo.com/colca/colca_canyon.html

 

Не знам защо решихте да пропуснете Наска. За мен това е най-мистичното място в Перу, една от най-големите световни загадки. В сравнение с Арекипа си струва много повече, а и полета... ще го помня доживот с най-добри чувства. Приключение си е. :)

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Цените наистина са съвсем различни от това, което са били. Оказва се, че към някои неща, освен високата цена се добавят и допълнителни такси. Вярно е, че не са много голями, но така или иначе това още оскъпява, а и дразни.

Все пак, мисля, че успяхме да постигнем много добра цена на цялото пътуване, така че не се оплакваме. :)

 

А що се отнася за Наска. Всеки има свои причини да се откаже от Наска. За себе си мога да кажа, че мен това място не ме привлича, поради липса на живец, а от там и атмосфера. Аз като цяло съм градски турист и в това пътуване като чели градовете ще ми липсват. Линиите на Наска ми изглеждат по един и същи начин на всички снимки, вероятно същия вид имат и погледнати отгоре. Преживяването със самолетчето....ами съжалявам, че не направих такова над Игуасу, където има живот и движение на водата. Тук се съмнявам, че това преживяване ще ми липсва. Още повече след толкова височини и неяснота около приемането им, ми се ще да не си причинявам допълнителни емоции, от които също бих могла да се почувствам зле. А като добавим и цената на преживяването, отказът идва съвсем в реда на нещата.

 

Теди, благодаря за предоставените ми книги за империята на Инките и прединкско време. Благодарност и към Влади. Наистина искренно се забавлявах с тях, а и страшно много научих. Без да ги прочета Перу би била само поредната дестинация. Сега обаче ще знам какъв смисъл има видяното.

 

Вече съм толкова надъхана, че нямам търпение да стегна багажа и да потегляме.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами като чета разни пътеписи само от преди две години цените вече са направо двойни.

Относно Колка , явно ше се поглезим и цената е такава заради хотелчето в каньона. То без тура към 70 $ е само нощувката и нагоре.

Фолклорните вечери не са ми сред приоритетите. Обикновенно са много туристически.

Ще си пия кротко някъде , докато магеланките се забавляват ;)

 

От хостела в Хуакачина не бяха май особено любезни и отзивчиви , та отпаднаха...

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Фолклорните вечери не са ми сред приоритетите. Обикновенно са много туристически.

Ще си пия кротко някъде , докато магеланките се забавляват.

Дали пък причината да не те привличат фолклорните вечери, не е желанието да се отървеш от нас и попаднеш на нещо такова:

 

post-514-0-19783700-1438598266.jpg

 

 

Закачка :) !

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Еми, като си спомня как изглеждат перуанките, не искам да разочаровам Стенк, ама... :)

Съгласна съм, че с предварителна информация и четене, видяното изглежда съвсем различно.

На фолклорната вечер в Чивас познайте кой от туристите първо вдигнаха да танцува... :) 

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Еми, като си спомня как изглеждат перуанките, не искам да разочаровам Стенк, ама... :)

Съгласна съм, че с предварителна информация и четене, видяното изглежда съвсем различно.

 

Викаш да го водим на народни танци :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Подкрепям Теди за Наска. Лично за мен полета над пустинята и фигурите беше едно от най-запомнящите се изживявания в Перу. Сравнимо само с Мачу Пикчу.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.