Прескочи до съдържание

Къде да почивам? И познават ли парите по българското черноморие.. :)


Препоръчани мнения

В Керамоти е за спокойна и бих казала заспала почивка. Може и за риболов.

 

Луксозно, на плажната ивица и ако избият комарите ще е рай.

Страхотно приготвена, прясна риба и български стоки в някой от бакалиите.

Какви 300 лв на вечер сте приготвили!

Сакън - казано на чист италиянски!

Връзка към коментар

Малко късно ми попадна темата относно почивка по БГ черноморие и няма да коментирам,но понеже прочетох доста хипотези,мога да дам  реално инфо защото живея там .Ако някой се интересува как е на юг ..да пита :)

Връзка към коментар

Здравейте, върнах се от почивка и реших да дам feedback :)

 

Избрах хотел Агата beach в Ахтопол с идеята да плажуваме на Силистар. Хотела е може би най-добрият избор в този район - вежливи и усмихнати хора, собственика говори френски и испански (и за съжаление никакъв английски :) ).. Стаите са семпло обзаведени, но добри и чисти! Имат много готино джакузи на покрива, което е отворено 24/7. Въпреки това ми се стори малко скъпо (400лв за 3 нощувки). Все пак резервирахме няколко дни преди да отидем в средата на Август, така че може би е нормално..

 

 

И относно плаж Силистар  -  това място е рай! Страхотно чиста вода, готини хора и само 2 плажни заведения, като се оправда теорията ми, че колкото по-зле е храната на плажа - толкова е по-готин плажа! :) Недостиг е , че до там се ходи само с кола и последният километър е черен път, но за мен си заслужава!

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Тук една карта за ориентация къде не е много препоръчително за плаж и къпане.

 

Добре де, на Кафяво море не може да се ходи. Сега и на Хаваите е станало кафяво морето  :crazy:

То не остана къде да се ходи на море вече :newrussian:  :laugh:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 4 месеца по-късно ...

Привет!

Включвам се да кажа следното: често правя сравнение на цените в буукинг и цените на рецепция в сайта на хотела или по телефона. нерядко, даже в другфи държави, в сайтовете на хотела ми излиза по-изгодна цена.

Така че, Duke, колега, моите уважения, но никак не си прав, че видиш ли се нарушавал някакъв договор. няма такова нещо! Фактът, че гледам в буукинг даден хотел, по никакъв начин не ме задължава да резервирам от там, за да не умрат от глад. В правото си всеки собственик на хотел е, да ми даде някаква отстъпка, ако го потърся по телефона. Апропо, никога не съм им казвал, че сега "ги проверявам в букинг", звучи по детски, а и те си знаят каква е комисионната им за букинг.

 

Така че, смело напред и продължавайте да търсите най-изгодната цена за вас, по всички възможни начини, и бъдете сигурни, че поне описаните по-горе, а вероятно и други, не нарушават закона и/или морала!

Връзка към коментар

Тъй като някой по-горе спомена как го било страх да си анулира резервация през Буукинг и да остане само на "честна дума", да попитам как пък точно Буукинг гарантира резервацията, освен чисто пожелателно чрез някакви възпиращи условни и твърде съмнителни неустойки (ако въобще съществуват). Казвам "съмнителни", защото сме писали дружно до Буукинг срещу един съвсем доказано некоректен хотел, а същият продължи да си работи безпроблемно в системата с отличен рейтинг, а от Буукинг бяха отговорили с някакво жалко мънкане "ще видим, ще проучим, бла бла бла"...

 

Иначе от моя скромен опит, който е в съотношение 60/40 (резервации през Буукинг/резервации на "честна дума") мога да кажа, че проблеми с резервации, включително и отказани "на пристигане при заздрачаване в убито село" (споменатия по-горе "хотел"), съм имал само при резервации през Буукинг (и онези мръсни измамници Агода, които ме пратиха в несъществуващ хотел на другия край на света, ама те са извън класациите и само чакам да изникне някоя тема за тях, за да ги "нахраня" подобаващо!!!). 

 

Не знам по коя логика резервиране през резервационна система ще е по-сигурно от директен контакт с хотела?!? Питам се на глас, защото и аз самият често се хващам да резервирам през Буукинг уж "за по-сигурно", да има там някаква разпечатка черно на бяло. И осъзнавам каква потресаваща глупост е това... 

Връзка към коментар

Да,тази разпечатка черно на бяло се оказва жестока глупост.Изядох го и аз в Баку.Собственика на хотела дал стаята на едни французи,че били повече от колкото са резервирали и да не ги разочаровал :).Не го интересувал ни букинг ни мукинг така каза.Писах,звънях и какво,нищо.Но продължавам да резервирам през букинг,мазохизъм някакъв явно :).Но вече след всяка резервация пиша до хотела и искам потвърждение,че всичко е ок.За успокоение някакво :),не че дори и с това потвърждение не може да ме отсвирят в подобен случай

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 (и онези мръсни измамници Агода, които ме пратиха в несъществуващ хотел на другия край на света, ама те са извън класациите и само чакам да изникне някоя тема за тях, за да ги "нахраня" подобаващо!!!). 

 

Не е по темата,но ако искаш пиши ето тук  http://magelanci.com/topic/1150-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D1%81-agodacom/?hl=%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B0  и ги "нахрани" подобаващо.И аз имам да пиша случки с Агода,и така да развием темата.Иначе като цяло резервирам само през тях.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Така че, Duke, колега, моите уважения, но никак не си прав, че видиш ли се нарушавал някакъв договор. няма такова нещо! Фактът, че гледам в буукинг даден хотел, по никакъв начин не ме задължава да резервирам от там, за да не умрат от глад. В правото си всеки собственик на хотел е, да ми даде някаква отстъпка, ако го потърся по телефона. Апропо, никога не съм им казвал, че сега "ги проверявам в букинг", звучи по детски, а и те си знаят каква е комисионната им за букинг.

 

Така че, смело напред и продължавайте да търсите най-изгодната цена за вас, по всички възможни начини, и бъдете сигурни, че поне описаните по-горе, а вероятно и други, не нарушават закона и/или морала!

 

Договора е между хотела и букинг и не е някаква тайна. Клаузите са му кристално ясни. Това, че хотелите ги нарушават на поразия естествено не е твой проблем, ти не си задължен да им знаеш взаимоотношенията, не си задължен дори да знаеш какво е букинг.ком. Когато ти звъниш на хотела да ги питаш какви са им цените и се договаряш с тях по телефона не нарушаваш никакъв договор, естествено не нарушаваш никакъв закон :)

 

Вече с морала е малко по-гъвкава материя, то и във всички сфери си е такава, защото всеки си има различни разбирания. Хотела, че нарушава договора си с букинг съвсем умишлено е ясен. Вече от страна на клиента, който звъни да попита каква цена могат да му дадат не виждам нищо лошо. Но да звъниш да им кажеш "толкова струвате в букинг, дайте ми отстъпка вместо да им плащате 15% на тях" вече е леко в сивата зона. 

Тъй като някой по-горе спомена как го било страх да си анулира резервация през Буукинг и да остане само на "честна дума", да попитам как пък точно Буукинг гарантира резервацията, освен чисто пожелателно чрез някакви възпиращи условни и твърде съмнителни неустойки (ако въобще съществуват). Казвам "съмнителни", защото сме писали дружно до Буукинг срещу един съвсем доказано некоректен хотел, а същият продължи да си работи безпроблемно в системата с отличен рейтинг, а от Буукинг бяха отговорили с някакво жалко мънкане "ще видим, ще проучим, бла бла бла"...

 

Иначе от моя скромен опит, който е в съотношение 60/40 (резервации през Буукинг/резервации на "честна дума") мога да кажа, че проблеми с резервации, включително и отказани "на пристигане при заздрачаване в убито село" (споменатия по-горе "хотел"), съм имал само при резервации през Буукинг (и онези мръсни измамници Агода, които ме пратиха в несъществуващ хотел на другия край на света, ама те са извън класациите и само чакам да изникне някоя тема за тях, за да ги "нахраня" подобаващо!!!). 

 

Не знам по коя логика резервиране през резервационна система ще е по-сигурно от директен контакт с хотела?!? Питам се на глас, защото и аз самият често се хващам да резервирам през Буукинг уж "за по-сигурно", да има там някаква разпечатка черно на бяло. И осъзнавам каква потресаваща глупост е това... 

 

На мен не ми се е случвало да имам проблеми, но няколко човека във форума казаха как при проблеми букинг са ги преместили в по-добри хотели. Не ми се ровят в момента мненията. Но явно си е на късмет на кой как ще му се случи, което е донякъде нормално - във всички супер големи фирми първото ниво на съпорт е супер ниско платено и знае пет реплики на кръст като робот, успех се постига, ако си по-упорит, и ако имаш късмет да попаднеш на читав човек. 

 

Колкото до листчето, не ми се чете темата от начало, но листчето има същата тежест като листче изпратено от хотела. Просто нещо, което да им развееш пред погледа да освежи паметта, а да не е "аааа, аз такова обаждане по телефона не помня". Като го има листчето поне не може да отрече :) От там нататък, ако ти се падне някой темерут зад рецепцията, ако ще да си направил 10 директни телефонни резервации ефект едва ли ще има. Мисълта ми е, че в тия случаи които си пострадал от букинга е силно вероятно да беше пострадал и, ако си направил негарантирана резервация по телефон. Някак си не виждам как, който и да било хотел ще игнорира тези от букинг, а ще изпълни тези на добра дума по тел. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Писал съм го и друг път, силата на Агода е Югоизточна Азия, за човек като мен, пътуващ из региона, съм изключително доволен. В никакъв случай не ми е фикс идея, но друго характерно за региона е, че дори да си гуру на пазарлъка, по мейл трудно се взима добра цена. На рецепция положението е хит ор мисс. Ама като знам че за някои места има читави хотели и цена-качество на пръстите на едната ръка и свършват бързо точно защото повечето хора резервират от агода и букинг предварително, предпочитам да съм на сигурно. Да чукна на дърво веднъж не са се дънили, пак подчертавам ,централата им е Банкок и натискат за региона основно, в Европа  и Централна Азия са зле или препродават на букинг офертата. По друг начин стои въпроса, ако кажа че ще ходя пак или за повече време и вече си пазаря от рецепция за другия път. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

Колкото до листчето, не ми се чете темата от начало, но листчето има същата тежест като листче изпратено от хотела. Просто нещо, което да им развееш пред погледа да освежи паметта, а да не е "аааа, аз такова обаждане по телефона не помня". Като го има листчето поне не може да отрече :) От там нататък, ако ти се падне някой темерут зад рецепцията, ако ще да си направил 10 директни телефонни резервации ефект едва ли ще има. Мисълта ми е, че в тия случаи които си пострадал от букинга е силно вероятно да беше пострадал и, ако си направил негарантирана резервация по телефон. Някак си не виждам как, който и да било хотел ще игнорира тези от букинг, а ще изпълни тези на добра дума по тел. 

 

То ако е на въпрос на "опресняване на паметта", можеш и мейл/скайп комуникацията да разпечатиш и да я размахаш на темерута зад рецепцията със същия опреснителен ефект :) Работата е там, че повечето хора (вкл. и аз) имат измамното усещане, че като са резервирали през Буукинг (нали, такова, сериозна фирма, бранд) и са си разпечатили свещеното листче, което да "развеят на рецепцията", то вече са с гарантирана нощувка и в най-лошия случай ще ги прехвърлят в по-хубав хотел. Та така :)

Връзка към коментар

Вече от страна на клиента, който звъни да попита каква цена могат да му дадат не виждам нищо лошо. Но да звъниш да им кажеш "толкова струвате в букинг, дайте ми отстъпка вместо да им плащате 15% на тях" вече е леко в сивата зона. 

 

Че не е сива зона, не е :) Въпросът е дали хотелът може без последствия да си изтегли свободното място в Буукинг по всяко време, или подобно действие е обект на някаква неустойка (да кажем 15%, каквато е комисионата). Аз примерно така бих се застраховал от подмолните договаряния между хотел и гост. Макар че винаги си има мегдан за врътки от предприемчивите тарикати :)

Връзка към коментар

Тя темата беше за друго, ама да си кажа:

Обикновено в букинг не се предлага целия хотел, а само част от стаите. Друга част са директна продажба. Цените на двата вида може да са различни, т.е. като им се обадиш да получиш от другите цени, не като в букинг. Нищо неморално не виждам, дори и да им кажеш, че си видял цената в букинг и искаш по-ниска. Друг е въпроса, че ми се е случвало цената в сайта на хотела (с онлайн резервация) да е по-висока от цената в букинг, макар и един път :)

По-лошото е, че ако търсиш в Букинг и излизат няколко свободни хотела, това не означава, че и другите нямат свободни стаи. Т.е. ако искаш да покриеш всички възможности те чака яко телефониране. Резервирам веднъж в един хотел, дава ми 1 стая свободна, взех я. Отиваме там - няма никой, само ние. Жената обаче реши, че не я кефи така и се отказахме за съжаление.

 

Специално тук в Бразилия не всички хотели работят с букинг, особено във вътрешността. Всичко става с телефон. Аз обаче винаги предпочитам букинг, не толкова заради някаква сигурност, колкото защото предпочитам гаранция с кредитна карта, вместо банков превод, какъвто е масово случаят ако резервираш директно. Ако стане нещо, мога да се разправям с банката, докато с превода - имал си пари, дал си. Пък и е по-лесно с няколко клика, вместо да говориш по телефона на чужд език.

 

Другите сайтове (за Бразилия) са още по-зле. Галахотелс и Венере за Порто Сегуро (голям морски курорт)- 5 хотела общо, нито един свободен, Хотелс.ком - 10 хотела, Букинг - 60-70. Иначе сигурно са доста повече.

Връзка към коментар

Относно резервациите през букинг.ком мога да споделя опита ми, който съм имал в България. Преди време правим резервация на един апартамент от апарт комплекс в Сандански, като излиза цена с 12 лв. по ниска от цената, която иска собственика. Съответно се запъваме, че бележката от букинг е с тази цена, а те показват тяхната бележка с по високата цена. Съответно хората махнаха с ръка и казаха, щом толкова ви е написано в букинг, ще платите толкова. Реших обаче да звънна на съпорта и от там някакъв пич ми препоръча (на английски) да платим 5-6 евро в повече защото това не били кой знае колко пари. Слушам и не вярвам. Това е резолюция от букинг, която по някакъв начин оправдава грешка в тяхната система, която предлага по - ниска (грешна) цена на клиента. Като плюс на букинг са коментарите и оценките които дават гостите. Забелязал съм, че много хотели са чувствителни към тази обратна връзка и редовно питат дали бихме могли да оставим положителен коментар.

Иначе не знам какво точно гарантират, като последната ми резервация през букинг в Хонг Конг все едно не съм я правил. Отивам на място, а човека ми обяснява, че дал последната стая преди 10 минути и ме настанява в някаква, която явно са ползвали за склад, която нямаше даже врата на банята. Добре че беше само за няколко часа колкото да преспя. После ми праща съобщение ако съм можел да оставя положителен коментар, защото от това зависело заплатата му.

В България никога, не са се свързвали с мен за да ми предлагат по ниска цена, но в Гърция и в пак в Хонг Конг са ми предлагали при следваща резервация да заобиколим букинг, защото цената е с отстъпка.

В Пампорово миналата година, решихме да останем още един ден, като успяхме да си договорим цена на рецепцията, като в букинг.ком, която беше 10тина лева по ниска заради някаква промоция на сайта. 

С тези няколко примера от опита ми искам да потвърдя мнението и на някои други магеланци, че сайтовете за резервации с почти нищо не гарантират условията. Единственото нещо, с което могат да влияят на обслужването е рейтинга, който се трупа. Ако се съберат няколко негативни коментара на първа страница, след това имиджа много трудно може да се възстанови.

 

Относно почивката на море в България. Да не забравяме, че преди всичко сме българи и като цяло негативните емоции са силен двигател на съществуването ни. Много хора от години не са стъпвали по нашето море, за което спомага и постоянната медийна помия. Че доста се урбанизира брега ни, това е абсолютен факт, че инфраструктурата не е приоритет, също но изобщо не съм съгласен, че всичко е пълен провал. Имам горчив опит от 5 звезден хотел в Турция, който по цена на рецепция е 200 евро на вечер и само ние си знаем какви хапове се наложи да пием после. Да не говорим, също че мръсния канал се изливаше на няколко метра от чадърите. Последно, въпреки кристално сините води във Филипините, на остров Панглао успяхме да заразим детето с някакви отвратителни бактерии. За щастие такива грижи в България не сме имали, но може да се дължи и на известна доза късмет. 

 

В общи линии хотелите в големите ни курорти са насочени към организирани групи, като за тях цените са съвсем различни. Цената на рецепция която гледаме е нещо доста стряскащо. По мое мнение малките семейни хотели с включена закуска са най - добрия избор, а ресторанти колкото искаш. А цени, като тези за които спомена Матеев, с Коста Брава са силно недостъпни за обикновения отпускар, защото за да намериш подобно нещо си трябва сериозен опит.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Аз наистина ще си вкарам в подписа няколко самоцитата, че ми писна периодично да припомням елементарни неща, като например:

 

"Внимателно подбирайте хотелите, които резервирате, вместо да търсите най-евтиното предложение на далавера. В противен случай няма резервационна система, която да реши евентуални бъдещи проблеми при настаняване..."

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Ех, оспaмихте темaтa :) Aз зaпочвaм дa мисля зa море и всяко мнение ще е от ползa, пък и Георги Мaтеев ще зaбрaви, че трябвa дa ми нaмери изгодно място, зaтовa спрете със спорa :P

 

Темата наистина се отклони в посока клаузите на букинг, резервиране по телефона с цел избягването им и т.н. Но пък не смятам, че е спам, а е доста полезна. Та хвани си пусни друга, с точните изисквания, там няма да дуднем за резервационни системи :)

Връзка към коментар

А цени, като тези за които спомена Матеев, с Коста Брава са силно недостъпни за обикновения отпускар, защото за да намериш подобно нещо си трябва сериозен опит.

Моля? "Сериозният опит" в случая се изчерпа с елементарно търсене на хотел на 3-4 топ сайта, които и баба ми знае, комбинирано с добри цени на Wizz точно за нашите дати (чист късмет). Повтарям, че цялата ваканция беше ласт минит и резервирах всичко точно за 15 минути, едва 2 седмици преди заминаване. Самолетните билети даже ги взех директно от сайта на Wizz, тоест нямаше никакви допълнителни отстъпки.

 

Всеки може да намери ниска цена, но просто трябва лекичко усилие и задължително търсене и извън booking.com. Които лично според мен вече са полезни единствено като каталог с оценки и коментари за хотелите.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Всеки може да намери ниска цена, но просто трябва лекичко усилие и задължително търсене и извън booking.com. Които лично според мен вече са полезни единствено като каталог с оценки и коментари за хотелите.

 

Абсолютно вярно. Ама скоро май и с това няма да са полезни... Не знам дали е само мое наблюдение, но напоследък попадам на все повече хотели със свръхзавишени оценки. Гледаш в сайта нещо от порядъка на 8,5 и нагоре, при това не от една и две оценки, пък като отидеш, попадаш в някаква абсолютна дупка за 3,5-4,0 максимум... Чудя се дали и там няма някаква тарикатлъщина от страна на хотелите - да си правят акаунти на фиктивни гости и да си добавят фалшиви оценки и коментари.  Уж при натрупване на сериозен брой реални гости оценката трябва що-годе да се уравновесява, ама знаеш ли - май повечето хора не обичат да се занимават с оценки, особено отрицателни, освен ако не са били свръхиздразнени, комбинирано с нагло отношение от страна на хотела.

Редактирано от Meidj
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Каквато им е бизнес-етиката на българските хотелиери и ресторантьори, такива са им и постиженията.

Сайтовете за повръщане на пари (cashback) нерядко дават отстъпки от 10%, че и повече, за резервиране през големите платформи - защо да не се възползвам от тях, ами ще се занимавам да се пазаря с някой „хотелиер“, на който целта в живота му е да печели с тарикатлъци на дребно?

 

На море в България - от 23 години съм НЕ B)

 

 

P.S. Мейджъре - някои хотели дават безплатни екстри (например включена закуска, без да си резервирал такава), ако публикуваш положителен отзив за хотела им. Това - в световен мащаб, не само тук.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Абсолютно вярно. Ама скоро май и с това няма да са полезни... Не знам дали е само мое наблюдение, но напоследък попадам на все повече хотели със свръхзавишени оценки. Гледаш в сайта нещо от порядъка на 8,5 и нагоре, при това не от една и две оценки, пък като отидеш, попадаш в някаква абсолютна дупка за 3,5-4,0 максимум... Чудя се дали и там няма някаква тарикатлъщина от страна на хотелите - да си правят акаунти на фиктивни гости и да си добавят фалшиви оценки и коментари.  Уж при натрупване на сериозен брой реални гости оценката трябва що-годе да се уравновесява, ама знаеш ли - май повечето хора не обичат да се занимават с оценки, особено отрицателни, освен ако не са били свръхиздразнени, комбинирано с нагло отношение от страна на хотела.

 

Следващ самоцитат от мен:

 

"Никога не се доверявай на ревюта само от един източник, като винаги проверявай оценките на второ място и задължително в TripAdvisor..."

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.