Прескочи до съдържание

Круизи - промоции, Last minute, новини...


Препоръчани мнения

Някой има ли идея, защо на круизните кораби няма аптека? До сега съм ползвал MSC, AIDA и Costa и на нито един от тях не съм видял. При 5000 пасажери сигурно не малка част от тях биха имали нужда от презервативи, тампони, хапчета срещу морска болест, аспирин, памперси и т.н. Ясно е, че корабите спират от време на време, но много по удобно би било да има аптека и на борда. Да не говорим, че при трансатлантическите круизи се случва 6 дена корабът да плава.

Топ, аптека нвма,но аз съм виждала в магазините за други неща и аспирини, аналхиноподобни, нурофеноподобни, такива хапчета от първа необходимост ,както и превръзко,тампони и прочие. Та,има, но не са в аптека явно. За морската болест сигурно доктора дава безплатно.

Стенк,аз лично съм виждала специални круизи, които са за семейства с деца, други за сами хора, но иначе не знам да има някакъв предварителен начин да знаеш каква е аудиторията. Истината е,че с нашоте мизерни 4 круиза никога не е имало еднородна маса хора, винаги са и семейства, и възрастни,и млади хора. Но, виждала съм,че всеки ден организират отделни мероприятия за соло травълс, което все пак ти дава шанс да се запознаеш с други сами хора на борда и да е весело.

Дано Блед с повече опит каже някакви трикове. Може би има значение круиза - Средиземноморските явно са с голям шанс,за разнородна тълпа. Има значение сигурно и сезона...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

A има ли някакви особености относно възрастовите групи при различните круизи ?

В смисъл круизи при които преобладават хора на средна възраст , такива на които да кажем повечето са в хора в пенсионна възраст , младежки и т.н. При някое по-дълго пътуване предполагам не е без значение , освен ако не сте в голяма група , защото все ще е интерресно да общуваш и с други хора. На това ме наведоха впечатленията на мои познати наскоро правили дълъг круиз по Америките. Те са на възраст около 45-47 годишни , но основната част от пасажерите са били американски туристи във възрастова граница 65 и нагоре. Разбира се интересни хора има във всяка възраст , но ако една група преобладава други може да не се чустват чак толкова на място при все всичките атракции и забавления на кораба.

Общителни хотра са ама казват , че били малко като луксозни затворници в тия 20 -няколко дни от Сантяго до Лос Анджелис. :)

Като цяло круизните кораби са наричани "Бабовози",което е показателно коя възрастова група преобладава.

По принцип круизните компании обявяват какъв тип е круиза.Има за гейове,за млади двойки,за тим билдинг и т.н.Но мисля,че бабите са си на всички кораби.Най-простото обяснение е,че имат пари и няма какво да правят,на кораба има много като тях,т.е. възможност за социални контакти,екскурзията не е свързана с много ходене пеша и т.н.

Досега сме били на три круиза.Само на първия с Пулмантур беше гадно,че имаше цели испански фамилии от по 10-15-20 човека,които вдигаха невероятна врява.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

A има ли някакви особености относно възрастовите групи при различните круизи ?

 

 

Сезонът вероятелно значително влияе върху състава на публиката. Моите лични впечатления са следните:

 

- Дубай зимата: напълно смесена публика, като възраст и националност. Двете открояващи се прослойки бяха руснаците и местни араби с жените си, облечени в традиционни “чаршафи“ :)

- Средиземно море през лятото: Смесени възрастови групи, като открояващите се бяха тумби от италиански тинейджъри и огромни италиански фамилии пътуващи с бебета и прабаби :) Дискотеката на този кораб беше фрашкана с тинейджъри, а публиката видимо не беше много богата, защото масово се редяха в ресторанта пред автомата за вода за да си пълнят празните бутилки и да спестят някое евро от купуване на бутилирана вода.

- Канарските острови през зимата: Най-пенсионерският круиз с около 60-70% германски пенсионери, които обаче бяха доста любезни и разкрепостени и винаги се усмихваха като видеха децата, а в бирарията на кораба пееха на висок глас все еднo са на октоберфест :)

- Круизи по река Дунав: Не съм пътувал, но съм виждал побликата, която в 90% е над 70 години. Прилича на един голям пенсионерски клуб.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Топ, аптека нвма,но аз съм виждала в магазините за други неща и аспирини, аналхиноподобни, нурофеноподобни, такива хапчета от първа необходимост ,както и превръзко,тампони и прочие. Та,има, но не са в аптека явно. За морската болест сигурно доктора дава безплатно.

 

 

Явно не съм гледал достатъчно внимателно. По принцип не сме имали нужда от нищо подобно, но ми стана странно, че на нито един круиз не видях да продават такива артикули..

Връзка към мнение
Георги Матеев

Да потвърдя, че програмата LOWEST PRICE GUARANTEE / Price Protection на Carnival работи безотказно.

 

Преди малко забелязах, че са намалили с $80 цената на круиза, който букнах през февруари.

 

Попълних тази форма и само след 10 минути получих отговор, че молбата ми се удовлетворява. По-ниската цена автоматично беше отразена в акаунта ми.

Круизът ми е поевтинял допълнително с още $40.

 

Carnival отново реагираха мълниеносно (в рамките на минути) на запитването ми и отново ми намалиха цената до актуалното ниво.

 

Определено ме кефи тази гаранция за най-ниска цена.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Круизът ми е поевтинял допълнително с още $40.

 

Carnival отново реагираха мълниеносно (в рамките на минути) на запитването ми и отново ми намалиха цената до актуалното ниво.

 

Определено ме кефи тази гаранция за най-ниска цена.

 

Това си е супер, като гледам назад пак Блед го е дала като опция, браво бе момиче. Почвам и аз да се ровя в тях за оферти, поне сигурно. Бях до Карибите, но сега ще си букна  повече от един круиз. Нещо ми стана страст, супер си е на корабчето.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев

Това си е супер, като гледам назад пак Блед го е дала като опция, браво бе момиче. Почвам и аз да се ровя в тях за оферти, поне сигурно. Бях до Карибите, но сега ще си букна повече от един круиз. Нещо ми стана страст, супер си е на корабчето.

По-забавното е, че вчера профилактично проверих отново цената - и хоп, нови $40 поевтиняване. И пак в рамките на няколко минути върнаха одобрителен имейл и ми намалиха цената (почвам да мисля, че е напълно автоматизирана система защото отговарят прекалено бързо).

 

В крайна сметка към момента круизът ми е вече с цели $160 по-евтин спрямо първоначалната цена от февруари, а тепърва отплаването е след 6 месеца и може да има още корекции надолу. Та определено си струва човек да сравнява и при нужда да се възползва от гаранцията.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

По-забавното е, че вчера профилактично проверих отново цената - и хоп, нови $40 поевтиняване. И пак в рамките на няколко минути върнаха одобрителен имейл и ми намалиха цената (почвам да мисля, че е напълно автоматизирана система защото отговарят прекалено бързо).

 

В крайна сметка към момента круизът ми е вече с цели $160 по-евтин спрямо първоначалната цена от февруари, а тепърва отплаването е след 6 месеца и може да има още корекции надолу. Та определено си струва човек да сравнява и при нужда да се възползва от гаранцията.

 

http://blog.shipmateapp.com/cruise-price-alerts/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Прави ми вчечатление, че като цяло тази година цените на средиземноморските круизи са по високи спрямо миналата година и много рядко има промоции :( Явно проблемите в Тунис, Египет и Турция, карат все повече хора да избират криузите, като “по сигурна“ опция...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В момента има добри оферти на Celebrity в наши агенции да не повярваш. Блед дали ги има още надолу в чужди някъде ?

Редактирано от Bobsin
Връзка към мнение

Здравейте, форумци, търся нещо изгодно за зимните месеци за десетина-12 дни из Азия. Още е рано, но за да не изпусна някоя промоция  пиша от сега.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

18 дни Италия - Бразилия от 239 €

1-18.12

 

http://www.costacrociere.it//it/dettagli_crociera/201612-EUR_FS_18_SVN_S_B0H0_SVN_BCN_CAS_TCI_REC_MCZ_SSA_RIO_BUZ_SSZ-FS18161201.html

 

Изглежда примамливо :)

Хмм май има някакви допълнителни условия :(

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

18 дни Италия - Бразилия от 239 €

1-18.12

 

http://www.costacrociere.it//it/dettagli_crociera/201612-EUR_FS_18_SVN_S_B0H0_SVN_BCN_CAS_TCI_REC_MCZ_SSA_RIO_BUZ_SSZ-FS18161201.html

 

Изглежда примамливо :)

Хмм май има някакви допълнителни условия :(

 

Изглежда супер :) За всеки ден има и по едни 10 евро на ден, но за такова пътуване е нищо

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

18 дни Италия - Бразилия от 239 €

1-18.12

 

http://www.costacrociere.it//it/dettagli_crociera/201612-EUR_FS_18_SVN_S_B0H0_SVN_BCN_CAS_TCI_REC_MCZ_SSA_RIO_BUZ_SSZ-FS18161201.html

 

Изглежда примамливо :)

Хмм май има някакви допълнителни условия :(

Il prezzo base si intende per persona, su base doppia e valido per i residenti in Italia e San Marino; è a disponibilità limitata e può variare se vengono scelti servizi facoltativi ulteriori proseguendo nella prenotazione.

 

Цена за италиански граждани и на Сан Марино.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Норвежки фиорди - 7 дни за 350 евро с включени пристанищни такси.

https://www.dreamlines.ru/kruiz/aktsiya-norvezhskaya-odisseya-369993?utm_medium=email&utm_source=newsletter_dl&utm_campaign=Dreamlines_NL_RU_23_06_2016&utm_content=top_offer_pic

 

Много добра цена за празниците - круиз в Дубай за 200 евро.

https://www.dreamlines.ru/kruiz/krasota-dubaya-342084#/selectedSail=342242&utm_medium=email&utm_source=newsletter_dl&utm_campaign=Dreamlines_NL_RU_23_06_2016&utm_content=small_1_pic

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
От кое пристанище препоръчвате качване във Флорида ? И коя компания ? Благодаря. Някакви промоции за ноември ?

 

Сигурно Маями или съседното. Нещо зациклиха темите за круизи като Блед не се включва.

 

Круизи c Costa

 

А някой с информация за тези руснаци или резервации ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сигурно Маями или съседното. Нещо зациклиха темите за круизи като Блед не се включва.

 

Круизи c Costa

 

А някой с информация за тези руснаци или резервации ?

 

Изглежда си прав и аз имам доста въпроси, но явно няма отговори. Аз открих Блед  в един друг форум, но хич не ми е присърце. Но явно ще я питам там, какво да се прави ?

Тая руската фирма ми се струва читава, но не знам., не съм резервирал.

Връзка към мнение

Изглежда си прав и аз имам доста въпроси, но явно няма отговори. Аз открих Блед  в един друг форум, но хич не ми е присърце. Но явно ще я питам там, какво да се прави ?

Тая руската фирма ми се струва читава, но не знам., не съм резервирал.

Ще подшушнеш ли къде ? Хайде на съобщение да не правим реклама на други.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.