Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Преди 1 час, epetkov каза:

Пет месеца след Шенген все повече чужденци питат: Има ли фирми специализирани в помощ заполучаване на българска виза на принципа "плащаш и гарантирано получаваш" .  Отговарям: Спокойно. Такива фирми ще се появят. Вероятно след една  година.  За някои кантори това ще бъде новият им бизнес в нова шенгенска България.

Не само, че ги има, ами работят още от преди Шенген.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, домосед каза:

В салона за излитане са представени традиционни български обичаи 😎

 

IMG_20240914_122710.jpg.664887831a584e72c363ee8fe3cbcede.jpg

Нещо за тричане няма ли? Или за вековната традиция на Калоферското хоро?

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар

Някакъв ад беше в 12:30 на Т2, опашката беше почти до входа на метрото. Реших да предреждам че да не изгледам самолета през прозореца....и каква е тая миризма на манджа ?

  • Шок 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 53 минути , bad kid каза:

Някакъв ад беше в 12:30 на Т2, опашката беше почти до входа на метрото.

Интересно, че в неделя по същото време нямаше почти никакви хора на гишетата за чекиране и пускане на багажа. 

 

 

Връзка към коментар
На 14.09.2024 г. в 16:08, infectedmushroom каза:

Няма , и не е нужно да има такива селски диващини

Така е, не е нужно. Нужно е обаче човек да има чувство за хумор, щото май не разбра майтапа. 😉

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 23 часа, дядо Пепи каза:

Споко!!! Като  построят Т5 някъде в Кремиковци 2097г.  година всичко ще е 6++. 

То няма нужда от много терминали в тази малка държавичка, не сме важен хъб, както е Истанбул например.

По-скоро да направят някакво летище София Запад.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , Hakkâri Spor каза:

То няма нужда от много терминали в тази малка държавичка, не сме важен хъб, както е Истанбул например.

По-скоро да направят някакво летище София Запад.

Хем няма нужда от терминали, хем ново летище...

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 23 минути , jorocontrola каза:

Хем няма нужда от терминали, хем ново летище...

Това е, за да може гр. Люлин да се гордее освен с Кооперативен пазар и със собствено летище, което да му помогне съвсем да скъса връзките с досадната столица... 😛

  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Смея се 10
Връзка към коментар
Преди 1 час, Hakkâri Spor каза:

.... малка държавичка... 

Предполагам, че определението по-горе не е обида и подигравка към родината ми, а  само концентриран израз на култура и знания, затова

РБ е " с площ почти 111 000 km² и население около 6 520 000 души (2021) тя е съответно на 11-о и 16-о място в Европейския съюз". 

 

.. и, за да напреднеш: България е била държава 5 века преди на Константинопол да му сменят името. 

 

  • Харесвам 6
  • Браво 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , Doctor Who каза:

Предполагам, че определението по-горе не е обида и подигравка към родината ми, а  само концентриран израз на култура и знания, затова

РБ е " с площ почти 111 000 km² и население около 6 520 000 души (2021) тя е съответно на 11-о и 16-о място в Европейския съюз". 

 

.. и, за да напреднеш: България е била държава 5 века преди на Константинопол да му сменят името. 

 

Може и без ирония, няма какво да "напредвам", много добре знам от колко века е държава. Факт е, че е по-незначителна и малка от доста други държави в Европа. Говоря за цяла Европа, не за ЕС!!! И в случая говоря за това, че София не е голям хъб, както Истанбул, Франкфурт, Мюнхен.. Не може да се мерим с големи държави като Германия и Турция... нито с Италия, Франция и Испания. Дори една Италия има 66 милиона, Турция 85 милиона, Германия 84 милиона, Франция 68 милиона. И сравнено с тях, сме малка държавичка, да.  Сега, предполагам, че ще изредиш всички по-малки държави от България. E и?

 

p.s. "към родината МИ"... колкото е твоя, толкова е и моя родина. И няма нищо обидно в това да си от малка държава.

Преди 1 час, jorocontrola каза:

Хем няма нужда от терминали, хем ново летище...

Защото се говореше преди години за такава идея, да има летище на запад от София (край Божурище, доколкото помня). Сегашното е строено източно от София, когато основно полетите са били към мАсква и Източна Европа.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Hakkâri Spor каза:

Защото се говореше преди години за такава идея, да има летище на запад от София. Сегашното е строено източно от София, когато основно полетите са били към мАсква и Източна Европа.

Исторически е там от преди това:

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Летище_София

А и не мисля, че се избира на база посока на повечето полети.

Ясно е, че няма да има друго летище, просто, защото няма никаква логика.

Колкото ще литнат самолети от Русе и Горна Оряховица, толкова ще има ново летище в София. Реално имаме относително малко население, ниска покупателна способност и няма какво да искаме повече. Пловдив едвам крета като летище. Това в реалността ...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

То е ясно, че такава е реалността. Преди десетина години се говореше и за ново летище край Ихтиман, което да обслужва лоукостовете. Има статии за това и репротажи по ТВ, просто не ми се рови. Аз не се и надявам да има такива летища. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Летище София Запад последно щеше да е до с. Кондофрей, но и там се разсъхна работата. 

Иначе Летище Пловдив, дето е на един такова място по летищни стандарти е с по 5 полета седмично, та не съм сигурен дали някой ще се навие скоро да прави чак ново съоръжение наоколо.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Стига мрънкахте, летището ни е напълно прилично. По-добре е от поне половината европейски летища. Дори лаунджа вече става.

 

Иначе и аз не виждам смисъл/потенциал от Т3, ама току-виж го ребрандират на Истанбул-Запад и ни изненадат 🙂

  • Харесвам 12
  • Браво 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, Duke каза:

Това е, за да може гр. Люлин да се гордее освен с Кооперативен пазар и със собствено летище, което да му помогне съвсем да скъса връзките с досадната столица... 😛

Сега, ако кажеш, и старият виц защо Люлин е на Запад? 🙂

  • Смея се 4
Връзка към коментар

Тази тема май е подходяща да споделя, че им завиждам на сърбите. След 5 дни започват редовни полети на China Southern Airlines от Белград до Гуанджоу, а оттам се отварят врати за много други интересни дестинации. Де да бяха сключили договор с нашето летище.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Сърбия доста работи с Китай и Русия. Мисля, че китайците им направиха високоскоростната линия до Нови Сад и хвърчат китайски влакове (леко наизуст го казвам, мързи ме да проверявам, но такива спомени имам, четох го преди повече от година някъде), май и метрото им сега го правят с китайско участие.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.