Прескочи до съдържание

Тема за рок/блус музика и производни - класически рок, арт, прог, хард, хеви, метъл, ню-уейв, алтърнатив...


Препоръчани мнения

Брей"-))сигурно 30 г не бях слушал лайфа в Помпей-направо ме върна в първи клас:-))Това си е истнския Флойд.Сега с топ не могат да ме закарат до стадион Васил Левски ,за да слушам(гледам) Роджър Лотърс.Без Ник Мейсън и Дейвид Гилмор за нищо не стават.Дори и Сид Барет го няма даже:-)))

 

Е, няма как да се телепортираме в началото на 70-те, за да видим "истинският" Флойд, преди началото на края, за който писах в съседната тема. И все пак, горещо те съветвам да не пропускаш този спектакъл на ст. "Васил Левски". В него Мейсън и Гилмор нямат място, а да не говорим за покойниците Райт и Барет. Това си е творба на Родж и само негова. Неговото "precious", така да се каже... ;)

 

Айде, още едно носталгично:

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Еми като сме тръгнали...малко холандско поздравче даже. 

 

http://www.youtube.com/watch?v=iLp-U6o82NM

 

Веднъж заспах на ранния Флойд, събудих се като дрогиран. 

Връзка към коментар

 

Разбира се! Не че проявявам специален интерес към тях, но мисля, че Томата ги е пускал едно време по радиото.

 

А някой да е чувал за тези?

 

 

Нарочно ги представям с версия на чужда песен, защото директната среща с тяхната музика може да е шокираща. Но и този албум си заслужава вниманието поради хиляда причини - като започнеш от препратката на заглавието и каламбура в него, преминеш през решението да вкарат диалози между възрастен човек и дете (и тяхното съдържание), та стигнеш до начина, по който преработват музиката на Елвис...и до факта, че за толкова десетилетия творческа дейност май все още никой не е виждал лицата им (не съм проверявал дали не са се разкрили напоследък)...и още по-нататък - до името на групата, което едва ли е избрано случайно или просто хей-така.

Та... приятно слушане! Може пък това да е новата любима група на някого :)

Връзка към коментар

Spirogyra са ми познати като име, но не съм фен. Дори имам някакъв спомен за техен концерт в София преди няколко години по повод техен реюниън. Както и да е...

 

Тези момци,The Residents, определено не ми говорят абсолютно нищо, но звучат интересно на границата между Дейв Бауи, пънк и уейв...

 

Като сме почнали с разни гатанки:

 

Връзка към коментар

Spirogyra са ми познати като име, но не съм фен. Дори имам някакъв спомен за техен концерт в София преди няколко години по повод техен реюниън. Както и да е...

 

 

Аз не бях чувал за тях, докато не се запознах по случайно стечение на обстоятелствата с Мартин Кокърхам, който май живее в България. 

Връзка към коментар

Аз не бях чувал за тях, докато не се запознах по случайно стечение на обстоятелствата с Мартин Кокърхам, който май живее в България. 

 

Името ме подсети за една много интересна илюстрация:

 

west_ham_east_ham_fulham_nottingham-1427

:)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Пък Джеймс днес имал рожден ден.. да ви подсетя за тях с това:

 

Ха-ха-ха, днес един приятел в социалната мрежа ми предложи Metallica в една игра. Има такива игри, лайкваш мой коментар-отговор на въпроси, а аз ти предлагам група под формата на лексикон със същите въпроси. Общо взето детска история, но понякога е забавно. Както и да е, ето обаче как отговорих на това предложение:

 

Band I got: Metallica (from Anthony **********)

Like or Dislike: Hate

Favorite album: They're all rubbish

Least Favorite album: All of them

Seen them live? Never

Got any merch? No

 

Like this and I'll give you a band...

 

:lol:

Връзка към коментар

Ха-ха-ха, днес един приятел в социалната мрежа ми предложи Metallica в една игра. Има такива игри, лайкваш мой коментар-отговор на въпроси, а аз ти предлагам група под формата на лексикон със същите въпроси. Общо взето детска история, но понякога е забавно. Както и да е, ето обаче как отговорих на това предложение:

 

Band I got: Metallica (from Anthony **********)

Like or Dislike: Hate

Favorite album: They're all rubbish

Least Favorite album: All of them

Seen them live? Never

Got any merch? No

 

Like this and I'll give you a band...

 

:lol:

Стига деееее... мойто поколение с тях е израснало ;) Уважавам си ги!

Връзка към коментар

Като спомена за EC да си призня, че бях огромен негов фен. Всичко между нас приключи някъде около онази трагедия с невръстния му син. Нещо се случи с него след това и в следващите години тотално ме загуби като фен. Иначе, когато опре до EC, тази уникална двойна плоча е първото за което се сещам:

 

http://www.youtube.com/watch?v=vdXcPL6HXW0

Връзка към коментар

Според мен някои парчета на Клептън, малко по-близо назад във времето към Cream, са неоправдано пренебрегвани. Това е от 1984, но по количеството "жица" се доближава до времето на Cream. 

 

http://www.youtube.com/watch?v=rhrqZP_qVyU&feature=endscreen

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Всичко до споменатата концертна плоча от 1980 г. на Клепътн е страхотно. През 80-те, при цялото ми уважение свързано с тясното му сътрудничество с един от най-любимите ми барабанисти Фил Колинс, нещата тръгнаха към комерсиална посока, а след онази случка в началото на 90-те, нещата определено тръгнаха надолу. Или, както обичаме да се шегуваме с един приятел, трезвен и чист Клептън е равно на скучен Клептън... :lol:

 

Иначе, аз предпочитам EC по време на концерт, там нещата са други:

 

Връзка към коментар

От много приказки, забравих най-важното... :lol:

 

Пуснах съвсем умишлено горното изпълнение на "Old Love" от албума Journeyman. Разликата между студийното изпълнение от 1989 г. и това концертно изпълнение от 1999 г., всъщност демонстрира величието на EC когато е на сцена. Заслужава си да бъдат сравнение, което сравнение впрочем е валидно за почти всяка композиция на Клептън в студиен и концертен вариант...

Връзка към коментар

Напоследък рядко слушам EC, обаче сторя ли го, неизменно се сещам за Jeff Beck. Кой знае дали той някога ще прости на EC и Jimmy Page това, че буквално му крадат шоуто в края на 60-те години. Защото вместо той да бъде провъзгласен за живата икона на електрическата китара (наред с Jimi Hendrix), съвсем незаслужено Beck остава в сянката на Клептън и Пейдж...

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

Ми аз:-))какво по точно те вълнува?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.