Прескочи до съдържание

Тема за рок/блус музика и производни - класически рок, арт, прог, хард, хеви, метъл, ню-уейв, алтърнатив...


Препоръчани мнения

Тази вечер, от 19:30 часа в кино "Арена", ще имам щастието да присъствам на премиерата на това DVD, което представя концерт от тазгодишното турне на MUSE, концерт, който имах удоволствието да гледам на живо в Торино преди няколко месеца, и концерт, който смело мога да оприлича, като едно от най-великите аудио-визуални представления на нашето време...

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Десет месеца по-късно все още считам, че поляците издадоха шедьовър, който със сигурност ще бъде на много високо място в личната ми класация за албум на годината:

 

Връзка към коментар

и концерт, който смело мога да оприлича, като едно от най-великите аудио-визуални представления на нашето време...

 

Напълно съгласен. Аз също го гледах в киното и останах зашеметен. Такава продукция в днешно време ми се струва само U2 могат да извадят. Даже това ми е прогнозата, че двете банди в идните години ще се надпреварват в грандиозните си амбиции. Концертът е на ниво A Bigger Bang на Стоунс и Black Ice на ACDC. Даже правя аналогия с Zoo Tv Tour. Направи ми впечатление заигравката с Боно. Белами се заиграваше с камерата, както Боно го прави от Zoo Tv.

 

Аз за догодина планирам концертен туризъм свързан с U2. Силно се надявам и да дойдат в София. Мисля си щом в Загреб свириха две дати, дали е възможно за София? Защото е ясно, че стадионът ще е пълен при каквито и да е цени.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 Направи ми впечатление заигравката с Боно. Белами се заиграваше с камерата, както Боно го прави от Zoo Tv.

 

Притежаваш силна интуиция. По време на тазгодишните концерти, Матю реално вплете в сетлиста части от различни изпълнения на други групи и изпълнители. Лично аз бях на концерта в Торино на 29.06.2013 г. и там чухме освен влязлата във филма заигравка с "Man with a Harmonica" на Енио Мориконе, още и интрото към "House of the Rising Sun" на Animals, точно преди изпълнението на "Time Is Running Out". Няма нищо странно в цялата тази работа, все пак момчетата от Девон никога не са крили музикалните си предпочитания...

 

 

Аз за догодина планирам концертен туризъм свързан с U2. Силно се надявам и да дойдат в София. Мисля си щом в Загреб свириха две дати, дали е възможно за София? Защото е ясно, че стадионът ще е пълен при каквито и да е цени.

 

Вървят някакви слухове за нов албум на ирландците през пролетта. Логично е да последва и поредното мега-амбиционно турне. От друга страна не очаквам U2 да тръгнат на турне преди есента на 2014 г., защото логистично отдавна са закъснели да обявят подобни планове. Което от само себе си означава, че евентуално новото турне ще започне от Северна Америка и преди лятото на 2015 г. няма да има обявени европейски дати. Независимо от всичко още от сега с категоричност мога да кажа, че този път U2 ще свирят в София. Нещата са коренно различни от 2009 г., когато все още трябваше да пътуваме до Загреб, за да ги видим...

 

Днес излезе и нов сингъл на U2, но става дума за песен към филм посветен на Нелсън Мандела, а не композиция от предстоящ албум. И като се заговорихме за U2, нека си спомним нещо от златните години, в които Боно и Ко. все още държаха на ирландските си корени:

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Все така се случва, че когато си пусна нещо на Riverside после не мога да спра цял ден да слушам тази меланхолия. Същата работа и с Anathema, но все пак днес поляците имат предимство, а Дуда буквално се вписва в определението "надарен с ангелски глас":

 

Връзка към коментар

Четох неотдавна интервю с Амебата, където твърди, че U2 били договорени на 80% (каквото и да значи това) през 2010 година, но някой швейцарски град ни ги е отмъкнал. За съжаление пропуснах 360 тура, ама ако не се лъжа някъде пролетта на 2009 беше обявен. Сега се повтаря същото действие пролетта е новият албум и 1-2 месеца преди това предполагам ще обявят турнето. Свириха в САЩ през 2011, тъй че дано е ред на Европа. Любопитно ми е каква ще е сцената. Дали ще е видоизменена 360 сцена или нещо по-стандартно? А липсата на гениалния Марк Фишер дали ще се отрази в креативността? 

Връзка към коментар

Четох неотдавна интервю с Амебата, където твърди, че U2 били договорени на 80% (каквото и да значи това) през 2010 година, но някой швейцарски град ни ги е отмъкнал. За съжаление пропуснах 360 тура, ама ако не се лъжа някъде пролетта на 2009 беше обявен. Сега се повтаря същото действие пролетта е новият албум и 1-2 месеца преди това предполагам ще обявят турнето. Свириха в САЩ през 2011, тъй че дано е ред на Европа. Любопитно ми е каква ще е сцената. Дали ще е видоизменена 360 сцена или нещо по-стандартно? А липсата на гениалния Марк Фишер дали ще се отрази в креативността? 

 

През 2010 г. нещата, както по-горе споменах, бяха коренно различни. По онова време "SME" все още беше на Амебата и Фънки. Днес компанията на практика се управлява от "Live Nation". Това последното, както и вътрешна информация, ми дава основание да твърдя, че този път U2 няма да ни подминат по същата причина, по която не ни подмина и Roger Waters тази година. Макар и късно, все пак София се превърна в утвърдена дестинация на световната промоутърска карта...

 

Не съжалявай за "U2 360° Tour". От визуална гледна точка шоуто беше на много високо ниво, но от музикална гледна точка беше пълно разочарование за ортодоксалните фенове на групата. Проблемът се коренеше в лошо построения сетлист. Първата част беше доминирана от "No Line on the Horizon", а всички знаем, че това не беше един от добрите албуми на U2. Така конструиран сетлистът определено звучеше дисбалансирано и дори във втората, изпълнена с класически композиции, част на шоуто нещата не достигаха до характерното за U2 високо ниво. Надявам се на драстични промени от тази гледна точка при конструиране на сетлиста за новото турне, макар отлично да разбирам, че непринудената емоция от първото десетилетие на съществуването на ирландците никога повече няма да се върне...

 

 

Ето, това беше първата ми среща с U2. Тогава, на 13.07.1985 г., живеех в Алжир, където баща ми работеше. Така имах възможност да видя за първи път на живо финалите на "Уимбълдън" и мега-спектакъла на Боб Гелдоф. Естествено говоря за живо телевизионно предаване, но по онова време подобни събития не бяха застъпени в програмата на БНТ по обясними причини. Още в началото на концерта ми направиха впечатление многобройните плакати "U2", които публиката държеше в ръце. Въобще не разбирах за какво иде реч, докато на сцената не излязоха Боно и Ко. Вярваш или не, но двадесет минути по-късно вече бях огромен фен на групата, особено след вплитането на любимите ми "Sympathy For The Devil" и "Walk on the Wild Side" по време на великата "Bad". Ех, размечтах се...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

Аз съм малко от късните фенове, мисля че пролетта на 2005 ги прослушах...отзвука въобще от тоя концерт ми е първия по-ярък спомен свързан с Флойд. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.