Прескочи до съдържание

Тема за рок/блус музика и производни - класически рок, арт, прог, хард, хеви, метъл, ню-уейв, алтърнатив...


Препоръчани мнения

За мое огромно съжаление пропадането продължава, а специално тази композиция сякаш е писана в съавторство с Боно...

 

https://www.youtube.com/watch?v=BCwNmhHbMKg

Връзка към коментар

и така, понеже колкото повече, толкова повече, реших да си подаря не един, ами два концерта на U2 в Париж  :lol:

 

определено не съжалявам, а и вторият беше записът за HBO

 

мога да кажа, че за мене това е едно много силно турне, недостатък е това, че с билет за терена, с какъвто бях аз и 2-та дни няма как да виждаш хубаво на 2те сцени, отдруга страна само за 73 евро (за разлика от други групи, които продават разни даймънд съркълс и т.н. на цена 100-150 евро и нагоре..), имаш шанс да  се добуташ доста близо до сцената, аз и двете вечери предпочетох да съм близо до главната сцена и не съжалявам

 

първата вечер тълпата около мене беше не толкова дива, това донякъде намали удоволствието ми от концерта, но пък имахме по-дълъг сетлист с Ordinary Love и Out Of Control, финалът беше People Have the Power с Пати Смит

 

втората вечер беше щуро, изкараха сума ти фенове на пътеката (имало е някакъв конкурс доколкото разбрах после), имаше и много интересен спектакъл с един фен, с когото Боно прави дует на City of Blinding lights, после му даде очилата и сакото си

 

на края на Сити на екраните изписаха имената на загиналите на 13 Ноември и Боно пя Ne me quitte pas, около мене хората бяха със сълзи в очите  :(

във връзка с това преди 2та концерта пуснаха съобщение на английски и френски, че шоуто съдържа пироефекти, от които не трябва да се притесняваме (какво доживяхме само)

на края изкараха Eagles of Death Metal, пяха заедно с бандата отново People have the Power, след това и една тяхна песен, след като U2 слезнаха от сцената

 

ето и 2 клипчета  :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ако случайно някой има интерес, от снощи до незнайно кога, в английския Amazon, Immersion Edition-на на The Wall е на невероятната цена от £32.98. С доставката до България цената става £39.46. Подобна цена очевидно няма да се задържи дълго при положение, че стандартната е около £80. Пише, че изданието не е налично в настоящия момент, но поръчки се приемат и цената няма да се промени, нито пък ще бъдете чарджени до евентуалното изпращане на бокс-сета. Не съм фен на Immersion Edition изданията по ред причини, но при тази цена...


Ето за какво става дума:

 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Днес по HBO от 22.45ч. Концерта на U2 от Париж.Весело посрещане на Новата Година

 

А за такива като мен, които изпуснаха премиерата, утре от 14:50 ч. има повторение...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А за такива като мен, които изпуснаха премиерата, утре от 14:50 ч. има повторение...

 

Страхотен концерт, великолепно турне! Дори не искам да си помислям, че е възможно да не видя поне едно шоу от това турне на ирландците...

 

Невероятна идея да се използва пътеката между висящите в средата на залата екрани като отделна сцена! Много впечатляващи ефекти бяха постигнати благодарение на тази идея. Браво! Онези, които все още се питат какво се случва в последния албум на U2, получават отговор в първата концептуална част на концерта. Много личен албум е това, много личен! Чудесно е, че продължава приятното включване на миниатюрни откъси от чужди парчета в композициите. Този път като връх в това отношение бих посочил включването на откъс от официалния химн на Европа по време на Bullet the Blue Sky, която е рапирана по един превъзходен начин в своята финална част. Режисурата на Hamish Hamilton е отново на висота с акцент върху реакциите на дайхард феновете от първите редове, което пък ме подсеща и за идейния (под формата на цялостна визия на сцената в частта екрани) и реален (чрез конкретна визуализация върху екраните) поклон на Bono, The Edge, Larry и Adam пред Онзи с тухлите четворки. Как беше?

 

Tear down the wall

and all others

will fall...

 

Казах ли браво?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Нова официална дата за Dave Gilmour:

 

25.06.2016 - Вроцлав, Полша

 

Билетите ще бъдат пуснати скоро в продажба. Разбира се, очакват се и други дати през следващата година, но не очаквайте гигантски тур. Който има желание да го види е добре да се ориентира моментално...

Tickets to Gilmour's concert available in January (2016)

The legendary Pink Floyder will play in pl. Wolności

http://www.wroclaw.pl/en/culture

 

Вроцлав е достъпен за +200 EURO с Lufthansa през Франсфурт/Мюнхен или за +150 EURO с wizzair/Ryanair през разни популярни европейски градчета.

Редактирано от VladimirK
Връзка към коментар

В италианските медии има слухове за Дейвид Гилмор в два или три града. Очаквано Венеция - Сан Марко  :rolleyes:, Таормина в античния театър  и евентуално Рим.

 

Да си припомним кадър от легендарния концерт на Пинк Флойд във Венеция.

На неофициалния дейвидгилмортур точка ком има няколко вероятни (50%-80%) дати в Испания, Норвегия, Германия, Италия, Франция през юли и септември 2016.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На неофициалния дейвидгилмортур точка ком има няколко вероятни (50%-80%) дати в Испания, Норвегия, Германия, Италия, Франция през юли и септември 2016.

 

Да, почти всеки ден следя информацията, както и в пинкфлойдските сайтове. Предстои да видим. Надявам се много за Венеция. 

Връзка към коментар

Отиде си един от онези, с които имахме особена духовна връзка. Отиде си стилно, както само той го можеше...

 

Look up here, I’m in heaven
I’ve got scars that can’t be seen
I’ve got drama, can’t be stolen
Everybody knows me now...

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

David Bowie, абсолютно безсмъртен!

Известен любител на Япония, говори се че е имал къща в Нарамачи - старият град в Нара - пише го в Уикипедия и Уикитравъл. От две седмици разпитвам и се опитвам да открия коя е къщата, но засега неуспешно. Ама не се отказвам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тази сутрин на път за работа се замислих за нещо интересно. От близо 25 години посещавам концерти в чужбина. За този период от време съм посетил около 100 концерта на различни групи и изпълнители, свирещи основно прогресив рок. Извън България съм бил на концерти в следните страни, изброени по географски признак: Румъния, Гърция, Сърбия, Хърватия, Италия, Унгария, Австрия, Германия, Холандия и Англия. Замислих се коя е най-добрата публика, която съм виждал по време на тези концерти. Затова ще направя опит да охарактеризирам с по няколко думи публиката на всяка страна, за да достигна и до предварително очакван от мнозина извод. Ако сте фенове на изживяването "front row", вашето място е Румъния. Дори и десетина минути преди началото на концерт, спокойно можете да си намерите място в първата редица, освен ако местата вече не са заети от.........българи. Гърците са шумна и като цяло невъзпитана публика, но не мисля, че усещането им за рок е част от генотипа на нацията. Сърбите са възпитани и кротки по време на рок концерт, разбира се сравнено с източните им съседи. Хърватите са странна публика. Те се напиват още преди концертът да започне и става малко като "иху-ахо, а после тихо..." Любимата ми публика е италианската! Тези хора са родени за музика. Пеят през цялото време, а когато не знаят текстовете тананикат мелодията и то изключително вярно. И тези усмивки, които не слизат от лицата им! Унгарците конкурират румънците по незаинтересованост. Но реално още по-голяма скука настъпва по време на концерт в Австрия. Немската публика е чудесна! Никога немец няма да те настъпи или да се блъска като животно в теб. Ако си на първи ред и до теб е застанал немец, а ти решиш да отидеш за бира, можеш спокойно да разчиташ, че когато се върнеш мястото ти няма да бъде заето от друг. Странно, но по време на концерт немците пият постоянно бира, но никога не разбирам кога отиват за нова чаша. Възпитана нация! Холандците също са прекрасни по време на концерт. Холандците ходят на концерти заради самите концерти. Почти няма да видиш холандец с бира в ръка докато тече шоуто. За сметка на това трудно ще откриеш холандец, който да не знае наизуст всички текстове и да не пее от начало докрай с изпълнителя на сцената. Единственото кофти нещо на холандците е, че са прекалено високи и понякога това създава известен дискомфорт, особено за дамите. И стигнахме до англичаните. Англичаните щяха да печелят всяка една подобна класация, ако същите не се разделяха на две основни групи. Първата от тях е отдадена на музиката и идва на концерти с ясното съзнание, че иска да види своята любима група. Тази част от публиката е разположена обикновено в предната част на залата и по време на концерта не спира да пее и да се забавлява. Втората част от английската публика идва на концерти, за да пие. Алкохолът по време на концерти в Англия се продава на по-ниска цена и това е сериозен проблем, който от години тормози хората свързани с рок музиката там. Тази част от публиката обикновено окупира пространството около бара в залата и с напредване на концерта и броя на изпитите чашки, започва да се държи отвратително. Дори и опитите на музикантите на сцената да помолят за малко повече тишина се игнорира тотално от тези хора, а това е наистина тревожен феномен. Къде сме ние? Старо клише е, че българската публика е най-великата рок публика в Европа. След толкова много години и след толкова много концерти в различни европейски страни, смело мога да кажа, че това не е клише, а самата истина. Българинът може и да не знае наизуст текстовете, но пее дори и непознати думи по свой собствен начин. Българинът може и не винаги да разбира какво му говори фронтмена от сцената, но е винаги готов да го подкрепи с окуражителен възглас. Българинът създава усещането за взаимност между публика и музиканти на сцената, а това води до незабравими от гледна точка на музикантите концерти в тази малко позната страна. Такива ми ти работи...

 

post-53-0-34208700-1453478142_thumb.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Съгласен съм с много от написаното. Аз ходя на концерти в чужбина от 10 години само.

Италианците са луди луди луди, там и да си на най-скапаното място ще усетиш атмосферата на концерта и ще те държи дълго време.

Изненадващо добра публика са и белгийците.

В Англия съм бил само веднъж, но беше страхотно изживяване също.

Българите сме добра публика също, спомням си че Чад Смит (RHCP) ни похвали, че сме му в топ 5 на най-страхотните публики, а не е като да не е обиколил света поне няколко пъти вече.

Съседите ни (гърци, румънци) не са кой знае какво.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Чета интервю с Фънки и споменава, че съжалява много за изминалата година, че оставали три дни до подписване на договор с U2, но концертът пропаднал. Причината е временното отлагане на цялото турне.

Връзка към коментар

Нещо не му вярвам. I+E нямаше как да го до направят в БГ, просто защото цените са непосилни за нашия стандарт. Практически почти целите трибуни бяха на цени от 100-180 евра.

Ако U2 направят стадионнен тур може и да ни огрее.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.