Прескочи до съдържание

Тема за рок/блус музика и производни - класически рок, арт, прог, хард, хеви, метъл, ню-уейв, алтърнатив...


Препоръчани мнения

Концертът на Куин + Адам Ламбърт надмина всичките ми очаквания. Бих го сложил в личния ми топ 5 на стадионните концерти в България.

Потвърждавам и аз това.Бях скептично настроен,но останах приятно иненадан.

След три дни очаквам така да бъде и на концерта на Дейвид Гилмор във Виена :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Потвърждавам и аз това.Бях скептично настроен,но останах приятно иненадан.

След три дни очаквам така да бъде и на концерта на Дейвид Гилмор във Виена :)

Хах - родителите ми са в същата последователност :D 

Понеже бачкаме заедно, не става всички да ходим на всичко - аз бях на Блакмор в Германия, те ще са на Гилмор в Австрия, ама пътьом бяха на Queen + Adam Lambert 

Връзка към мнение

Нека започна с хубавите неща:

1. Страхотен сетлист! На практика единствено ми липсваше любимата In The Lap Of The Gods..Revisited, но това е частен случай;

2. Много приятна, семпла сцена, без излишни ефекти;
3. Страхотен Роджър Тейлър зад микрофона. На практика за мен един от най-запомнящите се моменти на шоуто беше неговото вокално изпълнение на A Kind Of Magic!
4. Брайън Мей също беше на обичайно високо ниво и демонстрира тотален професионализъм с една единствена грешка по време на Who Wants...;
5. Публиката определено се забавляваше и стана много добър концерт за родните стандарти и добър концерт за европейските такива.

Няма как, не мога да не спомена и за лошите неща:

1. Сурогатчето се справи много добре на едни парчета и буквално ужасно на други. Не разбирам защо къдри така фалцетите на моменти, но звучи ужасяващо!
2. Твърде малко публика за подобен концерт. На практика можехме да се съберем в новата зала, ако в последния момент не бяха влезли хората с покани и без билети.
3. След чутото по време на споменатата A Kind Of Magic, вокалното изпълнение на Мей по време на Love Of My Life и чудесно миксираните и синхронизирани вокални партии на Фреди по време на няколко композиции, не мога да си обясня, за какво им е на двамата сурогатчето? Според мен, при днешната техника и високи технологии, спокойно можем да гледаме пълнокръвен концерт на QUEEN, изцяло огласян от вокалите на Фреди!

Извън горното, групата свири точно 2 часа и 5 минути с бисовете. Това е стандартна дължина на концерт, която в последно време дори се счита за кратка, но да не издребняваме. В това отношение нямам забележки. И нещо за привържениците на сектори без козирки, велики географски открития на футболната карта на Европа, Азия, а скоро и на други материци. Надявам се всички са успели да дойдат снощи, защото кога отново ще имат възможност да пеят We Are The Champions на този стадион? Кога? :(

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много добър концерт не Дейвид Гилмор във Виена,определено надмина очакванията ми.Това,че беше пред двореца Шьонбрун е нещо много по различно от концертите по стадиони и зали,на които съм присъствал.Естествнно организацията беше перфектна.

post-4446-0-02729400-1467176873_thumb.jpg

post-4446-0-41496900-1467176902_thumb.jpg

post-4446-0-65814600-1467176950_thumb.jpg

post-4446-0-26115400-1467177011_thumb.jpg

post-4446-0-45453000-1467177105_thumb.jpg

post-4446-0-31026900-1467177123_thumb.jpg

Редактирано от Branko
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

В събота 2.07 присъствах на един изключителен концерт в магично място. Като цяло ми се препотвърдиха впечатленията. :) Но нека го повторя.

 

Това, което е Пинк Флойд в рок музиката, е Рим сред градовете.

 

Трудно е да се опише. Съвършеният звук на Дейвид Гилмор. По-добър звук само на Роджър Уотърс съм чувал. Може да си въобразявам, не знам. Нереално. А обстановката? Магичното място. От едната страна Палатин (зад гърба ми), а от другата страна виждаш Авентин с пиниите, хвърлящи сянка.

 

https://www.youtube.com/watch?v=XfbL2P4vce0

 

А по същото време се играеше Италия - Германия и при изравняването на Италия стана интересен момент. Тече песента Sorrow и изведнъж всички избухват. А един чичко зад мен по време на дузпите беше информаторът на сектора. Концерт по италиански.

 

Иначе и вторият концерт го слухах няколко песни отстрани. Тогава изпълни и One of These Days.

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Трябвало е да присъстваш и на двата, не се пропускат подобни "двойни" събития. Италианската публика? Както много пъти съм споделял, просто № 1:

https://www.facebook.com/davidgilmour/videos/10154985993658574/

Иначе, в крайна сметка, ще бъде точно там, където трябваше да бъде. Жалко че датите не пасват на моя график, иначе събитието си заслужава огромната сума...

 

https://www.facebook.com/dalessandroegalli/photos/a.420293354683304.97036.419092191470087/1102216606490972/?type=3&theater

 

Сега чакам Елена да се появи, за да разкаже как е било на "Сан Сиро"...

Връзка към мнение

Този Live Aid дали е поредната партенка? Навремето доста често се случваше тук да идват U2, Стоунс, който се сетиш, беше необходимо само да си измислиш име на промоутър и да пуснеш "новината" до медийните имейли на сайтове и вестници.

 

Вътрешния ми булшит детектор долавя подобни нотки и в момента, интересно ми е какво мислят Spqr и Duke като хора с много повече опит. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Този Live Aid дали е поредната партенка? Навремето доста често се случваше тук да идват U2, Стоунс, който се сетиш, беше необходимо само да си измислиш име на промоутър и да пуснеш "новината" до медийните имейли на сайтове и вестници.

 

Вътрешния ми булшит детектор долавя подобни нотки и в момента, интересно ми е какво мислят Spqr и Duke като хора с много повече опит. 

 

Да, всеки момент се очаква участие да потвърди и Джими Хендрикс. За съжаление, поне на този етап, Джим Морисън се колебае, но "организаторите" не губят надежда...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да, всеки момент се очаква участие да потвърди и Джими Хендрикс. За съжаление, поне на този етап, Джим Морисън се колебае, но "организаторите" не губят надежда...

Duke, според авторитетните вестници - ПИК, шок, и уикенд, г-н Морисън се съгласил на участие, но при условие да пее в дует с Джанис Джоплин. Проблемът е, че г-ца Джоплин не отговаря на мейлите изпратени и от организаторите. Все пак се надявам, че бъде един Невиждан и Нечуван концерт. ;)
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Забавата е във фейсбук групата.

 

https://www.facebook.com/events/249847775396979/

 

Единият от организаторите е бил пиар на Жорж Ганчев, а другият е с престъпно минало. Като цяло мисля само това е достатъчно, за да се досетим какво ще се случи. И тези хора ще канят Мик Джагър, който "бил приел". Естествено, никой от анонсираните не е потвърдил на сайта си.

 

Ще се случи следното. Ще пуснат билети. Кой взел - взел и ще офейкат. Или примерно ще заменят Мик Джагър с Графа, и готово. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нека обърнем внимание и на други два факта. Първо, Джагър от години не е имал самостоятелна изява, но е готов да пее в София за наш кеф. Има обаче един човек, който ще натисне бутон "дислайк". Това е шефът на националния стадион, който ще се чуди как да запази терена за квалификацията с Холандия седмица по-късно. Пак добре, че онова недоразумение под формата на министър, което беше решило да отменя шоуто на Уотърс заради един отбор от Делиормана, вече не е в министерството. Второ, след смъртта на Фрей в началото на годината, беше сложен и край на Eagles като група, което беше потвърдено официално от Дон Хенли в интервю за сп. "Rolling Stone" преди месец. Другите забавни имена на участници, актьори, съпоставката с "Live Aid" и т.н., дори не смятам да коментирам...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Нека оставим настрани фирма ... ааа ... забравих и името  да подготвя така наречения си " концерт". И като споменах Джанис Джоплин, ето една нейна песен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Честито, но ако позволиш един съвет? Никога не публикувай в интернет сканирани билети, на които се вижда баркода, че какви ли не случаи има... ;)

Връзка към мнение

Митничарите в Беларус объркаха "Ред хот чили пепърс" с "Металика" http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2016/07/11/2793522_snimka_na_denia_mitnicharite_v_belarus_oburkaha_red/
"Митничарите в Беларус ни привикаха в специална стая, където ни помолиха да подпишем няколко снимки и компактдискове на "Металика". Опитахме се да обясним, че не сме "Металика", но те все пак настояха за автографи. Властта беше в техните ръце. Е, веднъж свирих Fight Fire With Fire (песен на "Металика" - бел. ред.) с тях. Обичам ги, но не съм Робърт Трухильо."
Басистът на американската рок група "Ред хот чили пепърс" (Red Hot Chili Peppers) Флий в профила си във "Фейсбук".

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

А къде останаха златните времена на винилите, на които панславянската мисъл в Русия превеждаше дори имената на групите...

 

Металика беше "Железячка" с "поет" Джеймс Хетфийлд, а рошавите бразилчета от Сепултура - Ансамбъл "Могила"  :lol:

 

post-3680-0-39937400-1468581437_thumb.jpg

 

post-3680-0-28626500-1468581455_thumb.jpg

 

http://fishki.net/1883480-neizdannye-vinilovye-plastinki.html

Връзка към мнение

А къде останаха златните времена на винилите, на които панславянската мисъл в Русия превеждаше дори имената на групите...

 

Металика беше "Железячка" с "поет" Джеймс Хетфийлд, а рошавите бразилчета от Сепултура - Ансамбъл "Могила"

 

http://fishki.net/1883480-neizdannye-vinilovye-plastinki.html

Бай Добри, ще те разочаровам, но в линка ясно е написано:

 

Периодически в сети появляются забавные картинки с обложками винила, стилизованными под советские пластинки от фирмы "Мелодия". Предлагаю свои вариации на тему.

 

Источник: http://m.fishki.net/1883480-neizdannye-vinilovye-plastinki.html © M.fishki.net

 

А заглавието гласи, че плочите са неиздавани. Просто човекът си е направил майтап. Явно добре се справя с Фотошопа, щом успява да заблуди голяма част от "целевата аудитория". Обърни внимание, че отворената страна откъм плочите на всичките снимки разръфана по един и същи начин, а винилът на всички е еднакъв - с писти с еднаква ширина за по четири парчета. Едната от плочите е от сините, тип списание "Колобок" - нетипично за елитните серии на "Мелодия". Албумът на Аксепт "Сталинград" излезе преди две години и някак не се връзва сега групата да бъде представяна като "вокално - инструментален ансамбъл с художествен ръководител др. Марк Торнильо" - това беше фактът, който ме усъмни в истинността на всичките "плочи". Ако си бяха направили труда да скроят нещо с Удо - можеше и да се вържа. Популярният диско-шлагер "Белый голубь" на ВИГ "Скорпионы" излезе след средата на 90-те /в момента ме мързи да търся кога/ - няколко години след като Металика, ДС, Пантера и компания правят концерта на летище Тушино през 91-ва, който е най-големият дотогава - половин милион публика... Демек - хората отдавна са били наясно каква е разликата между диско и рок. А албумът "Roots" на Сепултура някак не мога да го видя издаден през 93-та в Русия. Както и "Run to the Hills" - Мейдън нямат такъв албум, това е парче от "The Number of the Beast" - 82, Издавано е на макси сингъл, демек самото то и още едно от другата страна на плочата. Имам такъв баш на "Мейдън" и е на 78 оборота. Така че няма как да е издаден на 33 оборотна плоча с писти за четири песни само от едната страна. Отделно на обложката присъства бившият казанлъшки зет Пол ДиАно, за когото през 1982 "Мейдън" е вече история. И т.н., и прочее...

 

Ето и последния ред от линка:

 

Уверен, что пытливые умы поклонников заметят некоторые несоответствия, но это как раз тот случай, когда композиция важнее исторической справедливости.

 

Источник: http://m.fishki.net/1883480-neizdannye-vinilovye-plastinki.html © M.fishki.net

 

Затова хайде да не изкарваме братушките чак толкова голи в музиката и боси в превода. За майтап - става. Майтап, майтап, ама... за младите, дето не са наясно излиза чиста монета. А това е камък в нашата градина - на старите рокаджии.

 

Абе я наздраве, че ми се стопли бирата!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Абе я наздраве, че ми се стопли бирата!

 

Наздраве, Palio! Яка машинка си имаш! Да не държиш бирата до двигателя?  :)

 

Прав си. Майтап е, разбира се, видях го и по нашите рокаджийски сайтове. Наистина добре се е справил човека с фотошопа. Не го възприемай като подигравка с руснаците. А за младите, ако визираш мен - благодаря за комплимента :) Просто си се хиля на чисто лингвистичните аналогии. Поздрав! :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

След 2 седмици, живот и здраве, отивам за втори път на Wacken Open Air, сигурен съм, че имаше някой магеланец, който беше споменал, че също смята да ходи - може да си направим "сбирка на по бирка" в Schleswig-Holstein ;) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз :) Пътувам на 2-ри с Луфтханза, 12:30 буса от летище Хамбург, ако е рекъл БогътНаМетърФеновете.

Сбирка на по бирка във Wackinger Village – обикновено завземаме близка до бирите маса, съвсем близка ;)

Хайде да понаближи и ще се уговорим. Моята компания още е разпиляна по Мастърса, Нова Зеландия и неизвестно къде в Германия:)

Нямам търпение вече!

Връзка към мнение

stormbringer

ей ме, с custom бели ботуши специално нарисувани за мен, други бели няма и ако рече да вали, то е ясно, съм с тях :) (предпочитам да не се стига до обуването им, ама... ) Само дето косата ми е съвсем къса в момента.

 

 

post-88-0-33307200-1468930691_thumb.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да разнообразя любимата ми твърда линия с Навуходоносор, а.к.а Набуко.

На Невски. Не особено подходящ за декор (православен храм все пак).

Въпреки всичко Верди винаги впечатлява :)

image.jpeg

 

image.jpeg

 

image.jpeg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.