Прескочи до съдържание

дневник Ирландия - 3-4 ноемврийски уикенда


Георги

Препоръчани мнения

  • 1 година по-късно ...

Здравейте,

Не знам дали е удачно да повдигам толкова стара тема, но пък ми се струва, че въпросът ми не е "достатъчен" за нова :) та за това си позволявам да пиша тук...

Та така - планираме през август 10тина дни в Ирландия с приятели, общо 4 възрастни. Вече имаме самолетни билети и една малко странна резервация за една нощ в Kenmare, направена спонтанно, защото хотелчето ми изглежда приятно, имаше места и малко на око прецених за кой ден да резервирам. Все пак има и безплатна анулация. Планирам и 2 нощувки в Дъблин, но още не съм решила дали в началото на пътуването или в края...

Основният въпрос всъщност е - лесно постижимо ли е, пътуване из страната с кола под наем, но без да имаме предварително резервирани нощувки? Идеята е да караме, разглеждаме и да не си даваме много зор и където се озовем, на място да си търсим къде да спим. Осъзнавам, че това ще изяде от времето ни, но пък в опита ми до сега, често не можем да преценим за един ден колко разстояние е оптимално да се мине и обикновено края на деня минава в бързане да стигнем навреме до хотела.

Ще съм благодарна да споделите вашия опит от Ирландия :)

 

Връзка към мнение

Шофирането е лесно (стига да сте ок с десния волан, ако не сте ок бързо ще станете), но август мисля, че ще е рисковано да разчиташ да си намерите на място, все пак най-пиковия туризъм е тогава. Мисля си, че е много по-подходящо да нахвърляте отправни точки и да запазите места там, дори и да не прецените добре дните Ирландия не е особено голяма, така че може вечер да карате в хотела, а на другия ден да се върнете обратно, ако има нещо изпуснато. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.