Прескочи до съдържание

Бирма, Лаос, Тайланд


ruwenzogy

Препоръчани мнения

Някъде бях дал линк ,но се изгубих вече из подобни теми и въпроси :lol: , ето го в Чанг Май: http://superrichchiangmai.com/map.php най-добрият курс в Тайланд, който съм намирал ,хендс даун.

 

В Ао Нанг най-добрият се казваше better...нещо си, точно преди касата за лодките, ако се спускаш от стръмната улица към морето. 

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Направих две промени в програмата и така съкратих два нощни прехода. Купих самолетни билети от Банкок до Удон Тани и от там с транспорта до границата и после Виентян. Те самолетните билети по-евтини от автобуса.

И другото - и аз мисля след Маунт Попа да продължа и нощувам в Калау, а на другия ден да посетя Пиндая и да се прибера на езерото Инле.  Тук  е малко притеснително дали ще успея да стигна навреме до Калау и дали въобще ще мога да се придвижа и колко ще струва, че май ще бъде основно с такси. До Попа сутринта в 8,30 има транспорт,а после вече ще трябва да се оправям сам. Какво мислите по този въпрос/?  Най-лесно е да наема такси още от Баган, но мисля, че ще ме одере поне 100 долара за да ме остави в Калау...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И другото - и аз мисля след Маунт Попа да продължа и нощувам в Калау, а на другия ден да посетя Пиндая и да се прибера на езерото Инле.  Тук  е малко притеснително дали ще успея да стигна навреме до Калау и дали въобще ще мога да се придвижа и колко ще струва, че май ще бъде основно с такси. До Попа сутринта в 8,30 има транспорт,а после вече ще трябва да се оправям сам. Какво мислите по този въпрос/?  Най-лесно е да наема такси още от Баган, но мисля, че ще ме одере поне 100 долара за да ме остави в Калау...

Явно ще се поуча от твоя опит за този план.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За Бирма въобще не искам да завися от самолетите. Не ми се струват сигурни. Знам какво е да стане засечка с някой полет.

Изпитах го и на Филипините и в Индия. Затова, колкото по-малко полети, толкова по-добре. На Еър Ейша им вярвам и затова ги ползвам, но бирманските линии - не.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Явно ти ще кажеш дали е възможно  :P ...

В Баган ще имаш достатъчно време да проучиш въпроса. Все ще има и други бледолики мераклии за този маршрут.

По мои спомени около 14:00 се върнахме от "планината" въпреки, че  спирахме в някаква кокосова ферма да дегустираме кокосова ракия и да си накупим кокосови сладкиши.. Малко преди спускането към Попа има отбивка - оглеждайте се и настоявайте да спрете за снимка, няма по-удобно място за това.

Долу е същинско сборище от автобуси, таксита и т.н така че все ще се примолите на някой във Вашата посока

( За съжаление не мога да намеря къде са снимките от този ден...)

Редактирано от stefanrusev
Връзка към коментар

Какво ще рече, че сте се "върнали"....пак в Баган или просто тогава сте приключили с Попа?

По мои спомени около 14:00 се върнахме от "планината" въпреки, че  спирахме в някаква кокосова ферма да дегустираме кокосова ракия и да си накупим кокосови сладкиши..

Връзка към коментар

Какво ще рече, че сте се "върнали"....пак в Баган или просто тогава сте приключили с Попа?

"пак в Баган" защото последната снимка от Попа е в 12:23 местно време

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мерси, Стефане!

Ако случайно помниш и колко време ви е отнело придвижването от Голден рок до Янгон, много ще ми помогнеш.

Чудя се дали, ако пристигна на обяд в Янгон и ни вземат директно от летището ще успеем да видим Голден рок още същия ден. Предвиждам спане под Голден рок, но ми се ще да видя залеза от там. От друга страна май се очертава нощувка в Бангкок, което ще рече че и с времето ще съм притисната.

Вие гробището и Баго, разглеждахте ли? Да ги включвам ли в програмата и най-вече питам за гробището?

Връзка към коментар

Мерси, Стефане!

Ако случайно помниш и колко време ви е отнело придвижването от Голден рок до Янгон, много ще ми помогнеш.

Чудя се дали, ако пристигна на обяд в Янгон и ни вземат директно от летището ще успеем да видим Голден рок още същия ден. Предвиждам спане под Голден рок, но ми се ще да видя залеза от там. От друга страна май се очертава нощувка в Бангкок, което ще рече че и с времето ще съм притисната.

Вие гробището и Баго, разглеждахте ли? Да ги включвам ли в програмата и най-вече питам за гробището?

Около 6-7 часа. Не мисля че ще успеете с обществен транспорт. Със залеза също ако спите долу - последния камион е към 17-17:30 от горе. Е, другия вариант е да вървите надолу около час , час и половина по пътя или пилигримската пътека която е още по-кратка.

Баго и гробището не сме гледали.

Изчакайте Оги - той ще даде по актуална информация а и неговият маршрут е още по натоварен в този район.

Но не съкращавайте за сметка на Банкок, после ще те е яд!!!  

 С риск да си навлека нечий гняв - Тайланд и Мианмар нямат нищо общо - едното е истинския, автентичен будизъм, а другото - комерс, особено с висящите из храмовете фалшиви банкноти...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ох, явно няма да стане така както го мислех. Няма да сме с обществен транспорт щом искам да видя поне Баго. Мисля предварително да наема трансфер от летището до Кампуса там. Със залеза, а също и изгрева нещата определено няма да ми се получат. Няма как да вървя по пътеки, защото ще е тъмно 10-15 мин. след залеза.

Оффф, направо ме разби с тази информация :(

 

Абе, аз мислех да съкращавам не заради Бангкок, а заради Краби или Пукет. Когато купувах билетите си мислех, че съм прекалила с времето, а сега пък не ми стига. Няма угодия :lol: .

 

Мерси! Иначе и аз съм за Мианмар и само заради това купих билетите. То като се замисля плаж може да се предвиди и в Мианмар.И като цена нещата ще са еднакви.  Пък Тайланд ще е друг път, ако въобще му дойде реда. Бангкок в началото и ден в края ще имам и сега.

Ще мисля още. Благодаря ти.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е, денят дойде.

Днес заминаваме за следващото приключение.

Ако има интернет, ще ви държа в течение на нещата и ако може ще пускам снимки.

 

Оги,

Лек път и успешно завръщане. Чакам разказите ти с нетърпение.

Ако можеш включвай се с топли новини :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ще започна с това, че вчера пристигнахме благополучно в Банкок и успяхме да разгледаме един от най-красивите храмове -този на Полегналия Буда - Wat Pho

 

post-146-0-57682400-1447430453_thumb.jpg

 

Днес вече сме в Мандалей , Бирма и си изпълнихме програмата, като изпратихме залеза на Мандалей Хил и посетихме още няколко различни храма

 

post-146-0-55744100-1447431575_thumb.jpg

post-146-0-30216100-1447430721_thumb.jpg

post-146-0-48729800-1447430815_thumb.jpg

post-146-0-53618900-1447430958_thumb.jpg

post-146-0-79017700-1447431464_thumb.jpg

 

 

Интернета е изключително слаб в Бирма и няма да стане очаквания хубав дневник, но като се върна ще дописвам. Дано поне някоя снимка се качи...

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 14
Връзка към коментар

За Бирма въобще не искам да завися от самолетите. Не ми се струват сигурни. Знам какво е да стане засечка с някой полет.

Изпитах го и на Филипините и в Индия. Затова, колкото по-малко полети, толкова по-добре. На Еър Ейша им вярвам и затова ги ползвам, но бирманските линии - не.

 

Air Bagan много се хвалеха, че европейските власти са ги одобрили и не са в листата на непрепоръчваните авиокомпании.

Връзка към коментар

Преди две години ние се справихме само с вътрешни полети, май бяха 4. Летяхме и  с Air Bagan, и с Air Mandalay , и с  Air Yangon. Някъде го написах из форума - бях много учудена от чистотата на  новичките и мънички / около 70 местни/ самолетчета, от доброто обслужване, макар , че всичко се прави на ръка - носи се багажа, товари се. А ако случайно вали дъжд, персоналът се подрежда с чадърчета на пистата, че да могат пътниците да минат спокойно без да се намокрят.

И ,Огиии - няма нищо общо с Филипините. :)И за нета се учудвам :unsure: ние, където и да бяхме си имаше течащ нет. :)

На мен Бирма страшно много ми хареса и след някое време пак ще се върна там. Но може би, има значение, че на нас бирманската фирма ни беше подредила всичко, според моите изисквания, а едното беше - да има интернет.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Днес с едно такси ( 40 000 киата - около 32 $)  направихме обиколка на 4 места в околностите на Мандалей. Човека се оказа перфектен, знаеше всичко, говореше английски и останахме много доволни.

 

Първото място - Mingun

 

post-146-0-00197100-1447515784_thumb.jpg

post-146-0-84033200-1447516597_thumb.jpg

 

Вторият обект - Sagaing Hill

 

post-146-0-12532700-1447517129_thumb.jpg

 

 

 

 

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Виждам, че всичко върви по план и си прекарвате чудесно!  :)  Погледнах отново програмата ви и забелязах че се разминаваме за малко в Чанг Май. В деня, в който пристигате там, ние планираме да отпрашим за Канчанабури, но пък може да се засечем още на летището на Сурат Тани. Там трябва да сме около обяд на 3-ти. Ако и там обаче не се срещнем и евентуално да пътуваме заедно за Ко Панган, то следващите дни все ще се намерим някъде из острова.  :)

Ако приемаш съвет, бих ти оптимизирал лееекичко единият ден. Thong Sala сте си го определили за плаж целият ден. Не мисля, че ще ви хареса плажът там. Не знам дали ще си наемате моторче, за да обикаляте, но ако го направите, бих ти препоръчал Mae Haad beach с островчето Ко Ма, свързано с пясъчна коса за него. Или пък да пресечете острова през планината и да отскочите до Thong Nai Pan Noi и Thong Nai Pan Yai beaches. Всичко друго сте си го програмирали перфектно. Само дано да имате късмет с хубаво време!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.