Прескочи до съдържание

MakeMyTrip - периодични промоции


Препоръчани мнения

Георги Матеев

А относно промоцията,това с отделните резервации,няма ли голям риск да ги отменят,тъй като малко прекаляваме с отстъпката.

Според мен този, който е пуснал промоцията,едва ли е имал  предвит да се резервира по този начин.

 

Много малко вероятно, особено ако ги правиш от отделни акаунти (аз лично си направих 3) и плащаш с различни карти.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Много мерси за споделената схема :)

Сега си търся хотел в Кьолн и забелязвам нещо странно.Цената без отстъпката на даден хотел е същата като в booking.com.Само че,в ММТ ми дава като допълнителна иформация:

Additional taxes/fees to be paid directly to the hotel (subject to change basis local regulations): EUR 46.61

 М/у 15е-18е допълнително на нощувка,които да се платят директно на хотела.

Ако някой има опит да каже,това някаква местна особеност ли е или по-скоро особеност на сайта.В booking.com такива такси не са посочени.

 

Регнах се още снощи и аз, за да проверя за какво е цялата тази шумотевица. Проверих цената на хотел, който съм запазил в Рим през Booking. Оказа се, че през приложението цената е значително по-висока, дори дори след максималната отстъпка от тридесет и няколко евро. Приемам, че това е така заради ранната резервация на хотела, която съм направил в Booking и празничния период. Става дума за 24.12-28.12.2015 г., мястото е Рим. Разиграх друго предстоящо пътуване. Получих подобни резултати. И в двата случая обаче имаше текст подобен на горния, който говори за допълнителни такси. От една страна може би става дума за туристическа такса, която в Италия някои хотели събират, а други не, но във всички случаи е добре да се внимава в посочените условия на резервация. Оставам с впечатление, че приложението и отстъпката са подходящи за хора, които не държат чак толкова на качеството на хотела, а търсят колкото се може по-ниска цена на настаняване. Иначе не виждам основателна причина поради която могат да отменят четири отделни резервации за четири последователни нощувки в хотел, но винаги съществува вероятност да те накарат да се местиш от стая в стая всеки ден, което си е неудобство както и да го погледнеш...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Беше много дълга нощ... Крайният резултат: 17 резервации и спестени около 2300 лв.  :yahoo:

 

...и блокирана кредитна карта Visa :) Дори не се изненадах когато преди малко получих обаждане от ПИБ, толкова много поредни транзакции към сайт в Индия определено са дигнали бая security аларма. След 3 дни си взимам новата преиздадена карта - тъпо, но предвид спестените пари си струва неудобството.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

...и блокирана кредитна карта Visa :) Дори не се изненадах когато преди малко получих обаждане от ПИБ, толкова много поредни транзакции към сайт в Индия определено са дигнали бая security аларма. След 3 дни си взимам новата преиздадена карта - тъпо, но предвид спестените пари си струва неудобството.

 

Предвид на времето, което им е отнело да я блокират, никакво security не си имал ;)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

...и блокирана кредитна карта Visa :) Дори не се изненадах когато преди малко получих обаждане от ПИБ, толкова много поредни транзакции към сайт в Индия определено са дигнали бая security аларма. След 3 дни си взимам новата преиздадена карта - тъпо, но предвид спестените пари си струва неудобството.

 

 

Не би следвало да се налага издаване на нова, а само отблокиране. И да, "страшно" секюрити. На мен в ОББ ми блокират картата при втори опит за транзакция от съмнителен за системата сайт. Под съмнителен се има предвид необичаен за моето поведение или сложен ч техните черни листи. 

Връзка към мнение

Голямо БЛАГОДАРЯ и от мен. Спестих 295 евро. Общо 7 резервации - 2бр.  в Абу Даби и 5 в Дубай. Обадих се в банката и  ги  предупредих, че ще купувам на кило и да не ме блокират. Доволна съм и ако нещо не се обърка, това се очертава да бъде едно от приятно бюджетните ни пътувания.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Един съвет. Проверете си резервациите преди да потеглите, четох много лоши отзиви за услугите им.

Аз също резервирах, по-скромно, но нещо ме гложди. В телефона ми потвърдиха едни дати, а на мейла ми пратиха избраните от мен, т.е. действително има разминаване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Регнах се още снощи и аз, за да проверя за какво е цялата тази шумотевица. Проверих цената на хотел, който съм запазил в Рим през Booking. Оказа се, че през приложението цената е значително по-висока, дори дори след максималната отстъпка от тридесет и няколко евро.

Три пъти зареждах батерията на телефона,проверих всички хотели в Копенхаген и разликата бе минимална.Може би отстъпката за Западна Европа не е толкова осезаема.Никъде не можах да намеря хотел с 60% отстъпка.Единствено ми намаляше 2700 рупии.Разлика има само при еднодневни резервации.Така един и същи хотел трябва да го буквам три пъти през различни акаунти с различни карти за да получа отстъпката от 2700 рупии три пъти. ;)

На мен не ми дава отстъпка 60%,а ми вади 4000 IDR. Имате ли идея защо? Вече видях, че има ограничение. :(

Реално не са 4000 а 2700 рупии. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен не ми дава отстъпка 60%,а ми вади 4000 IDR. Имате ли идея защо? Вече видях, че има ограничение. :(

То ако беше 4000 още по-добре, но това е само ако се плаща с определена карта на СитиБанк.

Както е отбелязал Красен и както коментирахме и по-нагоре в темата - 60%, обаче не повече от 2700 рупии, или около 37евро.

С други думи - най ефективно е да се ползва за резревации на стойност около 62евро ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря и аз :)

 

 

Един съвет. Проверете си резервациите преди да потеглите, четох много лоши отзиви за услугите им.

Аз също резервирах, по-скромно, но нещо ме гложди. В телефона ми потвърдиха едни дати, а на мейла ми пратиха избраните от мен, т.е. действително има разминаване.

 

Аз също имам разминаване на датите в приложението на телефона и изпратения мейл. Като на мейла са избраните от мен. Очаквам отговор от хотела за потвърждение на резервацията.

 

Edit: Получих потвърждение от хотела :)

Редактирано от bulpa
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря и аз :)

 

Освен ваучер за принтиране,контакт с хотели не съм имал.

 

 

Аз също имам разминаване на датите в приложението на телефона и изпратения мейл. Като на мейла са избраните от мен. Очаквам отговор от хотела за потвърждение на резервацията.

 

Edit: Получих потвърждение от хотела :)                                                                                                                                                                     

Освен ваучети, потвърждения от хотели не съм получавал.

 

Пп  Нещо се е скапало цитирането с коментар. Излиза само цитираното. :lol:

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

 

Благодаря и аз :)

 

Освен ваучер за принтиране,контакт с хотели не съм имал.

 

 

Аз също имам разминаване на датите в приложението на телефона и изпратения мейл. Като на мейла са избраните от мен. Очаквам отговор от хотела за потвърждение на резервацията.

 

Edit: Получих потвърждение от хотела :)                                                                                                                                                                     

 

 

Писах директно на хотела, като посочих данните от ваучера Booking ID, Hotel Travel Confirmation ID, PNR, естествено и името ми. Почти веднага получих отговор от хотела и сега виждам, че и в приложението на телефона са коригирани датите, които съм избрала.

 

*Разбрах въпроса :)

Редактирано от bulpa
Връзка към мнение

Три пъти зареждах батерията на телефона,проверих всички хотели в Копенхаген и разликата бе минимална.Може би отстъпката за Западна Европа не е толкова осезаема.Никъде не можах да намеря хотел с 60% отстъпка.Единствено ми намаляше 2700 рупии.Разлика има само при еднодневни резервации.Така един и същи хотел трябва да го буквам три пъти през различни акаунти с различни карти за да получа отстъпката от 2700 рупии три пъти. ;)

Реално не са 4000 а 2700 рупии. :)

 

И аз не успях за новогодишното ми пътуване в Испания да намеря хотел с 60% отстъпка. Не, че за спортта не се пробвах, де ;)

 

Успешното ми попадение е за Рим през март, ама е за една нощувка и наистина е 60% :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

След последния съдийски сигнал и от мен благодарности на so'90! Въпреки че нямам андроидски телефон, успях да се вместя във времето, като минах през едни щури инсталации, (то повече за забавление, от интерес и на инат), но минимизирах разходите си за два по-скъпи хотела в Абу Даби, за единия от които обаче още нямам потвърждение.

И тъкмо сядах да гледам за други две нощувки в Дубай и чета: "М.... му........Вече е 00:06 индийско... е защо все аз ,бе!!!!!!!!!!  :cry:  :cry:   :cry:". Почти повторих "поздравите" на stefanrusev, но повече със задоволство от успеха и в очакване на нови андроидосъвместими благинки.  :)

 

 

P.S. Дойде и второто потвърждение.

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.