Прескочи до съдържание

Фалирали и спиращи дейност авиокомпании


Препоръчани мнения

И тези затвориха кепенците (временно)! Трябва да направим тема за фалирали авиокомпании. logo.gif

 

  Dear Passengers,  

Due to its general difficult economic situation, Belle Air Europe must temporarily suspend its flights,

 For passengers re-protection and  refund procedures please contact:

E-mail: refunds.agency@belleaireurope.eu  (only travel agents)
E-mail: refunds.private@belleaireurope.eu  (only privates)
Tel :+39 02 610 1448

We apologize for the inconvenience,

Belle Air Europe

 

http://www.belleaireurope.eu/

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Гамбия бърд, собственост на Germania, са преустановили полетите си до ново нареждане, явно не издържала на ебола кризата в Западна Африка (месеци наред бяха спряни основните и регионални полети - Фритаун, Монровия, Конакри и Лагос) и на паниката от Европа.

 

Air Caraïbes купува Corsair по информация от вчера. Още не се знаят детайли, но двете компании, до скоро в конкуренция при полетите от Европа до Карибите и до други екзотични дестинации от Париж, обединявайки се получават около 60% пазарен дял по тези дестинации, задминавайки досегашния лидер Air France. Не е ясно бъдещето не некарибските дестинации на Корсер (Африка, Индийски Океан и Канада), а що се отнася до Карибите, според мен с намаляването на конкуренцията натам цените ще поскъпнат. Четвъртък на извънредно общо събрание на акционерите на двете компании ще се оповестят повече детайли.

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Wizz Air Ukraine се закрива:

https://wizzair.com/en-GB/breaking_news/Ukraine_closure

 

то хубаво, ама не е за тази тема; и Wizz Air Bulgaria я няма, ама слава богу Wizz си хвъркат и спасяват донякъде положението в БГ; че иначе без тях ще е страшно

 

това си е вътрешно преструктуриране и оптимизиране на разходи и дейност

Редактирано от logist13
Връзка към мнение

Wizz Air Ukraine се закрива:

https://wizzair.com/en-GB/breaking_news/Ukraine_closure

Евала. Това си беше най-трагичната компания откъм customer service, ужким WizzAir, ама не точно с пращане на хартиени писма за месеци към Киев, докато ми върнаха парите станаха 6 месеца. изобщо само тъпи услужнения от това да са ужким една фирма, пък да са 2, все едно да има Луфтханза България и като ти отмени полета, да не можеш да използваш такъв от Луфтханза Германия, пълно безумие си беше от клиентска гледна точка, иначе е ясно, че са си имали юридически/финансови причини.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

ами ние нямаме оплаквания от тях, полетите ни с тях бяха наред; отделно и даваха повече багаж в сравнение с Wizz, мисля, че стандартно включваха един ръчен + един багаж до 20 кг.

 

иначе за customer service е според както се случи; и аз 3-4 дни не можех да се свържа нормално с Ал Италия по празниците около 3-ти март (вкл. я бях докарал до кол-центъра им в Италия, където поне 15 мин. търсеха някой, който да говори английски и накрая намериха лелка която да не казвам как говореше...), ама в първия работен ден се свързах с офиса им в София и се оправиха нещата

Връзка към мнение

Зачестяват слуховете за фалит и  на Norwegian air. Те донякъде са основателни и не трябва да се подценяват  след катострофалната финансова година ,която имаше компанията. Проблемите с транстлантическите им полети и силното присъствие на Rynair и EasyJet не им се отразиха добре.

Аз лично бих си купила от билетчетата им за Финландия за 90 Евро без никакви притеснения, а и акциите им днес тръгнаха малко нагоре.

Редактирано от gerido
Връзка към мнение

Зачестяват слуховете за фалит и  на Norwegian air. Те донякъде са основателни и не трябва да се подценяват  след катострофалната финансова година ,която имаше компанията. Проблемите с транстлантическите им полети и силното присъствие на Rynair и EasyJet не им се отразиха добре.

Аз лично бих си купила от билетчетата им за Финландия за 90 Евро без никакви притеснения, а и акциите им днес тръгнаха малко нагоре.

 

За първи път чувам за такива слухове. Имаха тежка година, но е доста далече от това да говорим за фалит. 

Връзка към мнение

Е да слуховете са силно преувеличени. Това се коментираше от мой приятел ,който имаше техни акции. 

Но сега порацъках малко в нета и гледам ,че в началото на месеца мениджмънта на компанията на пресконференция е заявил "No discussion of bankruptsy" относно местния им филиал.

Връзка към мнение

Зачестяват слуховете за фалит и  на Norwegian air.

Жалко ако е така, защото само хубави работи се чуват за тях като качество на услугата, а и се явяват нещо като единствения презокеански лоукост, май.

Аз лично бих си купила от билетчетата им за Финландия за 90 Евро

Какви са тези билетчета? :rolleyes:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Уточнихме ,че са само слухове и то спорадични и може би не беше тази темата ,където да се коментира компанията. Т.е няма поводи за сълзи :)

А имаха  полети Бургас - Хелзинки- Бургас на цена 45 евро в посока за април месец, сега проверих ,че в момента билета илиза 123 евро- двупосочен .

Абе с два поста и доста ви дезоинформирах :)

Редактирано от gerido
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
  • 4 месеца по-късно ...

Самолетите на Трансаеро потеглиха от Внуково към испанското летище Теруел. Лизингодателите си прибират машините, но част от тях верятно никога повече няма да летят.

 

 

baAeEFM.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Съветските машини ще ги прибират ли?

 

СъвеЦки се пише-моля,моля!!:-)

Аерофлот уж изкупи Трансаеро,но не съвсем.

Както и да е ,лощо за хората платили за билети.Отменят около 170 полета на Трансаеро,друга част ,но малка се поема от новият собственик Аерофлот.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

А индустрията  е толкова динамична, че някои машини на Трансаеро вече си намериха нови стопани - няколко 737-700 отиват при Southwest. В момента машините са в Манчестър за пребоядисване и после  - към САЩ.... :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Чуха се слухове, че Aeroflot искат да вземат няколко 747 от техните. UTair ще вземат 4 или 5 777, S7 взимат 3 767. Все пак някой трябва да запълни нишата, която се освободи.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Чуха се слухове, че Aeroflot искат да вземат няколко 747 от техните. UTair ще вземат 4 или 5 777, S7 взимат 3 767. Все пак някой трябва да запълни нишата, която се освободи.  

 

Проблемът е, че няма истинска ниша, защото като цяло руският авиационен пазар се сви. Wizz air, които по принцип са много ефективни и обикновенно се разрастват от началото на тази година намалиха с близо 50% капацитетът си между Будапеща и Москва.

 

Не е случаен и факта, че Аерофлот в крайна сметка не купи дори за 1 рубла Трансаеро. Явно и те са разбрали, че този свръхкапацитет на свиващия се пазар е напълно излишен.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Чуха се слухове, че Aeroflot искат да вземат няколко 747 от техните. UTair ще вземат 4 или 5 777, S7 взимат 3 767. Все пак някой трябва да запълни нишата, която се освободи.  

 

Конкретно в случая с „Трансаеро“ става дума не за ниша, а за дупка, в която ще падне... някой.

 

Ти чу ли, че вчера руснаците са приземили всички 737? А чу ли каква е причината?

Редактирано от captain_oveur
Връзка към мнение

За мен това, че взимат само големи машини говори друго. Чартърите трябва да се поемат от някой. Все пак до Бургас летеше 747 с над 510 места! Като е имало и по два полета на ден. А и ако няма ниша за какво са им тези машини? За 737 не разбрах каква е драмата точно, я сподели.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам предвид, че самата „продажба“ на „Трансаеро“ е извършена не особено законно, както се говори. Оттам ще дойдат и проблемите.

 

За 737... http://www.themoscowtimes.com/business/article/russian-aviation-committee-suspends-boeing-737-certificates/542681.html

Редактирано от captain_oveur
Връзка към мнение

 

 

Ти чу ли, че вчера руснаците са приземили всички 737? А чу ли каква е причината?

 

Това малко ми прилича на една от онези теми, за които не бива да се говори във форума, докато сме с дълбоко завряна глава в пясъка. :lol:  По тази логика О'Лиъри направо да сгъва цирка... :P

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.