Прескочи до съдържание

Фалирали и спиращи дейност авиокомпании


Препоръчани мнения

Едни приятели са останали в Индия без билет за връщане поради фалита на Jet Airways... Някаква алтернатива през Тел Авив вземат, но плащат майка си и баща си, не съм ги питал за застраховки и пр. подробности... Виждам, че следите процеса, не е новина това.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On 4/21/2019 at 3:21 AM, FlyTraveler said:

Едни приятели са останали в Индия без билет за връщане поради фалита на Jet Airways... Някаква алтернатива през Тел Авив вземат, но плащат майка си и баща си, не съм ги питал за застраховки и пр. подробности... Виждам, че следите процеса, не е новина това.

Някоя а/к не е ли обявила rescue fares за притежали на билети за полети на Jet AIrways?

Връзка към мнение
Преди 1 час, akair каза:

Някоя а/к не е ли обявила rescue fares за притежали на билети за полети на Jet AIrways?

Някак съвсем логично след държавна намеса, Air India, точно след официалния край, за който ти си съобщил...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 13.04.2019 г. в 4:09, epetkov каза:

Все по-зле стават нещата при Avianca Brasil. Отменили са над 180 полета

Според изследване на KAYAK след масовите съкращения на полети на Авианка Бразилия средните цени на полетите (на всички компании) са се вдигнали със 14%.

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 5.02.2019 г. в 13:21, epetkov каза:

Частичен рестарт на компанията с ново име Chair и полети от Цюрих основно, има и до Бургас.

 

https://www.aviation24.be/airlines/chair/chair-airlines-is-switzerlands-newest-airline-the-successor-of-germania-flug/

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
10 minutes ago, epetkov said:

Това по-скоро не е за тази тема, защото Air Transat ще си остане като бранд - не фалира и не спира дейност.

Връзка към мнение
На 27.03.2015 г. в 9:35, Георги каза:

 

За първи път чувам за такива слухове. Имаха тежка година, но е доста далече от това да говорим за фалит. 

Имаше и доста такива , тук , те оперират доста в Испания само веднъж летях с тях и умрях от страх , но всичко мина добре . Мисля , че нещата се подобряват .

Връзка към мнение
преди 4 часа, Василена каза:

Мисля , че нещата се подобряват .

За 4 години и 3 месеца сигурно нещата са се подобрили наистина,  щом още я има авиокомпанията. Странно е, че днес имаме  коментар   на някакви слухове отпреди  години. 🙂

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Томас Кук UK можем да ги запишем като приземени. Предстои да разберем какво ще стане с другите а/к на компанията-майка - Кондор и Томас Кук Скандинавия

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Adria Airways временно спира операциите поради липса на кеш... Вчера е имало полет София Любляна, който е изпълнен успешно...

 

Pressured Adria Airways 'temporarily' suspends services

https://www.flightglobal.com/news/articles/pressured-adria-airways-temporarily-suspends-servi-461035/

  • Харесвам 2
  • Шок 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Нещо много фалити напоследък... Както е тръгнало до година-две ще останат 7-8 авиокомпании в Европа.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 35 минути , Георги Матеев каза:

Нещо много фалити напоследък... Както е тръгнало до година-две ще останат 7-8 авиокомпании в Европа.

... и като следствия:

- увеличаване цените на билетите

- увеличаване на застраховките

- увеличаване на гаранционните фондове

- оптимизиране на маршрутите 

- други ...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 55 минути , Георги Матеев каза:

Както е тръгнало до година-две ще останат 7-8 авиокомпании в Европа.

Разчистват терена за България Еър... които подозирам ще атакуват рязко с нишови дестинации! 🙂

  • Харесвам 2
  • Смея се 13
Връзка към мнение

Няма да се изненадам, ако в ЕС се повтори модела на САЩ - 3 големи а/к, 3-4 по-малки и пуул от регионалки, които рабтоят за всички големи. Може би ИАГ, КЛМ/АФ, Луфтханза - големи, ЛОТ, САС и Ер Балтик - малки и егейците, таром, ... - регионалки.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Те и Таром са взели-дали според тая тема. Иначе то вече си е почти така, както си го написал

Само дето вероятно от националистически чувства държат да има отделни брандове Ер Франс/КЛМ, Бритиш/Иберия

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 36 минути , akair каза:

Няма да се изненадам, ако в ЕС се повтори модела на САЩ - 3 големи а/к, 3-4 по-малки и пуул от регионалки, които рабтоят за всички големи. Може би ИАГ, КЛМ/АФ, Луфтханза - големи, ЛОТ, САС и Ер Балтик - малки и егейците, таром, ... - регионалки.

Португешите за нищо ги нямаш :grin:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 58 минути , akair каза:

Няма да се изненадам, ако в ЕС се повтори модела на САЩ - 3 големи а/к, 3-4 по-малки и пуул от регионалки, които рабтоят за всички големи. Може би ИАГ, КЛМ/АФ, Луфтханза - големи, ЛОТ, САС и Ер Балтик - малки и егейците, таром, ... - регионалки.

Според мен всички са застрашени, с изключение на Алиталия. Те ще оцелеят и след края на света.

  • Харесвам 2
  • Смея се 16
Връзка към мнение
преди 4 минути , Zaro каза:

Според мен всички са застрашени, с изключение на Алиталия. Те ще оцелеят и след края на света.

И бгеър :grin:

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към мнение
30 minutes ago, Фил said:

Португешите за нищо ги нямаш :grin:

Аз тях ги броих в ЛХ Груп 😉

9 minutes ago, Zaro said:

Според мен всички са застрашени, с изключение на Алиталия. Те ще оцелеят и след края на света.

Те са с връзки при Началника - все пак возят неговото протеже насам-натам  😉

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение

 

преди 8 часа, Георги Матеев каза:

Нещо много фалити напоследък...

Ще се окажеш прав. Четейки си за XL и техните желания да се присъединят към Еър Франс за да избегнат затваряне, попаднах на друго.

Ми те от Еър Франс отрязали сходно желание на Aigle Azur и те те дръпнали шалтера в началото на месеца, а имат половинвековна история:

 

https://www.aigle-azur.com/

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Adria Airways е получила срок до втори октомври да си оправи ликвидността, но лизингодателите вече са почнали да си вземат самолетите. Въпреки всичко няколко полета по най-важните линии ще бъдат осъществени.. цък

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.