Прескочи до съдържание

Коя е най-евтината екзотична дестинация през юли и август?


Препоръчани мнения

Правя някакво предварително проучване без конкретни планове, но с перспектива за евентуално реализиране. Какво да правиш, навремето ни учеха непрекъснато да планираме, а за реализация все не оставаше време. :lol:  Удрям на камък по отношение на дъждовния сезон, който на повечето екзотични места е баш по това време на годината. И все пак, има ли екзотична дестинация, която да може да се посети през юли и август без човек да е изцяло зависим от атмосферните условия? Елементът "най-евтина" в уравнението по-горе е принципно и нека се възприема като средно аритметично между компонентите: "цена на пътуване - нощувки - храна - други разходи"

 

Може и да сме имали подобна тема, но поне аз не помня и затова откривам нова. Сега ми хрумва, като идея, да направим подобни теми за всеки период от годината. Ясно, че с малко усилие за относително кратко време човек може да се осведоми относно това, кои са най-добрите периоди за пътуване към конкретна дестинация, но защо да не сме готови в случай, че изскочи някоя примамлива оферта на хоризонта?

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

В Южна Америка (и въобще южното полукълбо май) юли и август е сухия сезон (не че през дъждовния е толкова страшно).

Колко е евтино не знам, ако не уцелиш грешка/промоция няма да е евтино, но поне излизат често

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Остров Бали - цената, както сам каза, е въпрос на много компоненти, но там можеш и евтино, и скъпо, и балансирано. На мен МНОГО ми хареса там, и ще се върна някога, а бях с неясни очаквания за комерс. Комерсът, всъщност, е навсякъде в света. 

 

P.S. Да прескочиш до Остров Ява и Джоджакарта също е прекрасно... Изобщо Индонезия много харесах. 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Не много скъпо и различно за мен е Кабо Верде, като имам предвид острова Santo Antão, понеже другите не са особено интересни за мен. Може да го погледнеш. Проблема е, че се стига малко трудно, със задължителен вътрешен полет + ферибот.

Има често оферти за по 100е от Лас Палмас до основните им два острова. Крайната сума най-грубо за пътя  е 100-150е от Бг до Лас Палмас през лятото, 100е до Кабо Верде и 100е за вътрешният полет. Крайната цена ще е около 350евро предполагам на човек.


Там има много малко туристи, нещо което е трудно за намиране в днешно време.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Проблемът скъпо-евтино често е доста относителен. Индия например може да бъде безкрайно евтина, ако живееш на ниво близко до това на средния индиец. Ако искаш обаче повече чистота, организация и т.н. може да се окаже една от най-скъпите дестинации.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

А какво имаш предвид под екзотична? Може да е както плажове, така и например просто нещо извън Европа :) Смятам, че Дубай е добро попадение, но не знам до колко се приема за екзотично и до колко може да се живее там от резките температурни разлики вътре/вън. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Северна Африка (Египет, Тунис, Мароко и Канарските острови) са доста евтини дестинации, като комбинация на самолетен билет, нощувка и храна.

 

При по дълги пътувания 3-4 седмици, Югоизточна Азия също може да е доста евтина, като се разделят всички раходи на ден.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Наистина трябва да се определи какво се разбира под "екзотична".

Поне за мен е място, където не ходят много хора и е по-закътано.

Връзка към мнение

Наистина трябва да се определи какво се разбира под "екзотична".

Поне за мен е място, където не ходят много хора и е по-закътано.

 

Съзнаваш ли, че написа дефиницията на думата „затвор“?  :P

 

Дюк, теб те съветвам да не прекаляваш с екзотиката, защото може да не ти понесе :) Южното полукълбо и на мен ми се вижда най-добър вариант. Например Чили. Но да - редовните цени...

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Поздравления за темата. Преди време търсех отговора на подобен въпрос за периода Юли-Август. От това, което прочетох разбрах, че това е идеалното време да се посети Бали (и изобщо Индонезия). Северна и Североизточна Австралия, където е сухия сезон, както и Южна Америка, където също е сухия сезон.

 

Колкото до "най-евтино" - от местата, които съм посочил смятам, че това ще бъде Бали. Билетът определено е по-евтин отколкото до Автралия/Южна Америка, а освен това и цените за храна/настаняване също са най-ниски.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Суб-Сахарска Африка това е дъждовния сезон, а в южното полукълбо-сухият, но и зимата. Евтино, предвид геополитическите събития в близкия изток и северна Африка, бих посъветвал Мароко, Канарите, Кабо Верде, Гамбия. Гамбия наистина е много достъпна, сигурна, евтина и френдли дестинация. В ниския сезон могат да се намерят евтини полети от Лондон или Барселона.

 

Ако излезе някоя евтиния с турците може и Мадагаскар.

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Проблемът скъпо-евтино често е доста относителен. Индия например може да бъде безкрайно евтина, ако живееш на ниво близко до това на средния индиец. Ако искаш обаче повече чистота, организация и т.н. може да се окаже една от най-скъпите дестинации.

 

Именно в това е уловката на питанката! Да открием "златното сечение", без да изпадаме в двете крайности - тотална мизерия и ненужен разкош... ;)

 

А какво имаш предвид под екзотична? Може да е както плажове, така и например просто нещо извън Европа :) Смятам, че Дубай е добро попадение, но не знам до колко се приема за екзотично и до колко може да се живее там от резките температурни разлики вътре/вън. 

 

Знаеш ли, първата ми асоциация с "екзотична дестинация" е дълъг полет с някой от новите свръхмодерни машини - А380, В787, А350 или пък класиката В747. Като се замислиш обаче, всеки полет с такава машина така или иначе завършва в "екзотична" дестинация по нашите родни представи, така че май не съм кой знае колко далеч от истината... :lol:

 

Дюк, теб те съветвам да не прекаляваш с екзотиката, защото може да не ти понесе :) Южното полукълбо и на мен ми се вижда най-добър вариант. Например Чили. Но да - редовните цени...

 

Да, Кептън, личи си, че започваш задочно да ме опознаваш. От друга страна, все отнякъде трябва да се разчупи клишето. Проблемът е в това, че само в този период от време можем да правим планове за сравнително дългосрочно пътуване от максимум две седмици... :(

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Виждам, че поне двама души споменават Бали за този период. Винаги съм имал усещането, че това е скъпа курортна дестинация. За две седмици какво може да се прави там и в района? Дайте малко повече подробности относно цените извън самолетните билети...

Връзка към мнение

Бали като съвет за евтина дестинация ми се вижда хард вариант, още повече ако ти е първа екзотична страна и нямаш опит за пазарене и разкарване на далавераджии, които се пробват още от летището. Тогава е и топ сезона на всичкото отгоре и цените са съвсем "приятни". 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Виждам, че поне двама души споменават Бали за този период. Винаги съм имал усещането, че това е скъпа курортна дестинация. За две седмици какво може да се прави там и в района? Дайте малко повече подробности относно цените извън самолетните билети...

 

Дюк, аз не случайно избрах дестинация, която евентуално ще пасва на възприятията ти, доколкото съм ги усетила :) 

 

За две седмици може да се прави МНОГО. Тук има хора със сериозен опит в района. Аз не чак толкова, но достатъчно, за да си позволя съвет. Самото Бали дава наистина много възможности. Отделно световното наследство в Джоджакарта - ама много близо и много хубаво... Отделно - от него има кратки пътувания до съседни очарователни острови (аз нямах време). Отделно Сингапур ти е много близо - ако ви се разхожда. Ох, много беше хубаво навсякъде... 

 

Има много скъпи места, но има и много евтини. Аз спах в очарователно самостоятелно бунгало с всички възможни удобства на много, много прилечна цена. Изобщо, много опции в зависимост от бюджета.

 

П.П. Прочети пътеписа ми, ако имаш желание :)

Връзка към мнение

Да, Кептън, личи си, че започваш задочно да ме опознаваш. От друга страна, все отнякъде трябва да се разчупи клишето. Проблемът е в това, че само в този период от време можем да правим планове за сравнително дългосрочно пътуване от максимум две седмици... :(

 

Ти пък! При такова дебело досие оставаше и да не съм те опознал! :P

 

Усещаш ли как темата се закучва? Според мен трябва да възприемеш следния подход: набелязваш си две-три дестинации, които по степен на екзотичност и разходи за престой ти се виждат приемливи, след това започваш да дебнеш за добри предложения за самолетни билети. Не е необходимо да залагаш на грешки с драстично ниски цени и сериозен риск от издънка, но все пак достатъчно често изпадат официални намаления от авиокомпаниите, които си заслужават вниманието. Ясно е, че в източна посока ще следиш катарците и другите играчи от залива, в западна (напр. Южна Америка) е малко по-сложно - там играят основно LATAM (бившите LAN и TAM), от време на време "Iberia" пускат по нещо добро до Южна Америка, а KLM/"Air France" - до карибите (всеки според колониалните си владения, сещаш се).

 

Аз ще се повторя: Чили...

 

...и ще се допълня: Южна Корея.

 

Места, достатъчно екзотични за европейците и в същото време достатъчно организирани и подредени, за да бъдат подходящи за първа среща с екзотиката.

Мароко също, стига да проявяваш интерес :) За Бразилия и Африка слушай Романсъра и Калоян :)

 

А Бали го остави за следващия път ;)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Да го впишем като екзотично, ама евтино??

 

Не мисля, че дневният престой там ще му струва повече от престоя в Австрия или Холандия например. За сравнение с Африка - да не говорим.

Плюс това и Чили, и Южна Корея са без визи за нас.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Евтин карибски круиз от Флорида примерно (предполагам, че имаш валидна щатска виза). Не е топ сезона по това време, но не е и ураганния сезон. Ще ви излезе по-евтино от престоя + полета до някой остров и ще видите няколко острова.

 

Ако намериш изгодни билети и Куба е добър вариант, даже много добър.

Аз лично бих предпочел Занзибар, в момента има промоция на катарците за 430 евро. Ето ти един фото дневник за там. За тази промоция обаче полетите трябва да са до 30-ти юни.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

....

 

Може и да сме имали подобна тема, но поне аз не помня и затова откривам нова. Сега ми хрумва, като идея, да направим подобни теми за всеки период от годината. Ясно, че с малко усилие за относително кратко време човек може да се осведоми относно това, кои са най-добрите периоди за пътуване към конкретна дестинация, но защо да не сме готови в случай, че изскочи някоя примамлива оферта на хоризонта?

 

Това е добра идея - да има топ предложения за различните периоди от годината. Но трябва да се групират по интереси. В една и съща държава препоръчителните периоди за посещение на природни паркове могат да са различни. Аз например сега чета за Мадагаскар - сезонът е от май до октомври. Обаче юли-август е студен период. Това е добре, защото хем не умираш от жега, хем не вали. Но пък животинките не са активни и ако това е основната ти цел, може пък да останеш недоволен. 

Аз си мисля, че във всяка страна ще си намериш интересни занимания във всеки период от годината. Но трябва да си по-гъвкав в предпочитанията  :rolleyes:

Според мен трябва да си определиш период и бюджет. После какво най-много искаш да правиш/видиш. И тогава да мислиш коя страна отговаря на изискванията. На мен ми е лесно - вулкани и рифове има тук, фламинго има там, лемури има в Мадагаскар...тъй като се затруднявам да измисля какво най-много искам, гледам да си направя топ 3 за годината и да обхвана повече от една мечта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Според мен трябва да си определиш период и бюджет.

 

Първото е възможно, но второто е трудно предвидимо. Бюджетът е условно понятие щом иде реч за пътуване. Основно перо в него се пада на разходите за достигане до желаната дестинация. Тъй като не сме богати западни туристи, обикновено опитваме да постигнем възможно най-ниска цена на самолетни билети, а това е трудно предвидимо при планиране. Затова аз предпочитам предварително да заложа константните величини, а именно среднодневен разход за престой в конкретна дестинация, който включва настаняване, изхранване и допълнителни разходи. Ако мога да имам сравнително актуални данни за този компонент от бюджета, тогава бих могъл да заложа "стандартна" цена за самолетен билет и да установя колко максимално може да струва пътуването. Всяка "промоционална" цена за самолетен билет по-късно би се превърнала в бонус към вече оформения бюджет...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мисля, че друг проблем, е че в тоя период няма нищо евтино. Дори да говорим за място на земята, където времето е лошо, сезона е нисък и т.н., то остава факт, че в Европа тогава са си ученическите ваканции и отпуските, което неизменно вдига цените на билетите дори и за тези места. 

 

Аз и за това споменах Дубай, общо взето единственото място, за което съм виждал цените да удрят дъното лятото. Но пък там не ти го препоръчвам със сигурност на тези температури, не е една беля :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Затова аз предпочитам предварително да заложа константните величини, а именно среднодневен разход за престой в конкретна дестинация, който включва настаняване, изхранване и допълнителни разходи. Ако мога да имам сравнително актуални данни за този компонент от бюджета, тогава бих могъл да заложа "стандартна" цена за самолетен билет и да установя колко максимално може да струва пътуването. Всяка "промоционална" цена за самолетен билет по-късно би се превърнала в бонус към вече оформения бюджет...

При тези параметри аз бих се замислила за две-три дестинации, където бих искала да отида на различни континенти. Проучвам какво бих могла да правя на даденото място за две седмици и си изготвям програма. Набелязвам си места за отсядане в отделни папки в букинг или AirBnb и навързвам преходите с евентуален транспорт /автобуси, полети, лодки, влак, частни трансфери и т.н./. Правя това за всеки един маршрут /особено, когато нямам предстоящ план за пътуване, това е любимо занимание/. После започвам да следя самолетните билети за набелязаните дестинации. Прави ми впечатление, че доста от промоциите излизат зимата или късна есен. Със сигурност, ако си набелязал дестинации от различни континенти, за някоя от тях ще излезе промоция.

Помня, че беше набелязал Перу. Лятото е топ периода за Перу. Можеш да го навържеш с промоция до Сан Паоло, че до там май излизат най-често добри цени. В Перу ще можеш да комбинираш скъпи забележителности и евтина храна и места за отсядане, та като краен ефект ще получиш добра средна цена.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Първото е възможно, но второто е трудно предвидимо. Бюджетът е условно понятие щом иде реч за пътуване. Основно перо в него се пада на разходите за достигане до желаната дестинация. Тъй като не сме богати западни туристи, обикновено опитваме да постигнем възможно най-ниска цена на самолетни билети, а това е трудно предвидимо при планиране. Затова аз предпочитам предварително да заложа константните величини, а именно среднодневен разход за престой в конкретна дестинация, който включва настаняване, изхранване и допълнителни разходи. Ако мога да имам сравнително актуални данни за този компонент от бюджета, тогава бих могъл да заложа "стандартна" цена за самолетен билет и да установя колко максимално може да струва пътуването. Всяка "промоционална" цена за самолетен билет по-късно би се превърнала в бонус към вече оформения бюджет...

 

Хм, не е толкова трудно, ако не проучваш целия свят едновременно. Дай малко насоки - би ли си направил ваксина за жълта треска, имаш ли интерес към животни? Топло ли искаш да е или студено? Активно ли да бъде пътуването или само лежане/ градски обиколки? Държиш ли на пътища и улично осветление или можеш да се чувстваш ок на средата на нищото? През 3-4 дни ще искаш ли цялостна промяна на обстановката и какви са ти изискванията за придвижване между точките? По отношение на храна, сигурност, религия има ли какво да изключим?  

Редактирано от Lindt
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.