Прескочи до съдържание

Перу - Боливия


Guinness

Препоръчани мнения

Здравейте! Някой може ли да ми даде съвети и информация за най-подходящ маршрут в тези две държави. Идеята ми е нещо от сорта: Лима-Куско-Пачу Пикчу-Салар де Уюни. Някой правил ли е подобно пътешествие? 

Интересува ме дали ще успея да се вместя в рамките на 8-10 дни макс и как най-бързо да стигна от Перу до Боливия. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Определеното време ще ти стигне. Направи Лима-Олайтентамбо-Мачу Пикчу-Куско и след това Боливия. По тази пробграма ти трябват 4-5 дни за Перу и 1-2 дни за Боливия. Най-кратко от Куско до Ла Пас е със самолет. 

Връзка към коментар

Лима ти стига един ден за всичко интересно. Ранен полет към Куско на следващия ден и разходка из Куско.

Ден три - day trip из околностите на Куско.

Ден четири - day trip от Куско през Писак до Олантайтамбо

Ден пет - Олантайтамбо - Мачу Пикчу - Куско.

Ден шест- Куско - Пуно с туристически автобус целодневен много интересен трип.

Ден седми - има двудневни трипове от Пуно през островите в Титикака от перуанска до боливийската страна и Ла Паз.

 

После полет Ла Пас - Лима ако се връщаш оттам , но предполагам не е много евтин.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Определеното време ще ти стигне. Направи Лима-Олайтентамбо-Мачу Пикчу-Куско и след това Боливия. По тази програма ти трябват 4-5 дни за Перу и 1-2 дни за Боливия. Най-кратко от Куско до Ла Пас е със самолет. 

Лима - Олайтентамбо - има ли полет дотам или трябва до Лима? 

Явно ще има много вътрешни полети, защото са големи разстоянията.

Връзка към коментар

Лима - Олайтентамбо - има ли полет дотам или трябва до Лима? 

Явно ще има много вътрешни полети, защото са големи разстоянията.

Полетът ще ти е до Куско, но от там има директни маршрутки до Олайтентамбо. От там Мачу Пикчу е лесно за достигане и билета за скъпия влак ще ти е по евтин. След това отново с маршрутка отиваш в Куско. По този начин ще избегнеш губенето на време два пъти из Куско и няма да имаш и проблем с аклиматизацията. 

От Лима до Куско със самолет. Ако ти остане време можеш да направиш и прехода, за който те съветва Станимир. Ако нямаш много време може и с обикновен автобус до Пуно. Ще ти излезе по евтино. След това с организиран трип до Боливия и от там с автобус до Салар де Уюни. Ако ти липсва време от Куско със самолет до Ла Пас.

Редактирано от mililia
Връзка към коментар

А от Ла Пас до Салар де Уюни какъв е най-евтиният транспорт и как стои въпросът с предвижването дотам?

Не съм ходила до там, но няма начин да няма автобуси. Боливия не е толкова голяма страна и един нощен автобус ще ти спести нощувка и време за придвижване. Мисля, че това им е топ атракцията. Когато бях в Северна Аржентина хората ходеха до Салар де Уюни с автобуси. Самите солници се намират близо до границата на Боливия  с Аржентина. Аз посетих солниците само от Аржентинска страна, така че не мога да съм полезна с информация за Боливия.

Връзка към коментар

Не съм ходила до там, но няма начин да няма автобуси. Боливия не е толкова голяма страна и един нощен автобус ще ти спести нощувка и време за придвижване. 

Точно това четох преди малко. Има нощен автобус, който тръгва вечерта от Ла Пас и на сутринта е в Уюни. Чета обаче противоречиви мнения за престоя там - някои пишат, че 1 ден е достатъчен, а други стоят по 2-3 дни на солниците. Предполагам има много интересни планински места там.

Връзка към коментар

Колко време ще отделиш на солниците е вече въпрос на предпочитание. Един ден ти е достатъчен, за да обикаляш из тях. Ако имаш повече време отдели го на други неща.

Ако говорим за 10 дни в Южна Америка изглеждат така:

Лима- 1 ден

Олайтентамбо - 1 ден

Мачу Пикчу - 1 ден

Куско - 1 ден

Свещенната долина - 1 ден

Преход до Пуно - 1 ден

Трип из Титикака до Боливия - 2 дни

Салар Уюни - 1 ден

Връщане в Лима - 1 ден.

Можеш да спестиш време с полет от Куско до Ла Паз. Тогава ще отидат дните за Боливия - Ла Пас и солниците.

Връзка към коментар

Kaто цяло е постижимо . но защо държиш толкова на солниците ? То 10 дни са прекалено малко само за Перу.

 

Защо ми е мечта от много години и ми изглежда твърде нереално на снимките, които съм гледал. Просто искам да ги видя. Иначе си прав, че 10 дни са малко, но всичко на всичко трябва да се вместя в 14 дни като грубо отделям 4 за пътни от България дотам и обратно. 

 

Колко време ще отделиш на солниците е вече въпрос на предпочитание. Един ден ти е достатъчен, за да обикаляш из тях. Ако имаш повече време отдели го на други неща.

Ако говорим за 10 дни в Южна Америка изглеждат така:

Лима- 1 ден

Олайтентамбо - 1 ден

Мачу Пикчу - 1 ден

Куско - 1 ден

Свещенната долина - 1 ден

Преход до Пуно - 1 ден

Трип из Титикака до Боливия - 2 дни

Салар Уюни - 1 ден

Връщане в Лима - 1 ден.

 

Този вариант ми допада. Значи ориентировъчно програмата ще се завърти по това предложение. Само дето от Ла Пас до Лима ще трябва да се направи полет. 

Редактирано от Guinness
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Точно това четох преди малко. Има нощен автобус, който тръгва вечерта от Ла Пас и на сутринта е в Уюни. Чета обаче противоречиви мнения за престоя там - някои пишат, че 1 ден е достатъчен, а други стоят по 2-3 дни на солниците. Предполагам има много интересни планински места там.

Един ден стига само за солника, но може да се спи там, и има разни разноцветни езера с фламинго по-нататък, някои преминават към Чили в посока Сан Педро де Атакама, затова има и екскурзии за 2 или 3 дена.

Връзка към коментар

Помня, че след като купихме нашите билети до Лима имаше промоция нещо от рода на европейски град - Куско - Лима - европейски град. Ако изнамериш нещо подобно ще спестиш време.

 

Иначе Солниците са уникални, особено ако има и тънък слой вода върху солта, защото стават на огледало. В Аржентина Салинас Грандес са от 2 км., а тези в Боливия, ако не бъркам бяха 20 км. 

 

Матеев нямаше време за солниците. Оги е ходил там.

Редактирано от mililia
Връзка към коментар

Боливия е удобна с автобус от Пуно (щом ще сте в Перу и без това), ако ще се лети е доста скъпо. Може да видите и Тиахуанако някъде между Ла Пас и границата, други се отбиват по островите в Титикака.

Връзка към коментар

Боливия е удобна с автобус от Пуно (щом ще сте в Перу и без това), ако ще се лети е доста скъпо. Може да видите и Тиахуанако някъде между Ла Пас и границата, други се отбиват по островите в Титикака.

Днес се порових да видя за маршрут. Самолетните компании там са с нереално високи цени. Гледах за автобус от Куско до Ла Пас, но лошото е, че е само определени дни от седмицата. Иначе се тръгва в 22.00 и се пристига в 10.00 ч. 

Салар де Уюни пък се намира на около 1000 км от Ла Пас, което усложнява още повече пътя. Трябва да се пътува цяла нощ с автобус. 

Връзка към коментар

Прегледай възможностите с автобус от Куско до Пуно и след това с корабче до Боливия, а от там пак с автобус. Нощните автобуси са много удобни.

Помня, че ние гледахме цената на самолетни билети от Куско до Ла Пас и беше около 85 долара.

Връзка към коментар

Салар де Уюни се гледа за около 3, 4 дена с джипове и организирани турове. Да отидеш до там само за 1 ден е много малко. Уникално място, планирам го в близко бъдеще. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Един ден е достатъчен да те зариби да идеш пак :). От Куско до Ла Пас няма директни автобуси. Трябва прекачване в Пуно. Автобусите от Ла Пас до Уюни са само вечерни и последния заминава, по спомени, преди 10 вечерта, поради което от Пуно трябва да хванеш някой от сутрешните автобуси за Ла Пас. Изпуснеш ли го, ще си отвисиш  един цял ден в Ла Пас. Пристигаш рано сутринта в Уюни. към 10-11 часа тръгват организираните екскурзийки с джиповете и те връщат навреме за вечерния автобус обратно за Ла Пас. Хубаво е да проучиш и връщането. От гарата в Ла Пас има възможност веднага след пристигането от Уюни да се тръгне към Копакабана или Пуно, но вариантите не са много. Цената на Автобуса Ла Пас-Уюни, по смътни спомени от април месец беше около 150 боливианос (курса тогава беше нещо от сорта на 7 боливианос за долар). Имайки предвид, че всичко ще е малко на "тъгъдък", препоръчвам да се насочиш към по-скъпите компании за максимален комфорт.

Редактирано от SMSIX
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Другият вариант е да ограничи Перу до Куско и Мачу Пикчу , евентуално Титикака , което ще запълни 4-5 дни , а другото за Боливия.

Както се спомена намират се изгодни полети Куско - Ла Пас - Куско или поне в едната посока за спестяване на време.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Също така можеш да провериш как са цените на самолетните билети, ако се вземат на куп, а не вътрешните полети да са отделно от дългите полети. Мисля, че доста ще падне цената. По кое време на годината възнамеряваш да ходиш? Ако е извън дъждовния сезон има малка вероятност да видиш "огледалото", а без вода салара е пак впечатляващ, но не си струва да си утрепеш половината дни заради него

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Също така можеш да провериш как са цените на самолетните билети, ако се вземат на куп, а не вътрешните полети да са отделно от дългите полети. Мисля, че доста ще падне цената. По кое време на годината възнамеряваш да ходиш? Ако е извън дъждовния сезон има малка вероятност да видиш "огледалото", а без вода салара е пак впечатляващ, но не си струва да си утрепеш половината дни заради него

Ти огледалото ли си виждал или сухия вариант? Ако трябва да избирам второто ще е сигурно, но ми е интересно мнението на човек, който е бил. Снимките също дават добра представа.

Връзка към коментар

И двата варианта. Площта е огромна (12 000 кв.км.) по времето когато бях (16-ти април), имаше места все още с вода, но по-голямата част си беше суха. Шофьорите на джиповете познават доста добре местата където се запазва за по-дълго водата и ни закараха за залеза на една такава хич не малка локва. Определено е най-красивия залез който някога съм виждал. Имаше варианти и за среднощно ходене на салара за гледане на млечния път, но не се възползвах поради финансови причини :)
А защо би избрала сухия вариант?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.